ubuntu-tweak - en to bg translation catalogue (443 entries)

en: Update Manager
bg: Мениджър на актуализациите

en: Downloading...%d
bg: Изтегляне...%d

en: Finished
bg: Завършено

en: Welcome to
bg: Добре дошли в

en: Tweak otherwise hidden settings.
bg: Промяна на настройки, които обикновено са скрити

en: Clean up unneeded packages to free diskspace.
bg: Изчистете ненужните пакети за освобождаване дисково пространство.

en: Easily install up-to-date versions of many applications.
bg: Лесно инсталиране на актуални версии на много програми.

en: Configure file templates and shortcut scripts for easy access to common tasks.
bg: Настройка на шаблони и скриптове за лесен достъп до често изпълняване задачи.

en: And many more useful features!
bg: И още много други полезни възможности!

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
bg: Това е огромен провал на вашата система за управление на софтуер. Моля, проверете за счупени пакети със Synaptic, проверете правата за достъп и коректността на файла '/etc/apt/sources.list', и презаредете информацията за софтуера с: 'sudo apt-get update' и 'sudo apt-get install -f'.

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Applications
bg: Приложения

en: Startup
bg: Зареждане при стартиране

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Personal
bg: Лично

en: System
bg: Система

en: _Donate
bg: _Дарение

en: Help the development of Ubuntu Tweak
bg: Помогнете на разработката на Ubuntu Tweak

en: Ubuntu Tweak is a free-software, you can use it for free. If you like it, Please consider to donate for Ubuntu Tweak.
bg: Ubuntu Tweak е свободен за използване софтуер. Ако ви харесва, моля помислете дали да не направите дарение за него.

en: Never Show This Again
bg: Да не се показва отново

en: Ubuntu Tweak Website
bg: Уеб страница на Ubuntu Tweak

en: Ubuntu Tweak is a tool for Ubuntu that makes it easy to configure your system and desktop settings.
bg: Ubuntu Tweak e инструмент за Убунту, с чиято помощ може лесно да настроите системните и настройките на работната площ.

en: A newer version: %s is available online.
    Would you like to update?
bg: Налична е нова версия: %s.
    Желаете ли да осъвремените текущата?

en: Software Update
bg: Обновяване на софтуера

en: None
bg: Без

en: Enable Check Update
bg: Включване на проверка за обновления

en: A color scheme designer
bg: Дизайнер на цветови палитри

en: Development version of an audio player for KDE
bg: Разработническа версия на аудио плеър за KDE

en: Client for the eD2k and Kad networks
bg: Клиент за мрежите eD2k и Kad

en: GNOME IDE for C/C++, Java, Python
bg: Интегрирана среда за разработка на GNOME за C/C++, Java, Python

en: A skinned multimedia player for many platforms
bg: Многоплатформен мултимедиен плейър с поддръжка на кожи

en: Record and edit audio files
bg: Запис и редактиране на звукови файлове

en: A free video editor
bg: Свободен видео редактор

en: BitTorrent client written in Java
bg: BitTorrent клиент, написан на Java

en: Audio Management and Playback application
bg: Аудио приложение за управление и прослушване

en: GTK+ Bluetooth Manager
bg: GTK+ Мениджър на Bluetooth устройства

en: A chm file viewer written in GTK+
bg: Програма за преглед на chm файлове, написана на GTK+

en: The open source, cross-platform IDE
bg: Междуплатформена интегрирана среда за разработка със свободен код

en: Advanced Desktop Effects Settings Manager
bg: Мениджър на екстра ефектите на работната площ

en: An API documentation browser for GNOME.
bg: Четец на API документация за GNOME.

en: A Bittorrent client written in PyGTK
bg: Bittorrent клиент, написан на PyGTK

en: Store, Sync and Share your files online.
bg: Съхранявайте, синхронизирайте и споделяйте вашите файлове онлайн.

en: EIOffice Personal 2009. Free for Chinese users. See http://www.evermoresw.com.
bg: EIOffice Personal 2009. Свободен за китайски потребители. Вж. http://www.evermoresw.com.

