restricted-manager - en to hr translation catalogue (85 entries)

en: Check for new hardware drivers
hr: Provjeri za nove upravljačke programe

en: Notify about new hardware drivers available for the system
hr: Obavijesti o dostupnosti novih upravljačkih programa za sustav

en: ATI/AMD proprietary FGLRX graphics driver
hr: ATI/AMD neslobodni FGLRX upravljački program grafičke kartice

en: 3D-accelerated proprietary graphics driver for ATI cards.
hr: 3D-ubrzani, neslobodni upravljački program za ATI grafičke kartice.

en: This driver is required to fully utilise the 3D potential of some ATI graphics cards, as well as provide 2D acceleration of newer cards.
hr: Ovaj je upravljački program potreban za potpuno iskorištavanje 3D potencijala nekih ATI grafičkih kartica, a potreban je i za omogućavanje 2D mogućnosti novijih kartica.

en: Software modem
hr: Softverski modem

en: This driver enables the usage of many software modems, as commonly found in laptops.
    
    If this driver is not enabled, you will not be able to use your modem.
hr: Ovaj upravljački program omogućava korištenje mnogih softverskih modema, koji se često nalaze u prijenosnim računalima.
    
    Ako ovaj upravljački program nije omogućen, nećete moći koristiti svoj modem.

en: Configure third-party and proprietary drivers
hr: Podesi neslobodne upravljačke programe i upravljačke programe treće strane

en: Cannot connect to D-BUS
hr: Spajanje na D-BUS nije moguće

en: Searching for available drivers...
hr: Pretraživanje dostupnih upravljačkih programa

en: Component
hr: Komponenta

en: _Enable
hr: _Omogući

en: _Disable
hr: O_nemogući

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Status
hr: Stanje

en: Needs computer restart
hr: Zahtijeva ponovno pokretanje računala

en: In use
hr: U uporabi

en: Not in use
hr: Nije u uporabi

en: License:
hr: Licenca:

en: details
hr: detalji

note: this is used in the GUI and in --list output to denote free/restricted drivers
en: Free
hr: Slobodan

note: this is used in the GUI and in --list output to denote free/restricted drivers
en: Proprietary
hr: Neslobodan

en: Download in progress
hr: Preuzimanje u tijeku

en: Unknown driver
hr: Nepoznati upravljački program

en: You are not authorized to perform this action.
hr: Nemate ovlasti za obavljanje ove radnje.

note: %s is the name of the operating system
en: Tested by the %s developers
hr: Testirali %s razvojni programeri

note: %s is the name of the operating system
en: Not tested by the %s developers
hr: Nisu testirali %s razvojni programeri

note: this is used when one version of a driver is recommended over others
en: Recommended
hr: Preporučeno

en: License Text for Device Driver
hr: Licenčni tekst za upravljački program

en: Driver search results
hr: Rezultati pretrage upravljačkog programa

en: Proprietary drivers are being used to make this computer work properly.
hr: Kako bi ovo računalo ispravno radilo, koriste se neslobodni upravljački programi.

en: No proprietary drivers are in use on this system.
hr: Na ovom se računalu ne koriste neslobodni upravljački programi.

en: Graphics driver
hr: Upravljački program grafičke kartice

en: Firmware
hr: Ugrađeni softver

en: Device driver
hr: Upravljački program uređaja

en: version %s
hr: inačica %s

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Deactivate
hr: _Deaktiviraj

en: This driver is activated and currently in use.
hr: Ovaj upravljački program je aktiviran i trenutno je u uporabi.

en: You need to restart the computer to activate this driver.
hr: Da biste aktivirali ovaj upravljački program, trebate ponovno pokrenuti računalo.

en: This driver is activated but not currently in use.
hr: Ovaj upravljački program je aktiviran, ali trenutno nije u uporabi.

en: _Activate
hr: _Aktiviraj

en: This driver was just disabled, but is still in use.
hr: Ovaj upravljački program je upravo deaktiviran, ali je još uvijek u uporabi.

en: A different version of this driver is in use.
hr: U uporabi je drugačija inačica ovog upravljačkog programa.

en: This driver is not activated.
hr: Ovaj upravljački program nije aktiviran.

en: Check for newly used or usable drivers and notify the user.
hr: Provjeri za nedavno korištene ili upotrebljive upravljačke programe, te obavijesti korisnika.

en: Query driver databases for newly available or updated drivers.
hr: Pretraži bazu podataka za novije upravljačke programe.

en: List available drivers and their status.
hr: Prikaži dostupne upravljačke programe i njihovo stanje.

en: List hardware identifiers from this system.
hr: Prikaži hardverske identifikatore iz ovog sustava.

