update-manager - en to cs translation catalogue (282 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
cs: Server pro zemi „%s“

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
cs: Hlavní server

en: Custom servers
cs: Uživatelem vybrané servery

en: Could not calculate sources.list entry
cs: Nebylo možné vypočítat záznam v sources.list

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
cs: Nelze najít žádné soubory balíčků, pravděpodobně toto není disk Ubuntu nebo obsahuje nesprávnou architekturu?

en: Failed to add the CD
cs: Selhalo přidávání CD

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
cs: Vyskytla se chyba při přidávání CD, přechod na vyšší verzi bude přerušen. Prosím nahlaste tuto situaci jako chybu (pokud používáte správné CD s Ubuntu).
    
    Chybová zpráva byla:
    „%s“

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
cs[0]: Odstranit balíček ve špatném stavu
cs[1]: Odstranit balíčky ve špatném stavu
cs[2]: Odstranit balíčky ve špatném stavu

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Do you want to remove this package now to continue? | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archives can be found for them. Do you want to remove these packages now to continue?
cs[0]: Balíček „%s“ je v nekonzistentním stavu a vyžaduje přeinstalování, ale nebyl pro něj nalezen žádný archiv. Chcete nyní pokračovat odstraněním tohoto balíčku?
cs[1]: Balíčky „%s“ jsou v nekonzistentním stavu a vyžadují přeinstalování, ale nebyl pro ně nalezen žádný archiv. Chcete nyní pokračovat odstraněním těchto balíčků?
cs[2]: Balíčky „%s“ jsou v nekonzistentním stavu a vyžadují přeinstalování, ale nebyl pro ně nalezen žádný archiv. Chcete nyní pokračovat odstraněním těchto balíčků?

note: FIXME: not ideal error message, but we just reuse a existing one here to avoid a new string
en: The server may be overloaded
cs: Server je možná přetížený

en: Broken packages
cs: Poškozené balíčky

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
cs: Váš systém obsahuje poškozené balíčky, které nemohou být tímto programem opraveny. Před pokračováním je prosím opravte použitím programu synaptic nebo apt-get.

note: FIXME: change the text to something more useful
en: An unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
     This can be caused by:
     * Upgrading to a pre-release version of Ubuntu
     * Running the current pre-release version of Ubuntu
     * Unofficial software packages not provided by Ubuntu
cs: Během propočítávání povýšení systému došlo k neřešitelné chybě.
    
     To může být způsobeno:
     * Povyšováním na vývojovou verzi Ubuntu
     * Běžící vývojovou verzí Ubuntu
     * Neoficiálními softwarovými balíky neposkytovanými Ubuntu

en: This is most likely a transient problem, please try again later.
cs: Toto je pravděpodobně pouze dočasný problém, prosím zkuste to znovu později.

en: If none of this applies, then please report this bug using the command 'ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core' in a terminal.
cs: Pokud se nic z toho nezdaří, nahlaste prosím chybu pomocí příkazu 'ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core'.

en: Could not calculate the upgrade
cs: Nelze vypočítat přechod na vyšší verzi

en: Error authenticating some packages
cs: Chyba při ověřování některých balíčků

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
cs: Nebylo možné ověřit pravost některých balíčků. Důvodem může být přechodný problém v síti. Zkuste to prosím později. Níže je uveden seznam postižených balíčků.

en: The package '%s' is marked for removal but it is in the removal blacklist.
cs: Balíček „%s“ je označen k odstranění, ale přitom je uveden v seznamu neodstranitelných.

en: The essential package '%s' is marked for removal.
cs: Stěžejní balíček „%s“ je označen k odstranění.

en: Trying to install blacklisted version '%s'
cs: Pokus o instalaci zakázané verze „%s“

en: Can't install '%s'
cs: Nelze nainstalovat „%s“

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug using 'ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core' in a terminal.
cs: Nebylo možné nainstalovat požadovaný balík. Prosím, nahlaste chybu pomocí zadání "ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core" do terminálu.

en: Can't guess meta-package
cs: Nelze odhadnout meta-balíček

en: Your system does not contain a %s or %s package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
cs: Váš systém neobsahuje balíčky %s nebo %s a nebylo možné zjistit, kterou verzi Ubuntu používáte.
     Před pokračováním prosím nainstalujte jeden z výše uvedených balíčků pomocí synapticu nebo apt-get.

en: Reading cache
cs: Probíhá čtení mezipaměti

en: Unable to get exclusive lock
cs: Nelze získat exkluzivní přístup

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
cs: Tohle obvykle znamená, že jiný správce balíčků (jako apt-get nebo aptitude) již běží. Nejdříve jej prosím ukončete.

en: Upgrading over remote connection not supported
cs: Aktualizace přes vzdálené připojení není podporována

en: You are running the upgrade over a remote ssh connection with a frontend that does not support this. Please try a text mode upgrade with 'do-release-upgrade'.
    
