checkbox - en to sq translation catalogue (176 entries)

en: Further information:
sq: Informacion i mëtejshëm:

en: Ne_xt
sq: Tj_etri

note: Title of the user interface
en: System Testing
sq: Testim i Sistemit

en: _Deselect All
sq: Mos _Zgjidh Asnjë

en: _No
sq: _Jo

en: _Previous
sq: _Paraardhësi

en: _Select All
sq: _Zgjidh Gjithçka

en: _Skip this test
sq: _anashkaloje këtë test

en: _Yes
sq: _Po

en: Test and report system information
sq: Testo dhe raporto informacionin e sistemit

note: description
en: Detecting your sound device(s):
sq: Duke dalluar pajisjet tuaja të zërit:

note: description
en: $output
sq: $dalja

note: description
en: Is this correct?
sq: A është e saktë kjo?

note: description
en: Did you hear a sound and was that sound free of any distortion, clicks or other strange noises?
sq: A dëgjuat një zë dhe a ishte ai zë i pastër nga dridhjet, kërcitjet apo zhurma të tjera të çuditshme?

note: description
en: Please connect a pair of headphones to your audio device.
sq: Ju lutemi të lidhni një palë kufje me pajisjen tuaj audio

note: description
en: Select Test to play a sound on the automatically detected playback device.
sq: Përzgjidhni Testo për të luajtur një zë në pajisjen e zgjedhur automatikisht për luajtje.

note: description
en: Did you hear a sound through the headphones and did the sound play without any distortion, clicks or other strange noises from your headphones?
sq: A dëgjuat një zë me anë të kufjeve dhe a luajti zëri pa dridhje, kërcitje apo zhurma të tjera të çuditshme nga kufjet tuaja?

note: description
en: Did you hear your speech played back?
sq: A e dëgjuat fjalimin tuaj të luajtur mbrapsht?

note: description
en: Autotest suite (destructive)
sq: Mjet vetë testimi (shkatërrimtar)

note: description
en: Did all the steps work?
sq: A punuan të gjithë hapat?

note: description
en: The following hard drives were detected:
sq: U dalluan hard disqet që vijojnë

note: description
en: Benchmark for each disk
sq: Pikët për çdo disk

note: description
en: Maximum disk space used during a default installation test
sq: Hapësira maksimale e diskut e përdorur gjatë testit standart të instalimit

note: description
en: Verify system storage performs at or above baseline performance
sq: Verifikoni që ruajtja e sistemit të performojë në bazë të parametrave apo mbi to

note: description
en: Prerequisites: This test case assumes that there's a testing account from which test cases are run and a personal account that the tester uses to verify the fingerprint reader
sq: Kërkesat paraprake: Ky test supozon që ka një llogari testi nga e cila nisen testet dhe një llogari personale që testuesi e përdor për të verifikuar lexuesin e gishtërinjve

note: description
en: Did the authentication procedure work correctly?
sq: A punoi siç duhet mënyra e identifikimit?

note: description
en: Do the copy operations work as expected?
sq: A punuan veprimet e kopjimit siç pritej?

note: description
en: This display is using the following resolution:
sq: Ekrani po përdor rezolucionin që vijon:

note: description
en: Is this acceptable for your display?
sq: A është ky i pranueshëm për ekranin tuaj?

note: description
en: Select Test to display a video test.
sq: Zgjidh Test për të shfaqur një test video.

note: description
en: Do you see color bars and static?
sq: A i shikoni shiritat me ngjyra dhe statiken?

note: description
en: The following screens and video modes have been detected on your system:
sq: Ekranet që vijojnë dhe mënyrat e videos janë dalluar në sistemin tuaj:

note: description
en: Did the screen appear to be working for each mode?
sq: A duket që ekrani punon për çdo mënyrë?

note: description
en: Check that the hardware is able to run compiz.
sq: Kontrollo nëse hardueri është në gjendje të nisë compiz.

note: description
en: Did the 3d animation appear?
sq: A u shfaq animacioni 3D?

