ubuntu-tweak - en to gl translation catalogue (564 entries)

en: Update Manager
gl: Xestor de actualizacións

en: Downloading...%d
gl: Descargando... %d

en: Finished
gl: Rematada

en: Welcome to
gl: Benvido/a a

en: Tweak otherwise hidden settings.
gl: Axuste outro tipo de configuracións ocultas

en: Clean up unneeded packages to free diskspace.
gl: Limpe os paquetes innecesarios para liberar espazo de disco

en: Easily install up-to-date versions of many applications.
gl: Instale doadamente versións actualizadas dalgúns aplicativos.

en: Configure file templates and shortcut scripts for easy access to common tasks.
gl: Configure os modelos de ficheiro e os scripts de atallo para o acceso rápido
    a tarefas comúns.

en: And many more useful features!
gl: E algunhas outras características de uso

en: Please wait a moment...
gl: Agarde un momento...

en: This feature isn't currently available in your distribution
gl: Esta funcionalidade non está actualmente dispoñíbel na súa distribución

en: This feature is currently only available in GNOME Desktop Environment
gl: Esta funcionalidade só está dispoñíbel actualmente no contorno de escritorio de GNOME

en: This module is error while loading.
gl: Este módulo produciu un erro ao cargar

en: This is a major failure of your software management system. Please check for broken packages with synaptic, check the file permissions and correctness of the file '/etc/apt/sources.list' and reload the software information with: 'sudo apt-get update' and 'sudo apt-get install -f'.
gl: Este é un fallo grave do seu sistema de xestión de software. Comprobe os paquetes rotos con synaptic, comprobe os permisos de ficheiro e corrixaos en '/etc/apt/sources.list', recargue a información de software con: 'sudo apt-get update' e 'sudo apt-get install -f'

en: Welcome
gl: Benvido/a

en: Applications
gl: Aplicativos

en: Startup
gl: Arranque

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Personal
gl: Persoal

en: System
gl: Sistema

en: _Donate
gl: _Doar

en: Help the development of Ubuntu Tweak
gl: Axúdeme co desenvolvemento de Ubuntu Tweak

en: Ubuntu Tweak is a free-software, you can use it for free. If you like it, Please consider to donate for Ubuntu Tweak.
gl: Ubuntu Tweak é software libre, pode usalo con liberdade. Se quere, considere facer unha doazón para Ubuntu Tweak.

en: Never Show This Again
gl: Non mostrar nunca máis isto

en: Ubuntu Tweak Website
gl: Web de Ubuntu Tweak

en: Ubuntu Tweak is a tool for Ubuntu that makes it easy to configure your system and desktop settings.
gl: Ubuntu Tweak é a ferramenta para Ubuntu que fai doado configurar o seu sistema e a configuración de escritorio

en: A newer version: %s is available online.
    Would you like to update?
gl: Unha nova versión : %s está dispoñíbel en liña.
    Quere actualizar?

en: Software Update
gl: Actualización de software

en: None
gl: Ningún

en: Enable Check Update
gl: Activar o control de actualizacións

en: Use Separated Sources
gl: Usar fontes separadas

en: A color scheme designer
gl: Un deseñador de esquema de cor

en: Development version of an audio player for KDE
gl: Versión en desenvolvemento dun reprodutor de audio para KDE

en: Client for the eD2k and Kad networks
gl: Cliente para as redes eD2k e Kad

en: GNOME IDE for C/C++, Java, Python
gl: IDE de GNOME para C/C++, Java, Python

en: Arc-Colors is a set of wallpapers and GDM themes made to complement the Shiki-Colors GTK+ themes and the GNOME-Colors icon themes.
gl: Arc-Colors é un conxunto de fondos de escritorio e temas de GDM feitos para complementar os temas Shiki-Colors GTK+ e os temas de iconas GNOME-Colors.

en: A skinned multimedia player for many platforms
gl: Un reprodutor multimedia con máscaras para as diferentes plataformas

en: Record and edit audio files
gl: Graba e edita ficheiros de audio

en: Fully customisable dock-like window navigator
gl: Navegador de xanelas completamente personalizábel

en: Fully customisable dock-like window navigator(Unstable)
gl: Navegador de xanelas tipo panel acoplábel (inestábel)

en: A free video editor
gl: Un editor libre de vídeo

en: BitTorrent client written in Java
gl: Cliente BitTorrent escrito en Java

en: Audio Management and Playback application
gl: Un aplicativo de administracion de audio e playback

en: GTK+ Bluetooth Manager
gl: Xestor de GTK+ Bluetooth

en: Simple backup system for GNOME Desktop
gl: Sistema simple de copias de seguranza para o escritrio GNOME

en: Simple backup system for KDE4 Desktop
gl: Sistema simple de copias de seguranza para o escritorio KDE4

en: The Breathe icon theme is a refresh of the Human icon theme using KDE's Oxygen icon set as an inspiration but with that distinctly Human feel.
gl: O tema de iconas Breathe é unha actualización do tema de iconas Human que usa o conxunto de iconas de KDE Oxygen como inspiración pero cun estilo distintivamente Human.

en: A true dock for linux
gl: Un acoplador real para Linux

en: A chm file viewer written in GTK+
gl: Un visor de ficheiros chm escrito en GTK+

en: Desired to be small and fast, christine is a simple media player, that let you play your favorite music and videos from one single application.
gl: Desexado para ser pequeno e rápido, christine é un reprodutor multimedia simple, que lle permite reproducir a súa música favorita e os vídeos desde un único aplicativo.

