update-manager - en to ca translation catalogue (281 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
ca: Servidor per %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
ca: Servidor principal

en: Custom servers
ca: Servidors personalitzats

en: Could not calculate sources.list entry
ca: No s'ha pogut calcular l'entrada del fitxer sources.list

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
ca: No s'ha pogut trobar cap paquet, esteu utilitzat un disc de l'Ubuntu per a l'arquitectura adequada?

en: Failed to add the CD
ca: No s'ha pogut afegir el CD

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
ca: S'ha produït un error en afegir el CD i l'actualització s'ha cancel·lat. Informeu d'aquest error si això ha passat amb un CD d'Ubuntu vàlid.
    
    El missatge d'error ha estat:
    «%s»

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
ca[0]: Elimina el paquet en mal estat
ca[1]: Elimina els paquets en mal estat

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
ca[0]: El paquet «%s» es troba en un estat inconsistent i s'ha de tornar a instal·lar, però no s'ha trobat l'arxiu per a fer-ho. Voleu eliminar aquest paquet i continuar?
ca[1]: Els paquets «%s» es troben en un estat inconsistent i s'han de tornar a instal·lar, però no s'ha trobat els arxius per a fer-ho. Voleu eliminar aquests paquets i continuar?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
ca: Pot ser que el servidor estigui sobrecarregat

en: Broken packages
ca: Paquets trencats

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
ca: El vostre sistema conté paquets trencats que no es poden arreglar amb aquesta aplicació. Utilitzeu el Synaptic o l'apt-get abans de continuar.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
ca: S'ha produït un problema irresoluble mentre es feia el càlcul per a l'actualització.
    
     Això pot ser degut a:
     * l'actualització a una versió en desenvolupament de l'Ubuntu
     * l'execució de l'actual versió en desenvolupament de l'Ubuntu
     * la instal·lació de paquets no oficials de programari no proveïts per l'Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
ca: Això és probablement un problema transitori, torneu a provar-ho més tard.

en: If none of this applies, then please report this bug using the command 'ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core' in a terminal.
ca: Si res d'això és aplicable, informeu d'aquest error utilitzant l'ordre «ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core» en un terminal.

en: Could not calculate the upgrade
ca: No s'ha pogut calcular l'actualització

en: Error authenticating some packages
ca: S'ha produït un error en autenticar alguns paquets

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
ca: No s'han pogut autenticar alguns paquets. Potser hi ha un problema temporal amb la xarxa. Podeu provar-ho més tard. A continuació es mostra la llista amb els paquets no autenticats.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
ca: El paquet «%s» està marcat per a eliminar-lo, però apareix a la llista negra de fitxers a eliminar.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
ca: El paquet essencial «%s» està marcat per a ésser eliminat.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
ca: S'està intentant instal·lar la versió «%s» de la llista negra

en: Can't install '%s'
ca: No s'ha pogut instal·lar «%s»

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug using 'ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core' in a terminal.
ca: Ha sigut impossible instal·lar el paquet necessari. Informeu d'aquest error utilitzant l'ordre «ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core» en un terminal.

en: Can't guess meta-package
ca: No s'ha pogut conjecturar el metapaquet

en: Your system does not contain a %s or %s package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
ca: El vostre sistema no conté un paquet %s o %s i no ha estat possible detectar la versió de l'Ubuntu que esteu fent servir.
     Instal·leu un dels paquets mencionats fent servir el synaptic o l'apt-get abans de continuar.

en: Reading cache
ca: S'està llegint la memòria cau

en: Unable to get exclusive lock
ca: No s'ha pogut obtenir un bloqueig exclusiu

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
ca: Normalment això es deu al fet que teniu un altre gestor de paquets en execució (com  ara l'apt-get o l'aptitude) i cal que abans el tanqueu.

en: Upgrading over remote connection not supported
ca: No és possible actualitzar a través d'una connexió remota

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
ca: Esteu duent a terme l'actualització a través d'una connexió SSH remota amb un frontal que no admet aquesta funció. Intenteu realitzar una actualització en mode text amb l'ordre «do-release-upgrade». 
    
