nitroshare - en to ca translation catalogue (114 entries)

en: About NitroShare
ca: Sobre NitroShare

en: <i>Copyright 2012 Nathan Osman</i><br /><br />
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see &lt;http://www.gnu.org/licenses/&gt;
ca: <i>Copyright 2012 Nathan Osman</i><br /><br />
    Haurieu de rebre una còpia de la Llicència Pública General GNU amb aquest programa.  Si no és així, consulteu &lt;http://www.gnu.org/licenses/&gt;

en: Special Thanks
ca: Agraïments especials

en: The author would like to thank the following people for their valuable contributions to NitroShare:
ca: L'autor vol expressar el seu agraïment a les següents persones per la seva contribució a NitroShare:

en: Technical
ca: Tècnica

en: The following technical information was gathered from your computer:
ca: S'ha recopilat la següent informació tècnica del vostre ordinador:

en: Name
ca: Nom

en: Value
ca: Valor

en: Version %1 - <i>built %2 %3</i>
ca: Versió %1 - <i>compilació %2 %3</i>

en: Debug build
ca: Compilació de debug

en: Yes
ca: Si

en: Qt version
ca: Versió Qt

en: Accept Files
ca: Accepta Fitxers

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Size
ca: Mida

en: %1 would like to send you the following file(s) (%2):
ca: %1 et vol enviar el(s) següent(s) fitxer(s) (%2):

en: Do you wish to accept the file(s)?
ca: Vols acceptar el(s) fitxer(s)?

en: Unable to find an IPv4 broadcast and netmask address for the current network interface.
ca: No es pot trobar una adreça ni un màscara de difusió per la interfície de xarxa actual.

en: Unable to listen for broadcast notifications.
ca: Impossible escoltar per notificacions de difusió.

[ctx: CBasicListener#2]
en: Warning:
ca: Atenció:

en: One of the machines on your network ('%1') is running a different version of NitroShare than this machine (%2). Please ensure both machines are running the latest version of NitroShare.
ca: Un dels ordinadors de la xarxa local  ('%1') està utilitzant una versió diferent de NitroShare del d'aquest ordinador (%2). Si et plau, assegura't que tots els ordinadors utilitzen la última versió de NitroShare.

en: Broadcast Discovery
ca: Descoberta per Difusió

en: Idle.
ca: Inactiu.

en: Searching for other machines...
ca: Cercant altres ordinadors...

en: Network discovery complete!
ca: Descobriment de xarxa complet!

en: %1 has joined the network.
ca: %1 s'ha unit a la xarxa.

en: %1 has left the network.
ca: %1 ha sortit de la xarxa.

en: %1 file(s) were received.
ca: %1 fitxer(s) rebuts.

en: Unable to parse the JSON response sent from the client.
ca: No es pot analitzar la resposta JSON enviada des del client.

en: Unable to create the directory for received files.
ca: No es pot crear el directori pels fitxers rebuts.

en: Unable to extract CRC checksum from received file. Skipping file.
ca: No es pot extreure la comprobació CRC del fitxer rebut. S'omet el fitxer.

en: CRC integrity check failed. Skipping file.
ca: Ha fallat la comprobació d'integritat CRC. S'omet el fitxer.

en: Unable to store received file '%1'. Skipping file.
ca: No es pot emmagatzemar el fitxer '%1'. S'omet el fitxer.

en: The remote machine aborted the transfer.
ca: L'ordinador remot ha avortat la transferència.

[ctx: CFileSender#2]
en: Warning:
ca: Atenció:

en: Transferring files larger than 30 MB with compression enabled can significantly slow down your computer.
    
    Would you like to temporarily disable compression for these files?
ca: Transferir fitxers més grans de 30MB amb la compressió activada pot alentir significativament l'ordinador.
    