en: A client for the Windows Live Message network
bg: Клиент за мрежата Windows Live Message

en: File transmission via ftp, sftp and ftps
bg: Файлови трансфери чрез  ftp, sftp и ftps

en: An extremly fast and lightweight file manager
bg: Изключително бърз и лек файлов мениджър

en: Galaxium is an instant messenger application designed for the GNOME desktop
bg: Galaxium е клиент за моментална комуникация за работната среда GNOME

en: A GTK+ jabber client
bg: GTK+ jabber клиент

en: A fast and lightweight IDE
bg: Бърза и лека интегрирана среда за разработка

en: A multithreaded FTP client
bg: Многонишков FTP клиент

en: GNOME Hex editor
bg: Шестнадесетичен редактор за файлове за GNOME

en: Notifies the user upon arrival of new mail in Gmail
bg: Уведомява потребителя при получаване на ново писмо в Gmail

en: A powerful, speedy, and sexy remote control for the GNOME Desktop
bg: Мощен, бърз и секси отдалечен контрол за работната среда GNOME

en: a C++ port of Tomboy
bg: C++ порт на Tomboy

en: A program that combines satellite imagery and maps to put the world's geographic information at your fingertips.
bg: Програма, която комбинира сателитни изображения и карти, за да ви достави географска информация за света.

en: Platform for running Google Gadgets on Linux
bg: Платформа за изпълнението Джаджите на Google под Линукс

en: GNOME partition editor
bg: Редактор на дялове за Gnome

en: Lightweight image viewer
bg: Лека програма за преглед на изображения

en: Graphical frontend for recordmydesktop
bg: Графична обвивка за recordmydesktop

en: A graphical CD image editor
bg: Графичен редактор на CD изображения

en: Create and edit Scalable Vector Graphics images
bg: Създаване и редактиране на векторни изображения

en: Non-linear editor for Digital Video data
bg: Нелинеен редактор на DV данни

en: A music player for Last.fm personalized radio
bg: Музикален плейър за Last.fm

en: GTK+ based simple text editor
bg: Прост текстов редактор, базиран на GTK+

en: Feed aggregator for GNOME
bg: Събирач на емисии за GNOME

en: Mail notification in system tray
bg: Уведомление за нова поща в системната област за известяване

en: A fast and simple GTK+ Image Viewer
bg: Бърза и проста програма за преглед на изображения, базирана на GTK+

en: Webkit based lightweight web browser
bg: Лек уеб четец, базиран на Webkit

en: The free media player - play all your files
bg: Свободният медиен плейър - възпроизвеждайте всички свои файлове

en: An IDE to Develop .NET applications.
bg: Интегрирана среда за разработка на .NET приложения

en: The Ultimate Movie Player For Linux
bg: Ултимативният видео плейър за Линукс

en: IDE for Java, C/C++, Ruby, UML, etc.
bg: Интегрирана среда за разработка за   Java, C/C++, Ruby, UML, и т. н.

en: The Opera Web Browser
bg: Уеб четецът Opera

en: Pidgin is a graphical modular messaging client based on libpurple which is capable of connecting to AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu, and QQ all at once.
bg: Pidgin е графичен модулен клиент за моментални съобщения, който може едновременно да се свързва към AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu е QQ.

en: A framework for desktop widgets
bg: Обкръжение за джаджи за работната площ

en: Feature-rich screenshot application(formerly known as GScrot)
bg: Приложение за прихващане на екрани с богати възможности (преди познато като GScrot)

en: Make audio/video calls using this VoIP Software
bg: VoIP Софтуер за провеждане на аудио/видео разговори

en: A great MPlayer front-end, written in QT4
bg: Чудесна обвивка на MPlayer, написана на QT4

en: Convert audio files into other formats
bg: Обръщане на аудио файлове в други формати

en: An international dictionary
bg: Международен речник

en: Swiftweasel is an optimized build of the Mozilla Firefox web browser for Linux
bg: Swiftweasel е оптимизиран вариант на уеб четеца Mozilla Firefox за Линукс

en: A desktop application that will watch for events (website updates, emails, file and folder changes...)
bg: Приложение, което ще следи за събития (промени в уеб страници, е-поща, файлове и папки...)

en: A Useful Task List
bg: Полезен списък със задачи

en: Multiple GNOME terminals in one window
bg: Множество терминали на Gnome в един прозорец

en: Transmission is a fast, easy, and free multi-platform BitTorrent client.
bg: Transmission е бърз, белесен и свободен многоплатформен BitTorrent клиент.

en: Ubuntu Tweak makes it easier to configure Ubuntu
bg: Ubuntu Tweak прави лесна настройката на Убунту

en: Commonly used restricted packages
bg: Често използвани ограничени пакети

en: configure your USB ADSL modem and connection easier than ever!
bg: настройте вашият USB ADSL модем и връзка по-лесно от всякога!