    S'interromprà l'actualització. Torneu-ho a intentar sense SSH.

en: Continue running under SSH?
ca: Voleu continuar treballant via SSH?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
ca: Sembla ser que aquesta sessió s'està executant amb SSH. Actualment no és recomanable realitzar una actualització a través d'SSH, atès que en cas de fallada la recuperació és més difícil.
    
    Si continueu, s'iniciarà un dimoni addicional al port «%s».
    Voleu continuar?

en: Starting additional sshd
ca: S'està iniciant un sshd addicional

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
ca: Per facilitar la recuperació en cas de fallada, s'iniciarà un sshd addicional al port «%s». Si alguna cosa anés malament amb l'ssh en ús, podeu fer servir l'addicional.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
ca: Si feu servir un tallafoc, necessitareu obrir temporalment aquest port. Atès que això és potencialment perillós, no es fa automàticament. Per exemple, podeu obrir el port amb:
    «%s»

en: Can not upgrade
ca: No es pot actualitzar

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
ca: Aquesta eina no permet l'actualització de «%s» a «%s».

en: Sandbox setup failed
ca: Ha fallat la configuració d'un entorn de proves

en: It was not possible to create the sandbox environment.
ca: No ha estat possible crear un entorn de proves.

en: Sandbox mode
ca: Mode de prova

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a system directory from now until the next reboot are permanent.
ca: Aquesta actualització s'està executant en mode de proves. Tots els canvis s'escriuran a «%s» i es perdran en reiniciar.
    
    Cap dels canvis fets als directoris del sistema seran permanents.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
ca: La vostra instal·lació del Python està malmesa. Reviseu l'enllaç simbòlic «/usr/bin/python».

en: Can not write to '%s'
ca: No es pot escriure a «%s»

en: Its not possible to write to the system directory '%s' on your system. The upgrade can not continue.
    Please make sure that the system directory is writable.
ca: No es pot escriure al directori del sistema «%s», per la qual cosa l'actualització no pot continuar.
    Assegureu-vos que aquest directori tingui els permisos d'escriptura adients.

en: Include latest updates from the Internet?
ca: Voleu incloure les darreres actualitzacions d'Internet?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
ca: El sistema d'actualitzacions pot utilitzar Internet per baixar i instal·lar automàticament les darreres actualitzacions. Si disposeu d'una connexió de xarxa, aquesta opció és molt recomanable.
    
    L'actualització trigarà més, però en acabar tindreu un sistema completament actualitzat. Podeu optar per no fer-ho, però en breu haureu d'actualitzar el sistema.
    Si responeu «no» la xarxa no s'utilitzarà per a res.

en: Not for humans during development stage of release %s
ca: No està pensat per a éssers humans mentre %s està en fase de desenvolupament

en: disabled on upgrade to %s
ca: desactivat en actualitzar a %s

en: No valid mirror found
ca: No s'ha trobat cap rèplica vàlida

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run an internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
ca: No s'han trobat dipòsits de programari per a l'actualització. Això pot passar quan s'utilitza una rèplica interna o quan la informació de la rèplica no es troba actualitzada.
    
    Voleu reescriure 'sources.list' igualment? Si seleccioneu 'Sí' s'actualitzaran totes les entrades '%s' per '%s'.
    Si seleccioneu 'No' l'actualització es cancel·larà.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
ca: Voleu generar les fonts per defecte?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
ca: No s'ha trobat cap entrada vàlida per a «%s» en analitzar el fitxer «sources.list».
    
    Voleu que s'afegeixin entrades per a «%s»? Si trieu que «No», es cancel·larà l'actualització.

en: Repository information invalid
ca: La informació dels dipòsits no és vàlida

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file so a bug reporting process is being started.
ca: En actualitzar la informació dels dipòsits s'ha obtingut un fitxer no vàlid, per la qual cosa s'iniciarà el procés d'informe d'errors.

