kazam - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Record Region
it: Registra Regione

en: Quit
it: Esci

en: Quit Kazam
it: Esci da Kazam

en: Close
it: Chiudi

en: About
it: Informazioni

en: About Kazam
it: Informazioni su Kazam

en: Record
it: Registra

en: Record a video of activity on your screen
it: Registra un video del tuo schermo

en: Finish recording
it: Termina registrazione

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Combined ({w}x{h})
it: Combinata ({w}x{h})

en: Display {n} ({w}x{h})
it: Mostra {n} ({w}x{h})

en: Kazam Screencaster - Recording finished
it: Kazam Screencaster - Registrazione terminata

en: Kazam finished recording.
    What do you want to do now?
it: Kazam ha terminato la registrazione.
    Cosa vuoi fare ora?

en: Edit with:
it: Modifica con:

en: Save for later
it: Salva per dopo

en: Cancel
it: Annulla

en: Continue
it: Avanti

en: Save screencast
it: Salva Screencaster

en: Pause recording
it: Metti in Pausa

en: Record setup
it: Impostazioni registrazione

en: Recording will start in ...
it: La registrazioni inizierà tra...

en: Select region by resizing the window
it: Seleziona la regione per ridimensionare la finestra

en: Press ENTER to confirm or ESC to cancel.
it: Premi ENTER per confermare o ESC per annullare.

en: Save
it: Salva

en: Untitled_Screencast
it: Screencast_Senza_titolo

en: Record a video of activity on your screen.
it: Registra un video sulle attività del desktop
