ubuntu-weather-app - en to my translation catalogue (28 entries)

en: Add city
my: မြို့ထည့်မည်

en: No location was found for
my: တည်နေရာရှာမတွေ့ပါ

en: Enter a city name
my: မြို့အမည် ထည့်ပါ

en: Humidity
my: ရေခိုးရေငွေ့

en: Wind speed
my: လေတိုက်နှုန်း

en: Pressure
my: ဖိအား

en: Updated:
my: အသစ်ဖြစ်ခြင်း-

en: Today,
my: ယနေ့၊

en: Loading...
my: ဖွင့်နေသည်

en: Edit locations
my: တည်နေရာများကိုပြင်မည်

en: Current location
my: ယခုတည်နေရာ

en: Lookup location
my: တည်နေရာရှာမည်

note: TRANSLATORS: this is the button to add a location (city) that has been detected to be the current position
en: Add
my: ပေါင်းထည့်မည်

en: World
my: ကမ္ဘာ

en: Location already added.
my: တည်နေရာကိုထည့်ပြီးပါပြီ

en: OK
my: အိုကေ

en: No weather data available at the moment, please try to refresh later again!
my: ရာသီဥတုအချက်အလက်များယခုအချိန်တွင်မရရှိနိုင်သေးပါ။ နောက်မှ refresh လုပ်ကြည့်ပါ

en: Refresh
my: ပြန်လည်​ဖွင့်​ခြင်း

en: Edit
my: ပြင်ဆင်

en: Temperature units
my: အပူချိန်ယူနစ်

en: Celsius
my: ဆဲလ်စီယပ်

en: Fahrenheit
my: ဖာရင်ဟိုက်

en: Wind speed units
my: လေတိုက်နှုန်းယူနစ်များ

en: Kilometers per hour
my: တစ်နာရီတွင်ကီလိုမီတာများ

en: Miles per hour
my: တစ်နာရီတွင် ဖိုင်များ

en: Couldn't load weather data, please try later again!
my: ရာသီဥတုအချက်အလက်များမရရှိနိုင်ပါ။ ပြန်လည်ကြိုးစားပါ။

en: Delete
my: ဖျက်မည်

en: Weather
my: ရာသီဥတု
