ubuntu-tweak - en to ca translation catalogue (241 entries)

en: Update Manager
ca: Gestor d'actualitzacions

en: Downloading...%d
ca: Descarregant...%d

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Welcome to
ca: Benvingut a

en: Clean up unneeded packages to free diskspace.
ca: Neteja paquets innecessaris per lliberar espai al disc.

en: And many more useful features!
ca: I moltes més característiques útils!

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Startup
ca: Engegada

en: Desktop
ca: Escriptori

en: System
ca: Sistema

en: _Donate
ca: _Doneu

en: Help the development of Ubuntu Tweak
ca: Ajudeu amb el desenvolupament d'Ubuntu Tweak

en: Ubuntu Tweak is a free-software, you can use it for free. If you like it, Please consider to donate for Ubuntu Tweak.
ca: Ubuntu Tweak és un programari lliure, podeu utilitzar-lo gratuïtament. Si us agrada, si us plau considereu donar a Ubuntu Tweak.

en: Never Show This Again
ca: No tornar a mostrar

en: Ubuntu Tweak Website
ca: Pàgina principal d'Ubuntu Tweak

en: Ubuntu Tweak is a tool for Ubuntu that makes it easy to configure your system and desktop settings.
ca: L'Ubuntu Tweak és una eina per a l'Ubuntu que facilita la configuració dels paràmetres del sistema i de l'escriptori.

en: A newer version: %s is available online.
    Would you like to update?
ca: Una nova versió: %s està disponible en línia.
    Voldríeu actualitzar ?

en: Software Update
ca: Actualització de Programari

en: None
ca: Cap

en: Development version of an audio player for KDE
ca: Versió de desenvolupament d'un reproductor d'àudio per a KDE

en: Client for the eD2k and Kad networks
ca: Client per a les xares eD2k i Kad

en: Record and edit audio files
ca: Enregistra i edita fitxer d'àudio

en: A free video editor
ca: Un editor de vídeo lliure

en: BitTorrent client written in Java
ca: Client de bitTorrent escrit amb Java

en: A Bittorrent client written in PyGTK
ca: Client de bittorrent escrit amb PyGTK

en: A client for the Windows Live Message network
ca: Un client per a la xarxa de missatgeria Windows Live

en: File transmission via ftp, sftp and ftps
ca: Transmissió de fitxers mitjançant ftp, sftp i ftps

en: Galaxium is an instant messenger application designed for the GNOME desktop
ca: Galaxium és una aplicació de missatgeria instantània dissenyada per l'escriptori GNOME

en: File-Sharing Clients
ca: Client d'intercanvi de fitxers

en: Image Tools
ca: Eines d'Imatge

en: Sound Tools
ca: Eines de so

en: Video Tools
ca: Eines de vídeo

en: Text Tools
ca: Eines del text

en: Instant Messengers
ca: Missatgeria Instantània

en: Internet Tools
ca: Eines d'Internet

en: FTP Tools
ca: Eines FTP

en: Desktop Tools
ca: Eines d'Escriptori

en: CD/Disk Tools
ca: Eines de CD/Disc

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Emulators
ca: Emuladors

en: E-mail Tools
ca: Eines de correu

en: Avant Window Navigator (Unstable Version)
ca: Avant Window Navigator (Versió inestable)

en: Ubuntu Chinese Repository
ca: Repositori de l'Ubuntu Xinès

en: Banshee (Stable Version)
ca: Banshee (Versió Estable)

en: Banshee (Unstable Version)
ca: Banshee (Versió Inestable)

en: Ubuntu Tweak (Unstable Version)
ca: Ubuntu Tweak (Versió Inestable)

en: Unset
ca: Desactiva

en: Rename
ca: Canvia de nom

en: (Not available)
ca: (No disponible)

en: Download
ca: Descarregues

en: Templates
ca: Plantilles

en: Music
ca: Música

en: Pictures
ca: Imatges

en: Videos
ca: Vídeos

en: Choose a folder
ca: Tria una carpeta

en: Ubuntu Tweak will restore the chosen directory to the default location.
    However, you must move your files back into place by yourself.
    Do you wish to continue?
ca: Ubuntu Tweak ha de restablir el directori seleccionat en la localització per defecte.
    En canvi, deureu de moure els fitxers de tornada al directori per vosaltres mateixos.
    Desitgeu continuar ?

