checkbox - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Further information:
ku: Agahiya zêdetir:

en: Ne_xt
ku: P_êşve

note: Title of the user interface
en: System Testing
ku: Ceribandina Pergalê

en: _No
ku: _Na

en: _Previous
ku: P_aşve

en: _Skip this test
ku: Li vê ceribandinê derba_s bive.

en: _Test
ku: _Ceribandin

en: _Yes
ku: _Erê

en: Test and report system information
ku: Ceribandin û raporkirina agahiyên pergalê

note: description
en: Detecting your sound device(s):
ku: Alavê(n) te yê deng têne dîtin.

note: description
en: Is this correct?
ku: Ev rast e?

note: description
en: Did the authentication procedure work correctly?
ku: Pêvajoya nasîna nasnameyê rast xebitî?

note: description
en: Audio tests
ku: Ceribandinên dengî

note: description
en: Disk tests
ku: Ceribandinên dîskê

note: description
en: Fingerprint reader tests
ku: Ceribandina xwendeya rêçetilî

note: description
en: Firewire disk tests
ku: Ceribandinên dîskên firewire

note: description
en: Peripheral tests
ku: Ceribandinên alavên hawîrdorî