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file. To report a bug install apport and then execute 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.
ca: L'actualització de la informació del dipòsit ha finalitzat amb un fitxer corrupte. Per informar un error instal·leu apport i executeu  'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.

en: Third party sources disabled
ca: S'han desactivat les fonts de tercers

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
ca: S'han desactivat algunes entrades de tercers. Les podeu reactivar després de l'actualització des de l'eina «software-properties» en el vostre gestor de paquets.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
ca[0]: Paquet en estat inconsistent
ca[1]: Paquets en estat inconsistent

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
ca[0]: El paquet «%s» es troba en un estat inconsistent i s'ha de tornar a instal·lar, però no s'ha trobat l'arxiu per a fer-ho. Torneu-lo a instal·lar manualment o suprimiu-lo del sistema.
ca[1]: Els paquets «%s» es troben en un estat inconsistent i s'han de tornar a instal·lar, però no s'ha trobat els arxius per a fer-ho. Torneu-los a instal·lar manualment o suprimiu-los del sistema.

en: Error during update
ca: S'ha produït un error en l'actualització

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
ca: S'ha produït un error mentre s'actualitzava el vostre sistema. Normalment això es degut a problemes de xarxa. Comproveu la vostra connexió de xarxa i torneu a intentar-ho.

en: Not enough free disk space
ca: No disposeu de suficient espai al disc

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
ca: S'ha interromput l'actualització. Cal un total de %s d'espai lliure al disc «%s», per la qual cosa hauríeu d'alliberar un mínim de %s d'espai addicional al disc «%s». Buideu la paperera i suprimiu els paquets temporals d'anteriors instal·lacions utilitzant l'ordre «sudo apt-get clean».

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
ca: S'estan calculant els canvis

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
ca: Voleu iniciar l'actualització?

en: Upgrade canceled
ca: S'ha cancel·lat l'actualització

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
ca: Ara es cancel·larà l'actualització i es restaurarà a l'estat original del sistema. Podeu continuar l'actualització més tard.

en: Could not download the upgrades
ca: No s'han pogut baixar les actualitzacions

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
ca: S'ha interromput l'actualització. Comproveu la connexió a Internet o els suports d'instal·lació i torneu-ho a provar. S'han mantingut tots els fitxers baixats fins ara.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
ca: S'ha produït un error durant l'enviament

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
ca: S'està restaurant l'estat original del sistema

en: Could not install the upgrades
ca: No s'han pogut instal·lar les actualitzacions

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
ca: S'ha interromput l'actualització. Pot ser que el vostre sistema hagi quedat en un estat inestable. Ara s'executarà un procés de recuperació (dpkg --configure -a).

en: 
    
    Please report this bug in a browser at http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ubuntu-release-upgrader/+filebug and attach the files in /var/log/dist-upgrade/ to the bug report.
    %s
ca: 
    
    Informeu d'aquest error en un navegador a http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ubuntu-release-upgrader/+filebug i adjunteu els fitxers de /var/log/dist-upgrade/ a l'informe d'error.
    %s

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
ca: S'ha interromput l'actualització. Verifiqueu la vostra connexió a Internet o el suport d'instal·lació i torneu-ho a intentar.

en: Remove obsolete packages?
ca: Voleu suprimir els paquets obsolets?

en: _Keep
ca: _Manté

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
ca: S'ha produït un error durant el procés de neteja. Vegeu el següent missatge per a més informació.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
ca: Les dependències requerides no estan instal·lades

en: The required dependency '%s' is not installed.
ca: La dependència requerida «%s» no està instal·lada.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
ca: S'està comprovant el gestor de paquets

en: Preparing the upgrade failed
ca: S'ha produït un error en la preparació de l'actualització

en: Preparing the system for the upgrade failed so a bug reporting process is being started.
ca: Ha fallat la preparació del sistema per l'actualització, per la qual cosa s'iniciarà el procés d'informe d'errors.

en: Preparing the system for the upgrade failed. To report a bug install apport and then execute 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.
ca: Ha fallat la preparació de l'actualització del sistema. Per informar d'un error, instal·leu l'apport i executeu «apport-bug ubuntu-release-upgrader»

en: Getting upgrade prerequisites failed
ca: S'ha produït un error en obtenir els prerequisits de l'actualització

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    Additionally, a bug reporting process is being started.
ca: El sistema no ha pogut obtenir els requeriments per a l'actualització. L'actualització s'interromprà i es retornarà el sistema al seu estat original.
    
