ubuntu-system-settings - en to ar translation catalogue (300 entries)

en: Display language
ar: لغة العرض

en: Cancel
ar: ألغِ

en: Confirm
ar: تأكيد

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
ar: اللغة والنص

en: Display language…
ar: لغة العرض...

en: Keyboard layouts
ar: تخطيط لوحة المفاتيح

en: Spell checking
ar: التدقيق الإملائي

en: Auto completion
ar: الإكمال التلقائي

en: Word suggestions
ar: اقتراح الكلمات

en: Auto capitalization
ar: أحرف كبيرة تلقائيا

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
ar: شغّل مفتاح Shift لتكبير الأحرف الأولية من كل جملة.

en: Keyboard sound
ar: صوت لوحة المفاتيح

en: Current layouts:
ar: التخطيطات الحالية:

en: All layouts available:
ar: جميع التخطيطات المتوفرة:

en: Current spelling languages:
ar: لغات التدقيق الحالية:

en: All languages available:
ar: جميع اللغات المتوفرة:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: Wi-Fi
ar: واي فاي

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
ar: الصوت

en: Phone calls:
ar: مكالمات الهاتف:

en: Ringtone
ar: نغمة الرنين

en: Vibrate when ringing
ar: اهتزاز عند الرنين

en: Vibrate in Silent Mode
ar: اهتزاز في الوضع الصامت

en: Messages:
ar: الرسائل:

en: Message received
ar: رسالة مستلمة

en: Vibrate with message sound
ar: اهتزاز مع صوت الرسالة

en: Other sounds:
ar: أصوات أخرى:

en: Lock sound
ar: صوت القفل

en: The phone is in Silent Mode.
ar: الهاتف في الوضع الصامت.

en: Phone locking
ar: إيصاد الهاتف

en: None
ar: لا شيء

en: Passcode
ar: الكود السري

en: Passphrase
ar: عبارة سرية

en: Lock security
ar: قفل الأمان

en: Lock when idle
ar: الإيصاد عند الخمول

en: Sleep when idle
ar: السُبات عند الخمول

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute | %1 minutes
ar[0]: أقل من دقيقة (%1)
ar[1]: دقيقة واحدة (%1)
ar[2]: دقيقتان (%1)
ar[3]: %1 دقائق
ar[4]: %1 دقيقة
ar[5]: %1 دقيقة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
ar: الأمن والخصوصية

en: Phone and Internet
ar: الهاتف والإنترنت

en: Phone only
ar: الهاتف فقط

en: Security:
ar: الأمان:

en: SIM PIN
ar: رقم هوية شريحة الهاتف

en: Privacy:
ar: الخصوصية:

en: Stats on welcome screen
ar: الإحصائات على شاشة الترحيب

en: Messages on welcome screen
ar: الرسائل على شاشة الترحيب

en: Dash search
ar: بحث اللوحة

en: Location access
ar: الحصول على الموقع

en: Other app access
ar: النفاذ إلى تطبيقات أخرى

en: Diagnostics
ar: التشخيصات

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are to be sent by the system.
en: Sent
ar: تم الإرسال

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are not to be sent by the system
en: Not sent
ar: لم يُرسَل

en: Return results from:
ar: النتائج المرتجعة من:

en: Location
ar: الموقع

en: Location detection
ar: اكتشاف الموقع

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
ar: استخدام نظام تحديد المواقع (GPS) للكشف عن موقعك. عندما توقف ذلك، سينطفئ نظام تحديد المواقع لتوفير البطارية.

en: Uses wi-fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ar: استخدام الواي-فاي ونظام تحديد المواقع (GPS) للكشف عن موقعك. إيقاف الكشف عن الموقع سيوفر من استهلاك البطارية.

en: Uses wi-fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ar: استخدام الواي-فاي (متوقف حاليا) ونظام تحديد المواقع (GPS) للكشف عن موقعك. إيقاف الكشف عن الموقع سيوفر من استهلاك البطارية.