en: A feature rich, high performance virtualization software
bg: Богат на възможности, високопроизводителен софтуер за виртуализация

en: Read, capture, broadcast your multimedia streams
bg: Четете, прихващайте, излъчвайте вашите мултимедийни потоци

en: Run Virtual Machines using VMware
bg: Пускане на виртуални машини чрез VMware

en: A compatibility layer for running Windows programs
bg: Слой за изпълнение на Windows програми

en: Wine-doors is an application designed to make installing windows software on Linux, Solaris or other Unix systems easier.
bg: Wine-doors е приложение, създадено да улесни инсталирането на Windows приложения под Linux, Solaris или други Unix системи.

en: XBMC is a free and open source software media player and entertainment hub
bg: XBMC е свободен медиен плеър и

en: Google's Linux Repository
bg: Линукс хранилището на Google

en: Lightweight X11 Desktop Environment: GPicView, PCManFM
bg: Лека работна среда Х11: GPicView, PCManFM

en: Multimedia, Entertainment and Distraction In Ubuntu
    Medibuntu is a repository of packages that cannot be included into the Ubuntu distribution for legal reasons (copyright, license, patent, etc).
bg: Мултимедия и забавление в Убунту.
    Medibuntu е хранилище с пакети, които поради правни причини (авторски права, лиценз, патенти и т.н.) не могат да бъдат включени в Убунту.

en: Ubuntu repository for Chinese users.
    Including EIOffice, Ubuntu Tweak, ibus input method, OpenOffice.org 3.0 and other softwares.
bg: Хранилище на Убунту за китайски потребители.
    Включва EIOffice, Ubuntu Tweak, ibus input method, OpenOffice.org 3.0 и други приложения.

en: File-Sharing Clients
bg: Споделяне на файлове

en: Image Tools
bg: Изображения

en: Sound Tools
bg: Звук

en: Video Tools
bg: Видео

en: Text Tools
bg: Текст

en: Instant Messengers
bg: Моментални съобщения

en: Internet Tools
bg: Интернет

en: FTP Tools
bg: FTP

en: Desktop Tools
bg: Работен плот

en: CD/Disk Tools
bg: CD/Диск

en: Development
bg: Разработка

en: Emulators
bg: Емулатори

en: E-mail Tools
bg: Електронна поща

en: Avant Window Navigator (Unstable Version)
bg: Avant Window Navigator (Нестабилна Версия)

en: Ubuntu Chinese Repository
bg: Китайско хранилище на Убунту

en: Gnome Global Menu
bg: Основно меню на GNOME

en: GetDeb.net (Mirror)
bg: GetDeb.net (Огледало)

en: Banshee (Stable Version)
bg: Banshee (стабилна версия)

en: Banshee (Unstable Version)
bg: Banshee (нестабилна версия)

en: Ubuntu Tweak (Unstable Version)
bg: Ubuntu Tweak (Нестабилна Версия)

en: Unset
bg: Неопределено

en: Please press the new key combination
bg: Моля натиснете новата клавишна комбинация

en: Create folder
bg: Създаване на папка

en: Rename
bg: Преименуване

en: Delete
bg: Изтриване

en: Input the dir name
bg: Въведете име на папка

en: Can't rename the root folder
bg: Кореновата папка не може да се преименува

en: Can't delete the root folder
bg: Кореновата папка не може да се изтрие

en: An unexpected error has occurred.
bg: Възникна неочаквана грешка.

en: Could not authenticate
bg: Неуспех при удостоверяването

en: You need to restart your computer.
bg: Трябва да рестартирате компютъра си.

en: Service hasn't initialized yet
bg: Услугата все още не е инициализирана

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: (Not available)
bg: )Не е достъпен)

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
bg[0]: %(size)d байт
bg[1]: %(size)d байта

en: Download
bg: Изтегляне

en: Templates
bg: Шаблони

en: Public
bg: Публична

en: Document
bg: Документ

en: Music
bg: Музика

en: Pictures
bg: Изображения

en: Videos
bg: Видео

en: Choose a folder
bg: Изберете папка

en: Ubuntu Tweak will restore the chosen directory to the default location.
    However, you must move your files back into place by yourself.
    Do you wish to continue?
bg: Ubuntu Tweak ще върне избраната папка към началното и местонахождение.
    Въпреки това, вие трябва ръчно да преместите файловете обратно на мястото им.
    Желаете ли да продължите?

en: Directory
bg: Папка

en: Path
bg: Път

en: Change
bg: Промяна

en: Restore to default
bg: Връщане на начална стойност

en: Default Folder Locations
bg: Начални местоположения на папките

en: You can change the paths of the default folders here.
    Don't change the location of your desktop folder unless you know what you are doing.
bg: Тук можете да промените началните местонахождения на папките.
    Не променяйте местонахождението на Работния плот, освен ако не знаете какво правите.