en: Directory
ca: Directori

en: Path
ca: Ruta

en: Change
ca: Canvia

en: Restore to default
ca: Restaura per defecte

en: Default Folder Locations
ca: Localització de les carpetes per defecte

en: You can change the paths of the default folders here.
    Don't change the location of your desktop folder unless you know what you are doing.
ca: Podeu canvia la ruta de les carpetes per defecte aquí.
    No canvieu la localització de la carpeta de l'escriptori a no ser que sapigueu que esteu fent.

en: System information
ca: Informació del sistema

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Distribution
ca: Distribució

en: Desktop environment
ca: Entorn de l'escriptori

en: Kernel
ca: Nucli

en: Platform
ca: Plataforma

en: CPU
ca: UCP

en: Memory
ca: Memòria

en: User information
ca: Informació d'usuari

en: Current user
ca: Usuari actual

en: Home directory
ca: Directori personal

en: Shell
ca: Intèrpret d'ordres

en: Language
ca: Llenguatge

en: System Security options
ca: Opcions de Seguretat del Sistema

en: Disable "Run Application" dialog (Alt+F2)
ca: Desactiva el diàleg «Executa una aplicació» (Alt+F2)

en: Disable "Lock Screen"
ca: Desactiva "Bloqueix de Pantalla"

en: Disable printing
ca: Desactiva impressió

en: Disable print setup
ca: Desactiva la configuració de impressió

en: Disable save to disk
ca: Desactiva desa al disc

en: Disable "Fast User Switching"
ca: Desactiva "Canvi Ràpid d'Usuari"

en: Choose the sources
ca: Tria les fonts

en: Details
ca: Detalls

en: _Source Title:
ca: _Títol de la font:

en: Comm_ent:
ca: Co_mentari:

en: Uploading...
ca: Pujant...

en: Updating...
ca: Actualitzant...

en: Source Editor
ca: Fonts de programari

en: Update Sources
ca: Actualitza les fonts

en: Update Successful!
ca: Actualització amb èxit!

en: Update Failed!
ca: Error en l'actualització!

en: The software information is up-to-date now
ca: La informació del programari ara està actualitzada

en: To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
ca: Per Instal·la el programari i les actualitzacions des de les recent afegides o canviades fonts, teniu que recarregar la informació sobre el programari disponible.
    Necessiteu una connexió a Internet en funcionament per poder continuar.

en: The information about available software is out-of-date
ca: La informació sobre el programari disponible no està actualitzada

en: Third-Party Sources
ca: Programari de tercers

en: Homepage
ca: Pàgina Principal

en: Source URL
ca: URL d'origen

en: Description
ca: Descripció

en: Description is here
ca: La descripció està aquí

en: Third-Party Software Sources
ca: Fonts del programari de tercers

en: Warning
ca: Avís

en: Never show this dialog
ca: Mai mostris aquest diàleg

en: All Categories
ca: Totes les categories

en: Add/Remove Applications
ca: Afegeix/Elimina aplicacions

en: A simple but more effecient method for finding and installing popular packages than the default Add/Remove.
ca: Un mètode simple però més eficient que l'aplicació Afegeix/Elimina per a troba i instal·la paquets populars.

en: Audio
ca: So

en: Image
ca: Imatge

en: Video
ca: Vídeo

en: Application
ca: Aplicació

en: All
ca: Tots

en: File Type
ca: Tipus de Fitxer

en: Associated Application
ca: Aplicació associada

en: Open the files of type "%s" with:
ca: Obre el tipus de fitxer "%s" amb:

en: Select an application to open the type <b>%s</b>
ca: Selecciona una aplicació per obrir el tipus <b>%s</b>

en: Could not find %s
ca: No s'ha pogut trobar %s

en: Could not find application
ca: No s'ha pogut trobar l'aplicació

en: File Type Manager
ca: Gestor de tipus d'arxiu

en: Here you can manage which application will open which filetypes.
ca: Aquí podeu administrar quina aplicació ha d'obrir quin tipus de fitxer.