    The upgrade will abort now. Please try without ssh.
cs: Spouštíte povýšení systému přes vzdálené připojení ssh s nadstavbou, která toto nepodporuje. Zkuste prosím povýšení v textovém režimu pomocí „do-release-upgrade“.
    
    Povýšení systému se nyní přeruší. Zkuste to prosím bez ssh.

en: Continue running under SSH?
cs: Pokračovat s během pod SSH?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, an additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
cs: Zdá se, že toto sezení běží pod ssh. Aktuálně není doporučeno provádět povýšení systému přes ssh, neboť v případě havárie je komplikované provést obnovu.
    
    Pokud budete pokračovat, dodatečný ssh démon bude spuštěn na portu „%s“.
    Chcete pokračovat?

en: Starting additional sshd
cs: Spouští se dodatečné sshd

en: To make recovery in case of failure easier, an additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
cs: Aby byla obnova případné havárie lehčí, bude na portu „%s“ spuštěn dodatečný sshd. Pokud nastane nějaká chyba s běžícím ssh, můžete se stále připojit na ten dodatečný.

en: If you run a firewall, you may need to temporarily open this port. As this is potentially dangerous it's not done automatically. You can open the port with e.g.:
    '%s'
cs: Pokud máte spuštěný firewall, budete možná muset dočasně tento port otevřít. Jelikož je to potenciálně nebezpečné, neprovádí se to automaticky. Tento port můžete otevřít např. takto:
    '%s'

en: Can not upgrade
cs: Nelze přejít na vyšší verzi

en: An upgrade from '%s' to '%s' is not supported with this tool.
cs: Povýšení systému z „%s“ na „%s“ není tímto nástrojem podporované.

en: Sandbox setup failed
cs: Selhalo nastavení zabezpečeného prostředí

en: It was not possible to create the sandbox environment.
cs: Nebylo možné vytvořit zabezpečené prostředí.

en: Sandbox mode
cs: Režim zabezpečeného prostředí

en: This upgrade is running in sandbox (test) mode. All changes are written to '%s' and will be lost on the next reboot.
    
    *No* changes written to a system directory from now until the next reboot are permanent.
cs: Toto povýšení běží v testovacím režimu (sandbox). Všechny změny jsou zapsány do '%s' a budou ztraceny při následujícím restartu.
    Žádné změny zapsané do systémového adresáře do následujícího restartu nejsou trvalé!

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
cs: Vaše instalace pythonu je poškozena. Prosím opravte symbolický odkaz „/usr/bin/python“.

en: Can not write to '%s'
cs: Nelze zapisovat do '%s'

en: Its not possible to write to the system directory '%s' on your system. The upgrade can not continue.
    Please make sure that the system directory is writable.
cs: Ve vašem systému není možné zapisovat do systémového adresáře '%s'. Povýšení nemůže pokračovat.
    Prosím, ujistěte se, že systémový adresář je zapisovatelný.

en: Include latest updates from the Internet?
cs: Včetně nejnovějších aktualizací z internetu?

en: The upgrade system can use the internet to automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  If you have a network connection this is highly recommended.
    
    The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
    If you answer 'no' here, the network is not used at all.
cs: Aktualizační systém může automaticky stáhnout nejnovější aktualizace a nainstalovat je během povyšování. Pokud máte síťové připojení, pak je toto vřele doporučeno.
    
    Povyšování bude trvat déle, ale po skončení budete mít zcela aktuální systém. Nemusíte to provádět, ale brzo po povýšení systému byste měli nainstalovat nejnovější aktualizace.
    Pokud zde odpovíte „ne“, tak nebude síť vůbec použita.

en: Not for humans during development stage of release %s
cs: Tohle není pro běžné uživatele během vývoje vydání %s

en: disabled on upgrade to %s
cs: zakázáno při povýšení na %s

en: No valid mirror found
cs: Nebyl nalezen platný zrcadlový server

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found. This can happen if you run an internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'No' the upgrade will cancel.
cs: Během prohledávání vašich informací o repozitářích nebylo nalezeno zrcadlo pro povýšení. Toto se může stát, pokud používáte interní zrcadlo nebo jsou informace o zrcadlech zastaralé.
    
    Chcete i přesto přepsat soubor 'sources.list'? Pokud zvolíte 'Ano', tak dojde k aktualizaci všech hodnot '%s' na '%s'.
    Pokud zvolíte 'Ne' tak dojde k přerušení povýšení.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
cs: Vygenerovat výchozí zdroje?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No', the upgrade will cancel.
cs: Po prohledání vašeho souboru „sources.list“ nebyla nalezena žádná platná položka pro „%s“.
    