en: Update successful!
bg: Актуализирането е успешно!

en: System information
bg: Информация за системата

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Distribution
bg: Дистрибуция

en: Desktop environment
bg: Работна среда

en: Kernel
bg: Ядро

en: Platform
bg: Платформа

en: CPU
bg: Процесор

en: Memory
bg: Памет

en: User information
bg: Информация за потребителя

en: Current user
bg: Текущ потребител

en: Home directory
bg: Домашна папка

en: Shell
bg: Обвивка

en: Language
bg: Език

en: System Security options
bg: Системни настройки на сигурността

en: Disable "Run Application" dialog (Alt+F2)
bg: Изключване на диалоговия прозорец  "Стартиране на програма" (Alt+F2)

en: Disable "Lock Screen"
bg: Изключване на "Заключване на екрана"

en: Disable printing
bg: Изключване на печата

en: Disable print setup
bg: Изключване на настройките на печата

en: Disable save to disk
bg: Изключване на запис върху диска

en: Disable "Fast User Switching"
bg: Изключване на "Бързо превключване на потребители"

en: Fix the theme appearance when grant the root privileges
bg: Поправяне на темата при осигуряване права на root

en: Miscellaneous Options
bg: Други настройки

en: Choose the sources
bg: Изберете източниците

en: You can read the title and comment to determine which source is suitable for you.
bg: Можете да прочете заглавието и коментара за да видите, кой източник е подходящ за вас.

en: Details
bg: Подробности

en: Submit your sources
bg: Изпратете източниците си

en: You can submit your sources to the server for other people to use.
bg: Можете да изпратите своите източници на сървъра, за да могат да ги използват и други хора.

en: _Source Title:
bg: _Име на източника:

en: _Locale:
bg: _Локал:

en: Comm_ent:
bg: Ком_ентар:

en: Enter the title of the source, e.g. "Ubuntu Official Repostory"
bg: Въведете име на източника, например "Официално Хранилище на Убунту"

en: If the locale isn't correct you can edit manually
bg: Ако локалът не е правилен, можете да го редактирате ръчно

en: Submit
bg: Изпращане

en: Please check your network connection!
bg: Моля проверете връзката си!

en: Network Error
bg: Мрежова грешка

en: Uploading...
bg: Качване...

en: Updating...
bg: Обновяване…

en: Source Editor
bg: Редактор на източници

en: Update Sources
bg: Обновяване на източници

en: Submit Sources
bg: Изпращане на източници

en: Please input the correct information about sources!
bg: Моля въведете правилна информация за източниците!

en: You can submit your sources to our server to help building the sources list, or you can use the official sources.
    Do you wish to use the official sources?
bg: Можете да изпратите източниците си на нашия сървър, за да ни помогнете при изграждане на списък с
    източници или можете да използвате официални източници. Желаете ли да използате официални източници?

en: No source data available
bg: Няма данни за източника

en: Your sources will be reviewed and made available for others soon.
    Thank you!
bg: Вашите източници ще бъдат прегледани и скоро ще бъдат достъпни за останалите.
    Благодарим ви!

en: Successfully submitted
bg: Изпошно изпратен

en: Please check the permission of the sources.list file
bg: Моля проверете правата за достъп на файла sources.list

en: Save failed!
bg: Запазването се провали!

en: The current content will be lost after reloading!
    Do you wish to continue?
bg: Текущото съдържание ще бъде изгубено след презареждане!
    Желаете ли да продължите?

en: Update Successful!
bg: Обновяването е успешно!

en: Update Failed!
bg: Осъвременяването се провали!

en: The software information is up-to-date now
bg: Информацията за наличния софтуер е актуална

en: To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
bg: За да инсталирате софтуер и актуализации от нови или променени източници, трябва да презаредите информацията за наличния софтуер.
    
    За да продължите ще ви е необходима работеща Интернет връзка.

en: The information about available software is out-of-date
bg: Информацията за наличния софтуер е остаряла

en: Third-Party Sources
bg: Източници от трети страни

en: Homepage
bg: Домашна страница

en: Source URL
bg: Адрес на източника

en: Description
bg: Описание

en: Description is here
bg: Описанието е тук

en: Third-Party Software Sources
bg: Източници на софтуер от трети страни

en: Some of your PPA Sources need to be updated.
    Do you wish to continue?
bg: Някои от вашите PPA хранилища трябва да бъдат обновени.
    Желаете ли да продължите?

en: PPA Sources has expired
bg: PPA хралищата са изтекли

en: It is a possible security risk to use packages from Third-Party Sources.
    Please be careful and use only sources you trust.
bg: Има потенциален риск в сигурността при използването на хранилища от трети страни.
    Моля бъдете внимателни и използвайте само доверени хранилища.

