ubuntu-system-settings - en to ms translation catalogue (267 entries)

en: Display language
ms: Bahasa paparan

en: Cancel
ms: Batal

en: Confirm
ms: Sahkan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
ms: Bahasa & Teks

en: Display language…
ms: Bahasa paparan...

en: Keyboard layouts
ms: Bentangan papan kekunci

en: Spell checking
ms: Semak ejaan

en: Auto completion
ms: Pelengkapan automatik

en: Word suggestions
ms: Cadangan perkataan

en: Auto capitalization
ms: Penulisan huruf besar automatik

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
ms: Hidupkan Shift untuk besarkan huruf pertama bagi setiap ayat.

en: Keyboard sound
ms: Bunyi papan kekunci

en: Current layouts:
ms: Bentangan semasa:

en: All layouts available:
ms: Semua bentangan tersedia:

en: Current spelling languages:
ms: Bahasa ejaan semasa:

en: All languages available:
ms: Semua bahasa yang tersedia:

en: Stop playing
ms: Henti main

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
ms: Bunyi

en: Phone calls:
ms: Panggilan telefon:

en: Ringtone
ms: Nada dering

en: Vibrate when ringing
ms: Gegar bila mendering

en: Message received
ms: Mesej Diterima

en: Other sounds:
ms: Lain-lain bunyi:

en: Lock sound
ms: Bunyi kunci

en: The phone is in Silent Mode.
ms: Telefon dalam Mod Senyap.

en: Phone locking
ms: Penguncian telefon

en: None
ms: Tiada

en: Passcode
ms: Kod laluan

en: Passphrase
ms: Frasa laluan

en: Lock security
ms: Kunci keselamatan

en: Lock when idle
ms: Kunci bila melahu

en: Sleep when idle
ms: Tidur bila melahu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute | %1 minutes
ms[0]: %1 minit
ms[1]: %1 minit

en: Sleep locks immediately
ms: Tidur dikunci serta-merta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
ms: Keselamatan & Persendirian

en: Phone and Internet
ms: Telefon dan Internet

en: Phone only
ms: Telefon sahaja

en: Security:
ms: Keselamatan:

en: SIM PIN
ms: PIN SIM

en: Privacy:
ms: Persendirian:

en: Stats on welcome screen
ms: Stat ketika skrin aluan

en: Messages on welcome screen
ms: Mesej ketika skrin aluan

en: Dash search
ms: Gelintar pemuka

en: Location access
ms: Capaian lokasi

en: Other app access
ms: Lain-lain capaian apl

en: Diagnostics
ms: Diagnostik

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are to be sent by the system.
en: Sent
ms: Hantar

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are not to be sent by the system
en: Not sent
ms: Tidak hantar

en: Return results from:
ms: Keputusan dari:

en: Location
ms: Lokasi

en: Location detection
ms: Pengesanan lokasi

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
ms: Guna GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Bila mati, GPS dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Uses wi-fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ms: Guna wi-fi GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Pengesanan lokasi dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Uses wi-fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ms: Guna wi-fi (buat masa ini dimatikan) GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Pengesanan lokasi dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Uses wi-fi, cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ms: Guna wi-fi, lokasi menara selular, dan GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Pengesanan lokasi dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Uses wi-fi, cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ms: Guna wi-fi, lokasi menara selular (tanpa sambungan selular semasa), dan GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Pengesanan lokasi dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ms: Guna wi-fi (buat masa ini dimatikan), lokasi menara selular, dan GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Pengesanan lokasi dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ms: Guna wi-fi (buat masa ini dimatikan), lokasi menara selular (tanpa sambungan selular semasa), dan GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Pengesanan lokasi dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Allow access to location:
ms: Benarkan capaian ke lokasi:

en: Change passcode
ms: Ubah kod laluan

en: Change passphrase
ms: Ubah frasa laluan

en: Switch to swipe
ms: Tukar ke leret

en: Switch to passcode
ms: Tukar ke kod laluan

en: Switch to passphrase
ms: Tukar ke frasa laluan

en: Existing passcode
ms: Keluar dari kod laluan

en: Existing passphrase
ms: Keluar dari frasa laluan

en: Incorrect passcode. Try again.
ms: Kod laluan tidak betul. Cuba lagi.

en: Incorrect passphrase. Try again.
ms: Frasa laluan tidak betul. Cuba lagi.

en: Choose passcode
ms: Pilih kod laluan

en: Choose passphrase
ms: Pilih frasa laluan

en: Confirm passcode
ms: Sahkan kod laluan

en: Confirm passphrase
ms: Sahkan frasa laluan

en: Those passcodes don't match. Try again.
ms: Kod laluan tersebut tidak sepadan. Cuba lagi.

en: Those passphrases don't match. Try again.
ms: Frasa laluan tersebut tidak sepadan. Cuba lagi.

en: Unset
ms: Nyahtetap

en: Continue
ms: Teruskan

en: Unlock the phone using:
ms: Nyahkunci telefon menggunakan:

en: Swipe (no security)
ms: Leret (tanpa keselamatan)

en: 4-digit passcode
ms: Kod laluan 4-digit

en: Swipe (no security)…
ms: Leret (tanpa keselamatan)...

en: 4-digit passcode…
ms: Kod laluan 4-digit...

en: Passphrase…
ms: Frasa laluan...

en: Change passcode…
ms: Ubah kod laluan...

en: Change passphrase…
ms: Ubah frasa laluan...

