kazam - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: Kazam Screencaster
fi: Kazam-nauhoitin

en: Monitor:
fi: Näyttö:

en: Select the video source
fi: Valitse videon lähde

en: Speakers:
fi: Kaiuttimet:

en: Select your audio ouput device (speakers of headphones)
fi: Valitse äänen ulostulolaite (kaiuttimet tai kuulokkeet)

en: Set volume
fi: Aseta äänenvoimakkuus

en: Microphone:
fi: Mikrofoni:

en: Select your audio input device (microphone)
fi: Valitse äänen nauhoituslaite (mikrofoni)

en: Record with:
fi: Nauhoita käyttäen:

en: Countdown timer:
fi: Ajastin:

en: Set the coundown time (in seconds)
fi: Aseta ajastimen aika (sekunneissa)

en: Capture mouse:
fi: Kaappaa hiiren osoitin:

en: Record Region
fi: Nauhoita alue

en: Select a screen region to record
fi: Valitse nauhoitettava näytön alue

en: Quit
fi: Lopeta

en: Quit Kazam
fi: Lopeta Kazam

en: Close
fi: Sulje

en: About
fi: Tietoja

en: About Kazam
fi: Tietoja Kazamista

en: Record
fi: Nauhoita

en: Start recording
fi: Aloita nauhoitus

en: Screencaster
fi: Nauhoitin

en: Record a video of activity on your screen
fi: Nauhoita video näyttösi tapahtumista

en: Finish recording
fi: Lopeta nauhoitus

en: Cancel countdown
fi: Peru ajastin

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Combined ({w}x{h})
fi: Yhdistetty ({w}x{h})

en: Display {n} ({w}x{h})
fi: Näyttö {n} ({w}x{h})

en: Kazam Screencaster - Recording finished
fi: Kazam-nauhoitin - Nauhoitus valmistui

en: Kazam finished recording.
    What do you want to do now?
fi: Kazam lopetti nauhoituksen.
    Mitä haluat tehdä nyt?

en: Edit with:
fi: Muokkaa ohjelmalla:

en: Cancel
fi: Peru

en: Continue
fi: Jatka

en: Save screencast
fi: Tallenna nauhoitus

en: Pause recording
fi: Keskeytä nauhoitus

en: Record setup
fi: Nauhoitusasetukset

en: Recording will start in ...
fi: Nauhoitus alkaa...

en: Select region by resizing the window
fi: Valitse alue muuttamalla ikkunan kokoa.

en: Press ENTER to confirm or ESC to cancel.
fi: Paina ENTER vahvistaaksesi tai ESC peruaksesi.

en: Save
fi: Tallenna

en: Untitled_Screencast
fi: Nimetön_nauhoitus

en: Record a video of activity on your screen.
fi: Nauhoita video työpöytäsi tapahtumista