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Never show this dialog
bg: Никога да не се показва този диалогов прозорец

en: Categories
bg: Категории

en: All Categories
bg: Всички категории

en: Add/Remove Applications
bg: Добавяне/Премахване на приложения

en: A simple but more effecient method for finding and installing popular packages than the default Add/Remove.
bg: Прост но по-ефикасен метод за намиране и инсталиране на популярни пакети от стандартното Добавяне/Премахване.

en: Audio
bg: Аудио

en: Text
bg: Текст

en: Image
bg: Изображение

en: Video
bg: Видео

en: Application
bg: Приложение

en: All
bg: Всичко

en: File Type
bg: Тип файл

en: Associated Application
bg: Асоциирано приложение

en: Open the files of type "%s" with:
bg: Отваряне на файловете "%s" с:

en: Choose an application
bg: Избор на програма

en: Select an application to open the type <b>%s</b>
bg: Избор на приложение за отваряне на типа <b>%s</b>

en: Could not find %s
bg: Не може да бъде намерен %s

en: Could not find application
bg: Приложението не може да бъде открито

en: File Type Manager
bg: Мениджър на файловите асоциации

en: Here you can manage which application will open which filetypes.
bg: От тук може да определите кое приложение да отваря определени файлови типове.

en: Only show filetypes with an associated application
bg: Показване само на файловите типове, асоциирани с дадено приложение

en: Window Decorate Effect
bg: Ефект за декорацията на прозореца

en: Use Metacity window theme
bg: Използване на декорацията на Metacity

en: Enable active window transparency
bg: Включване на прозрачността на активния прозорец

en: Active window transparency level
bg: Степен на прозрачността на активния прозорец

en: Enable inactive window transparency
bg: Включване на прозрачността на неактивния прозорец

en: Inactive window shade transparency level
bg: Ниво на сянка на неактивен прозорец

en: Window Titlebar Action
bg: Действие на заглавната лента

en: Titlebar mouse wheel action
bg: Поведение на заглавната лента при завъртане на колелцето на мишката

en: Roll up
bg: Свиване

en: Titlebar double-click action
bg: Действие на заглавната лента при двойно цъкане с мишката

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Lower
bg: Снижаване

en: Menu
bg: Меню

en: Titlebar middle-click action
bg: Действие на заглавната лента при цъкане със среден бутон на мишката

en: Titlebar right-click action
bg: Действие на заглавната лента при цъкане с десен бутон на мишката

en: Enable Metacity's Compositing feature
bg: Включване функцията наслагване на Metacity

en: Compositing Manager
bg: Мениджър за наслагване

en: To enable the compositing feature of metacity, you should manually disable Visual Effects in "Appearance".
bg: За да включите функцията за наслагване на metacity, трябва ръчно да изключите визуалните ефекти във "Външен вид".

en: Show "Computer" icon on desktop
bg: Показване иконата "Този компютър" на работната площ

en: Show "Home Folder" icon on desktop
bg: Показване на "Домашна папка" на работния плот

en: Show "Trash" icon on desktop
bg: Показване на папката "Кошче" на работната площ

en: Desktop Icon settings
bg: Настройки на иконите на работната площ

en: Show "Network" icon on desktop
bg: Показване на икона "Мрежови сървъри" на работната площ

en: Show mounted volumes on desktop
bg: Показване на монтираните устройства на работния плот

en: Use "Home Folder" as desktop (Logout for changes to take effect)
bg: Използване на  "Домашна папка" като работен плот (изисква излизане от сесия, за да влязат промените в сила)

en: Panel and Menu
bg: Панел и меню

en: Display warning when removing a panel
bg: Показване на предупреждение при премахване на панел

en: Complete lockdown of all panels
bg: Пълно заключване на всички панели

en: Enable panel animations
bg: Включване на анимациите на панела

en: Show Input Method menu on the context menu
bg: Показване на Методи за вход в контекстното меню

en: Show Unicode Method menu on the context menu
bg: Показване на Уникод меню в контекстното меню

en: Screensaver
bg: Предпазител на екрана

en: Enable user switching when screen is locked.
bg: Включване на превключване на потребителите при заключен екран

en: Enable system-wide "Recently Documents" list
bg: Включване на глобален списък 'Последно използвани'

en: History
bg: История

en: Notification-daemon popup location
bg: Разположение на системните съобщения

en: Top Left
bg: Горе Вляво

en: Top Right
bg: Горе Вдясно

en: Bottom Left
bg: Долу Вляво

en: Bottom Right
bg: Долу Вдясно

en: Click the button to change the menu logo
bg: Цъкнете на бутона за да смените логото на менюто

en: Choose a new logo
bg: Избиране на ново лого

en: PNG image (*.png)
bg: Изображение PNG (*.png)

en: The size isn't suitable for the panel.
    It should be 24x24.
bg: Размерът е неподходящ за панела.
    Трябва да е 24х24.