    Mají být přidány výchozí položky pro „%s“? Pokud zvolíte „Ne“, přechod na vyšší verzi bude zrušen.

en: Repository information invalid
cs: Neplatná informace o repozitáři

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file so a bug reporting process is being started.
cs: Povýšení informace o repozitáři vyústilo v neplatný soubor, zahajuje se proces hlášení chyby.

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file. To report a bug install apport and then execute 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.
cs: Povýšení informací repozitáře vyústilo v neplatný soubor. Pro nahlášení chyby nainstalujte apport a poté spusťte 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.

en: Third party sources disabled
cs: Zdroje třetích stran zakázány

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
cs: Některé položky třetích stran ve vašem souboru sources.list byly zakázány. Můžete je znovu povolit po aktualizaci nástrojem „software-properties“ nebo svým správcem balíčků.

en: Package in inconsistent state | Packages in inconsistent state
cs[0]: Balíček je v nekonzistentním stavu
cs[1]: Balíčky jsou v nekonzistentním stavu
cs[2]: Balíčky jsou v nekonzistentním stavu

en: The package '%s' is in an inconsistent state and needs to be reinstalled, but no archive can be found for it. Please reinstall the package manually or remove it from the system. | The packages '%s' are in an inconsistent state and need to be reinstalled, but no archive can be found for them. Please reinstall the packages manually or remove them from the system.
cs[0]: Balíček „%s“ je v nekonzistentním stavu a vyžaduje přeinstalování, ale nebyl pro něj nalezen žádný archiv. Přeinstalujte prosím balíček ručně nebo jej odeberte ze systému.
cs[1]: Balíčky „%s“ jsou v nekonzistentním stavu a vyžadují přeinstalování, ale nebyl pro ně nalezen žádný archiv. Přeinstalujte prosím balíčky ručně nebo je odeberte ze systému.
cs[2]: Balíčky „%s“ jsou v nekonzistentním stavu a vyžadují přeinstalování, ale nebyl pro ně nalezen žádný archiv. Přeinstalujte prosím balíčky ručně nebo je odeberte ze systému.

en: Error during update
cs: Chyba během aktualizace

en: A problem occurred during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
cs: Během aktualizace se vyskytl problém. Obvykle to bývá způsobeno chybou síťového připojení. Zkontrolujte prosím své připojení k síti a zkuste to znovu.

en: Not enough free disk space
cs: Nedostatek volného místa na disku

en: The upgrade has aborted. The upgrade needs a total of %s free space on disk '%s'. Please free at least an additional %s of disk space on '%s'. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
cs: Přechod na novější vydání byl přerušen. Přechod na novější vydání vyžaduje celkem %s volného místa na disku „%s“. Uvolněte prosím přinejmenším dalších %s místa na disku „%s“. Vyprázdněte koš a odstraňte dočasné balíčky z dřívějších instalací příkazem „sudo apt-get clean“.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
cs: Propočítávají se změny

note: ask the user
en: Do you want to start the upgrade?
cs: Chcete spustit aktualizaci?

en: Upgrade canceled
cs: Přechod na vyšší verzi zrušen

en: The upgrade will cancel now and the original system state will be restored. You can resume the upgrade at a later time.
cs: Přechod na vyšší verzi bude nyní zrušen a dojde k obnovení systému do původního stavu. Pokračovat v přechodu na vyšší verzi můžete později.

en: Could not download the upgrades
cs: Nepodařilo se stáhnout novější vydání

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again. All files downloaded so far have been kept.
cs: Upgrade byl přerušen. Prosím zkontrolujte vaše internetové připojení nebo instalační médium a zkuste to znovu. Všechny prozatím stažené soubory jsou podrženy.

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
cs: Chyba při potvrzování

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
cs: Obnovuje se původní stav systému

en: Could not install the upgrades
cs: Nepodařilo se nainstalovat aktualizace

note: invoke the frontend now and show a error message
en: The upgrade has aborted. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
cs: Přechod na novější vydání byl přerušen. Váš systém by mohl být v nepoužitelném stavu. Nyní bude spuštěna obnova (dpkg --configure -a).

en: 
    
    Please report this bug in a browser at http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ubuntu-release-upgrader/+filebug and attach the files in /var/log/dist-upgrade/ to the bug report.
    %s
cs: 
    
    Prosíme, navštivte stránku http://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ubuntu-release-upgrader/+filebug nahlaste zde chybu ke svému hlášení přiložte soubory z /var/log/dist-upgrade/ 
    %s

en: The upgrade has aborted. Please check your Internet connection or installation media and try again.
cs: Přechod na novější vydání byl přerušen. Zkontrolujte prosím své internetové připojení nebo instalační média a zkuste to znovu.

en: Remove obsolete packages?
cs: Odstranit zastaralé balíčky?