en: Uses wi-fi, cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ar: استخدام الواي-فاي، ومواقع أبراج الهاتف الخلوي، ونظام تحديد المواقع (GPS) للكشف عن موقعك. إيقاف الكشف عن الموقع سيوفر من استهلاك البطارية.

en: Uses wi-fi, cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ar: استخدام الواي-فاي، ومواقع أبراج الهاتف الخلوي(ما من اتصال حالي بأية أبراج خلوية)، ونظام تحديد المواقع (GPS) للكشف عن موقعك. إيقاف الكشف عن الموقع سيوفر من استهلاك البطارية.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ar: استخدام الواي-فاي (متوقف حاليا)، ومواقع أبراج الهاتف الخلوي، ونظام تحديد المواقع (GPS) للكشف عن موقعك. إيقاف الكشف عن الموقع سيوفر من استهلاك البطارية.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ar: استخدام الواي-فاي (متوقف حاليا)، ومواقع أبراج الهاتف الخلوي (ما من اتصال حالي بأية أبراج خلوية)، ونظام تحديد المواقع (GPS) للكشف عن موقعك. إيقاف الكشف عن الموقع سيوفر من استهلاك البطارية.

en: Allow access to location:
ar: السماح بالحصول على الموقع:

en: Change passcode
ar: تغيير الكود السري

en: Change passphrase
ar: تغيير العبارة السرية

en: Switch to swipe
ar: التبديل إلى التمرير

en: Switch to passcode
ar: التبديل إلى الكود السري

en: Switch to passphrase
ar: التبديل إلى العبارة السرية

en: Existing passcode
ar: الكود السري الحالي

en: Existing passphrase
ar: العبارة السرية الحالية

en: Incorrect passcode. Try again.
ar: الكود السري غير صحيح. حاول مجددا.

en: Incorrect passphrase. Try again.
ar: العبارة السرية غير صحيحة. حاول مجددا.

en: Choose passcode
ar: اختيار كود سري

en: Choose passphrase
ar: اختيار عبارة سرية

en: Confirm passcode
ar: تأكيد الكود السري

en: Confirm passphrase
ar: تأكيد العبارة السرية

en: Those passcodes don't match. Try again.
ar: الكودين غير متطابقين. حاول مجددا.

en: Those passphrases don't match. Try again.
ar: العبارتين غير متطابقتين. حاول مجددا.

en: Unset
ar: إلغاء التعيين

en: Continue
ar: استمر

en: Unlock the phone using:
ar: إيصاد الهاتف باستخدام:

en: Swipe (no security)
ar: التمرير (دون تأمين)

en: 4-digit passcode
ar: كود سري من 4 أرقام

en: Swipe (no security)…
ar: تمرير (دون تأمين)...

en: 4-digit passcode…
ar: كود سري من 4 أرقام...

en: Passphrase…
ar: عبارة سرية...

en: Change passcode…
ar: تغيير الكود السري...

en: Change passphrase…
ar: تغيير العبارة السرية...

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: Cellular
ar: شبكة الاتصال الخلوي

en: Cellular data:
ar: نقل البيانات عبر الشبكة الخلوية:

en: 2G only (saves battery)
ar: الجيل الثاني (2G) فقط (يوفر البطارية)

en: 2G/3G/4G (faster)
ar: جميل الأجيال المتوفرة (2G/3G/4G) (أسرع)

en: Cellular data
ar: نقل البيانات عبر الشبكة الخلوية

en: Data roaming
ar: نقل البيانات عبر التجوال

en: Data usage statistics
ar: إحصاءات استخدام البيانات

en: Choose carrier:
ar: اختيار مزود الخدمة:

en: Automatically
ar: تلقائيا

en: Manually
ar: يدويا

en: Carrier
ar: مزود الخدمة

en: N/A
ar: غير متوفر

en: Refresh
ar: تحديث

en: Searching
ar: البحث

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
ar: جميع محتويات وتخطيطات واجهة الهاتف، والمرشحات في الشاشة الرئيسية ستعاد إلى الإعدادات الأصلية.

en: Reset launcher & home screen
ar: أعد ضبط واجهة الهاتف والشاشة الرئيسية

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset phone
ar: أعد ضبط الهاتف

en: Reset launcher & home screen…
ar: أعد ضبط واجهة الهاتف والشاشة الرئيسية...

en: Reset all system settings…
ar: أعد ضبط جميع إعدادات النظام...

en: Erase & reset everything…
ar: امسح وأعد ضبط كل شيء...

