unity-2d - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: %1 window opened | %1 windows opened
tr[0]: %1 pencere açıldı

en: not running
tr: çalışmıyor

en: Type your Command
tr: Komutunuzu yazın

en: Filter results
tr: Sonuçları süz

en: Filter %1 active
tr: %1 süzgeci etkin

en: Filter %1 inactive
tr: %1 süzgeci etkin değil

en: All
tr: Tümü

en: Search
tr: Ara

en: not expanded
tr: genişletilmemiş

en: expanded
tr: genişletilmiş

en: See %1 more result | See %1 more results
tr[0]: %1 sonuç daha gör

en: See fewer results
tr: Daha az sonuç gör

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Eject
tr: Çıkar

en: Safely remove
tr: Güvenle kaldır

en: Lock to Launcher
tr: Başlatıcıya Sabitle

en: Unlock from Launcher
tr: Başlatıcıdan Ayır

en: Quit
tr: Çık

en: Home
tr: Başlangıç

en: Home screen
tr: Başlangıç ekranı

en: Trash
tr: Çöp Kutusu

en: %n item in trash | %n items in trash
tr[0]: Çöpte %n öğe var

en: Empty Trash
tr: Çöpü Boşalt

en: Workspaces
tr: Çalışma Alanları

en: Ubuntu Desktop
tr: Ubuntu Masaüstü