en: _Keep
cs: _Ponechat

en: _Remove
cs: Odst_ranit

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
cs: Během úklidu se vyskytl problém. Pro více informací si prosím přečtěte níže uvedenou zprávu.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
cs: Požadované závislosti nejsou nainstalovány

en: The required dependency '%s' is not installed.
cs: Požadovaná závislost „%s“ není nainstalována.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
cs: Kontroluje se správce balíčků

en: Preparing the upgrade failed
cs: Příprava přechodu na vyšší verzi selhala

en: Preparing the system for the upgrade failed so a bug reporting process is being started.
cs: Příprava systému na povýšení selhala, proces hlášení chyby zahájen.

en: Preparing the system for the upgrade failed. To report a bug install apport and then execute 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.
cs: Příprava systému na povýšení selhala. Pro nahlášení chyby nainstalujte apport a spusťte 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.

en: Getting upgrade prerequisites failed
cs: Získání potřebných prostředků pro povýšení systému selhalo

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    Additionally, a bug reporting process is being started.
cs: Systém nemohl obdržet požadavky pro povýšení. Povýšení bude nyní ukončeno a bude obnoven výchozí stav systému.
    
    Navíc byl zahájen proces hlášení chyby.

en: The system was unable to get the prerequisites for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    To report a bug install apport and then execute 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.
cs: Systém nebyl schopen získat všechny požadavky na povýšení. Povýšení bude nyní přerušeno a obnoví se výchozí stav systému.
    
    Pro nahlášení chyby nainstalujte apport a spusťte 'apport-bug ubuntu-release-upgrader'.

en: Updating repository information
cs: Aktualizují se informace o repozitářích

en: Failed to add the cdrom
cs: Nepodařilo se přidat cdrom

en: Sorry, adding the cdrom was not successful.
cs: Promiňte, přidání cdrom nebylo úspěšné.

en: Invalid package information
cs: Neplatná informace o balíčku

en: After updating your package information, the essential package '%s' could not be located. This may be because you have no official mirrors listed in your software sources, or because of excessive load on the mirror you are using. See /etc/apt/sources.list for the current list of configured software sources.
    In the case of an overloaded mirror, you may want to try the upgrade again later.
cs: Po aktualizaci informací o balíčcích nebyl nalezen nezbytný balík '%s'. To může být způsobeno tím, že máte ve Zdrojích softwaru  neoficiální zrcadla a nebo kvůli přetížení zrcadla, které používáte. Prohlédněte /etc/apt/sources.list pro aktuální seznam zdrojů softwaru.
    V případě přetíženého zrcadla zkuste provést aktualizaci později.

en: Fetching
cs: Získává se

en: Upgrading
cs: Probíhá přechod na vyšší verzi

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
cs: Povýšení systému hotovo

en: The upgrade has completed but there were errors during the upgrade process.
cs: Přechod na vyšší verzi byl dokončen, ale během povyšování nastaly chyby.

en: Searching for obsolete software
cs: Vyhledává se zastaralý software

en: System upgrade is complete.
cs: Přechod na vyšší verzi systému je dokončen.

en: The partial upgrade was completed.
cs: Částečné povýšení systému bylo dokončeno.

en: Could not find the release notes
cs: Nebyly nalezeny poznámky k vydání

en: The server may be overloaded.
cs: Server může být přetížen.

en: Could not download the release notes
cs: Nelze stáhnout poznámky k vydání

en: Please check your internet connection.
cs: Zkontrolujte prosím své připojení k internetu.

en: authenticate '%(file)s' against '%(signature)s'
cs: ověřit '%(file)s' proti '%(signature)s'

en: extracting '%s'
cs: rozbaluje se '%s'

en: Could not run the upgrade tool
cs: Nelze spustit nástroj pro aktualizaci

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug using the command 'ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core'.
cs: Toto vypadá jako chyba  v průvodci aktualizací. Prosím, nahlaste chybu příkazem "ubuntu-bug ubuntu-release-upgrader-core".

en: Upgrade tool signature
cs: Podpis aktualizačního nástroje

en: Upgrade tool
cs: Aktualizační nástroj

en: Failed to fetch
cs: Stahování selhalo

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
cs: Stažení aktualizace selhalo. Pravděpodobně je problém se sítí.

en: Authentication failed
cs: Selhalo ověření pravosti

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
cs: Ověření pravosti aktualizace selhalo. Může jít o problém se sítí nebo se serverem.

en: Failed to extract
cs: Rozbalení selhalo

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
cs: Rozbalení aktualizace selhalo. Může být problém se sítí nebo se serverem.

en: Verification failed
cs: Ověření selhalo

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
cs: Ověření aktualizace selhalo. Může jít o problém se sítí nebo se serverem.