en: Chromium is an open-source browser project that aims to build a safer, faster, and more stable way for all Internet users to experience the web.
gl: Chromium é un navegador de códgo aberto que pretende desenvolver unha vía máis segura, rápida e máis estábel na experiencia de acceso á Internet

en: The open source, cross-platform IDE
gl: O códido aberto, multiplataforma IDE

en: Advanced Desktop Effects Settings Manager
gl: Xestor avanzado de efectos do escritorio

en: An API documentation browser for GNOME.
gl: Un visor da documentacion á API para GNOME.

en: A Bittorrent client written in PyGTK
gl: Cliente BitTorrent escrito en PyGTK

en: Store, Sync and Share your files online.
gl: Almacene, sincronice e comparta os seus ficheiros en liña.

en: Extensible Tool Platform and Java IDE
gl: Plataforma de ferramentas extensíbel e IDE de Java

en: EIOffice Personal 2009. Free for Chinese users. See http://www.evermoresw.com.
gl: ElOffice Persoal 2009. De balde para os usuarios chineses. Ver http://www.evermoresw.com.

en: A client for the Windows Live Message network
gl: Un cliente para a rede Windows Live Message

en: Empathy consists of a rich set of reusable instant messaging widgets, and a GNOME client using those widgets.
gl: Empathy consiste nun rico conxunto de widgets reutilizábeis de mensaxería instantánea, e un cliente de GNOME que usa eses widgets

en: flexible audio player, similar to Amarok, but written in GTK+
gl: Reprodutor de audio flexíbel, semellante a Amarok mais escrito en GTK+

en: File transmission via ftp, sftp and ftps
gl: Transmisión de ficheiros por FTP, SFTP e FTPS

en: An extremly fast and lightweight file manager
gl: Un administrador de ficheiros lixeiro e extremamente rápido

en: Galaxium is an instant messenger application designed for the GNOME desktop
gl: Galaxium é un aplicativo de mensaxería instantanea deseñado para o escritorio GNOME

en: A GTK+ jabber client
gl: Un cliente de jabber para GTK+

en: A fast and lightweight IDE
gl: Un IDE rápido e lixeiro

en: A multithreaded FTP client
gl: Un cliente de FTP multifío

en: GNOME Hex editor
gl: Editor hexadecimal de GNOME

en: Gloobus is an extension of Gnome designed to enable a full screen preview of any kind of file.
gl: Gloobus é unha extensión de Gnome deseñado para activar unha previsualización de pantalla completa de calquera clase de ficheiro.

en: The GNU Image Manipulation Program
gl: O programa de manipulación de imaxes de GNU

en: A simple file sharing desktop application
gl: Un aplicativo simple de compartición de escritorio

en: Notifies the user upon arrival of new mail in Gmail
gl: Notifícalle ao usuario cando recibe un novo correo en Gmail

en: GMChess is chinese chess game write by gtkmm
gl: GMChess é un xogo de xadrez chinés escrito en gtkmm

en: A powerful, speedy, and sexy remote control for the GNOME Desktop
gl: Un control remoto poderoso, rapido e sexy para o escritorio GNOME

en: Extra functionality for GNOME-Do launcher
gl: Funcionalidade extra para o lanzador GNOME-Do

en: Global Menu Bar for GNOME
gl: Barra de menú global para GNOME

en: GNOME-Colors is a set of GNOME icon themes, with some inspiration from Tango, Elementary, Discovery, Tango Generator and others.
gl: GNOME-Colors é un conxunto de temas de iconas, con algo de inspiración en Tango, Elementary, Discovery, Tango Generator e outros.

en: a C++ port of Tomboy
gl: Unha portación en C++ de Tomboy

en: A program that combines satellite imagery and maps to put the world's geographic information at your fingertips.
gl: Un programa que combina imaxes de satélite e mapas para achegarlle o mundo de información xeográfica ás súas mans.

en: Platform for running Google Gadgets on Linux
gl: Plataforma para executar Google Gadgets en Ubuntu

en: Google Chrome is a browser that combines a minimal design with sophisticated technology to make the web faster, safer, and easier.
gl: Google Chrome é un navegador que combina un deseño minimalista con sofisticada tecnoloxía para facer a web máis rápida, segura e doada.

en: GNOME partition editor
gl: Editor de particións de GNOME

en: Lightweight image viewer
gl: Visor de imaxes lixeiro

en: Graphical frontend for recordmydesktop
gl: Version gráfica para recordmydesktop

en: GTG is a personal organizer for the GNOME desktop environment, it focuses on ease of use and flexibility, while keeping things simple.
gl: GTG é un organizador persoal para o contorno de escritorio GNOME; céntrase na facilidade de uso e na flexibilidade, ao tempo que mantén as cousas simples.

en: Gwibber is an open source microblogging client for GNOME
gl: Gwibber é un cliente de microblogueo para GNOME

en: A graphical CD image editor
gl: Un editor gráfico de imaxes de CD

en: Intelligent Input Bus for Linux / Unix OS
gl: Bus de entrada intelixente para Linux / Unix OS

en: It is a PinYin engine for IBus.
gl: É un motor PinYin para IBus

en: IBus-Table is the IM Engine framework for table-based input methods, such as ZhengMa, WuBi, ErBi, ChangJie and so on.
gl: IBus-Table é o contorno de traballo de mensaxería instantánea (IM) para métodos en entrada baseados en tarxetas como son ZhegMa, WuBi, ErBi, ChangJie e demais.

