nitroshare - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: About NitroShare
fa: درباره نیتروشیر

[ctx: CAboutDialog#2]
en: General
fa: عمومی

en: <h2>NitroShare</h2>
fa: نیتروشیر

en: Special Thanks
fa: سپاس ویژه

en: Technical
fa: فنی

en: Name
fa: نام

en: Value
fa: ارزش

en: Debug build
fa: ساختار اشکالزدایی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Qt version
fa: نسخه کیوتی

en: Accept Files
fa: قبول فایل‌ها

en: Filename
fa: نام فایل

en: Size
fa: حجم

en: Do you wish to accept the file(s)?
fa: آیا می‌خواید این فایل(ها) را قبول کنید؟

en: %1 bytes
fa: %1 بایت

en: %1 KB
fa: %1 کیلوبایت

en: %1 MB
fa: %1 مگابایت

en: %1 GB
fa: %1 گیگابایت

en: Unable to find an IPv4 broadcast and netmask address for the current network interface.
fa: عدم توانایی در یافتن آی پی نسخه ۴ برای کارت شبکه جاری

en: Unable to listen for broadcast notifications.
fa: عدم توانایی در دریافت اعلام‌های شبکه

[ctx: CBasicListener#2]
en: Warning:
fa: هشدار:

en: One of the machines on your network ('%1') is running a different version of NitroShare than this machine (%2). Please ensure both machines are running the latest version of NitroShare.
fa: یک ماشین روی شبکه با نسخه های مختلف نیتروشیر قابل  اجرا است. لطفا از  دو ماشینی که اجرا می کنند ازآخرین نسخه نیتروشیراطمینان حاصل نمایید .

en: Broadcast Discovery
fa: جستجوی شبکه

en: Idle.
fa: بی‌کار.

en: Searching for other machines...
fa: جستجو دیگر ماشبن ها

en: Network discovery complete!
fa: جستجو شبکه کامل شده است.

en: %1 has joined the network.
fa: به شبکه متصل شدن

en: %1 has left the network.
fa: شبکه را ترک کردن

en: %1 file(s) were received.
fa: فابل‌های دریافت شده.

en: Unable to create the directory for received files.
fa: توانایی خلق یک دایرکتوری برای دریافت فایل ها را ندارد.

[ctx: QObject#1]
en: Error:
fa: خطا:
