ubuntu-tweak - en to bs translation catalogue (476 entries)

en: Update Manager
bs: menadzer nadogradnje

en: Downloading...%d
bs: Skidam...%d

en: Finished
bs: Završeno

en: Welcome to
bs: Dobrodošli u

en: Tweak otherwise hidden settings.
bs: Uredi sakrivene postavke

en: Clean up unneeded packages to free diskspace.
bs: Očistite nepotrebne pakete kako biste oslobodili prostor na disku.

en: Easily install up-to-date versions of many applications.
bs: Jednostavno instalirajte najnovije verzije mnogih aplikacija.

en: Configure file templates and shortcut scripts for easy access to common tasks.
bs: Konfigurišite šablone fajlova i prečice do skripti za jednostavan pristup uobičajenim zadacima.

en: And many more useful features!
bs: I mnogo korisnih mogućnosti!

en: Please wait a moment...
bs: Molimo sačekajte trenutak...

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
bs: Ovo je glavna greška Vašeg sistema za upravljanje softverom.Molimo da provjerite pokvarene pakete sa synapticom, provjerite fajl dozvole i ispravnost fajla  '/etc/apt/sources.list' i ponovo učitajte informacije o softveru naredbom 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.

en: Welcome
bs: Dobrodošli

en: Applications
bs: Aplikacije

en: Startup
bs: Pokretanje

en: Personal
bs: Osobno

en: System
bs: Sistem

en: _Donate
bs: _Donirajte

en: Help the development of Ubuntu Tweak
bs: Pomozite razvoj Ubuntu Tweak-a

en: Ubuntu Tweak is a free-software, you can use it for free. If you like it, Please consider to donate for Ubuntu Tweak.
bs: Ubuntu tweak je besplatan program,možete ga besplatno koristiti.Ako Vam se sviđa, molimo da razmislite o donaciji za Ubuntu Tweak.

en: Never Show This Again
bs: Ne prikazuj ponovo

en: Ubuntu Tweak Website
bs: Ubuntu Tweak websajt

en: Ubuntu Tweak is a tool for Ubuntu that makes it easy to configure your system and desktop settings.
bs: Ubuntu Tweak je alat za Ubuntu koji pojednostavljuje konfiguraciju sistema i desktop postavki.

en: A newer version: %s is available online.
    Would you like to update?
bs: Novija verzija:%s je dostupna online.

en: Software Update
bs: Nadogradnja softvera

en: None
bs: Ništa

en: Enable Check Update
bs: Uključi provjeru nadogradnje

en: Use Separated Sources
bs: Upotrijebi Odvojene Izvore

en: A color scheme designer
bs: Dizajner šeme boja

en: Development version of an audio player for KDE
bs: Razvojna verzija audio player-a za KDE

en: Client for the eD2k and Kad networks
bs: Klijent za eD2k i Kad mreže

en: GNOME IDE for C/C++, Java, Python
bs: GNOME IDE za C/C++, Java, Python

en: A skinned multimedia player for many platforms
bs: Skinabilni multimedia player za mnogo platformi

en: Record and edit audio files
bs: Snimanje i uređivanje audio fajlova

en: Fully customisable dock-like window navigator
bs: Potpuno prilagodljiv kao dock prozorski navigator

en: Fully customisable dock-like window navigator(Unstable)
bs: Potpuno prilagodljiv kao dock prozorski navigator(Nestabilan)

en: A free video editor
bs: Besplatni video uređivač

en: BitTorrent client written in Java
bs: BitTorrent klijent napisan u Javi

en: Audio Management and Playback application
bs: Aplikacija za audio upravljanje i reprodukciju

en: GTK+ Bluetooth Manager
bs: GTK+ Bluetooth menadžer

en: A true dock for linux
bs: Pravi dock za linux

en: A chm file viewer written in GTK+
bs: Preglednik CHM fajlova napisan u GTK+

en: Chromium is an open-source browser project that aims to build a safer, faster, and more stable way for all Internet users to experience the web.
bs: Chromium je projekt otvorenog koda koji cilja na izgradnju sigurnijeg, bržeg i stabilnijeg puta za internet korisnike da dožive web.

en: The open source, cross-platform IDE
bs: Otvorenog koda, višeplatformski IDE

en: An API documentation browser for GNOME.
bs: Pretraživač API dokumentacije za GNOME.

en: A Bittorrent client written in PyGTK
bs: Bittorrent klijent napisan u PyGTK

en: Store, Sync and Share your files online.
bs: Spremite,sinhronizirajte i djelite svoje fajlove online.

en: Extensible Tool Platform and Java IDE
bs: Proširiva platforma alata i Java IDE

en: EIOffice Personal 2009. Free for Chinese users. See http://www.evermoresw.com.
bs: EIOffice Personal 2009. Besplatan za kineske korisnike. Pogledajte http://www.evermoresw.com.

en: A client for the Windows Live Message network
bs: Klijent za Windows Live Message mrežu

en: Empathy consists of a rich set of reusable instant messaging widgets, and a GNOME client using those widgets.
bs: Empathy se sastoji od bogatog seta za razmjenu trenutnih poruka grafičkih elemenata koje koristi i GNOME klijent.