en: Wubi input method based on table engine of ibus
gl: O método de entrada Wubi baseado nunha táboa de ibus

en: Create and edit Scalable Vector Graphics images
gl: Crear e editar gráficos vectoriais escalábeis (SVG)

en: Non-linear editor for Digital Video data
gl: Editor non lineal para o vídeo dixital

en: A music player for Last.fm personalized radio
gl: Un reprodutor de musica para a radio personalizada de Last.fm

en: GTK+ based simple text editor
gl: Editor de texto simple, baseado en GTK+

en: Feed aggregator for GNOME
gl: Engade feeds para o GNOME

en: Mail notification in system tray
gl: Notificación de correo na bandexa do sistema

en: Adcal tool to diff and merge files
gl: Adcal é unha ferramenta para diferenciar e xuntar ficheiros

en: A fast and simple GTK+ Image Viewer
gl: Un visor de imaxes GTK+ simple e rápido

en: Open internet TV, beyond anything else
gl: TV de Internet aberta, e algo máis alén

en: Webkit based lightweight web browser
gl: Navegador lixeiro baseado en Webkit

en: The free media player - play all your files
gl: O reprodutor multimedia libre - reproduce todos os teus ficheiros

en: An IDE to Develop .NET applications.
gl: Un contorno de desenvolvemento integrado (IDE) para desenvolver aplicativos .NET

en: A moblin feature enabled environment for Ubuntu (Testing Only)
gl: Un contorno de funcionalidades activadas con moblin para Ubuntu (só para efectos de test)

en: The Ultimate Movie Player For Linux
gl: O reprodutor de películas definitivo para Linux

en: IDE for Java, C/C++, Ruby, UML, etc.
gl: IDE para Java, C/C++, Ruby, UML, etc.

en: The Opera Web Browser
gl: O navegador web Opera

en: Pidgin is a graphical modular messaging client based on libpurple which is capable of connecting to AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu, and QQ all at once.
gl: Pidgin é un mensaxeiro instantáneo modular baseado en libpurple que é quen de se conectar a redes de AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu, e QQ todas ao mesmo tempo.

en: PlayOnLinux is a front-end for wine. It permits you to install Windows Games and softwares on Linux.
gl: PlayOnLinux é un font-end (interface) para wine. Pemítelle instalar Windows Games e aplicativos en Linux.

en: Image management application from Google
gl: Aplicativo de xestión de imaxes de Google

en: IDE for Development with Qt
gl: IDE para o desenvolvemento con Qt

en: RedNotebook is a graphical diary and journal to keep track of notes and thoughts throughout the day. It includes a calendar navigation, customisable templates for each day, and a keyword search and cloud.
gl: RedNotebook é un diario gráfico e xornal para facer seguimento de notas e pensamentos durante o día. Inclúe navegación de calendario, modelos personalizábeis para cada día e unha busca por palabas chave e nube de palabras.

en: Shiki-Colors is a set of Metacity/GTK-2+ themes which mix the elegance of a dark theme with the usability of a light theme, resulting in a hybrid theme.
gl: Shiki-Colors é un conxunto de temas Metacity/GTK-2+ que mestura a elegancia de un tema escuro coa usabilidade dun tema luminoso do que resulta un tema híbrido.

en: A framework for desktop widgets
gl: Un framework para os trebellos do escritorio

en: Feature-rich screenshot application(formerly known as GScrot)
gl: Aplicativo de amplas capacidades para capturas de pantalla (anteriormente coñecido comoGScrot)

en: Make audio/video calls using this VoIP Software
gl: Faga chamadas de audio/vídeo usando este software de VoIP

en: A great MPlayer front-end, written in QT4
gl: Unha grande interface MPlayer, escrita en QT4

en: Convert audio files into other formats
gl: Converter ficheiros de audio a outros formatos

en: A fully integrated mail, PIM and instant messaging client
gl: Un correo totalmente integrado, PIM e cliente de mensaxaría instantánea

en: An international dictionary
gl: Un dicionario internacional

en: Swiftweasel is an optimized build of the Mozilla Firefox web browser for Linux
gl: Shiftweasel é unha versión optimizada do explorador web Mozilla Firefox para Linux

en: A desktop application that will watch for events (website updates, emails, file and folder changes...)
gl: Un aplicativo de escritorio que vixiará os eventos (actualización de webs, correo, cambios en ficheiros e cartafoles...)

en: An instant messaging application powered by qt-mono-bindings
gl: Un aplicativo de mensaxería instantánea feito con qt-mono-bindings

en: A Useful Task List
gl: Unal lista útil de tarefas

en: Multiple GNOME terminals in one window
gl: Multiple terminais de GNOME nunha soa xanela

en: Transmission is a fast, easy, and free multi-platform BitTorrent client.
gl: Transmission é un cliente rápido, fácil e multiplataforma para  BitTorrent.

en: Ubuntu Tweak makes it easier to configure Ubuntu
gl: Ubuntu Tweak fai máis doado configurar Ubuntu

en: Commonly used restricted packages
gl: Paquetes restrinxidos de uso frecuente.

en: configure your USB ADSL modem and connection easier than ever!
gl: Configurar o seu módem USB de ADSL e a súa conexión máis doadamente que nunca!

en: A feature rich, high performance virtualization software
gl: Un software de virtualización rico en caracteristicas e de alto rendemento

en: Read, capture, broadcast your multimedia streams
gl: Le, captura, e mostra as túas canles multimedia

en: Run Virtual Machines using VMware
gl: Use Máquinas virtuais con VMware

en: A compatibility layer for running Windows programs
gl: Unha capa de compatibilidade para o uso de programas de Windows

en: Wine-doors is an application designed to make installing windows software on Linux, Solaris or other Unix systems easier.
gl: Wine-doors é un aplicativo deseñado para facer máis doada a instalación de software de Windows sobre Linux, Solaris ou outros sistemas Unix.