    També s'iniciarà el procés d'informe d'errors.

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    To report a bug install apport and then execute 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.
ca: El sistema no ha pogut  descarregar els prerequisits per a l'actualització. El procés d'actualització s'aturarà i es retornarà el sistema a l'estat original.
    
    Per informar d'un error instal·leu apport i executeu 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.

en: Updating repository information
ca: S'està actualitzant la informació dels dipòsits

en: Failed to add the cdrom
ca: No s'ha pogut afegir el CD-ROM

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
ca: No s'ha pogut afegir el CD-ROM correctament.

en: Invalid package information
ca: La informació dels paquets no és valida

en: After updating your package information, the essential package '%s' could not be located. This may be because you have no official mirrors listed in your software sources, or because of excessive load on the mirror you are using. See /etc/apt/sources.list for the current list of configured software sources.
    In the case of an overloaded mirror, you may want to try the upgrade again later.
ca: Després d'actualitzar la informació dels paquets, no s'ha pogut localitzar el paquet essencial «%s». Això es deu a que no teniu cap rèplica oficial al llistat de fonts de programari o perquè hi ha una càrrega excessiva en la rèplica que esteu utilitzant. Vegeu /etc/apt/sources.list per veure la llista actual de fonts de programari.
    En cas de rèplica amb sobrecàrrega, podeu intentar actualitzar més tard.

en: Fetching
ca: S'està recollint

en: Upgrading
ca: S'està actualitzant

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
ca: S'ha completat l'actualització

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
ca: S'ha completat l'actualització, però s'han produït errors durant aquest procés.

en: Searching for obsolete software
ca: S'està cercant programari obsolet

en: System upgrade is complete.
ca: S'ha completat l'actualització del sistema.

en: The partial upgrade was completed.
ca: L'actualització parcial s'ha completat.

en: Could not find the release notes
ca: No s'han trobat les notes de la versió

en: The server may be overloaded.
ca: El servidor potser està sobrecarregat.

en: Could not download the release notes
ca: No s'han pogut baixar les notes de la versió

en: Please check your internet connection.
ca: Comproveu la vostra connexió a Internet

en: authenticate '%(file)s' against '%(signature)s'
ca: autenticació del fitxer «%(file)s» amb la signatura «%(signature)s»

en: extracting '%s'
ca: s'està extraient «%s»

en: Could not run the upgrade tool
ca: No es pot executar l'eina d'actualització

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug using the command 'ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core'.
ca: El més probable és que sigui un error en l'eina d'actualització. Informeu d'aquest error utilitzant l'ordre «ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core» en un terminal.

en: Upgrade tool signature
ca: Signatura de l'eina d'actualització

en: Upgrade tool
ca: Eina d'actualització

en: Failed to fetch
ca: Ha fallat la baixada

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
ca: Ha fallat l'obtenció de l'actualització. Pot ser que hi hagi algun problema a la xarxa.

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
ca: Ha fallat l'autenticació de l'actualització. Pot ser que hi hagi algun problema a la xarxa o al servidor.

en: Failed to extract
ca: Ha fallat l'extracció

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
ca: Ha fallat l'extracció de l'actualització. Pot ser que hi hagi algun problema a la xarxa o al servidor.

en: Verification failed
ca: Ha fallat la verificació

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
ca: Ha fallat la verificació de l'actualització. Pot ser que hi hagi algun problema a la xarxa o al servidor.

en: Can not run the upgrade
ca: No es pot executar l'actualització

en: This usually is caused by a system where /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
ca: Normalment això està provocat per un sistema on /tmp s'ha muntat com a no executable. Torneu-lo a muntar sense l'opció de no executable i torneu a executar l'actualització.