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this phone.
ar: جميع المستندات، والألعاب المحفوظة، والإعدادات، وأشياء أخرى عديدة ستحذف نهائيا من هذا الهاتف.

en: Erase & reset everything
ar: امسح واستعد كل شيء

en: Reset all system settings
ar: أعد ضبط جميع إعدادات النظام

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time & Date
ar: الوقت والتاريخ

en: Time zone:
ar: المنطقة الزمنية:

en: Set the time and date:
ar: تعيين الوقت والتاريخ:

en: Set time & date
ar: اضبط الوقت والتاريخ

en: Time
ar: الوقت

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Second
ar: الثانية

en: Date
ar: التاريخ

en: Day
ar: اليوم

en: Month
ar: الشهر

en: Year
ar: السنة

en: Set
ar: عيّن

en: Time zone
ar: المنطقة الزمنية

en: Set the time zone:
ar: تعيين المنطقة الزمنية:

en: Enter your current location.
ar: أدخل موقعك الحالي.

en: No matching place
ar: لا أماكن مطابقة

en: Software licenses
ar: تراخيص البرمجيات

en: Storage
ar: التخزين

en: Used by Ubuntu
ar: مستخدمة من قبل أبونتو

en: Videos
ar: فيديوهات

en: Audio
ar: صوتيات

en: Pictures
ar: صور

en: Other files
ar: ملفات أخرى

en: Used by apps
ar: مستخدمة من قبل تطبيقات

en: Total storage
ar: مساحة التخزين الكلية

en: Free space
ar: مساحة فارغة

en: By name
ar: حسب الاسم

en: By size
ar: حسب الحجم

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: About this phone
ar: عن هذا الهاتف

en: Serial
ar: التسلسل

en: Software:
ar: البرنامج:

en: OS
ar: نظام التشغيل

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Never
ar: أبدًا

en: Check for updates
ar: ابحث عن تحديثات

en: Legal:
ar: القانونية:

en: Regulatory info
ar: معلومات تنظيمية

note: TRANSLATORS: %1 is the display name of the device that is connecting
en: %1 (Connecting…)
ar: %1 (يتصل…)

note: TRANSLATORS: %1 is the display name of the device that is disconnecting
en: %1 (Disconnecting…)
ar: %1 (يقطع الاتصال…)

en: Computer
ar: حاسوب

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: Phone
ar: الهاتف

en: Modem
ar: مودم

en: Network
ar: الشبكة

en: Headset
ar: سماعة الرأس

en: Headphones
ar: سماعات رأس

en: Video
ar: فيديو

en: Other Audio
ar: صوت آخر

en: Joypad
ar: عصا تحكم

en: Keyboard
ar: لوحة مفاتيح

en: Tablet
ar: لوحي

en: Mouse
ar: فأرة

en: Printer
ar: طابعة

en: Camera
ar: كاميرا

en: Other
ar: آخر

en: Excellent
ar: ممتاز

en: Good
ar: جيد

en: Fair
ar: مقبول

en: Poor
ar: سيء

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: Bluetooth
ar: بلوتوث

en: Connected headset:
ar: سماعة الرأسة المتصلة:

en: Connect a different headset:
ar: توصيل سماعة رأس مختلفة:

en: Connect a headset:
ar: توصيل سماعة رأس:

en: None detected
ar: لم يكتشف شيئا

en: Name
ar: الاسم

en: Type
ar: النوع

en: Signal Strength
ar: قوة الإشارة

en: Disconnect
ar: اقطع الاتصال

en: Bluetooth Pairing Request
ar: طلب اقتران بلوتوث.

en: PIN for '%1'
ar: رقم الهوية (PIN) لـ '%1'

en: Pair
ar: اقتران

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
ar: من فضلك تحقق من أن رقم الهوية (PIN) الظاهر على '%1' يطابق هذا الرقم.