en: XBMC is a free and open source software media player and entertainment hub
gl: XMBC é un software de multimedia e entretemento gratuíto e de código aberto

en: Zim is a WYSIWYG text editor. It aims at bringing the concept of a wiki to your desktop.
gl: Zim é un editor WYSIWYG. Pretende achegar o concepto dunha wiki ao seu escritorio.

en: Step-into-freedom theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema step-into-freedom contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Ubuntu-sunrise theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema ubuntu-sunrise contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Bamboo-zen theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema bamboo-zen contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Exotic theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema exotic contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Aquadreams theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema aquadreams contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Showtime theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema showtime contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Infinity theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema infinity contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Tropical theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema tropical contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Wild-shine theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema wild-shine contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Balanzan theme contains a full theme for GNOME based system.
gl: O tema balanzan contén un tema completo para un sistema baseado en GNOME.

en: Dia is an editor for diagrams, graphs, charts etc.
gl: Dia é un editor para diagramas, gráficos, gráficas, etc.

en: non-linear audio/video editor using GStreamer
gl: GStreamer un editor de audio/video non linear

en: LyX is an almost WYSIWYG-frontend for LaTeX.
gl: LyX é case un WYSIWYG-frontend para LaTeX.

en: Texmaker is a clean, highly configurable LaTeX editor with good hot key support and extensive LaTeX documentation.
gl: Texmaker é un editor limpo, altamente configurábel editor de LaTeX con boa compatibilidade con atallos de teclado e extensa documentación sobre LaTeX

en: Tomboy is a desktop note-taking application which is simple and easy to use.
gl: Tomboy é un aplicativo para tomar notas no escritorio, simple e doado de usar.

en: PDF Mod is a simple tool for modifying PDF documents.
gl: PDF Mod é unha utilidade simple para modificar documentos PDF

en: An OSD lyrics show compatible with various media players.
gl: Cancións OSD ofrece compatibilidade con varios reprodutores multimedia.

en: OpenShot Video Editor is a free, open-source, non-linear video editor, based on Python, GTK, and MLT.
gl: O editor de vídeo OpenShot é un editor libre, de código aberto e non lineal baseado en Python, GTK e MLT.

en: Development Version of Mozilla Firefox
gl: Versión de desenvolvemento de Mozilla Firefox

en: Development version of Compiz
gl: Versión de desenvolvemento de Compiz

en: Google's Linux Repository
gl: Repositorio Linux de Google

en: Development Version of K Desktop Environment
gl: Versión de desenvolvemento do contorno de escritorio K

en: Lightweight X11 Desktop Environment: GPicView, PCManFM
gl: Contorno de escritorio X11 Lixeiro : GPicView, PCManFM

en: WebkitGtk+, Liferea (Webkit), Midori and other WebKit related projects.
gl: WebkitGtk+, Liferea (Webkit), Midori e outros proxectos relacionados con WebKit.

en: Multimedia, Entertainment and Distraction In Ubuntu
    Medibuntu is a repository of packages that cannot be included into the Ubuntu distribution for legal reasons (copyright, license, patent, etc).
gl: Multimedia, entretemento e distraccion en Ubuntu
    Medibuntu é un repositorio de paquetes que non poden ser incluídos na distribución de Ubuntu por cuestións legais (dereitos de autoría, licenzas, patentes, etc)

en: Ubuntu repository for Chinese users.
    Including EIOffice, Ubuntu Tweak, ibus input method, OpenOffice.org 3.0 and other softwares.
gl: Fonte de software Ubuntu para usuarios chineses.
    Inclúe ElOffice, Ubuntu Tweak, método de entrada IBus, OpenOffice 3.0 e outro software.

en: GetDeb extends the existing software options for Ubuntu (and derived) Linux distributions by providing major updates and software not yet available on the official Ubuntu repositories.
gl: GetDeb extende as opcións do software existente para as distribucións Linux Ubuntu (e derivadas) ao forner actualizacións importantes e software que aínda non está dispoñíbel nos repositorios oficiais de Ubuntu.

en: Updated versions of X.org drivers, libraries, etc. for Ubuntu.
gl: Versións actualizadas de controladores X.org, bibliotecas, etc. para Ubuntu.

en: Gnome Games built from Git, with all experimental features and staging games enabled.
gl: Gnome Games compilados desde Git, con todas as características experimentais e temporais activadas.

en: Ubuntu Mozilla Security Team provides beta and final stable/security updates for mozilla software in its PPA
gl: O Equipo de Seguridade de Mozilla fornece actualizacións estábeis/de seguridade tanto beta como finais para o software Mozilla no seu propio PPA

en: A cross-platform application and UI framework
gl: Un aplicativo de contorno de desenvolvemento multiplataforma

en: Mono is a cross platform, open source .NET development framework.
gl: Mono é un contorno de desenvolvemento multiplataforma para .NET de código aberto.

en: Clutter is an OpenGL based interactive canvas library, designed for creating fast, mainly 2D single window applications such as media box UIs, presentations, kiosk style applications and so on.
gl: Clutter é unha biblioteca de canvas (lenzo) interactivo baseada en OpenGL, deseñada para a creación rápida, principalmente en 2D de aplicativos dunha soa xanela como caixas de interface multimedia, presentacións, aplicativos estilo quiosco e así.