en: File transmission via ftp, sftp and ftps
bs: Prijenos fajlova preko ftp, sftp i ftps

en: An extremly fast and lightweight file manager
bs: Ekstremno brz i jednostavan fajl menadžer

en: Galaxium is an instant messenger application designed for the GNOME desktop
bs: Galaxium je instant messenger aplikacija dizajnirana za GNOME desktop

en: A GTK+ jabber client
bs: GTK+ jabber klijent

en: A fast and lightweight IDE
bs: Brz i jednostavan IDE

en: A multithreaded FTP client
bs: Multithread FTP klijent

en: A simple file sharing desktop application
bs: Jednostavna aplikacija za razmjenu datoteka

en: Notifies the user upon arrival of new mail in Gmail
bs: Obavještava korisnika nakon dolaska nove pošte u Gmail-u

en: A powerful, speedy, and sexy remote control for the GNOME Desktop
bs: Moćna,brza i seksi udaljena kontrola za GNOME desktop

en: Global Menu Bar for GNOME
bs: Global menu bar za GNOME

en: a C++ port of Tomboy
bs: Tomboy portovan u C++

en: A program that combines satellite imagery and maps to put the world's geographic information at your fingertips.
bs: Program koji kombinuje satelitske slike i mape kako bi stavili svjetske geografske informacije pod Vaše prste.

en: Platform for running Google Gadgets on Linux
bs: Platforma za pokretanje Google Gadgeta na Linuxu

en: Lightweight image viewer
bs: Jednostavni preglednik slika

en: Graphical frontend for recordmydesktop
bs: Grafički interfejs za recordmydesktop

en: GTG is a personal organizer for the GNOME desktop environment, it focuses on ease of use and flexibility, while keeping things simple.
bs: GTG je lični organizator za GNOME desktop okruženje, fokusira se na jednostavnosti upotrebe i fleksibilnosti, čuvajući stvari jednostavnim.

en: Gwibber is an open source microblogging client for GNOME
bs: Gwibber je mikrobloging klijent otvorenog koda za GNOME

en: A graphical CD image editor
bs: Grafički CD image uređivač

en: Intelligent Input Bus for Linux / Unix OS
bs: Intelligent Input Bus za Linux / Unix OS

en: It is a PinYin engine for IBus.
bs: PinYin pogon za IBus.

en: IBus-Table is the IM Engine framework for table-based input methods, such as ZhengMa, WuBi, ErBi, ChangJie and so on.
bs: IBus-Table je IM Engine framework za tabelarno bazirane ulazne metode kao što su ZhengMa, WuBi, ErBi, ChangJie itd.

en: Create and edit Scalable Vector Graphics images
bs: Kreiranje i uređivanje SVG slika (Scalable Vector Graphics)

en: Non-linear editor for Digital Video data
bs: Nelinearni uređivač za Digitalne Video podatke

en: A music player for Last.fm personalized radio
bs: Muzički player za Last.fm lični radio

en: GTK+ based simple text editor
bs: GTK+ bazirani jednostavni tekst uređivač

en: Feed aggregator for GNOME
bs: Feed aggregator za GNOME

en: Mail notification in system tray
bs: Obavještavanje o mailu u system tray

en: Adcal tool to diff and merge files
bs: Adcal alat za pronalaženje razlika i spajanje fajlova

en: A fast and simple GTK+ Image Viewer
bs: Brzi i jednostavni GTK+ preglednik slika

en: Open internet TV, beyond anything else
bs: Otvoreni internet TV, ako ništa drugo

en: Webkit based lightweight web browser
bs: Webkit bazirani jednostavni web browser

en: The free media player - play all your files
bs: Besplatni multimedijalni player - reprodukujte sve svoje fajlove

en: An IDE to Develop .NET applications.
bs: IDE za razvoj .NET aplikacija

en: The Ultimate Movie Player For Linux
bs: Ultimate Movie Player za Linux

en: IDE for Java, C/C++, Ruby, UML, etc.
bs: IDE za Javu, C/C++, Ruby, UML, itd.

en: The Opera Web Browser
bs: Opera Web pretraživač

en: Pidgin is a graphical modular messaging client based on libpurple which is capable of connecting to AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu, and QQ all at once.
bs: Pidgin je grafički modularni klijent za razmjenu poruka baziran na libpurple koji se može konektovati na AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu, i QQ odjednom.

en: IDE for Development with Qt
bs: IDE za Razvoj sa Qt

en: A framework for desktop widgets
bs: Framework za desktop grafičke elemente

en: Feature-rich screenshot application(formerly known as GScrot)
bs: Opcijama bogata aplikacija za slikanje ekrana (prije poznata kao GScrot)

en: Make audio/video calls using this VoIP Software
bs: Napravite audio/video pozive koristeći ovaj VoIP softver

en: A great MPlayer front-end, written in QT4
bs: Odlični MPlayer interfejs, napisan u QT4

en: Convert audio files into other formats
bs: Konvertovanje audio fajlova u druge formate

en: An international dictionary
bs: Internacionalni rječnik

en: Swiftweasel is an optimized build of the Mozilla Firefox web browser for Linux
bs: Swiftweasel je optimizovana verzija Mozilla Firefox web browsera za Linux

en: A desktop application that will watch for events (website updates, emails, file and folder changes...)
bs: Desktop aplikacija koja će nadzirati događaje (web sajt nadogradnje, e-mailove, promjene fajlova i foldera...)