en: Do you want your changes to take effect immediately?
bg: Желаете ли промените незабавно да влязат в сила?

en: Advanced Power Management Settings
bg: Разширени настройки на управлението на захранването

en: Enable "Hibernation"
bg: Включване на "Хиберниране"

en: Enable "Suspend"
bg: Включване на "Приспиване"

en: Show "CPU frequency control option" in Power Management Preferences
bg: Показване на настройка на честотата на процесора в настройките на Управлението на захранването

en: Disable Network Manager when asleep
bg: Изключване на Мениджъра на мрежи при приспиване

en: Enable "Lock screen" when "Blank Screen" activates
bg: Включване на "Заключване на екрана" и активиране на "Изчистване на екрана"

en: Display "Power Manager" panel item
bg: Показване на аплета за Управление на захранването

en: Never display
bg: Никога да не се показва

en: When charging
bg: При зареждане

en: Always display
bg: Винаги да се показва

en: Normal
bg: Нормален режим

en: On Demand
bg: Според натоварването

en: Power Save
bg: Енергоспестяващ режим

en: Performance
bg: Високопроизводителен режим

en: CPU Policy
bg: Политика на процесора

en: The Performance value when on AC power
bg: Стойност на производителността при захранване от ел. мрежа

en: The Performance value when on battery power
bg: Стойност на производителността при захранване от батерии

en: The CPU frequency policy when on AC power
bg: Политика за смяна на честотата на процесора при захранване от ел. мрежа

en: The CPU frequency policy when on battery power
bg: Политика за смяна на честотата на процесора при захранване от ел. батерии

en: Expo
bg: Експо

en: Show Windows
bg: Показване на прозорците

en: Show Desktop
bg: Показване на Работната площ

en: Widget
bg: Джаджа

en: Install Advanced Desktop Effects Settings Manager
bg: Инсталиране на мениджъра на екстра ефектите на работната площ

en: Install Simple Desktop Effects Settings manager
bg: Инсталиране на мениджъра за проста настройка на ефектите на работната площ

en: Install Screenlets Widget Application
bg: Инсталиране на джаджи за работната площ (Screenlets)

en: Enable snapping windows
bg: Включване на прилепване на прозорците

en: Enable wobbly windows
bg: Включване на поклащащи се прозорци

en: Window Effects
bg: Ефекти на прозореца

en: Enable transparent menus
bg: Включване на прозрачни менюта

en: Enable wobbly menus
bg: Включване на поклащащи се менюта

en: Menu Effects
bg: Ефекти на менюто

en: Useful Extensions
bg: Полезни разширения

en: Prerequisite Conditions
bg: Изискуеми условия

en: Copy to ...
bg: Копиране в...

en: Copy to Desktop
bg: Копиране в Работен плот

en: Copy to Download
bg: Копиране в Изтегляне

en: Copy to Home
bg: Копиране в Домашна папка

en: Move to ...
bg: Преместване в...

en: Move to Desktop
bg: Преместване в Работен плот

en: Move to Download
bg: Преместване в Изтегляне

en: Move to Home
bg: Преместване в Домашна папка

en: Link to ...
bg: Връзка в...

en: Link to Desktop
bg: Връзка в Работен плот

en: Link to Download
bg: Връзка в Изтегляне

en: Link to Home
bg: Връзка в Домашна папка

en: Open with your favourite text editor
bg: Отваряне с любимият ви текстов редактор

en: Open with your favourite text editor (as root)
bg: Отваряне с любимият ви текстов редактор (като root)

en: Browse as root
bg: Отваряне като root

en: Search in current folder
bg: Търсене в текущата папка

en: Convert image to JPG
bg: Превръщане на изображение в JPG

en: Convert image to PNG
bg: Превръщане на изображение в PNG

en: Convert image to GIF
bg: Превръщане на изображение в GIF

en: Set image as wallpaper
bg: Задаване на изображение като фон

en: Enabled Scripts
bg: Включени скриптове

en: Disabled Scripts
bg: Изключени скриптове

en: Manage Scripts
bg: Управление на скриптовете

en: You can do all kinds of tasks with scripts.
    You can drag and drop from File Manager.
    'Scripts' will be added to the context menu.
bg: Със скриптовете можете да вършите разнообразни задачи.
    You can drag and drop from File Manager.
    В контекстното меню ще добави папка "Скриптове".