en: Only show filetypes with an associated application
ca: Sols mosta el tipus de fitxer amb una aplicació associada

en: Window Decorate Effect
ca: Efecte de decoració de la finestra

en: Use Metacity window theme
ca: Utilitza tema de finestra Metacity

en: Enable active window transparency
ca: Habilita transparència per la finestra activa

en: Active window transparency level
ca: Nivell de transparència de les finestres

en: Enable inactive window transparency
ca: Activa la transperència de finestra inactiva

en: Window Titlebar Action
ca: Acció de la barra del títol de la finestra

en: Titlebar mouse wheel action
ca: Acció de la roda del ratolí en la barra del títol

en: Roll up
ca: Enrotlla

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Lower
ca: Abaixa

en: Menu
ca: Menú

en: Show "Computer" icon on desktop
ca: Mostra la icona «Ordinador» en l'escriptori

en: Show "Home Folder" icon on desktop
ca: Mostra la icona "Carpeta d'inici" en l'escriptori

en: Show "Trash" icon on desktop
ca: Mostra la icona «Paperera» en l'escriptori

en: Desktop Icon settings
ca: Configuració de les icones de l'escriptori

en: Show "Network" icon on desktop
ca: Mostra la icona «Xarxa» en l'escriptori

en: Show mounted volumes on desktop
ca: Mostra els volums muntats en l'escriptori

en: Panel and Menu
ca: Panell i Menu

en: Display warning when removing a panel
ca: Mostra un avís quan esborri un panell

en: Screensaver
ca: Protector de pantalla

en: Notification-daemon popup location
ca: Ubicació de les finestres emergents del dimoni de notificació

en: Top Left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Top Right
ca: A dalt a la dreta

en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Bottom Right
ca: A baix a la dreta

en: Choose a new logo
ca: Tria un logotip nou

en: PNG image (*.png)
ca: Imatge PNG (*.png)

en: Enable "Hibernation"
ca: Activa "Hibernació"

en: Never display
ca: No mostris mai

en: When charging
ca: Durant la carrega

en: Always display
ca: Mostra sempre

en: On Demand
ca: Sota demanda

en: Power Save
ca: Estalvi d'energia

en: Performance
ca: Rendiment

en: The Performance value when on AC power
ca: Valor del rendiment al funcionar amb la font d'alimentació

en: The Performance value when on battery power
ca: Valor del rendiment al funcionar amb bateria

en: The CPU frequency policy when on AC power
ca: Política de freqüència de la UCP al funcionar amb la font d'alimentació

en: The CPU frequency policy when on battery power
ca: Política de freqüència de la UCP al funcionar amb bateria

en: Show Windows
ca: Mostra les finestres

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Install Advanced Desktop Effects Settings Manager
ca: Instal·lar el gestor avançat de efectes d'escriptori

en: Install Simple Desktop Effects Settings manager
ca: Instal·lar el gestor simple de efectes d'escriptori

en: Install Screenlets Widget Application
ca: Instal·la la aplicació Screenlets Widget

en: Window Effects
ca: Efectes de finestra

en: Enable transparent menus
ca: Habilita menús transparents

en: Menu Effects
ca: Efectes del Menú

en: Prerequisite Conditions
ca: Condicions prerrequisit

en: Copy to ...
ca: Copia a ...

en: Copy to Desktop
ca: Copia a l'escriptori

en: Copy to Download
ca: Copia a les descarregues

en: Copy to Home
ca: Copia a la carpeta d'inici

en: Move to ...
ca: Mou a ...

en: Move to Desktop
ca: Mou a l'escriptori

en: Move to Download
ca: Mou a les descarregues

en: Move to Home
ca: Mou a la carpeta d'inici

en: Link to ...
ca: Enllaça a ...