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: Cellular
ms: Selular

en: Cellular data:
ms: Data selular:

en: Off
ms: Mati

en: 2G only (saves battery)
ms: 2G sahaja (jimat bateri)

en: 2G/3G/4G (faster)
ms: 2G/3G/4G (lebih pantas)

en: Cellular data
ms: Data selular

en: Data roaming
ms: Perayauan data

en: Data usage statistics
ms: Statistik penggunaan data

en: Choose carrier:
ms: Pilih pengangkut:

en: Automatically
ms: Secara Automatik

en: Manually
ms: Secara Manual

en: Carrier
ms: Pengangkut

en: N/A
ms: T/B

en: Refresh
ms: Segar Semula

en: Searching
ms: Menggelintar

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
ms: Kandungan dan bentangan pelancar, dan penapis dalam skrin rumah akan dikembalikan ke tetapan asalnya.

en: Reset launcher & home screen
ms: Tetap semula pelancar & skrin rumah

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset phone
ms: Tetap semula telefon

en: Reset launcher & home screen…
ms: Tetap semula pelancar & skrin rumah...

en: Reset all system settings…
ms: Tetap semula semua tetapan sistem...

en: Erase & reset everything…
ms: Padam & tetap semula segalanya...

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this phone.
ms: Semua dokumen, permainan tersimpan, tetapan dan lain-lain item akan kekal dipadam dari telefon ini.

en: Erase & reset everything
ms: Padam & tetap semula segalanya

en: Reset all system settings
ms: Tetap semula semua tetapan sistem

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time & Date
ms: Masa & Tarikh

en: Time zone:
ms: Zon waktu:

en: Set the time and date:
ms: Tetapkan masa dan tarikh:

en: Set time & date
ms: Tetapkan masa & tarikh

en: Time
ms: Masa

en: Hour
ms: Jam

en: Minute
ms: Minit

en: Second
ms: Saat

en: Date
ms: Tarikh

en: Day
ms: Hari

en: Month
ms: Bulan

en: Year
ms: Tahun

en: Set
ms: Tetapkan

en: Time zone
ms: Zon waktu

en: Set the time zone:
ms: Tetapkan zon waktu:

en: Enter your current location.
ms: Masukkan lokasi semasa anda.

en: No matching place
ms: Tiada tempat sepadan

en: Software licenses
ms: Lesen perisian

en: Storage
ms: Storan

en: Used by Ubuntu
ms: Digunakan oleh Ubuntu

en: Pictures
ms: Gambar

en: Other files
ms: Lain-lain fail

en: Used by apps
ms: Digunakan oleh apl

en: Total storage
ms: Jumlah storan

en: Free space
ms: Ruang bebas

en: By name
ms: Mengikut nama

en: By size
ms: Mengikut saiz

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: About this phone
ms: Perihal telefon ini

en: Serial
ms: Siri

en: Software:
ms: Perisian:

en: Last updated
ms: Terakhir dikemaskini

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: Check for updates
ms: Periksa kemaskini

en: Legal:
ms: Perundangan:

en: Regulatory info
ms: Maklumat peraturan

note: TRANSLATORS: %1 is the display name of the device that is connecting
en: %1 (Connecting…)
ms: %1 (Menyambung…)

note: TRANSLATORS: %1 is the display name of the device that is disconnecting
en: %1 (Disconnecting…)
ms: %1 (Terputus…)

en: Computer
ms: Komputer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: Phone
ms: Telefon

en: Network
ms: Rangkaian

en: Headset
ms: Set Kepala

en: Headphones
ms: Fon Kepala

en: Other Audio
ms: Lain-lain Audio

en: Joypad
ms: Kayu Ria

en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Printer
ms: Pencetak

en: Camera
ms: Kamera

en: Other
ms: Lain-lain

en: Excellent
ms: Bagus

en: Good
ms: Baik

en: Fair
ms: Sederhana

en: Poor
ms: Teruk

en: Connected headset:
ms: Set kepala bersambung:

en: Connect a different headset:
ms: Sambung set kepala lain:

en: Connect a headset:
ms: Sambung set kepala:

en: None detected
ms: Tiada dikesan

en: Name
ms: Nama

en: Type
ms: Jenis

en: Signal Strength
ms: Kekuatan Isyarat

en: Disconnect
ms: Putuskan

en: Bluetooth Pairing Request
ms: Permintaan Perpasangan Bluetooth

en: PIN for '%1'
ms: PIN untuk '%1'

en: Pair
ms: Pasangan

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
ms: Sila sahkan sama ada PIN dipapar pada '%1' adalah sepadan

en: Confirm PIN
ms: Sahkan PIN

en: Remove
ms: Buang

en: Choose background
ms: Pilih latar belakang

en: Home screen
ms: Skrin rumah

en: Welcome screen
ms: Skrin aluan

en: Photo/Image
ms: Gambar/Imej

en: Ubuntu Art
ms: Seni Ubuntu

en: Custom
ms: Suai

en: Preview
ms: Pratonton

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background
ms: Latar Belakang

en: Same background for both
ms: Latar belakang serupa untuk kedua-duanya

en: Different background for each
ms: Latar belakang berbeza bagi setiap satu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
ms: Bateri