en: Rebuild System Scripts
bg: Презареждане на системните скриптове

en: This will delete all disabled scripts.
    Do you wish to continue?
bg: Това ще изтрие всички изключени скриптове.
    Желаете ли да продължите?

en: HTML document
bg: Документ, формат HTML

en: ODB Database
bg: База данни, формат ODB

en: ODS Spreadsheet
bg: Таблица, формат ODS

en: ODT Document
bg: Документ, формат ODT

en: Plain text document
bg: Документ с неформатиран текст

en: ODP Presentation
bg: Презентация, формат ODP

en: Python script
bg: Скрипт на Python

en: Pygtk Example
bg: Пример Pygtk

en: Shell script
bg: Скрипт на обвивката

en: Enabled Templates
bg: Включени шаблони

en: Disabled Templates
bg: Изключени шаблони

en: Manage Templates
bg: Управление на шаблоните

en: Here you can freely manage your document templates.
    You can add files as templates by dragging them onto this window.
    You can create new documents based on these templates from the Nautilus right-click menu.
bg: Тук свободно можете да управлявате вашите шаблони.
    Вожете да добавяте файлове като шаблони като ги завлечете до този прозорец.
    Можете да създавате нови документи, базирани на тези шаблони, чрез цъкане на десен бутон в Nautilus и избор от контекстното меню.

en: Templates path is wrong! The current path is point to "%s".
    Please reset it to a folder under your Home Folder.
bg: Пътя за достъп до шаблоните е грешен и сочи към "%s".
    Моля върнете го към папка във вашата Домашна папка.

en: Restart This Module
bg: Рестартиране на този модул

en: Rebuild System Templates
bg: Презареждане на системните шаблони

en: Templates path is still wrong, Please reset it!
bg: Пътя за достъп до шаблоните все още е грешен. Моля оправете го!

en: This will delete all disabled templates.
    Do you wish to continue?
bg: Това ще изтрие всички изключени шаблони.
    Желаете ли да продължите?

en: Splash Screen (Click On Image)
bg: Начален екран (Цъкнете на изображението)

en: Choose a splash image
bg: Избор на изображение за началния екран

en: Automatically save open applications when logging out
bg: Автоматично запазване на отворените приложения при изход

en: Show logout prompt
bg: Запитване при изход от сесия

en: Allow TCP Connections (Remote Desktop Connect)
bg: Позволяване на  TCP връзки (Remote Desktop Connect)

en: Show splash screen
bg: Показване на начален екран

en: Session Control
bg: Контрол на сесията

en: Cleaning...%s
bg: Изчистване на ...%s

en: Cleaning Package Cache
bg: Изчистване кеша на пакетите

en: Package
bg: Пакет

en: Packages
bg: Пакети

en: Package Cache
bg: Кеш на пакетите

en: <b>%s</b>
    Take %s of disk space
bg: <b>%s</b>
    Заема %s дисково пространство

en: Package Config
bg: Настройки на пакетите

en: %d package selected to remove | %d packages selected to remove
bg[0]: %d пакет избран за премахване
bg[1]: %d пакета избрани за премахване

en: %s of space will be freed
bg: Ще бъде освободено %s дисково пространство

en: Canceled by user!
bg: Отказано от потребителят!

en: Clean up Successful!
bg: Изчистването е успешно!

en: Clean up Failed!
bg: Изчистването е неуспешно!

en: Package Cleaner
bg: Изчистване на пакети

en: Free up disk space by removing unneeded packages and cleaning the package download cache.
bg: Освобождаване на дисково пространство чрез премахване на ненужните пакети и изчистване на кешираните изтеглени пакети.

note: create the button
en: Clean Package
bg: Изчистване на пакет

en: Clean Cache
bg: Изчистване на кеша

en: Clean Config
bg: Изчистване на настройките

en: Clean Kernel
bg: Изчистване на ядро

note: checkbutton
en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Shortcut Commands
bg: Команди за бързите клавиши

en: By configuring keyboard shortcuts, you can access your favourite applications instantly.
    Enter the application's command and set the desired shortcut keys.
bg: Чрез настройка на бързите клавиши, можете да имате моментален достъп до любимите си приложения.
    Въведете командата на приложението и задайте желаните бързи клавиши.