en: Can not run the upgrade
cs: Nelze spustit povýšení systému

en: This usually is caused by a system where /tmp is mounted noexec. Please remount without noexec and run the upgrade again.
cs: Toto se obvykle stává v pokud je /tmp připojen jako noexec. Prosím připojte /tmp bez noexec a spusťte upgrade znovu.

en: The error message is '%s'.
cs: Chybová zpráva zní „%s“.

en: &Upgrade
cs: Přejít n&a novější verzi

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Release Notes
cs: Poznámky k vydání

en: Upgrade
cs: Přejít na vyšší verzi

en: Downloading additional package files...
cs: Stahují se dodatečné balíčky…

en: File %s of %s at %sB/s
cs: Soubor %s z %s při %s B/s

en: File %s of %s
cs: Soubor %s z %s

note: print("mediaChange %s %s" % (medium, drive))
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
cs: Vložte prosím „%s“ do mechaniky „%s“

en: Media Change
cs: Změna média

en: Your graphics hardware may not be fully supported in Ubuntu 14.04.
cs: Vaše grafická karta pravděpodobně nebude v Ubuntu 14.04 plně podporována.

en: Running the 'unity' desktop environment is not fully supported by your graphics hardware. You will maybe end up in a very slow environment after the upgrade. Our advice is to keep the LTS version for now. For more information see https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForUnity3D Do you still want to continue with the upgrade?
cs: Váš grafický hardware plně nepodporuje prostředí 'Unity'. Po přechodu na novější verzi systému by vaše pracovní prostředí mohlo být velmi pomalé. Doporučujeme prozatím zůstat u LTS vydání. Pro více informací navštivte https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForUnity3D Přejete si stále pokračovat v přechodu na novější verzi systému?

en: Your graphics hardware may not be fully supported in Ubuntu 12.04 LTS.
cs: Vaše grafická karta nemusí být v Ubuntu 12.04 LTS plně podporována.

en: The support in Ubuntu 12.04 LTS for your Intel graphics hardware is limited and you may encounter problems after the upgrade. For more information see https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx Do you want to continue with the upgrade?
cs: Podpora vaší grafické karty Intel v Ubuntu 12.04 LTS je omezena a po přechodu se můžete setkat s problémy. Pro více informací navštivte https://wiki.ubuntu.com/X/Bugs/UpdateManagerWarningForI8xx Přejete si pokračovat v přechodu na novější vydání?

en: Upgrading may reduce desktop effects, and performance in games and other graphically intensive programs.
cs: Povýšení může omezit grafické efekty prostředí a snížit výkon ve hrách a jiných graficky náročných aplikacích.

en: This computer is currently using the AMD 'fglrx' graphics driver. No version of this driver is available that works with your hardware in Ubuntu 10.04 LTS.
    
    Do you want to continue?
cs: Tento počítač v současné době používá grafický ovladač „fglrx“ od AMD. V Ubuntu 10.04 LTS není k dispozici žádná verze tohoto ovladače, která by pracovala s vaším hardwarem.
    
    Přejete si pokračovat?

en: No i686 CPU
cs: Nenalezeno CPU i686

en: Your system uses an i586 CPU or a CPU that does not have the 'cmov' extension. All packages were built with optimizations requiring i686 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
cs: Váš systém používá CPU i586 nebo CPU, které nemá rozšíření „cmov“. Veškeré balíky byly sestaveny s optimalizací vyžadující minimální architekturu i686. S tímto hardwarem není možné povýšit váš systém na nové vydání Ubuntu.

en: No ARMv6 CPU
cs: Nemáte procesor ARMv6

en: Your system uses an ARM CPU that is older than the ARMv6 architecture. All packages in karmic were built with optimizations requiring ARMv6 as the minimal architecture. It is not possible to upgrade your system to a new Ubuntu release with this hardware.
cs: Váš systém používá procesor ARM, který je starší než architektura ARMv6. Všechny balíčky ve vydání Karmic byly sestaveny s optimalizacemi požadujícími minimálně architekturu ARMv6. S tímto hardwarem není možné povýšit váš systém na nové vydání Ubuntu.

en: No init available
cs: Není k dispozici žádný démon init

en: Your system appears to be a virtualised environment without an init daemon, e.g. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS cannot function within this type of environment, requiring an update to your virtual machine configuration first.
    
    Are you sure you want to continue?
cs: Zdá se, že váš systém běží ve virtualizovaném prostředí bez démona init, např. Linux-VServer. Ubuntu 10.04 LTS nemůže v takovémto typu prostředí pracovat. Proveďte prosím nejprve požadovanou aktualizaci virtuálního stroje.
    