    Vols desactivar temporalment la compressió per aquest fitxers?

en: Unable to open '%1' for reading. Aborting transfer.
ca: No es pot obrir '1%' per llegir. Avortant la transferència.

en: Unable to find an IPv4 address on the current network interface.
ca: No es pot trobat una adreça IPV4 a la interfície de xarxa actual.

en: Unable to listen on TCP port %1.
ca: No es pot escoltar al port TCP %1.

en: NitroShare Wizard
ca: Assistent de NitroShare

en: NitroShare Setup
ca: Configuració de NitroShare

en: Gathering information for initial configuration.
ca: Recopilant informació per la configuració inicial.

en: Welcome to NitroShare! To help make it easier to set everything up, NitroShare can guide you through the configuration process.
ca: Benvingut a NitroShare! Per ajuda a configurar-ho tot plegat, NitroShare et guiarà durant el procés de configuració.

en: Help me set up NitroShare
ca: Ajuda'm a configurar NitroShare

en: I will configure NitroShare myself
ca: Configuraré NitroShare jo mateix

en: Collecting basic information about the client.
ca: Recol·lectant informació bàsica del client.

en: Please enter a name for your machine. This name will be displayed to other machines on the network.
ca: Si et plau, introdueix un nom per al teu ordinador. Aquest nom es mostrarà als altres ordinadors de la xarxa.

en: Discovering other machines on the local network.
ca: Cercant altres ordinadors a la xarxa local.

en: NitroShare needs to determine which network interface to use. Please run NitroShare (or visit this wizard page) with any other machine on your network. This process may take up to 20 seconds to complete.
ca: NitroShare necessita saber quina interfície de xarxa utilitzar. Si et plau, obre NitroShare (o visita la pàgina de l'assistent) amb qualsevol altre ordinador de la xarxa. Aquest procés pot trigar uns 20 segons a acabar.

en: Deciding what notifications to receive.
ca: Decideix les notificacions a rebre.

en: NitroShare can provide notifications for different events that take place while the program is running. For example, you can choose to receive notifications when a new machine joins the network or when you receive files. Please use the slider to adjust how many notifications you receive.
ca: NitroShare pot mostrar notificacions per diferents esdeveniments que ocorren mentre funciona el programa. Per exemple, pots escollir rebre notificacions quan un nou ordinador es connecta a la xarxa o quan reps nous fitxers. Si et plau, utilitzar la barra lliscant per ajustar les notificacions que vols rebre.

en: Completing the configuration phase.
ca: Completant la fase de configuració.

en: Thank you! NitroShare has finished collecting all of the information that it needs to complete the configuration process.
ca: Gràcies! NitroShare ha acabat de recollir tota la informació que necessita per acabar el procés de configuració.

en: The application will start after you click "Finish".
ca: L'aplicació s'iniciarà després de fer clic a "Finalitzar".

en: <b>No notifications:</b> you will not receive any notifications.
ca: <b> Sense notificacions:</b> no rebràs cap notificació.

en: <b>Error notifications:</b> you will only receive a notification when a critical error occurs.
ca: <b>Notificacions d'errors:</b> només rebràs notificacions en cas d'error crític.

en: <b>Standard notifications:</b> you will receive a notification when errors occur and when files are received.
ca: <b>Notificacions normals:</b> rebràs notificacions en cas d'error o quan es rebin fitxers.

en: <b>All notifications:</b> you will receive notifications for all events, including new machines joining and leaving the local network.
ca: <b>Totes les notificacions:</b> rebràs notificacions per a tots els esdeveniment, inclòs quan nous ordinadors es connectin o desconnectin de la xarxa.