en: An instant messaging application powered by qt-mono-bindings
bs: Aplikacija za instant razmjenu poruka pogonjena qt-mono-bindings-ima

en: A Useful Task List
bs: Korisna lista zadataka

en: Multiple GNOME terminals in one window
bs: Nekoliko GNOME terminala u jednom prozoru

en: Transmission is a fast, easy, and free multi-platform BitTorrent client.
bs: Transmissionje brz, jednostavan, i besplatan multiplatformski BitTorrent klijent.

en: Ubuntu Tweak makes it easier to configure Ubuntu
bs: Ubuntu Tweak olakšava konfiguraciju Ubuntu-a

en: Commonly used restricted packages
bs: Često korišteni vlasnički paketi

en: configure your USB ADSL modem and connection easier than ever!
bs: konfigurišite Vaš USB ADSL modem i konekciju jednostavnije nego ikad!

en: A feature rich, high performance virtualization software
bs: Opcijama bogat, visokih performansi virtualizacijski softver

en: Read, capture, broadcast your multimedia streams
bs: Čitajte, uzimajte i emitujte svoje multimedijalne stream-ove

en: Run Virtual Machines using VMware
bs: Pokrenite virtualne mašine koristeći VMware

en: A compatibility layer for running Windows programs
bs: Kompatibilni sloj za pokretanje Windows programa

en: Wine-doors is an application designed to make installing windows software on Linux, Solaris or other Unix systems easier.
bs: Wine-doors je aplikacija dizajnirana za jednostavnu instalaciju windows softvera na Linuxu, Solarisu i ostalim Unix sistemima.

en: XBMC is a free and open source software media player and entertainment hub
bs: XBMC je besplatni i otvorenog koda multimedijalni player i centar zabave

en: Development Version of Mozilla Firefox
bs: Razvojna Verzija Mozilla Firefox

en: Development version of Compiz
bs: Razvojna Verzija Compiz

en: Google's Linux Repository
bs: Google-ov Linux repozitorij

en: Lightweight X11 Desktop Environment: GPicView, PCManFM
bs: Jednostavno X11 desktop okruženje: GPicView, PCManFM

en: Multimedia, Entertainment and Distraction In Ubuntu
    Medibuntu is a repository of packages that cannot be included into the Ubuntu distribution for legal reasons (copyright, license, patent, etc).
bs: Multimedija, zabava i razonoda u Ubuntu-u
    Medibuntu je repozitorij paketa koji se ne mogu uključiti u Ubuntu distribuciju zbog legalnih razloga (autorska prava, licenca, patent, itd).

en: Ubuntu repository for Chinese users.
    Including EIOffice, Ubuntu Tweak, ibus input method, OpenOffice.org 3.0 and other softwares.
bs: Ubuntu repozitorij za kineske korisnike.
    Uključuje EIOffice, Ubuntu Tweak, ibus input method, OpenOffice.org 3.0 i ostali softver.

en: GetDeb extends the existing software options for Ubuntu (and derived) Linux distributions by providing major updates and software not yet available on the official Ubuntu repositories.
bs: GetDeb proširuje postojeće softverske opcije za Ubuntu (i derivate) Linux distribucije pružajući glavne nadogradnje i softver koji nije dostupan preko oficijelnih Ubuntu repozitorija.

en: File-Sharing Clients
bs: Fajl-dijeljeni klijenti

en: Image Tools
bs: Slikovni alati

en: Sound Tools
bs: Zvučni alati

en: Video Tools
bs: Video alati

en: Text Tools
bs: Tekst alati

en: Instant Messengers
bs: Instant Messengeri

en: Internet Tools
bs: Internet alati

en: FTP Tools
bs: FTP alati

en: Desktop Tools
bs: Desktop alati

en: CD/Disk Tools
bs: CD/Disk alati

en: Development
bs: Razvoj

en: Emulators
bs: Emulatori

en: Themes
bs: Teme

en: E-mail Tools
bs: E-mail alati

en: Avant Window Navigator (Unstable Version)
bs: Avant Window Navigator (nestabilna verzija)

en: aMule (Stable Version)
bs: aMule (Stabilna Versija)

en: Ubuntu Chinese Repository
bs: Ubuntu kineski repozitorij

en: IBus (Old Version)
bs: IBus (Stara Versija)

en: IBus 1.2 for intrepid
bs: IBus 1.2 za intrepid

en: IBus 1.2 for jaunty
bs: IBus 1.2 za jaunty

en: IBus 1.2 for karmic
bs: IBus 1.2 za karmic

en: Ubuntu Mozilla Security Team
bs: Ubuntu Mozilla Sigurnosni Tim

en: Experimental Gnome Games
bs: Eksperimentalne Gnome Igre

en: Chinese Chess
bs: Kineski Šah

en: Gnome Global Menu
bs: Gnome Globalni Menu

en: GetDeb.net (Mirror)
bs: GetDeb.net (ogledalo)

en: Gwibber (Daily Version)
bs: Gwibber (dnevna verzija)

en: GIMP (Testing Version)
bs: GIMP (Test Verzija)

en: Banshee (Stable Version)
bs: Banshee (Stabilna verzija)

en: Banshee (Unstable Version)
bs: Banshee (Nestabilna verzija)

en: Ubuntu Tweak (Unstable Version)
bs: Ubuntu Tweak (nestabilna verzija)

en: Spicebird (Testing Version)
bs: Spicebird (Test Verzija)

en: SMPlayer (Unstable Version)
bs: SMPlayer (Nestabilna Verzija)

en: PiTiVi video editor
bs: PiTiVi video urednik

en: Unset
bs: Poništi

en: Please press the new key combination
bs: Molimo da pritisnete novu kombinaciju tipki

en: Disabled
bs: Isključeno

en: Create folder
bs: Napravi folder

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Delete
bs: Obriši

en: Input the dir name
bs: Upišite ime direktorija

en: Can't rename the root folder
bs: Ne mogu preimenovati root folder

en: Can't delete the root folder
bs: Ne mogu obrisati root folder

en: Can't rename!
    