en: The error message is '%s'.
ca: El missatge d'error és «%s».

en: &Upgrade
ca: &Actualitza

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Release Notes
ca: Notes de la versió

en: Upgrade
ca: Actualització

en: Downloading additional package files...
ca: S'estan baixant els fitxers de paquet addicionals...

en: File %s of %s at %sB/s
ca: Fitxer %s de %s a %s B/s

en: File %s of %s
ca: Fitxer %s de %s

note: print("mediaChange %s %s" % (medium, drive))
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
ca: Inseriu «%s» a la unitat «%s»

en: Media Change
ca: Canvi de suport

en: Your graphics hardware may not be fully supported in Ubuntu 14.04.
ca: Pot ser que el vostre maquinari de gràfics no funcioni bé amb l'Ubuntu 14.04.

en: Running the 'unity' desktop environment is not fully supported by your graphics hardware. You will maybe end up in a very slow environment after the upgrade. Our advice is to keep the LTS version for now. For more information see https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForUnity3D Do you still want to continue with the upgrade?
ca: L'entorn d'escriptori «Unity» no és totalment compatible amb el vostre maquinari gràfic. Pot ser que l'escriptori s'executi molt lentament després de l'actualització. El nostre consell és que de moment mantingueu la versió LTS. Per obtenir més informació vegeu https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForUnity3D. Tot i això, voleu continuar amb l'actualització?

en: Your graphics hardware may not be fully supported in Ubuntu 12.04 LTS.
ca: Sembla que el vostre maquinari gràfic no és totalment compatible amb l'Ubuntu 12.04 LTS.

en: The support in Ubuntu 12.04 LTS for your Intel graphics hardware is limited and you may encounter problems after the upgrade. For more information see https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx Do you want to continue with the upgrade?
ca: La compatibilitat a l'Ubuntu 12.04 LTS per al vostre maquinari gràfic Intel és limitat i podríeu tenir problemes després d'actualitzar. Per obtenir més informació visiteu https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx. Voleu continuar amb l'actualització?

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
ca: L'actualització pot reduir els efectes d'escriptori i el rendiment en jocs i altres programes que facin un ús exhaustiu de processament gràfic.

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
ca: Aquest ordinador utilitza el controlador gràfic «fglrx» d'AMD. No hi ha cap versió disponible d'aquest controlador que funcioni amb el vostre maquinari a l'Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Voleu continuar?

en: No i686 CPU
ca: Sense CPU i686

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
ca: El vostre sistema utilitza una CPU i586 o una CPU que no té l'extensió «cmov». Tots els paquets s'han construït amb optimitzacions que requereixen un i686 com a arquitectura mínima. No és possible actualitzar el sistema a una versió nova de l'Ubuntu amb aquest maquinari.

en: No ARMv6 CPU
ca: No és una CPU ARMv6

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
ca: El vostre sistema utilitza una CPU ARM que és més antiga que l'arquitectura ARMv6. Tots els paquets del Karmic s'han creat amb optimitzacions que requereixen l'ARMv6 com a arquitectura mínima. No és possible actualitzar el vostre sistema a una versió nova de l'Ubuntu amb aquest maquinari.

en: No init available
ca: No hi ha cap sistema d'inicialització disponible

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
ca: Sembla ser que el vostre sistema és un entorn virtual sense un dimoni d'inicialització «init», com ara un servidor virtual de Linux (Linux-VServer). L'Ubuntu 10.04 no pot funcionar en aquest tipus d'entorn - abans cal fer una actualització de la configuració de la màquina virtual.
    