note: description
en: Moving the mouse should move the cursor on the screen.
sq: Lëvizja e miut duhet të lëvizë kursorin në ekran.

note: description
en: Is your mouse working properly?
sq: A po punon siç duhet miu juaj?

note: description
en: Is your keyboard working properly?
sq: A po punon siç duhet tastiera juaj?

note: description
en: Audio tests
sq: Testimet e audios

note: description
en: Camera tests
sq: Testet e kamerës

note: description
en: CPU tests
sq: Testet e CPU

note: description
en: System Daemon tests
sq: Tested e Daemon të Sistemit

note: description
en: Disk tests
sq: Testimet e diskut

note: description
en: Fingerprint reader tests
sq: Testimet e lexuesit të gjurmëve të gishtërinjve

note: description
en: Firewire disk tests
sq: Testimet e diskut firewire

note: description
en: Monitor tests
sq: Testime të monitorit

note: description
en: Peripheral tests
sq: Testimet e periferikeve

note: description
en: User Applications
sq: Programet e Përdoruesve

note: description
en: Stress tests
sq: Testet e stresit

note: description
en: Linux Test Project
sq: Testime të projektit Linux

note: description
en: Does the icon automatically appear/disappear?
sq: A fillon ikona të shfaqet/zhduket automatikisht?

note: description
en: Note that this test may require you to enter your password.
sq: Kini parasysh që ky test mund t'iu kërkojë të vendosni një fjalëkalim.

note: description
en: Did the screen change temporarily to a text console?
sq: A ndryshoi ekrani përkohësisht në një konsolë teksti?

note: description
en: If your system does not have a VGA port, please skip this test.
sq: Nëse sistemi juaj nuk ka një port VGA, ju lutemi ta anashkaloni këtë test.

note: description
en: Connect a display (if not already connected) to the VGA port on your system. Is the image displayed correctly?
sq: Lidhni një ekran (nëse nuk e keni bërë tashmë) me hyrjen VGA të kompjuterit tuaj. A shfaqet pamja siç duhet?

note: description
en: If your system does not have a DVI port, please skip this test.
sq: Nëse sistemi juaj nuk ka një port DVI, ju lutemi ta anashkaloni këtë test.

note: description
en: Connect a display (if not already connected) to the DVI port on your system. Is the image displayed correctly?
sq: Lidhni një ekran (nëse nuk e keni bërë tashmë) me hyrjen DVI të kompjuterit tuaj. A shfaqet pamja siç duhet?

note: description
en: If your system does not have DisplayPort, please skip this test.
sq: Nëse sistemi juaj nuk ka një Port për Videon, ju lutemi ta anashkaloni këtë test.

note: description
en: Connect a display (if not already connected) to the DisplayPort on your system. Is the image displayed correctly?
sq: Lidhni një ekran (nëse nuk e keni bërë tashmë) me hyrjen e ekranit të kompjuterit tuaj. A shfaqet pamja siç duhet?

note: description
en: If your system does not have a HDMI port, please skip this test.
sq: Nëse sistemi juaj nuk ka një port HDMI, ju lutemi ta anashkaloni këtë test.

note: description
en: Connect a display (if not already connected) to the HDMI port on your system. Is the image displayed correctly?
sq: Lidhni një ekran (nëse nuk e keni bërë tashmë) me hyrjen HDMI të kompjuterit tuaj. A shfaqet pamja siç duhet?

note: description
en: If your system does not have a S-VIDEO port, please skip this test.
sq: Nëse sistemi juaj nuk ka një port S-VIDEO, ju lutemi ta anashkaloni këtë test.

note: description
en: Connect a display (if not already connected) to the S-VIDEO port on your system. Is the image displayed correctly?
sq: Lidhni një ekran (nëse nuk e keni bërë tashmë) me hyrjen S-VIDEO të kompjuterit tuaj. A shfaqet pamja siç duhet?

note: description
en: If your system does not have a RCA port, please skip this test.
sq: Nëse sistemi juaj nuk ka një port RCA, ju lutemi ta anashkaloni këtë test.