en: Browse as root
ca: Examina com a usuari primari

en: Search in current folder
ca: Cerca en la carpeta actual

en: Set image as wallpaper
ca: Defineix com a fons d'escriptori

en: Enabled Scripts
ca: Scripts habilitats

en: Disabled Scripts
ca: Scripts inhabilitats

en: Manage Scripts
ca: Gestionar scripts

en: Rebuild System Scripts
ca: Reconstuir scripts del sistema

en: This will delete all disabled scripts.
    Do you wish to continue?
ca: S'esborraran tots els scripts deshabilitats.
    Segur que vol continuar?

en: HTML document
ca: Document HTML

en: ODB Database
ca: Base de dades ODB

en: ODS Spreadsheet
ca: Full de càlcul ODS

en: ODT Document
ca: Document ODT

en: Plain text document
ca: Document de text pla

en: ODP Presentation
ca: Presentació ODP

en: Python script
ca: Script Python

en: Pygtk Example
ca: Exemple de Pygtk

en: Shell script
ca: Script de l'intèrpret d'ordres

en: Enabled Templates
ca: Plantilles habilitades

en: Disabled Templates
ca: Plantilles inhabilitades

en: Manage Templates
ca: Administra plantilles

en: Restart This Module
ca: Torna a iniciar aquest mòdul

en: Rebuild System Templates
ca: reconstruí el sistema de plantilles

en: Choose a splash image
ca: Tria una pantalla d'inici

en: Automatically save open applications when logging out
ca: Desa automàticament les aplicacions obertes al tancar sessió

en: Show splash screen
ca: Mostra pantalla d'inici

en: Session Control
ca: Control de sessió

en: Cleaning...%s
ca: Netejant...%s

en: Package
ca: Paquet

en: Packages
ca: Paquets

en: Package Cache
ca: Cau de paquets

en: Package Config
ca: Configuració de paquet

en: Package Cleaner
ca: Netejador de paquets

note: create the button
en: Clean Package
ca: Neteja paquet

en: Clean Cache
ca: Neteja cau

en: Clean Config
ca: Neteja configuració

note: checkbutton
en: Select All
ca: Selecciona tots

en: Shortcut Commands
ca: Dreseres de teclat

en: Command %d
ca: Ordre %d

en: disabled
ca: deshabilitat

en: Command
ca: Ordre

en: Key
ca: Tecla

en: Clean
ca: Neteja

en: _Name:
ca: _Nom:

en: Co_mmand:
ca: _Ordre:

en: Edit Startup Program
ca: Edita el programa d'engegada

en: New Startup Program
ca: Nou programa d'engegada

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: Choose a Program
ca: Seleccioneu un programa

en: Delete from Disk
ca: Suprimeix del disc

en: Can't delete the system item from disk.
ca: No es pot suprimir del disc l'element del sistema.

en: Program
ca: Programa

en: Session Programs
ca: Programes de Sessió

en: Here you can manage what programs get started when you login.
    You can hide items from view by selecting and clicking "Remove"
    To permanently delete an item, right-click and press "Delete".
ca: Aquí podeu administrar els programes que s'engeguen quan inicieu sessió.
    Podeu ocultar elements seleccionant-los i pressionant "Suprimeix".
    Per esborrar un element permanentment, botó dret > "Suprimeix del disc".

note: create the two checkbutton for extra options of auto run list
en: Show comments
ca: Mostra comentaris

en: Show all runnable programs
ca: Mostra tots el programes executables

en: The name of the startup program cannot be empty
ca: El nom del programa d'engegada no pot estar buit

en: Text was empty (or contained only whitespace)
ca: El text estava buit (o només contenia espais en blanc)

en: Cleaning...
ca: Netejant...

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: Nautilus with Open Terminal
ca: Nautilus amb un terminal obert

en: Nautilus with Wallpaper
ca: Nautilus amb fons d'escriptori

en: Enter your password to perform the administrative tasks
ca: Introduïu la vostra contrasenya per a realitza les tasques administratives

en: Select a folder
ca: Seleccioneu una carpeta