en: Command %d
bg: Команда %d

en: disabled
bg: изключен

en: ID
bg: Идентификатор

en: Command
bg: Команда

en: Key
bg: Клавиш

en: Clean
bg: Изчистване

en: _Name:
bg: _Име:

en: Co_mmand:
bg: Ко_манда:

en: Edit Startup Program
bg: Редактиране на начална програма

en: New Startup Program
bg: Нова начална програма

en: _Browse...
bg: _Разглеждане...

en: Choose a Program
bg: Избор на програма

en: Delete from Disk
bg: Изтриване от диска

en: Can't delete the system item from disk.
bg: Елемент на системата не може да бъде изтрит от диска.

en: No description
bg: Няма описание

en: Program
bg: Програма

en: Session Programs
bg: Зареждани програми при вписване

en: Here you can manage what programs get started when you login.
    You can hide items from view by selecting and clicking "Remove"
    To permanently delete an item, right-click and press "Delete".
bg: Тук можете да определяте кои програми да се стартират при вход в системата.
    Можете да скривате елементи чрез избор и цъкане на  "Премахване".
    За окончателно изтриване, цъкнете с десен бутон и изберете "Изтриване от диска".

note: create the two checkbutton for extra options of auto run list
en: Show comments
bg: Показване на коментарите

en: Show all runnable programs
bg: Показване на всички изпълними програми

en: The name of the startup program cannot be empty
bg: Името на програмата за стартиране не може да бъде празно

en: Text was empty (or contained only whitespace)
bg: Текстът е празен (или съдържа само празни знаци)

en: Cleaning...
bg: Изчистване...

en: Show advanced permissions in the Nautilus "File Properties" window
bg: Показване на разширени права в свойствата на файла

en: File Browser
bg: Файлов браузър

en: Default thumbnail icon size (pixels)
bg: Стандартен размер на иконите за миниатюрите (пиксели)

en: Maximum size of the thumbnail cache (megabytes)
bg: Максимален размер на кеша на миниатюрите (мегабайти)

en: Maximum age for the thumbnail in the cache (days)
bg: Максимална възраст на кеша на миниатюрите (дни)

en: Thumbnails Settings
bg: Настройки на миниатюрите

en: Nautilus with Open Terminal
bg: Nautilus с отваряне в терминал

en: Nautilus with Root Privileges
bg: Nautilus с отваряне с Root права

en: Nautilus with Wallpaper
bg: Nautilus с тапет за работната площ

en: Nautilus Extensions
bg: Разширения за Nautilus

en: Clean up the thumbnails cache (will free %s of disk space)
bg: Изчистване кеша на миниатюрите (ще се освободи %s дисково пространство)

en: The thumbnails cache will be cleaned, Do you wish to continue?
bg: Кешът на миниатюрите ще бъде изчистен. Желаете ли да продължите!

en: The file "%s" already exists!
bg: Файлът "%s" вече съществува!

en: The folder "%s" already exists!
bg: Папката "%s" вече съществува!

en: The target "%s" already exists!
bg: Целта "%s" вече съществува!

en: Enter your password to perform the administrative tasks
bg: Въведете паролата си за да изпълните административните задачи

en: Coudn't find any text editor in your system!
bg: В системата ви не може да бъде открит никакъв текстов редактор!

en: Select a folder
bg: Избор на папка

en: Please select a target (files or folders).
bg: Моля изберете цел (файлове или папки).

en: <b>Features</b>
bg: Екстри

en: <b>User Interface</b>
bg: <b>Потребителски интерфейс</b>

en: Default Launch Function
bg: Стандартна функция при зареждане

en: Default Window Height
bg: Стандартна височина на прозореца

en: Default Window Width
bg: Стандартна ширина на прозореца

en: Left Menubar Width
bg: Ширина на лявата лента с менюта

en: Ubuntu Tweak Preferences
bg: Настройки на Ubuntu Tweak

en: <big><b>Oops... a fatal error occured</b></big>
bg: <big><b>Опаа... възникна фатална грешка</b></big>

en: <big><b>Oops... an error occured</b></big>
bg: <big><b>Опаа... възникна грешка</b></big>

en: Error Message
bg: Съобщение за грешка

en: If you'd like to help us fix the problem, 
    Please choose <i>Report</i> to file a new bug report. Make sure to include the error message below:
bg: Ако желаете да ни помогнете в отстраняването на проблема, 
    моля изберете <i>Докладване</i> за да изпратите нов доклад за грешка. Не забравяйте да включите съобщението за грешка по-долу:

en: _Report
bg: _Докладване

en: Add Application
bg: Добавяне на приложение

en: Edit Type
bg: Редактиране на тип

en: Select an application to view its description.
bg: Изберете програма, за да видите описанието ѝ.

en: _Use a custom command
bg: _Използване на потребителска команда