    There are files in it!
bs: Ne mogu preimenovati!
    Sadrži fajlove!

en: An unexpected error has occurred.
bs: Pojavila se neočekivana pogreška.

en: Could not authenticate
bs: Ne mogu dokazati autentičnost

en: You need to restart your computer.
bs: Potrebno je da resetujete računar.

en: Service hasn't initialized yet
bs: Servis još nije pokrenut

en: _Unlock
bs: _Otključaj

en: (Not available)
bs: (Nedostupno)

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
bs[0]: %(size)d bajt
bs[1]: %(size)d bajtova
bs[2]: %(size)d bajta

en: Templates
bs: Šabloni

en: Public
bs: Javno

en: Document
bs: Dokument

en: Music
bs: Muzika

en: Pictures
bs: Slike

en: Videos
bs: Video

en: Choose a folder
bs: Odaberite direktorij

en: Ubuntu Tweak will restore the chosen directory to the default location.
    However, you must move your files back into place by yourself.
    Do you wish to continue?
bs: Ubuntu Tweak će vratiti odabrani direktorij na zadanu lokaciju.
    Fajlove ćete morati sami vratiti na mjesto.
    Želite li nastaviti?

en: Directory
bs: Direktorij

en: Path
bs: Putanja

en: Change
bs: Promijeni

en: Restore to default
bs: Vrati na početno stanje

en: Default Folder Locations
bs: Osnovna folder lokacija

en: You can change the paths of the default folders here.
    Don't change the location of your desktop folder unless you know what you are doing.
bs: Ovdje možete promijeniti osnovne putanje do foldera.
    Ne mijenjajte lokaciju desktop foldera sve dok ne budete sigurni šta radite.

en: Update successful!
bs: Nadogradnja uspjela!

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: System information
bs: Informacije o sistemu

en: Hostname
bs: Ime računara

en: Distribution
bs: Distribucija

en: Desktop environment
bs: Desktop okruženje

en: Platform
bs: Platforma

en: CPU
bs: Procesor

en: Memory
bs: Memorija

en: User information
bs: Informacije o korisniku

en: Current user
bs: Trenutni korisnik

en: Home directory
bs: Home direktorij

en: Language
bs: Jezik

en: System Security options
bs: Opcije sigurnosti sistema

en: Disable "Run Application" dialog (Alt+F2)
bs: Isključi "Pokreni aplikaciju" dijalog (Alt+F2)

en: Disable "Lock Screen"
bs: Isključi "Zaključavanje ekrana"

en: Disable printing
bs: Isključi štampanje

en: Disable print setup
bs: Isključi podešavanje printanja

en: Disable save to disk
bs: Isključi spremanje na disk

en: Disable "Fast User Switching"
bs: Isključi "Brza promjena korisnika"

en: Fix the theme appearance when grant the root privileges
bs: Popravi izgled teme kada dobije root privilegije

en: Miscellaneous Options
bs: Razne opcije

en: Choose the sources
bs: Odabir repozitorija

en: You can read the title and comment to determine which source is suitable for you.
bs: Možete čitati naslov i komentar da odredite koji Vam repozitorij odgovara.

en: Details
bs: Detalji

en: Submit your sources
bs: Pošaljite svoje izvore

en: You can submit your sources to the server for other people to use.
bs: Možete poslati svoje izvore na server kako bi ih drugi ljudi mogli koristiti.

en: _Source Title:
bs: _Naslov izvora:

en: Comm_ent:
bs: _Komentar

en: Enter the title of the source, e.g. "Ubuntu Official Repostory"
bs: Upišite naslov izvora npr. "Ubuntu oficijelni repozitorij"

en: If the locale isn't correct you can edit manually
bs: Ukoliko lacale nije tačan možete ga ručno urediti.

en: Submit
bs: Pošalji

en: Please check your network connection!
bs: Molimo da provjerite Vašu mrežnu konekciju!

en: Network Error
bs: Mrežna greška

en: Uploading...
bs: Uploadujem...

en: Updating...
bs: Nadograđujem...

en: Source Editor
bs: Uređivač repozitorija

en: Update Sources
bs: Nadogradi repozitorije

en: Submit Sources
bs: Pošalji izvore

en: Please input the correct information about sources!
bs: Molimo da upišete tačne informacije o izvorima!

en: You can submit your sources to our server to help building the sources list, or you can use the official sources.
    Do you wish to use the official sources?
bs: Možete poslati svoje izvore na naš server da pomognete izgradnju listi izvora ili možete koristiti oficijelne izvore.
    Želite li koristiti oficijelne izvore?

en: No source data available
bs: Izvori podataka nisu dostupni

en: Your sources will be reviewed and made available for others soon.
    Thank you!
bs: Vaši izvori će biti pregledani i ubrzo dostupni za druge.
    Hvala Vam!