    Segur que voleu continuar?

en: PAE not enabled
ca: El PAE no està habilitat

en: Your system uses a CPU that does not have PAE enabled. Ubuntu only supports non-PAE systems up to Ubuntu 12.04. To upgrade to a later version of Ubuntu, you must enable PAE (if this is possible) see:
    http://help.ubuntu.com/community/EnablingPAE
ca: El sistema incorpora una CPU que no té el PAE habilitat. L'Ubuntu funciona amb sistemes sense PAE només fins la versió 12.04. Per actualitzar a una versió posterior de l'Ubuntu, haureu d'habilitar el PAE (si és possible). Consulteu la documentació següent per obtenir més informació:
    http://help.ubuntu.com/community/EnablingPAE

en: Sandbox upgrade using aufs
ca: Actualització en entorn de proves utilitzant aufs

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
ca: Utilitza el camí especificat per cercar un CDROM amb paquets actualitzables

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
ca: Utilitzeu un frontal. Actualment es disposa de: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignored
ca: *OBSOLET* aquesta opció s'ignorarà

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
ca: Realitza només una actualització parcial (sense reescriure el sources.list)

en: Disable GNU screen support
ca: Inhabilita la compatibilitat amb el GNU screen

en: Set datadir
ca: Estableix el «datadir» (directori de dades)

en: Upgrade to the development release
ca: Actualitza a la versió de desenvolupament

en: Fetching is complete
ca: S'ha completat el recull

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
ca: S'està obtenint el fitxer %li de %li a %s B/s

en: About %s remaining
ca: Queden %s

en: Fetching file %li of %li
ca: S'està obtenint el fitxer %li de %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
ca: S'estan aplicant els canvis

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
ca: problemes de dependències - es deixarà sense configurar

en: Could not install '%s'
ca: No s'ha pogut instal·lar «%s»

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
ca: L'actualització continuarà, però pot ser que el paquet «%s» no sigui funcional. Hauríeu de considerar l'enviament d'un informe d'error sobre aquest fet.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
ca: Voleu reemplaçar el fitxer de
    configuració personalitzat «%s»?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
ca: Perdreu tots els canvis realitzats en el fitxer de configuració si trieu reemplaçar-lo per una versió més nova.

en: The 'diff' command was not found
ca: No s'ha trobat l'ordre «diff»

en: A fatal error occurred
ca: S'ha produït un error greu

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
ca: Informeu d'això com un error (si no és que ja ho heu fet) i adjunteu els fitxers /var/log/dist-upgrade/main.log i /var/log/dist-upgrade/apt.log al vostre informe. S'ha interromput l'actualització.
    S'ha desat el vostre fitxer sources.list original a /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
ca: S'ha premut Ctrl+C

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
ca: Això interromprà l'operació, amb la qual cosa pot ser que es malmeti el sistema. Esteu segur que ho voleu fer?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
ca: Per a evitar una possible pèrdua de dades, tanqueu tots els documents i aplicacions.

en: No longer supported by Canonical (%s)
ca: Ja no mantinguts per Canonical (%s)

en: <b>Downgrade (%s)</b>
ca: <b>Es desactualitzaran (%s)</b>

en: Remove (%s)
ca: Se suprimiran (%s)

en: No longer needed (%s)
ca: Ja no són necessaris (%s)

en: Install (%s)
ca: S'instal·laran (%s)

en: Upgrade (%s)
ca: S'actualitzaran (%s)

en: Show Difference >>>
ca: Mostra les diferències >>>

en: <<< Hide Difference
ca: <<< Oculta les diferències

en: Error
ca: S'ha produït un error

en: &Close
ca: &Tanca

en: Show Terminal >>>
ca: Mostra el terminal >>>

en: <<< Hide Terminal
ca: <<< Oculta el terminal

en: Information
ca: Informació

en: &Start Upgrade
ca: &Inicia l'actualització

en: Details
ca: Detalls

en: No longer supported %s
ca: Ja no es mantenen %s

en: Remove %s
ca: Suprimeix %s

en: Remove (was auto installed) %s
ca: Suprimeix %s (s'havia instal·lat automàticament)

en: Install %s
ca: Instal·la %s

en: Upgrade %s
ca: Actualitza %s

en: Restart required
ca: Cal que reinicieu el sistema

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
ca: <b><big>Reinicieu el sistema per a completar l'actualització</big></b>

en: _Restart Now
ca: _Reinicia

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
ca: <b><big>Voleu cancel·lar l'actualització en curs?</big></b>
    