note: description
en: Connect a display (if not already connected) to the RCA port on your system. Is the image displayed correctly?
sq: Lidhni një ekran (nëse nuk e keni bërë tashmë) me hyrjen RCA të kompjuterit tuaj. A shfaqet pamja siç duhet?

note: description
en: Did the monitor go blank?
sq: A u bllokua monitori?

note: description
en: Detecting your network controller(s):
sq: Duke dalluar kontrolluesit tuaj të rrjetit:

note: description
en: Testing your connection to the Internet:
sq: Duke testuar lidhjen tuaj me Internetin:

note: description
en: Network Information
sq: Informacioni i Rrjetit

note: description
en: Wireless scanning test.
sq: Testimi i skanerit të wireless.

note: description
en: Was the connection correctly established?
sq: A u sigurua siç duhet lidhja?

note: description
en: Test to see if we can sync local clock to an NTP server
sq: Testoni për të parë nëse mund ta sinkronizoni orën lokale me serverin NTP

note: description
en: Multiple network cards
sq: Shumë karta rrjeti

note: description
en: Insert a DVD.  Then select Test to play the DVD in Totem.
sq: Vendosni një DVD. Pastaj ugjidhni Test për ta luajtur DVD në Totem.

note: description
en: Did the file play?
sq: A luajti skedari?

note: description
en: Automated benchmark testing
sq: Testim automatik i benchmark

note: description
en: Test the network before suspending.
sq: Testoni rrjetin para pezullimit.

note: description
en: Record the current resolution before suspending.
sq: Regjistro rezolucionin e tanishëm para pezullimit.

note: description
en: Test the audio before suspending.
sq: Testo audion para pezullimit.

note: description
en: Power management Suspend and Resume test
sq: Testi i pezullimit dhe i rinisjes së menaxhuesit të tensionit

note: description
en: Test the network after resuming.
sq: Testo rrjetin as rinisjes.

note: description
en: Test the audio after resuming.
sq: Testo audion pas rinisjes.

note: description
en: Did the system successfully suspend and resume for 30 iterations?
sq: A u pezullua dhe rinisi sistemi me sukses pas 30 ndërveprimeve?

note: description
en: Did the system successfully hibernate and wake 30 times?
sq: A u hibernua dhe u nis sistemi me sukses pas 30 herësh?

note: description
en: QA regression tests (destructive)
sq: Testime të regresionit QA (shkatërrimtare)

note: description
en: Do you now have a new folder called Test Folder?
sq: A keni një dosje të re të quajtur Dosja Test?

note: description
en: Do you now have a folder called Test Data?
sq: A keni tani një dosje të re të quajtur Të Dhënat e Testimit?

note: description
en: Double click the folder called Test Folder to open it up.
sq: Klikoni dy herë mbi dosjen e quajtur Dosja e Testimit për ta hapur atë.

note: description
en: Do you now have a file called Test File 1?
sq: A keni tani një skedar të quajtur Skedari Test 1?

note: description
en: Close the File browser.
sq: Mbylleni shfletuesin e skedarëve.

note: description
en: Is Test File 1 now gone?
sq: A u zhduk tani Skedari i Testimit 1?

note: description
en: Has Test Folder been successfully deleted?
sq: A u fshi me sukses Dosja e Testimit?

note: description
en: Close the File Browser.
sq: Mbyllni Shfletuesin e Skedarëve.

note: description
en: Did the applet display?
sq: A u shfaq programthi?

note: description
en: Did you see the text?
sq: A e patë tekstin?

note: description
en: Did the video play correctly?
sq: A luajti videoja në mënyrë korrekte?

note: description
en: Did the video play using a plugin?
sq: A luajti videoja duke përdorur një plugin?

note: description
en: Facebook Chat
sq: Bisedë në Facebook

note: description
en: Were you able to connect correctly and send/receive messages?
sq: A ishit në gjendje që të lidheshit dhe të dërgonit/merrnit mesazhe në mënyrë korrekte?