en: Successfully submitted
bs: Uspješno dostavljeno

en: Please check the permission of the sources.list file
bs: Molimo da provjerite dozvole sources.list fajla

en: Save failed!
bs: Spremanje nije uspjelo!

en: The current content will be lost after reloading!
    Do you wish to continue?
bs: Trenutni sadržaj će biti izgubljen poslije ponovnog učitavanja!
    Želite li nastaviti?

en: You can't delete sources.list!
bs: Ne možete obrisati sources.list!

en: The "%s" will be deleted!
    Do you wish to continue?
bs: "%s" će biti obrisan!
    Da li želite nastaviti?

en: Update Successful!
bs: Nadogradnja uspjela!

en: Update Failed!
bs: Nadogradnja nije uspjela!

en: The software information is up-to-date now
bs: Informacija o softveru je sada ažurirana

en: Available New Applications
bs: Raspoložive Nove Aplikacije

en: To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
bs: Za instalaciju softvera i nadogradnji iz nedavno dodanih ili promijenjenih repozitorija, morate osvježiti informacije o dostupnom softveru.

en: The information about available software is out-of-date
bs: Informacija o dostupnom softveru je zastarjela

en: Third-Party Sources
bs: Izvori trećih lica

en: New source has been enabled
bs: Novi izvor je osposobljen

en: Homepage
bs: Početna stranica

en: Source URL
bs: Izvorni URL

en: Description
bs: Opis

en: Description is here
bs: Ovdje je opis

en: Third-Party Software Sources
bs: Softver trećih lica

en: After every release of Ubuntu there comes a feature freeze.
    This means only applications with bug-fixes get into the repository.
    By using third-party DEB repositories, you can always keep up-to-date with the latest version.
    After adding these repositories, locate and install them using Add/Remove.
bs: Poslije svakog izdanja Ubuntu dolazi sa osobinom zamrzavanja.
    To znači da samo aplikacije koje imaju zakrpe ulaze u repozitorij.
    Koristećo DEB repozitorije trećih lica možete uvijek ostati nadograđeni na zadnju verziju programa.
    Poslije dodavanja ovih repozitorija, locirajte i instalirajte ih koristeći Dodaj/Ukloni.

en: Some of your PPA Sources need to be updated.
    Do you wish to continue?
bs: Nekoliko Vaših PPA izvora treba biti nadograđeno.
    Želite li nastaviti?

en: PPA Sources has expired
bs: PPA izvori su nevažeći

en: It is a possible security risk to use packages from Third-Party Sources.
    Please be careful and use only sources you trust.
bs: Moguć je sigurnosni rizik ukoliko koristite pakete trećih lica.
    Molimo da budete pažljivi i koristite samo one izvore kojima vjerujete.

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Never show this dialog
bs: Ne prikazuj više ovaj dijalog

en: Categories
bs: Kategorije

en: All Categories
bs: Sve kategorije

en: Add/Remove Applications
bs: Dodaj/Ukloni aplikacije

en: A simple but more effecient method for finding and installing popular packages than the default Add/Remove.
bs: Jednostavna ali efikasnija metoda za pronalaženje i instaliranje popularnih paketa u odnosu na Dodaj/Ukloni

en: Audio
bs: Zvuk

en: Text
bs: Tekst

en: Image
bs: Slika

en: Application
bs: Aplikacija

en: All
bs: Sve

en: File Type
bs: Tip datoteke

en: Associated Application
bs: Pridružena aplikacija

en: Open the files of type "%s" with:
bs: Otvori fajlove tipa "%s" sa:

en: Choose an application
bs: Odaberite aplikaciju

en: Select an application to open the type <b>%s</b>
bs: Odaberite aplikaciju koja će otvarati tip <b>%s</b>

en: Could not find %s
bs: Nisam mogao pronaći %s

en: Could not find application
bs: Nisam mogao pronaći aplikaciju

en: File Type Manager
bs: Menadžer fajl tipova

en: Here you can manage which application will open which filetypes.
bs: Ovdje određujete koja aplikacija će otvarati određeni tip fajla.

en: Only show filetypes with an associated application
bs: Samo prikaži fajl tipove sa asociranom aplikacijom

en: Window Decorate Effect
bs: Efekti za dekoraciju prozora

en: Use Metacity window theme
bs: Koristi metacity temu za prozore

en: Enable active window transparency
bs: Uključi providnost aktivnog prozora

en: Active window transparency level
bs: Nivo prozirnosti aktivnog prozora

en: Enable inactive window transparency
bs: Uključi prozirnost neaktivnog prozora

en: Inactive window shade transparency level
bs: Nivo prozirnosti sjene neaktivnog prozora

en: Window Titlebar Action
bs: Akcija naslovne trake prozora

en: Titlebar mouse wheel action
bs: Akcija točkića miša na naslovnoj traci

en: Roll up
bs: Povuci gore

en: Titlebar double-click action
bs: Akcija duplog klika na naslovnu traku

en: Maximize
bs: Maksimiziraj

en: Minimize
bs: Minimiziraj

en: Lower
bs: Niže

en: Menu
bs: Izbornik

en: Titlebar middle-click action
bs: Akcija srednjeg klika na naslovnu traku

en: Titlebar right-click action
bs: Akcija desnog klika na naslovnu traku

en: Enable Metacity's Compositing feature
bs: Uključi Metacity's Compositing osobinu