en: Behind this African word, referring to the notion of imagination, you can find some themes for GNOME
gl: Tras esta palabra africana, que insinúa a noción de imaxinación, pode achar algúns temas para GNOME

en: Updates for Kubuntu releases which are due to go to Ubuntu Updates. Mostly KDE point releases.
gl: As actualizacións para as versións de Kubuntu que se vinculan coas actualizacións de Ubuntu. A maioría apunta a versións de KDE.

en: Backports of new versions of KDE for Kubuntu which are not yet tested enough to go to Ubuntu Backports.
gl: Os backports de novas versións de KDE para Kubuntu que aínda non foron probadas abondo para estar en Ubuntu Backports.

en: File-Sharing Clients
gl: Clientes de Compartición de Ficheiros

en: Image Tools
gl: Ferramentas de imaxe

en: Sound Tools
gl: Ferramentas de son

en: Video Tools
gl: Ferramentas de vídeo

en: Text Tools
gl: Ferramentas de texto

en: Instant Messengers
gl: Mensaxería instantánea

en: Internet Tools
gl: Ferramentas de internet

en: FTP Tools
gl: Ferramentas de FTP

en: Desktop Tools
gl: Ferramentas de escritorio

en: CD/Disk Tools
gl: Ferramentas de CD/Disco

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Emulators
gl: Emuladores

en: Themes
gl: Temas

en: E-mail Tools
gl: Ferramentas de correo-e

en: Avant Window Navigator (Unstable Version)
gl: Avant Window Navigator (Versión inestábel)

en: aMule (Stable Version)
gl: aMule (Versión estábel)

en: Breathe Icon Theme
gl: Tema de iconas Breathe

en: Ubuntu Chinese Repository
gl: Repositorio chinés de Ubuntu

en: IBus (Old Version)
gl: IBus (Versión antiga)

en: IBus 1.2 for intrepid
gl: IBus 1.2 para intrepid

en: IBus 1.2 for jaunty
gl: IBus 1.2 para jaunty

en: IBus 1.2 for karmic
gl: IBus 1.2 para karmic

en: Ubuntu Mozilla Security Team
gl: Equipo de Seguridade de Ubuntu Mozilla

en: Christine Media Player
gl: Reprodutor multimedia Christine

en: Experimental Gnome Games
gl: Gnome Games Experimental

en: Chinese Chess
gl: Axedrez chinés

en: Gnome Global Menu
gl: Menú Global de Gnome

en: GetDeb.net (Mirror)
gl: GetDeb.net (Espello)

en: Gwibber (Daily Version)
gl: Gwibber (versión diaria)

en: GIMP (Testing Version)
gl: GIMP (Versión de test)

en: Banshee (Stable Version)
gl: Banshee (Versión estábel)

en: Banshee (Unstable Version)
gl: Banshee (Versión inestábel)

en: Google Repository
gl: Repositorio de Google

en: Google Testing Repository
gl: Repositorio de test de Google

en: Ubuntu Tweak (Unstable Version)
gl: Ubuntu Tweak (Versión inéstábel)

en: Spicebird (Testing Version)
gl: Spicebird (Version de test)

en: SMPlayer (Unstable Version)
gl: SMPlayer (Versión inestábel)

en: VirtualBox (Open Source Edition)
gl: VirtualBox (Edición de código aberto)

en: VLC media player
gl: reprodutor multimedia VLC

en: Moblin Desktop for Ubuntu 9.04 Jaunty
gl: Escritorio Moblin para Ubuntu 9.04 Jaunty

en: Moblin Desktop for Ubuntu 9.10 Karmic
gl: Escritorio Moblin para Ubuntu 9.10 Karmic

en: Bisigi Theme Project
gl: Proxecto Tema Bisigi

en: PiTiVi video editor
gl: Editor de video PiTiVi

en: Kubuntu Backports
gl: Backports de Kubuntu

en: Tomboy (Stable Version)
gl: Tomboy (versión estábel)

en: Tomboy (Unstable Version)
gl: Tomboy (versión inestábel)

en: Inkscape (Nightly Version)
gl: Inkscape (versión nocturna -automática- )

en: OSD Lyrics
gl: Cancións OSD

en: OpenShot Video Editor
gl: Editor de vídeo OpenShot

en: Unset
gl: Desmarcar

en: Please press the new key combination
gl: Por favor introduza a nova combinación de teclas

en: Disabled
gl: Desactivada

en: Create folder
gl: Crear cartafol

en: Rename
gl: Renomear

en: Delete
gl: Eliminar

en: Input the dir name
gl: Introduza o nome de dir

en: Can't rename the root folder
gl: Non se pode renomear a carpeta raíz (root)

en: Can't delete the root folder
gl: Non se pode eliminar o cartafol raíz (root)

en: Can't rename!
    
    There are files in it!
gl: Non pode ser renomeado.
    
