checkbox - en to et translation catalogue (44 entries)

en: Further information:
et: Täiendav teave:

en: Ne_xt
et: _Järgmine

note: Title of the user interface
en: System Testing
et: Süsteemi testimine

en: _Deselect All
et: _Tühista valik

en: _No
et: _Ei

en: _Previous
et: _Eelmine

en: _Select All
et: _Vali kõik

en: _Skip this test
et: _Jäta see test vahele

en: _Yes
et: _Jah

en: Test and report system information
et: Testi süsteemi ja raporteeri sellest

note: description
en: Detecting your sound device(s):
et: Heliseadme(te) tuvastamine:

note: description
en: Is this correct?
et: Kas see on õige?

note: description
en: Please connect a pair of headphones to your audio device.
et: Palun ühenda oma kõrvaklapid oma heliseadmega.

note: description
en: Select Test to play a sound on the automatically detected playback device.
et: Vali Testi, et esitada heli automaatselt tuvastatud taasesituse seadmes.

note: description
en: Connect a microphone to your microphone port.  Select Test, then speak into the microphone.  After a few seconds, your speech will be played back to you.
et: Ühenda mikrofon oma mikrofonipesasse. Vali Testi ning räägi mikrofoni. Mõne sekundi pärast esitatakse sinu kõne.

note: description
en: Did you hear your speech played back?
et: Kas kuulsid oma kõne taasesitust?

note: description
en: The address of your Bluetooth device is: $output
et: Sinu Bluetooth seadme aadress on: $output

note: description
en: The following hard drives were detected:
et: Leiti järgnevad kõvakettad:

note: description
en: Did the authentication procedure work correctly?
et: Kas autentimisprotseduur toimis korrektselt?

note: description
en: Do the copy operations work as expected?
et: Kas kopeerimised töötasid?

note: description
en: Moving the mouse should move the cursor on the screen.
et: Hiire liigutamine peaks liigutama kursorit ekraanil.

note: description
en: Is your mouse working properly?
et: Kas su hiir töötab korralikult?

note: description
en: Is your keyboard working properly?
et: Kas sinu klaviatuur töötab korralikult?

note: description
en: Audio tests
et: Helitestid

note: description
en: Disk tests
et: Kettatestid

note: description
en: Fingerprint reader tests
et: Sõrmejäljelugeja testid

note: description
en: Firewire disk tests
et: Firewire-ketta testid

note: description
en: Monitor tests
et: Monitoritestid

note: description
en: Peripheral tests
et: Välisseadmete testid

note: description
en: User Applications
et: Kasutaja rakendused

note: description
en: Does the icon automatically appear/disappear?
et: Kas ikoon ilmus/kadus automaatselt?

note: description
en: Note that this test may require you to enter your password.
et: Pane tähele, et see test võib nõuda sinult parooli sisestamist.

note: description
en: Did the screen change temporarily to a text console?
et: Kas ekraan muutus ajutiselt tekstipõhiseks konsooliks?

note: description
en: Did the monitor go blank?
et: Kas monitor läks mustaks?

note: description
en: Detecting your network controller(s):
et: Võrgukontrolleri(te) tuvastamine:

note: description
en: Testing your connection to the Internet:
et: Internetiühenduse testimine:

note: description
en: Insert a DVD.  Then select Test to play the DVD in Totem.
et: Sisesta DVD. Seejärel vali Test, et esitada DVD programmiga Totem.

note: description
en: Did the file play?
et: Kas fail mängis?

note: description
en: Automated benchmark testing
et: Automatiseeritud jõudlustestid

en: Building report...
et: Aruande loomine...

en: Enter text:
et: Sisesta tekst:

en: No Internet connection
et: Interneti-ühendus puudub

en: Connection established lost a packet
et: Loodud ühendus kaotas paketi

en: Internet connection fully established
et: Interneti-ühendus täielikult loodud