en: Compositing Manager
bs: Kompozitni upravitelj

en: To enable the compositing feature of metacity, you should manually disable Visual Effects in "Appearance".
bs: Za uključivanje kompozitne osobine metacity-ja trebate ručno isključiti vizuelne efekte u "Izgled"

en: Show "Computer" icon on desktop
bs: Prikaži "računar" ikonu na desktopu

en: Show "Home Folder" icon on desktop
bs: Prikaži "Home" folder ikonu na desktopu

en: Show "Trash" icon on desktop
bs: Prikaži "Smeće" ikonu na desktopu

en: Desktop Icon settings
bs: Podešavanje desktop ikona

en: Show "Network" icon on desktop
bs: Prikaži "Mreža" ikonu na desktopu

en: Show mounted volumes on desktop
bs: Prikaži montirane uređaje na desktopu

en: Use "Home Folder" as desktop (Logout for changes to take effect)
bs: Koristi "Home Folder" kao desktop (izlogirajte se kako bi promjene imale efekta)

en: Panel and Menu
bs: Panel i Menu

en: Display warning when removing a panel
bs: Prikaži upozorenje kada se uklanja panel

en: Complete lockdown of all panels
bs: Kompletno zaključavanje svih panela

en: Enable panel animations
bs: Uključi animacije panela

en: Show Input Method menu on the context menu
bs: Prikaži Input Method menu u kontekstnom meniju

en: Show Unicode Method menu on the context menu
bs: Prikaži Unicode Method menu u kontekstnom meniju

en: Screensaver
bs: Čuvar ekrana

en: Enable user switching when screen is locked.
bs: Uključi promjenu korisnika kada je ekran zaključan.

en: Enable system-wide "Recently Documents" list
bs: Uključi sistemski rasprosprostranjenu "Nedavno koristeni dokumenti" listu

en: History
bs: Historija

en: Notification-daemon popup location
bs: Notification-daemon pop-up lokacija

en: Top Left
bs: Gore lijevo

en: Top Right
bs: Gore desno

en: Bottom Left
bs: Dolje lijevo

en: Bottom Right
bs: Dolje desno

en: Click the button to change the menu logo
bs: Klik na dugme za promjenu menu logo-a

en: Choose a new logo
bs: Izaberi novi logo

en: PNG image (*.png)
bs: PNG slika (*.png)

en: The size isn't suitable for the panel.
    It should be 24x24.
bs: Veličina nije pogodna za panel.
    Treba da bude 24x24.

en: Do you want your changes to take effect immediately?
bs: Želite li da promjene imaju odmah efekta?

en: Advanced Power Management Settings
bs: Napredno podešavanje menadžmenta energije

en: Enable "Hibernation"
bs: Uključi "Hibernaciju"

en: Enable "Suspend"
bs: Uključi "Suspenziju"

en: Show "CPU frequency control option" in Power Management Preferences
bs: Prikaži "CPU frekvencija kontrolna opcija" u postavkama menadžmenta energije

en: Disable Network Manager when asleep
bs: Isključi mrežni menadžer kada je "zaspao"

en: Enable "Lock screen" when "Blank Screen" activates
bs: Uključi "Zaključavanje ekrana" kada se aktivira "Prazan ekran"

en: Display "Power Manager" panel item
bs: Prikaži panel "Upravitelj energijom"

en: Never display
bs: Nikad ne prikazuj

en: When charging
bs: Kada se puni

en: Always display
bs: Uvijek prikazi

en: Normal
bs: Normalno

en: On Demand
bs: Na zahtjev

en: Power Save
bs: Ušteda energije

en: Performance
bs: Performanse

en: CPU Policy
bs: CPU polica

en: The Performance value when on AC power
bs: Vrijednost performansi kada je na AC energiji

en: The Performance value when on battery power
bs: Vrijednost performanse kada je na energiji baterije

en: The CPU frequency policy when on AC power
bs: CPU frekvencija police kada je na AC energiji

en: The CPU frequency policy when on battery power
bs: CPU frekvencija police kada je na energiji baterije

en: Show Windows
bs: Prikaži prozore

en: Show Desktop
bs: Prikaži radnu površinu

en: Widget
bs: Grafički element

en: Install Advanced Desktop Effects Settings Manager
bs: Instaliraj menažer naprednih desktop efekt podešenja

en: Install Simple Desktop Effects Settings manager
bs: Instaliranje Simple Desktop Effects Settings manager-a

en: Install Screenlets Widget Application
bs: Instaliraj Screenlets Widget Application

en: Enable snapping windows
bs: Uključi snapping prozora

en: Enable wobbly windows
bs: Uključi wobbly prozore

en: Window Effects
bs: Prozorski efekti

en: Enable transparent menus
bs: Uključi prozirne menije

en: Enable wobbly menus
bs: Uključi wobbly menije

en: Menu Effects
bs: Efekti izbornika

en: Useful Extensions
bs: Korisne ekstenzije

en: Prerequisite Conditions
bs: Sistemski zahtjevi

en: Copy to ...
bs: Kopiraj u...

en: Copy to Desktop
bs: Kopiraj na radnu površinu

en: Copy to Download
bs: Kopiraj u Download

en: Copy to Home
bs: Kopiraj u Home

en: Move to ...
bs: Pomjeri u...

en: Move to Desktop
bs: Pomjeri na radnu površinu

en: Move to Download
bs: Pomjeri u Download

en: Move to Home
bs: Pomjeri u Home

en: Link to ...
bs: Link na...