en: Select Machine
ca: Escull un ordinador

[ctx: CMachineSelectionDialog#2]
en: [Select Machine]
ca: [Escull un ordinador]

en: NitroShare Settings
ca: Opcions de NitroShare

en: Machine name:
ca: Nom de l'ordinador:

en: Directory to store received files in:
ca: Directori on guardar els fitxer rebuts:

en: Browse
ca: Navega

en: Load at startup
ca: Carregar a l'engegada

en: Compress files (using zlib)
ca: Comprimir fitxer (utilitzant zlib)

en: Calculate checksum of files
ca: Calcular checksum dels fitxers

en: Appearance
ca: Aparença

en: Application indicator / system tray icon:
ca: Indicador d'aplicació / icona del sistema

en: Dark
ca: Fosc

en: Light
ca: Clar

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Display notifications for the following events:
ca: Mostrar notificacions per els següents esdeveniments:

en: A new PC running NitroShare joins the network
ca: Un nou ordinador utilitzar NitroShare s'ha unit a la xarxa

en: A PC running NitroShare leaves the network
ca: Un ordinador utilitzant NitroShare ha abandonat la xarxa

en: Files are received
ca: Els fitxers s'han rebut

en: An error occurs
ca: Hi ha hagut un error

en: Security
ca: Seguretat

en: Automatically accept all files
ca: Acceptar fitxer automàticament

en: Accept files that match the regular expression below:
ca: Acceptar fitxer que contenen l'expressió regular següent:

en: Always prompt before accepting files
ca: Sempre preguntar abans d'acceptar fitxers

en: Do not accept any files
ca: No acceptar cap fitxer

en: Network
ca: Xarxa

en: Network interface:
ca: Interfície de xarxa:

en: <b>Warning:</b> changing the settings below may cause NitroShare to stop functioning or use excessive bandwidth. Proceed with caution.
ca: <b>Atenció:</b> canviar les següents opcions pot causar que NitroShare deixi de funcionar o utilitzar més ample de banda del compte. Procedeix amb precaució.

en: Broadcast Settings
ca: Opcions de difusió

en: Broadcast port:
ca: Port de difusió:

en: Broadcast interval (in milliseconds):
ca: Interval de difusió (en milisegons):

en: Timeout interval (in seconds):
ca: Interval de temps d'espera (en segons):

en: Transmission Settings
ca: Opcions de transmissió

en: TCP port:
ca: Port TCP:

[ctx: CSettingsDialog#33]
en: Select a Directory
ca: Seleccionar un directori

[ctx: CSettingsDialog#34]
en: Warning:
ca: Atenció:

en: Broadcast intervals less than 2 seconds are strongly discouraged and will have a very negative impact on performance.
    
    Are you sure you want to continue?
ca: Es desaconsellen intervals de difusió de menys de 2 segons, poden tenir un gran impacte negatiu sobre el rendiment.
    
    Segur que vols continuar?

[ctx: CShareBox#1]
en: Add ShareBox
ca: Afegir una CaixaCompartida

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Quit NitroShare
ca: Surt de NitroShare

[ctx: CShareBox#4]
en: [Select Machine]
ca: [Escull un ordinador]

en: Send Files To
ca: Enviar Fitxer A

en: Send Directory To
ca: Enviar Directori A

en: Please select a machine to create a ShareBox for:
ca: Si et plau, escull un ordinador per crear una CaixaCompartida

en: NitroShare Error
ca: Errors de NitroShare

en: NitroShare Notification
ca: Notificació de NitroShare

en: Select Files to Send
ca: Escull els fitxers a enviar

en: Please select a machine to send these files to:
ca: Escull l'ordinador al qual vols enviar els fitxers:

en: There are currently no machines on the local network that can receive files.
ca: Actualment no hi ha ordinador a la xarxa local que puguin rebre fitxers.

en: This machine is currently offline.
ca: Aquest ordinador està apagat.

[ctx: CTrayIcon#11]
en: Select a Directory
ca: Seleccionar un directori

[ctx: CTrayIcon#12]
en: Add ShareBox
ca: Afegir una CaixaCompartida

en: Settings
ca: Configuració

en: About
ca: Quant a

en: Exit
ca: Sortir

en: [empty]
ca: [buit]

en: NitroShare is already running. Please close the current instance before launching the application again.
ca: NitroShare ja està en funcionament. Si et plau, tanca la instància actual abans d'obrir l'aplicació de nou.
