ubuntu-weather-app - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Add city
ur: شھر  شامل کریں

en: No location was found for
ur: نہی مل سکا  محل وقوع

en: Enter a city name
ur: شھر کا نام درج کریں

en: Humidity
ur: نمی

en: Wind speed
ur: ھوا کی رفتار

en: Pressure
ur: دباءو

en: Today,
ur: ِآج

en: Loading...
ur: لوڈنگ...

en: Edit locations
ur: محل وقوع

en: OK
ur: ٹھیک

en: Edit
ur: ترمیم

en: Settings
ur: ترتیب

en: Celsius
ur: سیلسیئیس

en: Fahrenheit
ur: فارن ہائیٹ

en: Delete
ur: خارج

note: TRANSLATORS: this refers to the High (max) temperature forecasted for a day
en: H:
ur: زیادہ

note: TRANSLATORS: this refers to the Low (min) temperature forecasted for a day
en: L:
ur: کم

en: Weather
ur: موسم