    Hai ficheiros dentro!

en: An unexpected error has occurred.
gl: Produciuse un erro inesperado.

en: Could not authenticate
gl: Non se puido autenticar

en: You need to restart your computer.
gl: Necesita reiniciar o seu computador.

en: Service hasn't initialized yet
gl: O servizo aínda non se iniciou

en: _Unlock
gl: _Desbloquear

en: (Not available)
gl: (Non dispoñíbel)

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
gl[0]: Supón %(size)d byte
gl[1]: Supoñen %(size)d bytes

en: Download
gl: Descargar

en: Templates
gl: Modelos

en: Public
gl: Público

en: Document
gl: Documento

en: Music
gl: Música

en: Pictures
gl: Imaxes

en: Videos
gl: Vídeos

en: Choose a folder
gl: Escoller un cartafol

en: Ubuntu Tweak will restore the chosen directory to the default location.
    However, you must move your files back into place by yourself.
    Do you wish to continue?
gl: Ubuntu Tweak restaurará o cartafol escollido na localización predeterminada.
    No entanto, debe mover os seus ficheiros e poñelos no seu lugar por si mesmo.
    Quere continuar?

en: Directory
gl: Cartafol

en: Path
gl: Camiño

en: Change
gl: Cambiar

en: Restore to default
gl: Restaurar os predeterminados

en: Default Folder Locations
gl: Cartafol de localizacións

en: You can change the paths of the default folders here.
    Don't change the location of your desktop folder unless you know what you are doing.
gl: Pode cambiar os camiños dos cartafoles predeterminados aquí.
    Se non está seguro do que fai, non cambie a localización do cartafol do seu escritorio.

en: Update successful!
gl: A actualización foi correcta

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: System information
gl: Sistema de información

en: Hostname
gl: Nome do host

en: Distribution
gl: Distribución

en: Desktop environment
gl: Contorno de escritorio

en: Kernel
gl: Núcleo

en: Platform
gl: Plataforma

en: Memory
gl: Memoria

en: User information
gl: Información de usuario

en: Current user
gl: Usuario actual

en: Home directory
gl: Cartafol persoal

en: Language
gl: Lingua

en: System Security options
gl: Opcións de seguranza do sistema

en: Disable "Run Application" dialog (Alt+F2)
gl: Desactivar o diálogo "Executar aplicativo" (Alt+f2)

en: Disable "Lock Screen"
gl: Desactivar o "Bloqueo de pantalla"

en: Disable printing
gl: Desactivar a impresión

en: Disable print setup
gl: Desactivar a configuración de impresión

en: Disable save to disk
gl: Desactivar o gardado en disco

en: Disable "Fast User Switching"
gl: Desactivar "Cambio rápido de usuario"

en: Fix the theme appearance when grant the root privileges
gl: Arranxe a aparencia do tema cando consiga privilexios de root

en: Miscellaneous Options
gl: Opcións misceláneas

en: Choose the sources
gl: Elixa as fontes

en: You can read the title and comment to determine which source is suitable for you.
gl: Pode ler o título e os comentarios para determinar que fontes son as adecuadas para ti.

en: Details
gl: Detalles

en: Submit your sources
gl: Enviar as súas fontes

en: You can submit your sources to the server for other people to use.
gl: Podes engadir as túas fontes ao servidor para que outras persoas as poidan usar.

en: _Source Title:
gl: _Titulo da fonte

en: _Locale:
gl: _Local

en: Comm_ent:
gl: Com_entario:

en: Enter the title of the source, e.g. "Ubuntu Official Repostory"
gl: Introduza o título da fonte, i.e. "Ubuntu Official Repostory"

en: If the locale isn't correct you can edit manually
gl: Se o local non é correcto podes editalo manualmente

en: Submit
gl: Enviar

en: Please check your network connection!
gl: Por favor, comprobe a súa conexión á Internet

en: Network Error
gl: Erro na rede

en: Uploading...
gl: Actualizando...

en: Updating...
gl: Actualizando…

en: Source Editor
gl: Editor de fontes

en: Freely edit your software sources to fit your needs.
    Click "Update Sources" if you want to change the sources.
    Click "Submit Sources" if you want to share your sources with other people.
gl: Edite libremente as súas fontes de software para cubrir as súas necesidades
    Prema "Actualizar fontes" se quere cambiar as fontes.
    Prema "Introducir fontes" se quere compartir as súas fontes con outras persoas.

en: Update Sources
gl: Actualizar fontes

en: Submit Sources
gl: Enviar fontes

en: Please input the correct information about sources!
gl: Introduza información correcta sobre as fontes!

en: You can submit your sources to our server to help building the sources list, or you can use the official sources.
    Do you wish to use the official sources?
gl: Pode remitir as súas fontes ao noso servidor para axudar a construír a lista de fontes, ou pode usar as fontes oficiais.
    Quere usar as fontes oficiais?

en: No source data available
gl: Non hai datos sobre as fontes dispoñíbeis

en: Your sources will be reviewed and made available for others soon.
    Thank you!
gl: As fontes serán revisadas e dispoñibilizadas para outras persoas logo.
    Grazas

en: Successfully submitted
gl: Enviado correctamente

en: You've changed the sources.list without saving it.
    Do you want to save it?
gl: Cambiou o sources.list sen gardalo.
    Quere gardalo?

en: Please check the permission of the sources.list file
gl: Verifique os permisos do ficheiros sources.list

en: Save failed!
gl: Fallou ao gardar

en: The current content will be lost after reloading!
    Do you wish to continue?
gl: O contido actual perderase despois da recarga.
    Quere continuar?

en: You can't delete sources.list!
gl: Non pode eliminar sources.list!

en: The "%s" will be deleted!
    Do you wish to continue?
gl: O "%s" será eliminado!
    Quere continuar?

en: You can install the new applications by selecting them and choose "Yes".
    Or you can install them at Add/Remove by choose "No".
gl: Pode instalar os novos aplicativos seleccionándoos e escollendo "Si"
    Ou pode instalalos en Engadir/Eliminar escollendo "Non"

en: New applications are available to update
gl: Novos aplicativos están dispoñíbeis para actualizar

en: Update Successful!
gl: Actualización correcta

en: Update Failed!
gl: Fallou a actualización

en: Your system is clean and there's no update yet.
gl: O seu sistema está limpo e non hai aínda actualizacións

en: The software information is up-to-date now
gl: A información sobre o software está actualizada agora

en: Available New Applications
gl: Novos aplicativos dispoñíbeis

en: Available Package Updates
gl: Actualizacións de paquetes dispoñíbeis

en: To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
gl: Para instalar software e actualizacións de fontes novas ou con cambios recentes, debe reler a información verbo do software dispoñíbel.
    