en: Usage: checkbox [OPTIONS]
sq: Përdorimi: kutia e përzgjedhjes [OPSIONET]

en: Print version information and exit.
sq: Printon informacionin e versionit dhe del.

en: The file to write the log to.
sq: Skedari ku do të shkruet gjurma.

en: One of debug, info, warning, error or critical.
sq: Një nga dështimet, info, paralajmërim, gabim apo kritike.

en: Configuration override parameters.
sq: Parametrat e mbishkrimit të konfigurimit.

en: Shorthand for --config=checkbox/plugins/jobs_info/blacklist.
sq: Shkurtore për --config=checkbox/plugins/jobs_info/blacklist.

en: Shorthand for --config=checkbox/plugins/jobs_info/blacklist_file.
sq: Shkurtore për --config=checkbox/plugins/jobs_info/blacklist_file.

en: Shorthand for --config=checkbox/plugins/jobs_info/whitelist.
sq: Shkurtore për --config=checkbox/plugins/jobs_info/whitelist.

en: Shorthand for --config=checkbox/plugins/jobs_info/whitelist_file.
sq: Shkurtore për --config=checkbox/plugins/jobs_info/whitelist_file.

en: Missing configuration file as argument.
sq: Skedari i konfigurimit mungon si argument.

en: Hangup detected on controlling terminal or death of controlling process
sq: U dallua bllokim në kontrollin e terminalit apo në vdekjen e proçesit kontrollues.

en: Interrupt from keyboard
sq: Ndërprerje nga tastiera

en: Quit from keyboard
sq: Dil nga tastiera

en: Illegal Instruction
sq: Udhëzim i paligjshëm

en: Abort signal from abort(3)
sq: Aborto sinjalin nga abort(3)

en: Floating point exception
sq: përjashtim i pikës pluskuese

en: Kill signal
sq: Vrite sinjalin

en: Invalid memory reference
sq: Referencë e pavlefshme e kujtesës

en: Broken pipe: write to pipe with no readers
sq: Tub i dëmtuar: shkruaj në tub pa lexues

en: Timer signal from alarm(2)
sq: Sinjali i kohëmatësit për alarm(2)

en: Termination signal
sq: Sinjali i përfundimit

en: User-defined signal 1
sq: Sinjal i përkufizuar nga përdoruesi 1

en: User-defined signal 2
sq: Sinjal i përkufizuar nga përdoruesi 2

en: Child stopped or terminated
sq: Fëmija u ndal apo u përfundua

en: Continue if stopped
sq: Vazhdo nëse ka ndaluar

en: Stop process
sq: Ndalo proçesin

en: Stop typed at tty
sq: Stop i shtypur në tty

en: tty input for background process
sq: tty hyrje për proçesin në sfond

en: tty output for background process
sq: tty dalje për proçesin në sfond

en: UNKNOWN
sq: E PANJOHUR

en: Unknown signal
sq: Sinjal i panjohur

en: yes
sq: po

en: no
sq: jo

en: skip
sq: anashkalo

en: Press any key to continue...
sq: Shtypni çdo buton për të vazhduar...

en: Please choose (%s):
sq: Ju lutemi të zgjidhni (%s):

en: test
sq: testo

en: test again
sq: testo përsëri

en: Please type here and press Ctrl-D when finished:
sq: Ju lutemi të shtypni këtu dhe të klikoni Ctrl-D kur përfundoni:

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Previous
sq: E mëparshmja

en: Next
sq: Tjetra

note: Show buttons
en: Select All
sq: Zgjidhi të Gjitha

en: Deselect All
sq: Lësho Gjithçka

en: Test
sq: Testo

en: Test Again
sq: Testo Përsëri

en: hardware database
sq: Baza e të dhënave për hardware

en: _Test Again
sq: _Testo Përsëri

en: Error
sq: Gabim

en: Unable to start web browser to open %s.
sq: Nuk jemi në gjendje të nisim shfletuesin e Internetit për të hapur %s.