    El sistema pot quedar inusable si la cancel·leu. És molt recomanable continuar amb l'actualització.

en: Cancel Upgrade?
ca: Voleu cancel·lar l'actualització?

en: %li day | %li days
ca[0]: %li dia
ca[1]: %li dies

en: %li hour | %li hours
ca[0]: %li hora
ca[1]: %li hores

en: %li minute | %li minutes
ca[0]: %li minut
ca[1]: %li minuts

en: %li second | %li seconds
ca[0]: %li segon
ca[1]: %li segons

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
ca: La baixada trigarà aproximadament %s amb una connexió ADSL d'1Mb, i aproximadament %s amb un mòdem de 56k

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
ca: La baixada trigarà aproximadament %s amb la vostra connexió.

note: Declare these translatable strings from the .ui files here so that xgettext picks them up.
en: Preparing to upgrade
ca: S'està preparant l'actualització

en: Getting new software channels
ca: S'estan obtenint canals de programari nous

en: Getting new packages
ca: S'estan obtenint els paquets nous

en: Installing the upgrades
ca: S'estan instal·lant les actualitzacions

en: Cleaning up
ca: S'està netejant

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
ca[0]: %(amount)d paquet instal·lat ja no està mantingut per Canonical. Així i tot, encara podeu obtenir assistència de la comunitat.
ca[1]: %(amount)d dels paquets instal·lats ja no estan mantinguts per Canonical. Així i tot, encara podeu obtenir assistència de la comunitat.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
ca[0]: Se suprimirà %d paquet.
ca[1]: Se suprimiran %d paquets.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
ca[0]: S'instal·larà %d paquet nou
ca[1]: S'instal·laran %d paquets nous

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
ca[0]: S'actualitzarà %d paquet
ca[1]: S'actualitzaran %d paquets

en: 
    
    You have to download a total of %s.
ca: 
    
    Heu de baixar un total de %s.

en: Installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
ca: La instal·lació de l'actualització pot trigar unes quantes hores. Un cop hagi finalitzat la baixada dels fitxers, el procés no es pot cancel·lar.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
ca: La baixada i instal·lació de l'actualització pot trigar unes quantes hores. Un cop hagi finalitzat la baixada dels fitxers, el procés no es pot cancel·lar.

en: Removing the packages can take several hours.
ca: La supressió de paquets pot trigar unes quantes hores.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: The software on this computer is up to date.
ca: El programari d'aquest ordinador està actualitzat.

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
ca: No hi ha actualitzacions disponibles per al vostre sistema. L'actualització es cancel·larà

en: Reboot required
ca: Cal que reinicieu el sistema

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
ca: L'actualització ha finalitzat i cal reiniciar el sistema. Voleu fer-ho ara?

en: Progress: [%3i%%]
ca: Progrés: [%3i%%]

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
ca: Informeu d'això com un error i adjunteu els fitxers /var/log/dist-upgrade/main.log i /var/log/dist-upgrade/apt.log al vostre informe. S'ha interromput l'actualització.
    S'ha desat el vostre fitxer sources.list original a /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
ca: S'està interrompent

en: Demoted:
ca: Degradat:

en: To continue please press [ENTER]
ca: Premeu la tecla de retorn per continuar

en: Continue [yN]
ca: Continua [sN]

en: Details [d]
ca: Detalls [d]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
ca: s

en: No longer supported: %s
ca: Ja no es mantenen: %s

en: Remove: %s
ca: Suprimeix: %s

en: Install: %s
ca: Instal·la: %s

en: Upgrade: %s
ca: Actualitza: %s

en: Continue [Yn]
ca: Continua [Sn]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
ca: Cal reiniciar el sistema per a finalitzar l'actualització.
    Si seleccioneu «s», es reiniciarà el sistema.