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
ms[0]: %1 saat yang lalu
ms[1]: %1 saat yang lalu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
ms[0]: %1 minit yang lalu
ms[1]: %1 minit yang lalu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
ms[0]: %1 jam yang lalu
ms[1]: %1 jam yang lalu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of days
en: %1 day ago | %1 days ago
ms[0]: %1 hari yang lalu
ms[1]: %1 hari yang lalu

en: Charging now
ms: Sekarang mengecas

en: Last full charge
ms: Terakhir dicas penuh

en: Fully charged
ms: Sepenuhnya dicas

en: Charge level
ms: Aras cas

en: Ways to reduce battery use:
ms: Cara mengurangkan penggunaan bateri:

en: Display brightness
ms: Papar kecerahan

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
ms[0]: Selepas %1 minit
ms[1]: Selepas %1 minit

en: Accurate location detection requires GPS and/or Wi-Fi.
ms: Pengesanan lokasi yang tepat memerlukan GPS dan/atau Wi-Fi.

en: Lock the phone when it's not in use:
ms: Kunci telefon bila tidak digunakan:

en: Put the phone to sleep when it is not in use:
ms: Biarkan telefon tidur bila tidak digunakan:

en: Shorter times are more secure. Phone won't lock during calls or video playback.
ms: Masa lebih pendek adalah lebih selamat. Telefon tidak akan dikunci semasa panggilan telefon atau main balik video.

en: Phone won’t sleep during calls or video playback.
ms: Telefon tidak akan tidur semasa panggilan telefon atau main balik video.

en: Auto download
ms: Muat turun automatik

en: Download future updates automatically:
ms: Muat turun kemaskini akan datang secara automatik:

en: When on wi-fi
ms: Bila ada wi-fi

en: On any data connection
ms: Bila dalam mana-mana sambungan data

en: Data charges may apply.
ms: Cas data akan dikenakan.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: Updates
ms: Kemaskini

en: Install & Restart
ms: Pasang & Mula Semula

en: Checking for updates…
ms: Memeriksa kemaskini...

en: Retry
ms: Cuba lagi

en: Download
ms: Muat turun

en: On wi-fi
ms: Dalam wi-fi

en: Always
ms: Sentiasa

en: Call forwarding
ms: Pemajuan panggilan

en: Call waiting
ms: Panggilan menunggu

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
ms: Perkhidmatan %1

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
ms: Benarkan anda menjawab atau mulakan panggilan baru dalam panggilan lain, dan tukar diantara mereka

en: Call
ms: Panggilan

en: Redirects phone calls to another number whenever you don't answer, or your phone is busy, turned off, or out of range.
ms: Hala semula panggilan telefon ke nombor lain bila anda tidak menjawab, atau telefon anda sibuk, dimatikan, atau diluar rangkaian.

en: Call forwarding status can’t be checked right now. Try again later.
ms: Status pemajuan panggilan tidak dapat diperiksa buat masa ini. Cuba lagi kemudian.

en: Divert to
ms: Alih ke

en: Contacts…
ms: Hubungi...

en: System Settings
ms: Tetapan Sistem

en: Search
ms: Gelintar

en: Personal
ms: Peribadi

en: System
ms: Sistem

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
ms: putaran

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
ms: orientasi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: lock
ms: kunci

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
ms: skrin

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
ms: bahasa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keywo
en: settings
ms: tetapan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: network
ms: rangkaian

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
ms: tanpa wayar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
ms: bunyi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
ms: keselamatan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
ms: kerahsiaan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: cellular
ms: selular

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: mobile
ms: mudah alih

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
ms: tetap semula

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
ms: masa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
ms: tarikh

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
ms: zon waktu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
ms: perihal

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: device
ms: peranti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
ms: maklumat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
ms: penerbangan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
ms: kapal terbang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
ms: luar talian

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: appearance
ms: penampilan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: background
ms: latar belakang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
ms: kertas dinding

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
ms: Contoh

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
ms: contoh

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
ms: uji

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
ms: sampel

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
ms: bateri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
ms: kuasa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: system
ms: sistem

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: software
ms: perisian

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: update
ms: kemaskini

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: phone
ms: telefon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
ms: Kecerahan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
ms: kecerahan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the accessibility plugin which is used while searching
en: Accessibility
ms: Kebolehcapaian

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the accessibility plugin which is used while searching
en: accessibility
ms: kebolehcapaian