    Necesita unha conta de Internet funcional para continuar

en: The information about available software is out-of-date
gl: A información sobre o software dispoñíbel está caducada

en: Third-Party Sources
gl: Fontes de terceiros

en: To enable this Source, You need to enable "%s" at first.
    Do you wish to continue?
gl: Para activar esta fonte, precisa activar "%s" primeiro.
    Seguro de querer continuar?

en: Dependency Notice
gl: Nota de dependencia

en: You can't disable this Source because "%(SOURCE)s" depends on it.
    To continue you need to disable "%(SOURCE)s" first.
gl: Non pode desactivar esta fonte porque "%(SOURCE)s" depende dela.
    Para continuar precisa desactivar "%(SOURCE)s" primeiro.

en: You can't enable this Source because "%(SOURCE)s" conflicts with it.
    To continue you need to disable "%(SOURCE)s" first.
gl: Non pode activar esta fonte porque "%(SOURCE)s" ten conflitos con ela.
    Para continuar precisa desactivar "%(SOURCE)s" primeiro.

en: New source has been enabled
gl: Activouse unha nova fonte

en: %s is enabled now, Please click the refresh button to update the application cache.
gl: %s está agora activado, prema o botón de actualización para actualizar a caché do aplicativo.

en: Homepage
gl: Páxina principal

en: Source URL
gl: URL da fonte

en: Description
gl: Descrición

en: Description is here
gl: A descrición está aquí

en: Third-Party Software Sources
gl: Fontes de software de terceiros

en: After every release of Ubuntu there comes a feature freeze.
    This means only applications with bug-fixes get into the repository.
    By using third-party DEB repositories, you can always keep up-to-date with the latest version.
    After adding these repositories, locate and install them using Add/Remove.
gl: Despois de cada versión de Ubuntu chega o momento de conxelar as funcionalidades.
    Isto significa que só os aplicativos con corrección de erros entran no repositorio.
    Usando os repositorios DEB de terceiros, pódese manter actualizado coa última versión.
    Despois de engadir estes repositorios, localice e instáleos con Engadir/Eliminar.

en: Some of your PPA Sources need to be updated.
    Do you wish to continue?
gl: Algunha das súas fontes PPA precisan ser actualizadas.
    Quere continuar?

en: PPA Sources has expired
gl: As fontes PPA expiraron

en: It is a possible security risk to use packages from Third-Party Sources.
    Please be careful and use only sources you trust.
gl: É un probábel risco de seguranza usar paquetes de fontes de software de terceiros.
    Teña coidado e use só fontes nas que confíe.

en: Warning
gl: Aviso

en: Never show this dialog
gl: Non mostrar nunca este diálogo

en: Categories
gl: Categorías

en: All Categories
gl: Todas as categorías

en: Add/Remove Applications
gl: Engadir/Eliminar aplicativos

en: A simple but more effecient method for finding and installing popular packages than the default Add/Remove.
gl: Un método simple pero máis eficiente para atopar/instalar paquetes habituais ca o Engadir/Eliminar.

en: Text
gl: Texto

en: Image
gl: Imaxe

en: Video
gl: Vídeo

en: Application
gl: Aplicativo

en: All
gl: Todo

en: File Type
gl: Tipo de ficheiro

en: Associated Application
gl: Aplicativo asociado

en: Open the files of type "%s" with:
gl: Abrir os ficheiros do tipo "%s" con:

en: Choose an application
gl: Escolla un aplicativo

en: Select an application to open the type <b>%s</b>
gl: Seleccionar un aplicativo para abrir o tipo <b>%s</b>

en: Could not find %s
gl: Non se pode encontrar %s

en: Could not find application
gl: Non se pode encontrar o aplicativo

en: File Type Manager
gl: Xestor de tipos de ficheiro

en: Here you can manage which application will open which filetypes.
gl: Aquí pode xestionar con que aplicativo se abrirá qué tipo de ficheiros.

en: Only show filetypes with an associated application
gl: Mostrar só tipos de ficheiros asociados cun aplicativo

en: Window Decorate Effect
gl: Efecto decorativo de xanela

en: Use Metacity window theme
gl: Usar o tema de xanela Metacity

en: Enable active window transparency
gl: Establecer como activa a transparencia de xanela

en: Active window transparency level
gl: Nivel de trasparencia de xanela activa

en: Enable inactive window transparency
gl: Establecer como inactiva a transparencia de xanela

en: Inactive window shade transparency level
gl: Nivel de transparencia da sombra de xanela inactiva

en: Window Titlebar Action
gl: Acción da barra de título da xanela

en: Titlebar mouse wheel action
gl: Acción da roda do rato na barra de título

en: Roll up
gl: Subir

en: Titlebar double-click action
gl: Acción do dobre click na barra de tarefas

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Lower
gl: Máis baixo

en: Menu
gl: Menú

en: Titlebar middle-click action
gl: Acción co botón medio na barra de título

en: Titlebar right-click action
gl: Acción co botón dereito na barra de título

en: Compositing Manager
gl: Xestor de composición

en: To enable the compositing feature of metacity, you should manually disable Visual Effects in "Appearance".
gl: Para activar a característica de composición de metacity, debería desactivar manualmente os efectos visuais en "Apariencia".