en: Confirm PIN
ar: تأكيد رقم الهوية (PIN)

en: Remove
ar: إزالة

en: Choose background
ar: اختيار خلفية

en: Home screen
ar: الشاشة الرئيسية

en: Welcome screen
ar: شاشة الترحيب

en: Photo/Image
ar: صورة

en: Ubuntu Art
ar: فنون أوبونتو

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background
ar: الخلفية

en: Same background for both
ar: نفس الخلفية لكلاهما

en: Different background for each
ar: خلفية مختلفة لكل واحدة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
ar: البطارية

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
ar[0]: منذ أقل من ثانية (%1)
ar[1]: منذ ثانية واحدة (%1)
ar[2]: منذ ثانيتين (%1)
ar[3]: منذ %1 ثوان
ar[4]: منذ %1 ثانية
ar[5]: منذ %1 ثانية

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
ar[0]: منذ أقل من دقيقة (%1)
ar[1]: منذ دقيقة واحدة (%1)
ar[2]: منذ دقيقتين (%1)
ar[3]: منذ %1 دقائق
ar[4]: منذ %1 دقيقة
ar[5]: منذ %1 دقيقة

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
ar[0]: منذ أقل من ساعة (%1)
ar[1]: منذ ساعة (%1)
ar[2]: منذ ساعتين (%1)
ar[3]: منذ %1 ساعات
ar[4]: منذ %1 ساعة
ar[5]: منذ %1 ساعة

note: TRANSLATORS: %1 is the number of days
en: %1 day ago | %1 days ago
ar[0]: منذ أقل من يوم (%1)
ar[1]: منذ يوم واحد (%1)
ar[2]: منذ يومين (%1)
ar[3]: منذ %1 أيام
ar[4]: منذ %1 يوما
ar[5]: منذ %1 يوم

en: Charging now
ar: يشحن حاليا

en: Last full charge
ar: آخر شحن مكتمل

en: Fully charged
ar: مشحون بالكامل

en: Charge level
ar: مستوى الشحن

en: Ways to reduce battery use:
ar: طرق للحد من استهلاك البطارية:

en: Display brightness
ar: سطوع الشاشة

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
ar[0]: بعد أقل من دقيقة (%1)
ar[1]: بعد دقيقة واحدة (%1)
ar[2]: بعد دقيقتين (%1)
ar[3]: بعد %1 دقائق
ar[4]: بعد %1 دقيقة
ar[5]: بعد %1 دقيقة

en: GPS
ar: نظام تحديد المواقع (GPS)

en: Accurate location detection requires GPS and/or Wi-Fi.
ar: لتحديد الموقع بدقه يجب تشغيل نظام تحديد المواقع (GPS) و/أو اتصال واي-فاي.

en: Lock the phone when it's not in use:
ar: إيصاد الهاتف عندما لا يكون قيد الاستخدام:

en: Put the phone to sleep when it is not in use:
ar: وضع الهاتف في وضع السُبات عندما لا يكون قيد الاستخدام:

en: Shorter times are more secure. Phone won't lock during calls or video playback.
ar: الأوقات الأقصر تكون أكثر أمانا. لن يتم إيصاد الهاتف أثناء المكالمات أو أثناء تشغيل الفيديو.

en: Phone won’t sleep during calls or video playback.
ar: لن يسبُت الهاتف أثناء إجراء المكالمات أو أثناء تشغيل الفيديو.

en: Auto download
ar: التنزيل التلقائي

en: Download future updates automatically:
ar: تنزيل التحديثات المستقبلية تلقائيا

en: When on wi-fi
ar: عندما يكون على الواي-فاي

en: On any data connection
ar: على أي اتصال بيانات

en: Data charges may apply.
ar: قد يتم تطبيق رسوم البيانات.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: Updates
ar: التحديثات

en: Update System
ar: تحديث النظام

en: The phone needs to restart to install the system update.
ar: يحتاج الهاتف لإعادة تشغيله لتثبيت تحديث النظام.