en: Link to Desktop
bs: Link na radnu površinu

en: Link to Download
bs: Link u Download

en: Link to Home
bs: Link na Home

en: Open with your favourite text editor
bs: Otvori sa Vašim omiljenim tekstualnim editorom

en: Open with your favourite text editor (as root)
bs: Otvori sa Vašim omiljenim tekstualnim editorom (kao root)

en: Browse as root
bs: Pretraži kao root

en: Search in current folder
bs: Traži u trenutnom folderu

en: Convert image to JPG
bs: Konvertuj sliku u JPG

en: Convert image to PNG
bs: Konvertuj sliku u PNG

en: Convert image to GIF
bs: Konverzija slike u GIF

en: Set image as wallpaper
bs: Postavi sliku kao wallpaper

en: Enabled Scripts
bs: Uključene skripte

en: Disabled Scripts
bs: Isključene skripte

en: Manage Scripts
bs: Upravljanje skriptama

en: You can do all kinds of tasks with scripts.
    You can drag and drop from File Manager.
    'Scripts' will be added to the context menu.
bs: Sa skriptama možete raditi sve vrste zadataka.
    Možete koristiti prevuci i pusti metodu iz fajl menadžera.
    'Skripte' će biti dodane u kontekstni menu.

en: Rebuild System Scripts
bs: Obnavljanje sistemskih skripti

en: This will delete all disabled scripts.
    Do you wish to continue?
bs: Ovo će obrisati sve isključene skripte.
    Da li želite nastaviti?

en: HTML document
bs: HTML dokument

en: ODB Database
bs: ODB baza podataka

en: ODT Document
bs: ODT dokument

en: Plain text document
bs: Čisti tekst

en: ODP Presentation
bs: ODP prezentacija

en: Python script
bs: Python skripta

en: Pygtk Example
bs: Pygtk primjer

en: Shell script
bs: Shell skripta

en: Enabled Templates
bs: Uključeni šabloni

en: Disabled Templates
bs: Isključeni šabloni

en: Manage Templates
bs: Upravljanje šablonima

en: Here you can freely manage your document templates.
    You can add files as templates by dragging them onto this window.
    You can create new documents based on these templates from the Nautilus right-click menu.
bs: Ovdje možete slobodno upravljati svojim šablonima dokumenata.
    Možete dodati fajlove kao šablone prenoseći ih na ovaj prozor.
    Možete kreirati nove dokumente bazirane na ovim šablonima iz menija desnog klika u Nautilusu.

en: Templates path is wrong! The current path is point to "%s".
    Please reset it to a folder under your Home Folder.
bs: Putanja do šablona je pogrešna!Trenutna putanja je "%s".
    Resetujte tako da pokazuje untura Vašeg Home foldera.

en: Go And Set
bs: Idi i podesi

en: Restart This Module
bs: Resetuj ovaj modul

en: Rebuild System Templates
bs: Obnavljanje sistemskih šablona

en: Templates path is still wrong, Please reset it!
bs: Putanja do šablona je pogrešna, molimo da je resetujete!

en: This will delete all disabled templates.
    Do you wish to continue?
bs: Ovo će obrisati sve isključene šablone.
    Da li želite nastaviti?

en: Splash Screen (Click On Image)
bs: Uvodni ekran (kliknite na sliku)

en: Choose a splash image
bs: Izaberi uvodnu sliku

en: Automatically save open applications when logging out
bs: Automatski spremi otvorene aplikacije kada se izlogujete

en: Show logout prompt
bs: Prikaži prompt za izlogiranje

en: Allow TCP Connections (Remote Desktop Connect)
bs: Dopusti TCP konekcije (konekcija na udaljeni desktop)

en: Show splash screen
bs: Pokaži uvodni ekran

en: Session Control
bs: Kontrola sesije

en: Cleaning Package Config
bs: Čistim podešavanja paketa

en: Cleaning...%s
bs: Čistim...%s

en: Cleaning Package Cache
bs: Čišćenje keš memorije paketa

en: Package
bs: Paket

en: Packages
bs: Paketi

en: Package Cache
bs: Keš memorija paketa

en: <b>%s</b>
    Take %s of disk space
bs: <b>%s</b>
    Zauzima %s prostora na disku

en: Package Config
bs: Konfiguracija paketa

en: %d package selected to remove | %d packages selected to remove
bs[0]: %d paket izabran za uklanjanje
bs[1]: %d paketa izabrano za uklanjanje
bs[2]: %d paketa izabrano za uklanjanje

en: %s of space will be freed
bs: %s prostora će biti oslobođeno

en: Canceled by user!
bs: Korisnik prekinuo!

en: Clean up Successful!
bs: Čišćenje je završilo uspješno!

en: Clean up Failed!
bs: Čišćenje nije uspjelo!

en: Package Cleaner
bs: Čistač paketa

en: Free up disk space by removing unneeded packages and cleaning the package download cache.
bs: Oslobodite porsotr na disku uklanjajući nepotrebne pakete i čisteći keš memoriju skinutih paketa.

note: create the button
en: Clean Package
bs: Očisti paket

en: Clean Cache
bs: Očisti keš memoriju

en: Clean Config
bs: Očisti podešavanja

en: Clean Kernel
bs: Očisti kernel

note: checkbutton
en: Select All
bs: Izaberi sve

en: Shortcut Commands
bs: Komande prečica

en: By configuring keyboard shortcuts, you can access your favourite applications instantly.
    Enter the application's command and set the desired shortcut keys.
bs: Konfiguracijom prečica na tastaturi možete instantno pristupiti svojim omiljenim aplikacijama.
    Upišite komandu aplikacije i postavite željenu tipku prečice.