en: Collecting information about this test.
    This might take a few minutes.
sq: Duke mbledhur informacion rreth këtij testi.
    Kjo mund të zgjasë disa minuta.

en: Collected information is being sent for bug tracking.
    This might take a few minutes.
sq: Të dhënat e mbledhura po dërgohen për ndjekjen e problemit.
    Kjo mund të zgjasë disa minuta.

en: Test %s from suite %s failed.
sq: Testi %s nga grupi %s dështoi.

en: Test %s failed.
sq: Testi %s dështoi.

en: Is a package upgrade in process? Error: %s
sq: Ka ndonjë përditësim pakete duke u kryer? Gabim: %s

en: Successfully finished testing!
sq: E përfundova testimin me sukses!

en: _Finish
sq: _Përfundo

en: Gathering information from your system...
sq: Duke mbledhur informacion nga sistemi juaj...

en: Welcome to System Testing!
    
    Checkbox provides tests to confirm that your system is working properly. Once you are finished running the tests, you can view a summary report for your system.
sq: Mirëseerdhët në Testimin e Sistemit!
    
    Kutia e kontrollit ju jep testime për të konfirmuar që sistemi juaj punon siç duhet. Pasi të keni përfunduar testet, ju mund të shfaqni një raport përmbledhjeje për sistemin tuaj.

en: Failed to process form: %s
sq: Dështuam në proçedimin e formës: %s

en: Failed to contact server. Please try
    again or upload the following file name:
    %s
    
    directly to the system database:
    https://launchpad.net/+hwdb/+submit
sq: Dështova në kontaktimin e serverit. Ju lutemi të provoni
    përsëri ose ngarkoni emrin e skedarit që vijon:
    %s
     
    drejtpërdrejt në bazën e të dhënave të sistemit:
    https://launchpad.net/+hwdb/+submit

en: Failed to upload to server,
    please try again later.
sq: Dështuam në ngarkimin e serverit,
    ju lutemi provojeni përsëri më vonë.

en: Information not posted to Launchpad.
sq: Informacioni nuk është postuar në Launchpad.

en: The following report has been generated for submission to the Launchpad hardware database:
    
      [[%s|View Report]]
    
    You can submit this information about your system by providing the e-mail address you use to sign in to Launchpad. If you do not have a Launchpad account, please register here:
    
      https://launchpad.net/+login
sq: Njoftimi që pason është krijuar për t'iu dërguar bazës së të dhënave hardware të Launchpad
    
      [[%s|View Report]]
    
    Mund ti nisni këto të dhëna rreth sistemit tuaj duke dhënë adresën e postës elktronike që përdorni për tu kyçur tek faqja e Launchpad. Nëse nuk keni një llogari pranë Launchpad, ju lutemi të rregjistroheni ketu:
    
      https://launchpad.net/+login

en: No e-mail address provided, not submitting to Launchpad.
sq: Nuk u gjet një adresë e-mail, nuk po e kalojmë në Launchpad.

en: Email address must be in a proper format.
sq: Adresa email duhet të jetë në formatin e duhur.

en: Exchanging information with the server...
sq: Duke shkëmbyer informacion me serverin...

en: There is another checkbox running. Please close it first.
sq: Ka një kuti tjetër përzgjedhjeje të nisur. Ju lutemi ta mbyllni atë paraprakisht.

en: Checkbox did not finish completely.
    Do you want to recover from the previous run?
sq: Përzgjedhësi nuk mbaroi plotësisht.
    Dëshironi të rekuperoni nga nisja e fundit?

en: Building report...
sq: Duke ndërtuar raportin...

en: Running %s...
sq: Duke nisur %s...

note: Get results
en: Select the suites to test
sq: Zgjidhni grupet që do të testohen

en: Enter text:
sq: Vendosni tekstin:

en: Type Text
sq: Shtypni Tekstin

en: No Internet connection
sq: Nuk ka lidhje Interneti

en: Connection established lost a packet
sq: Lidhja u krye dhe humbi një paketë

en: Internet connection fully established
sq: Lidhja me Internetin u stabilizua plotësisht