en: Enable a driver
hr: Omogući upravljački program

en: Disable a driver
hr: Onemogući upravljački program

en: Ask for confirmation for --enable/--disable
hr: Pitaj za potvrdi za --enable/--disable

en: Check if there is a graphics driver available that supports composite and offer to enable it
hr: Provjeri postoji li upravljački program grafičke kartice koji podržava 'composite' i ponudi omogućavanje istog

en: Only manage free/nonfree drivers. By default, all available drivers with any license are presented.
hr: Upravljaj samo slobodnim/neslobodnim upravljačkim programima. Prema zadanim postavkama, prikazani su svi dostupni upravljački programi, bez obzira na licencu.

en: Run as session D-BUS server.
hr: Pokreni kao sesiju D-BUS poslužitelja.

en: Restricted drivers available
hr: Dostupni su neslobodni upravljački programi

en: In order to use your hardware more efficiently, you can enable drivers which are not free software.
hr: Za učinkovitije korištenje hardvera, možete omogućiti neslobodne upravljačke programe.

en: New drivers available
hr: Dostupni su novi upravljački programi

en: There are new or updated drivers available for your hardware.
hr: Dostupni su novi ili nadograđeni upravljački programi za vaš hardver.

en: New restricted drivers in use
hr: Novi, neslobodni upravljački programi u uporabi

note: %(os)s stands for the OS name. Prefix it or suffix it, but do not replace it.
en: In order for this computer to function properly, %(os)s is using driver software that cannot be supported by %(os)s.
hr: Kako bi računalo ispravno radilo, %(os)s koristi upravljački program kojeg %(os)s ne može podržati.

en: There is no available graphics driver for your system which supports the composite extension, or the current one already supports it.
hr: Nema dostupnih upravljačkih programa grafičke kartice za vaš sustav koji podržava 'composite' proširenje ili ga jedan od trenutnih upravljačkih programa već podržava.

en: Downloading and installing driver...
hr: Preuzimanje i instaliranje upravljačkog programa...

en: Removing driver...
hr: Uklanjanje upravljačkog programa...

en: Use --list to see available drivers
hr: Koristite --list kako biste vidjeli sve dostupne upravljačke programe

en: Cannot change driver
hr: Nije moguće promjeniti upravljački program

en: Enable driver?
hr: Omogućiti upravljački program?

en: Disable driver?
hr: Onemogućiti upravljački program?

en: Sorry, the Jockey backend crashed. Please file a bug at:
hr: Isprike, ali Jockeyjeva pozadina se srušila. Molim prijavite grešku pri:

en: Trying to recover by restarting backend.
hr: Pokušaj oporavka ponovnim pokretanjem pozadine.

en: Download error
hr: Greška pri preuzimanju

en: Searching driver for %s...
hr: Pretraživanje upravljačkog programa za %s...

note: translators: %s is the path to xorg.conf
en: Reconfiguring X.org video drivers is not possible: %s is invalid.
hr: Ponovno podešavanje X.org video upravljačkog programa nije moguće: %s je neispravan.

en: Check for newly available drivers for, and used drivers on this system
hr: Provjeri za nove dostupne upravljačke programe za ovaj sustav i već korištene upravljačke programe na ovom sustavu.

en: Get information about local device drivers
hr: Prikupi informacije o lokalnim upravljačkim programima uređaja

en: Install or remove device drivers
hr: Instaliraj ili ukloni upravljačke programe uređaja

en: Query local and remote driver databases for updated drivers for the system
hr: Upitaj lokalne i udaljene baze upravljačkih programa za nadograđene upravljačke programe

en: System policy prevents checking driver status
hr: Sustavna politika sprječava provjeru stanja upravljačkih programa

en: System policy prevents installation/removal of device drivers
hr: Sustavna politika sprječava instalaciju/uklanjanje upravljačkih programa

en: System policy prevents querying device drivers
hr: Sustavna politika sprječava upitivanje upravljačkih programa

en: System policy prevents querying driver databases for updates
hr: Sustavna politika sprječava upitivanje baza upravljačkih programa za nadogradnje

en: NVIDIA accelerated graphics driver
hr: NVIDIA ubrzani grafički upravljački program

en: 3D-accelerated proprietary graphics driver for NVIDIA cards.
hr: 3D-ubrzani, neslobodni upravljački program za NVIDIA grafičke kartice

en: This driver is required to fully utilise the 3D potential of NVIDIA graphics cards, as well as provide 2D acceleration of newer cards.
    
    If you wish to enable desktop effects, this driver is required.
    
    If this driver is not enabled, you will not be able to enable desktop effects and will not be able to run software that requires 3D acceleration, such as some games.
hr: Ovaj je program potreban kako biste u potpunosti iskoristili 3D potencijal NVIDIA grafičke kartice, a potreban je i za 2D mogućnosti novijih kartica.
    
    Ako želite efekte radne površine, ovaj je program nužan.
    
    Ako ovaj program nije omogućen, nećete moći koristiti efekte radne površine, te nećete moći koristiti softver za koji je potrebno 3D ubrzanje, poput igrica.