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
ca: S'està baixant el fitxer %(current)li de %(total)li a %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
ca: S'està baixant el fitxer %(current)li de %(total)li

en: Show progress of individual files
ca: Mostra el progrés dels fitxers individuals

en: _Cancel Upgrade
ca: _Cancel·la l'actualització

en: _Resume Upgrade
ca: _Reprèn l'actualització

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
ca: <b><big>Voleu cancel·lar l'actualització?</big></b>
    
    Si ho feu, pot ser que el sistema sigui inutilitzable. És extremament recomanable continuar amb l'actualització.

en: _Start Upgrade
ca: _Comença l'actualització

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Difference between the files
ca: Diferències entre els fitxers

en: _Report Bug
ca: _Informa de l'error

en: _Continue
ca: _Continua

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
ca: <b><big>Voleu iniciar l'actualització?</big></b>

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
ca: <b><big>Reinicieu el sistema per a completar l'actualització</big></b>
    
    Deseu la vostra feina abans de continuar.

en: Distribution Upgrade
ca: Actualització de la distribució

en: Setting new software channels
ca: S'estan configurant els canals de programari nous

en: Restarting the computer
ca: S'està reiniciant l'ordinador

en: _Upgrade
ca: _Actualitza

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
ca: <b>Hi ha disponible una versió nova de l'Ubuntu. Voleu actualitzar el vostre sistema?</b>

en: Don't Upgrade
ca: No actualitzis

en: Ask Me Later
ca: Demana-m'ho més tard

en: Yes, Upgrade Now
ca: Actualitza

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
ca: Heu triat no actualitzar a la versió nova de l'Ubuntu

en: You can upgrade at a later time by opening Software Updater and click on "Upgrade".
ca: Podeu actualitzar més tard obrint el gestor d'actualitzacions i fent clic a «Actualitza».

en: Perform a release upgrade
ca: Realitza una actualització de la versió

en: To upgrade Ubuntu, you need to authenticate.
ca: Cal que us autentiqueu per actualitzar l'Ubuntu.

en: Perform a partial upgrade
ca: Realitza una actualització parcial

en: To perform a partial upgrade, you need to authenticate.
ca: Cal que us autentiqueu per fer una actualització parcial.

en: Show version and exit
ca: Mostra la versió i surt

en: Directory that contains the data files
ca: El directori que conté els fitxers de dades

en: Run the specified frontend
ca: Executa el frontal especificat

en: Running partial upgrade
ca: S'està executant una actualització parcial

en: Downloading the release upgrade tool
ca: S'està baixant l'eina d'actualització a una versió nova

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
ca: Comprova si és possible actualitzar a la darrera versió de desenvolupament

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
ca: Proveu d'actualitzar a l'última versió fent servir l'actualitzador de $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
ca: Executeu un mode d'actualització especial.
    Actualment disposeu del mode «desktop» per a actualitzacions de sistemes d'escriptori i del mode «server» per a sistemes servidors.

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
ca: Prova d'actualitzar en un entorn de proves amb aufs

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
ca: Només verifica si hi ha disponible una versió nova i informa del resultat mitjançant el codi de sortida

en: The options --devel-release and --proposed are
ca: Les opcions --devel-release i --proposed són

en: mutually exclusive. Please use only one of them.
ca: mútuament excloents. Feu servir només una d'elles.

en: Checking for a new Ubuntu release
ca: S'està cercant una versió nova de l'Ubuntu

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
ca: La vostra versió de l'Ubuntu ja no està mantinguda.

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
ca: Per obtenir més informació sobre actualitzacions, aneu a:
    %(url)s

en: No new release found
ca: No s'ha trobat cap versió nova

en: Release upgrade not possible right now
ca: En aquests moments no es pot efectuar l'actualització de versió

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
ca: En aquests moments no es pot efectuar l'actualització de versió. Torneu-ho a provar més tard. El servidor ha respost: «%s»

en: New release '%s' available.
ca: La versió nova «%s» ja està disponible

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
ca: Executeu «do-release-upgrade» per actualitzar a la nova versió.

en: Software Updater
ca: Gestor d'actualitzacions

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
ca: Hi ha disponible una actualització de l'Ubuntu %(version)s

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
ca: Heu triat no actualitzar a l'Ubuntu %s

en: Add debug output
ca: Afegeix informació de depuració