    Opravdu chcete pokračovat?

en: PAE not enabled
cs: PAE není povoleno

en: Your system uses a CPU that does not have PAE enabled. Ubuntu only supports non-PAE systems up to Ubuntu 12.04. To upgrade to a later version of Ubuntu, you must enable PAE (if this is possible) see:
    http://help.ubuntu.com/community/EnablingPAE
cs: Systém používá CPU, pro které není povoleno PAE. Ubuntu podporuje systémy bez PAE pouze do verze Ubuntu 12.04. Pro povýšení na novější verzi Ubuntu musíte povolit PAE, (jestli je to možné) viz:
    http://help.ubuntu.com/community/EnablingPAE

en: Sandbox upgrade using aufs
cs: Aktualizace v chráněném prostředí za pomoci aufs

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
cs: Použij danou cestu k vyhledání cdrom s aktualizovatelnými balíčky

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
cs: Používat nadstavbu. Aktuálně dostupné :
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: *DEPRECATED* this option will be ignored
cs: *ZASTARALÉ* tato volba bude ignorována

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
cs: Provést pouze částečné povýšení (bez přepisování sources.list)

en: Disable GNU screen support
cs: Zakázat podporu GNU screen

en: Set datadir
cs: Nastavit datadir

en: Upgrade to the development release
cs: Povýšení na vývojovou verzi

en: Fetching is complete
cs: Stahování je dokončeno

en: Fetching file %li of %li at %sB/s
cs: Stahování souboru %li z %li při %sB/s

en: About %s remaining
cs: Zbývá zhruba %s

en: Fetching file %li of %li
cs: Stahování souboru %li z %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
cs: Provádějí se změny

note: we do not report followup errors from earlier failures
en: dependency problems - leaving unconfigured
cs: problém se závislostmi - ponecháno nenastavené

en: Could not install '%s'
cs: Nelze nainstalovat „%s“

en: The upgrade will continue but the '%s' package may not be in a working state. Please consider submitting a bug report about it.
cs: Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „%s“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
cs: Nahradit upravený soubor s nastavením
    „%s“?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
cs: Pokud zvolíte nahrazení novější verzí, ztratíte veškeré lokální změny tohoto konfiguračního souboru.

en: The 'diff' command was not found
cs: Příkaz „diff“ nebyl nalezen

en: A fatal error occurred
cs: Došlo ke kritické chybě

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
cs: Toto prosím nahlaste jako chybu (pokud jste tak již neučinili) a přidejte ke své zprávě soubory /var/log/dist-upgrade/main.log a /var/log/dist-upgrade/apt.log. Přechod na novější vydání byl přerušen.
    Váš původní soubor sources.list byl uložen do /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Ctrl-c pressed
cs: Stisknuto Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
cs: Toto přeruší operaci a může zanechat systém v rozbitém stavu. Jste si jisti, že to chcete provést?

note: append warning
en: To prevent data loss close all open applications and documents.
cs: Pro zamezení ztráty dat uzavřete všechny aplikace a dokumenty.

en: No longer supported by Canonical (%s)
cs: Již není podporováno společností Canonical (%s)

en: <b>Downgrade (%s)</b>
cs: <b>Přejít na nižší verzi (%s)</b>

en: Remove (%s)
cs: Odstranit (%s)

en: No longer needed (%s)
cs: Již není potřeba (%s)

en: Install (%s)
cs: Nainstalovat (%s)

en: Upgrade (%s)
cs: Přejít na vyšší verzi (%s)

en: Show Difference >>>
cs: Zobrazit rozdíl >>>

en: <<< Hide Difference
cs: <<< Skrýt rozdíl

en: Error
cs: Chyba

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Show Terminal >>>
cs: Zobrazit terminál >>>

en: <<< Hide Terminal
cs: <<< Skrýt terminál

en: Information
cs: Informace

en: &Start Upgrade
cs: &Spustit přechod na novější verzi

en: Details
cs: Podrobnosti

en: No longer supported %s
cs: Již není podporováno %s

en: Remove %s
cs: Odstranit %s

en: Remove (was auto installed) %s
cs: Odstranit (byl automaticky nainstalován) %s

en: Install %s
cs: Nainstalovat %s

en: Upgrade %s
cs: Aktualizovat %s

en: Restart required
cs: Je nutný restart

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
cs: <b><big>Pro dokončení přechodu na vyšší verzi systému restartujte počítač</big></b>

en: _Restart Now
cs: _Restartovat nyní

note: FIXME make this user friendly
en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly advised to resume the upgrade.
cs: <b><big>Zrušit probíhající povýšení systému?</big></b>
    
    Zrušení povýšení může systém uvést do nepoužitelného stavu. Důrazně doporučujeme v povýšení pokračovat.

en: Cancel Upgrade?
cs: Zrušit povyšování systému?