en: Command %d
bs: Naredba %d

en: disabled
bs: isključeno

en: Command
bs: Naredba

en: Key
bs: Ključ

en: Clean
bs: Očisti

en: _Name:
bs: _Ime:

en: Co_mmand:
bs: _Naredba:

en: Edit Startup Program
bs: Uredi samopokretajući program

en: New Startup Program
bs: Novi samopokretajući program

en: _Browse...
bs: _Pretraži...

en: Choose a Program
bs: Odaberi program

en: Delete from Disk
bs: Obriši sa diska

en: Can't delete the system item from disk.
bs: Ne mogu obrisati sistemski podatak sa diska

en: No description
bs: Bez opisa

en: Session Programs
bs: Sesijski programi

en: Here you can manage what programs get started when you login.
    You can hide items from view by selecting and clicking "Remove"
    To permanently delete an item, right-click and press "Delete".
bs: Ovdje možete upravljati programima koji se pokreću kada se logirate.
    Možete ih sakriti selektirajući ih i klikom na dugme "Ukloni"
    Za brisanje uradite desni klik i odaberite "Obriši sa diska".

note: create the two checkbutton for extra options of auto run list
en: Show comments
bs: Prikaži komentare

en: Show all runnable programs
bs: Prikaži sve pokrenute programe

en: The name of the startup program cannot be empty
bs: Ime samopokretajućeg programa ne može biti prazno

en: Text was empty (or contained only whitespace)
bs: Tekst je bio prazan (ili je sadržavao samo prazna polja)

en: Cleaning...
bs: Čistim...

en: Show advanced permissions in the Nautilus "File Properties" window
bs: Prikaži napredne dozvole u Nautilusovom "Osobine fajla" prozoru

en: File Browser
bs: Fajl pretraživač

en: Default thumbnail icon size (pixels)
bs: Uobičajena veličina umanjenih slika (u pikselima)

en: Maximum size of the thumbnail cache (megabytes)
bs: Maksimalna veličina keš memorije umanjenih slika (u megabajtima)

en: Maximum age for the thumbnail in the cache (days)
bs: Maksimalna starost za umanjene slike u keš memoriji (u danima)

en: Thumbnails Settings
bs: Podešavanje umanjenih slika

en: Nautilus with Open Terminal
bs: Nautilus sa Open Terminalom

en: Nautilus with Root Privileges
bs: Nautilus sa root privilegijama

en: Nautilus with Wallpaper
bs: Nautilus sa pozadinom

en: Nautilus Extensions
bs: Nautilus ekstenzije

en: Clean up the thumbnails cache (will free %s of disk space)
bs: Očisti keš umanjenih slika (osloboditi ćete %s prostora na disku)

en: The thumbnails cache will be cleaned, Do you wish to continue?
bs: Keš umanjenih slika će biti očišćen.Želite li nastaviti?

en: The file "%s" already exists!
bs: Fajl "%s" već postoji!

en: The folder "%s" already exists!
bs: Folder "%s" već postoji!

en: The target "%s" already exists!
bs: Meta "%s" već postoji!

en: Enter your password to perform the administrative tasks
bs: Upišite Vašu lozinku kako bi uradili administrativne zadatke

en: Coudn't find any text editor in your system!
bs: Ne mogu pronaći nijedan tekst editor u Vašem sistemu!

en: Select a folder
bs: Odaberite folder

en: Please select a target (files or folders).
bs: Molimo da odaberete metu (fajlove ili foldere)

en: <b>Features</b>
bs: <b>Osobine</b>

en: <b>User Interface</b>
bs: <b>Korisnički interfejs</b>

en: Default Launch Function
bs: Zadana funkcija pokretanja

en: Default Window Height
bs: Standardna visina prozora

en: Default Window Width
bs: Standardna širina prozora

en: Left Menubar Width
bs: Širina lijevog menu bara

en: Ubuntu Tweak Preferences
bs: Ubuntu Tweak postavke

en: <big><b>Oops... a fatal error occured</b></big>
bs: <big><b>Ups... Dogodila se fatalna greška</b></big>

en: <big><b>Oops... an error occured</b></big>
bs: <big><b>Ups... dogodila se greška</b></big>

en: Error Message
bs: Poruka o grešci

en: If you'd like to help us fix the problem, 
    Please choose <i>Report</i> to file a new bug report. Make sure to include the error message below:
bs: Ako nam želite pomoći da rješimo problem,
    odaberite <i>Report</i> za evidenciju novog bug-a.Budite sigurni da uključite sljedeće podatke o grešci:

en: Ubuntu Tweak need to turn off.
    If you'd like to help us fix the problem, 
    Please choose <i>Report</i> to file a new bug report. Make sure to include the error message below:
bs: Ubuntu Tweak se mora zatvoriti.
    Ako želite da nam pomognete da popravimo problem,
    odaberite

en: Add Application
bs: Dodaj aplikaciju

en: Edit Type
bs: Uredi tip

en: Select an application to view its description.
bs: Odaberite aplikaciju da vidite njen opis.

en: _Use a custom command
bs: _Koristi prilagođenu komandu
