ubuntu-calculator-app - en to nb translation catalogue (20 entries)

en: NaN
nb: I/NUM

en: Favorite
nb: Favoritt

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Select All
nb: Velg alle

en: Select None
nb: Velg ingen

en: Copy
nb: Kopier

en: Delete
nb: Slett

en: Edit
nb: Rediger

en: Add to favorites
nb: Legg til som favoritt

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: dd MMM yyyy
nb: d. MMM yyyy

en: No favourites
nb: Ingen favoritter

en: Swipe calculations to the left
    to mark as favourites
nb: Dra utregninger mot venstre
    for å lagre dem som favoritter

en: log
nb: logg

en: Just now
nb: Nå nettopp

en: Today
nb: I dag

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
nb: HH:mm

en: Yesterday
nb: I går

en: Calculator
nb: Kalkulator

en: A calculator for Ubuntu.
nb: Kalkulatorprogram for Ubuntu.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
nb: matte;addisjon;subtraksjon;multiplikasjon;divisjon;