en: %li day | %li days
cs[0]: %li den
cs[1]: %li dny
cs[2]: %li dní

en: %li hour | %li hours
cs[0]: %li hodina
cs[1]: %li hodiny
cs[2]: %li hodin

en: %li minute | %li minutes
cs[0]: %li minuta
cs[1]: %li minuty
cs[2]: %li minut

en: %li second | %li seconds
cs[0]: %li sekunda
cs[1]: %li sekundy
cs[2]: %li sekund

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem.
cs: Stahování zabere přibližně %s s 1Mbit připojením DSL a přibližně %s s 56k modemem.

note: if we have a estimated speed, use it
en: This download will take about %s with your connection.
cs: Stahování bude s vaším připojením trvat cca %s.

note: Declare these translatable strings from the .ui files here so that xgettext picks them up.
en: Preparing to upgrade
cs: Připravuje se povýšení systému

en: Getting new software channels
cs: Získávají se nové softwarové kanály

en: Getting new packages
cs: Získávají se nové balíčky

en: Installing the upgrades
cs: Instalují se aktualizace

en: Cleaning up
cs: Probíhá úklid

en: %(amount)d installed package is no longer supported by Canonical. You can still get support from the community. | %(amount)d installed packages are no longer supported by Canonical. You can still get support from the community.
cs[0]: %(amount)d nainstalovaný balík již není podporován společností Canonical. Stále však můžete získat podporu od komunity.
cs[1]: %(amount)d nainstalované balíky již nejsou podporovány společností Canonical. Stále však můžete získat podporu od komunity.
cs[2]: %(amount)d nainstalovaných balíků již není podporováno společností Canonical. Stále však můžete získat podporu od komunity.

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
cs[0]: %d balíček bude odstraněn.
cs[1]: %d balíčky budou odstraněny.
cs[2]: %d balíčků bude odstraněno.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
cs[0]: %d nový balíček bude nainstalován.
cs[1]: %d nové balíčky budou nainstalovány.
cs[2]: %d nových balíčků bude nainstalováno.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
cs[0]: %d balíček bude nahrazen vyšší verzí.
cs[1]: %d balíčky budou nahrazeny vyšší verzí.
cs[2]: %d balíčků bude nahrazeno vyšší verzí.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
cs: 
    
    Bude staženo celkem %s.

en: Installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
cs: Instalace aktualizací může zabrat až několik hodin. Jakmile bude dokončeno stahování, nelze proces ukončit.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours. Once the download has finished, the process cannot be canceled.
cs: Stažení a instalace aktualizací může zabrat až několik hodin. Jakmile bude dokončeno stahování, nelze proces ukončit.

en: Removing the packages can take several hours.
cs: Mazání balíků může trvat několik hodin.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: The software on this computer is up to date.
cs: Software v tomto počítači je aktuální

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
cs: Pro váš systém nejsou k dispozici žádné aktualizace. Přechod na vyšší verzi bude nyní zrušen.

en: Reboot required
cs: Je nutné restartovat počítač

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
cs: Přechod na vyšší verzi byl dokončen a nyní je nutné restartovat počítač. Chcete jej restartovat nyní?

en: Progress: [%3i%%]
cs: Průběh: [%3i%%]

en: Please report this as a bug and include the files /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade has aborted.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
cs: Nahlaste prosím toto jako chybu a přidejte ke své zprávě soubory /var/log/dist-upgrade/main.log a /var/log/dist-upgrade/apt.log. Přechod na novější vydání byl přerušen.
    Váš původní soubor sources.list byl uložen do /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

en: Aborting
cs: Přerušuje se

en: Demoted:
cs: Odrazováno:

en: To continue please press [ENTER]
cs: Chcete-li pokračovat, stiskněte prosím [ENTER]

en: Continue [yN]
cs: Pokračovat [aN]

en: Details [d]
cs: Podrobnosti [d]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
cs: a

en: No longer supported: %s
cs: Již není podporováno: %s

en: Remove: %s
cs: Odstranit: %s

en: Install: %s
cs: Nainstalovat: %s

en: Upgrade: %s
cs: Aktualizovat: %s

en: Continue [Yn]
cs: Pokračovat [An]

en: To finish the upgrade, a restart is required.
    If you select 'y' the system will be restarted.
cs: Pro dokončení povýšení systému je nutné jej restartovat.
    Pokud zvolíte „a“, tak bude systém restartován.