en: Install & Restart
ar: تثبيت وإعادة تشغيل

en: Not Now
ar: ليس الآن

en: Install
ar: تثبيت

en: Software is up to date
ar: البرمجيات مُحدّثة

en: System update has failed.
ar: فشل تحديث النظام.

en: System update failed.
ar: فشل تحديث النظام.

en: Checking for updates…
ar: يبحث عن تحديثات...

en: Install %1 update | Install %1 updates
ar[0]: تثبيت %1 تحديث
ar[1]: تثبيت تحديث واحد (%1)
ar[2]: تثبيت تحديثين (%1)
ar[3]: تثبيت %1 تحديثات
ar[4]: تثبيت %1 تحديثا
ar[5]: تثبيت %1 تحديث

en: Pause All
ar: إلباث الكل

en: Retry
ar: أعِد المحاولة

en: Download
ar: تنزيل

en: Update
ar: تحديث

en: Resume
ar: استئناف

en: Pause
ar: إلباث

en: Version:
ar: الإصدارة:

en: On wi-fi
ar: على الواي-فاي

en: Always
ar: دائما

en: Installing update…
ar: يثبّت التحديث...

en:  bytes
ar:  بايت

en:  KiB
ar:  ك.ب

en:  MiB
ar:  م.ب

en:  GiB
ar:  ج.ب

en: SIM
ar: شريحة الهاتف

en: Call forwarding
ar: تحويل المكالمات

en: Call waiting
ar: انتظار المكالمات

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
ar: خدمات %1

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
ar: يتيح لك الإجابة على المكالمات أو بدء مكالمة جديدة أثناء إجرائك للمكالمات، والتبديل بينها.

en: Call
ar: اتصال

en: Redirects phone calls to another number whenever you don't answer, or your phone is busy, turned off, or out of range.
ar: لتحويل المكالمات الهاتفية إلى رقم آخر في حال عدم إجابتك على الاتصال، أو انشغال هاتفك بمكالمة حالية، أو انطفاء هاتفك، أو تواجدك خارج نطاق أبراج مزودي الخدمة.

en: Call forwarding status can’t be checked right now. Try again later.
ar: لا يمكن التحقق من حالة تحويل المكالمات حاليا. حاول مجددا في وقت لاحق.

en: Divert to
ar: تحويل إلى

en: Contacts…
ar: أشخاص...

en: System Settings
ar: إعدادات النظام

en: Search
ar: البحث

en: Personal
ar: شخصي

en: System
ar: النظام

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: Orientation Lock
ar: إيصاد الاتجاه

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
ar: التدوير

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
ar: تدوير الشاشة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: lock
ar: قفل التدوير

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
ar: الشاشة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
ar: اللغة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: lang
ar: لغة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keywo
en: settings
ar: الإعدادات

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: network
ar: الشبكة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
ar: لاسلكي

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wifi
ar: وايفاي

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wi-fi
ar: واي فاي

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
ar: الصوت

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
ar: الأمن والحماية

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
ar: الخصوصية

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: cellular
ar: خلوي

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: mobile
ar: محمول

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: gsm
ar: جي اس ام

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
ar: إعادة التعيين

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
ar: الوقت

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
ar: التاريخ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
ar: المنطقة الزمنية

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
ar: حول

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: device
ar: الجهاز

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
ar: المعلومات

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
ar: وضع الطيران

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
ar: الطيران

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
ar: طائرة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
ar: غير متصل

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: bluetooth
ar: بلوتوث

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: appearance
ar: المظهر

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: background
ar: الخلفية

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
ar: ورق حائط

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
ar: مثال

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
ar: مثال

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
ar: اختبار

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
ar: عينة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
ar: البطارية

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
ar: الطاقة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: system
ar: النظام

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: software
ar: البرمجيات

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: update
ar: التحديث

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: phone
ar: الهاتف

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
ar: السطوع

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
ar: السطوع

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the accessibility plugin which is used while searching
en: Accessibility
ar: الإتاحة

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the accessibility plugin which is used while searching
en: accessibility
ar: الإتاحة