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
cs: Stahuje se %(current)li. souboru z %(total)li rychlostí %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
cs: Stahuje se %(current)li. souboru z %(total)li

en: Show progress of individual files
cs: Zobrazit průběh jednotlivých souborů

en: _Cancel Upgrade
cs: _Zrušit přechod na vyšší verzi

en: _Resume Upgrade
cs: Pok_račovat v přechodu na vyšší verzi

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
cs: <b><big>Zrušit probíhající aktualizaci?</big></b>
    
    Zrušení aktualizace může systém uvést do nepoužitelného stavu. <i>Důrazně</i> se doporučuje v aktualizaci pokračovat.

en: _Start Upgrade
cs: _Začít přechod na vyšší verzi

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: Difference between the files
cs: Rozdíl mezi soubory

en: _Report Bug
cs: _Oznámit chybu

en: _Continue
cs: _Pokračovat

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
cs: <b><big>Spustit přechod na vyšší verzi systému?</big></b>

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
    
    Please save your work before continuing.
cs: <b><big>Pro dokončení povýšení systému restartujte počítač</big></b>
    
    Prosím, uložte si před pokračováním svou práci.

en: Distribution Upgrade
cs: Přechod na vyšší verzi distribuce

en: Setting new software channels
cs: Nastavují se nové softwarové kanály

en: Restarting the computer
cs: Restartuje se počítač

en: Terminal
cs: Terminál

en: _Upgrade
cs: _Přejít na vyšší verzi

en: <b>A new version of Ubuntu is available. Would you like to upgrade?</b>
cs: <b>Je k dispozici nové vydání Ubuntu. Chcete přejít na vyšší verzi?</b>

en: Don't Upgrade
cs: Nepřecházet

en: Ask Me Later
cs: Dotázat se později

en: Yes, Upgrade Now
cs: Ano, přejít nyní

en: You have declined to upgrade to the new Ubuntu
cs: Odmítli jste přechod na nové Ubuntu

en: You can upgrade at a later time by opening Software Updater and click on "Upgrade".
cs: Přejít na novější vydání můžete i později pomocí Správce aktualizací a volby "Povýšit".

en: Perform a release upgrade
cs: Zahájit přechod na novější vydání

en: To upgrade Ubuntu, you need to authenticate.
cs: Pro povýšení Ubuntu se musíte autorizovat.

en: Perform a partial upgrade
cs: Provést částečné povýšení

en: To perform a partial upgrade, you need to authenticate.
cs: Pro provedení částečného povýšení se musíte autorizovat.

en: Show version and exit
cs: Zobrazit verzi a skončit

en: Directory that contains the data files
cs: Složka, která obsahuje datové soubory

en: Run the specified frontend
cs: Spustit určenou nádstavbu

en: Running partial upgrade
cs: Probíhá částečné povýšení systému

en: Downloading the release upgrade tool
cs: Stahuje se nástroj pro přechod na novější vydání

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
cs: Zkontrolovat, zda je možné povýšit systém na nejnovější vývojové vydání

en: Try upgrading to the latest release using the upgrader from $distro-proposed
cs: Zkuste povýšit na poslední vydání pomocí aktualizačního systému z $distro-proposed

en: Run in a special upgrade mode.
    Currently 'desktop' for regular upgrades of a desktop system and 'server' for server systems are supported.
cs: Spustit ve speciálním režimu povýšení systému.
    V současné době je podporováno „desktop“ pro systémy na osobních počítačích a „server“ pro systémy na serverech.

en: Test upgrade with a sandbox aufs overlay
cs: Otestovat aktualizaci se zabezpečeným prostředím aufs

en: Check only if a new distribution release is available and report the result via the exit code
cs: Zkontrolovat, jen pokud je k dispozici nové vydání distribuce a výsledek oznámit přes kód ukončení

en: The options --devel-release and --proposed are
cs: Volby --devel-release a --proposed se

en: mutually exclusive. Please use only one of them.
cs: vzájemně vylučují. Použijte pouze jednu z nich.

en: Checking for a new Ubuntu release
cs: Probíhá pokus o nalezení nové verze Ubuntu

en: Your Ubuntu release is not supported anymore.
cs: Vaše vydání Ubuntu již není podporováno.

en: For upgrade information, please visit:
    %(url)s
cs: Pro informace o přechodu na vyšší verzi prosím navštivte:
    %(url)s

en: No new release found
cs: Nenalezeno žádné nové vydání

en: Release upgrade not possible right now
cs: Přechod na novější vydání není v tuto chvíli možný

en: The release upgrade can not be performed currently, please try again later. The server reported: '%s'
cs: Povýšení na novější vydání nemůže být v současné době provedeno. Zkuste to prosím později znovu. Server oznámil: „%s“

en: New release '%s' available.
cs: Dostupné nové vydání „%s“.

en: Run 'do-release-upgrade' to upgrade to it.
cs: Spusťte „do-release-upgrade“ pro povýšení systému na toto vydání.

en: Software Updater
cs: Správce aktualizací

en: Ubuntu %(version)s Upgrade Available
cs: Přechod na Ubuntu %(version)s k dispozici

en: You have declined the upgrade to Ubuntu %s
cs: Odmítli jste přechod na Ubuntu %s

en: Add debug output
cs: Přidat ladící výstup