en: Show "Computer" icon on desktop
gl: Mostrar a icona de "Computador" no escritorio

en: Show "Home Folder" icon on desktop
gl: Mostrar a icona "Cartafol persoal" no escritorio

en: Show "Trash" icon on desktop
gl: Mostar a icona "Lixo" no escritorio

en: Desktop Icon settings
gl: Configuración de iconas de escritorio

en: Show "Network" icon on desktop
gl: Mostrar a icona "Rede" no escritorio

en: Show mounted volumes on desktop
gl: Mostrar os volumes montados no escritorio

en: Use "Home Folder" as desktop (Logout for changes to take effect)
gl: Use o "Cartafol de usuario" como escritorio (Logout for changes to take effect)

en: Panel and Menu
gl: Panel e menú

en: Display warning when removing a panel
gl: Mostrar alerta cando se elimine un panel

en: Complete lockdown of all panels
gl: Bloqueo completo de todos os paneis

en: Enable panel animations
gl: Activar panel de animacións

en: Show Input Method menu on the context menu
gl: Mostrar o menú do método de entrada no menú de contexto

en: Show Unicode Method menu on the context menu
gl: Mostrar o menú do método unicode no menú de contexto

en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

en: Enable user switching when screen is locked.
gl: Habilitar o cambio de usuario cando a pantalla estea bloqueada

en: Enable system-wide "Recently Documents" list
gl: Habilitar a lista de "Documentos recentes" para todo o sistema

en: History
gl: Historial

en: Notification-daemon popup location
gl: Posición da xanela emerxente do demoño notificador

en: Top Left
gl: Superior esquerda

en: Top Right
gl: Superior dereita

en: Bottom Left
gl: Inferior esquerda

en: Bottom Right
gl: Inferior dereita

en: Click the button to change the menu logo
gl: Prema o botón para cambiar o logo do menú

en: Choose a new logo
gl: Escoller un novo logo

en: PNG image (*.png)
gl: Imaxe PNG (*.png)

en: The size isn't suitable for the panel.
    It should be 24x24.
gl: O tamaño non é adecuado para o panel.
    Debería ser 24x24

en: Do you want your changes to take effect immediately?
gl: Quere os cambios sexan efectivos inmediatamente?

en: Advanced Power Management Settings
gl: Configuracións avanzadas do Xestor de enerxía

en: Enable "Hibernation"
gl: Activar "Hibernación"

en: Enable "Suspend"
gl: Activar "Suspender"

en: Show "CPU frequency control option" in Power Management Preferences
gl: Mostrar a "opción de control de frequencia da CPU" nas preferencias do Xestor de enerxía

en: Disable Network Manager when asleep
gl: Desactivar o "Xestor de rede" cando estea dormente

en: Enable "Lock screen" when "Blank Screen" activates
gl: Activar "Bloqueo de escritorio" cando se active a "Pantalla en branco"

en: Display "Power Manager" panel item
gl: Mostrar o ítem do panel do "Xestor de enerxía"

en: Never display
gl: Non mostrar nunca

en: When charging
gl: Ao cargar

en: Always display
gl: Mostrar sempre

en: On Demand
gl: Baixo demanda

en: Power Save
gl: Economizar enerxía

en: Performance
gl: Rendemento

en: CPU Policy
gl: Política da CPU

en: The Performance value when on AC power
gl: Valor do rendemento con alimentación por corrente alterna (AC)

en: The Performance value when on battery power
gl: Valor do rendemento con alimentación por batería

en: The CPU frequency policy when on AC power
gl: Frecuencia da CPU con alimentación por corrente alterna (AC)

en: The CPU frequency policy when on battery power
gl: Frecuencia da CPU con alimentación da batería

en: Show Windows
gl: Mostrar xanelas

en: Show Desktop
gl: Mostrar escritorio

en: Install Advanced Desktop Effects Settings Manager
gl: Instalar o Xestor Avanzado de Configuración de Efectos de Escritorio

en: Install Simple Desktop Effects Settings manager
gl: Instalar o xestor de Configuración Simple de Efectos de Escritorio

en: Install Screenlets Widget Application
gl: Instalar o Aplicativo de Widgets Screenlets

en: Edge Settings
gl: Configuración de bordos

en: Enable snapping windows
gl: Activar o axuste de xanelas

en: Enable wobbly windows
gl: Activar xanelas wobbly

en: Window Effects
gl: Efectos de xanela

en: Enable transparent menus
gl: Activar menús transparentes

en: Enable wobbly menus
gl: Activar menús wobbly

en: Menu Effects
gl: Efectos de menú

en: Useful Extensions
gl: Extensións funcionais

en: Prerequisite Conditions
gl: Condicións prerrequiridas

en: Create Launcher ...
gl: Crear o lanzador...

en: Copy to ...
gl: Copiar a ...

en: Copy to Desktop
gl: Copiar para o Escritorio

en: Copy to Download
gl: Copiar para Descarga

en: Copy to Home
gl: Copiar para o cartafol persoal

en: Check md5 sum
gl: Comprobar a suma md5

en: Move to ...
gl: Mover a ...

en: Move to Desktop
gl: Mover ao Escritorio

en: Move to Download
gl: Mover a Descargas

en: Move to Home
gl: Mover ao cartafol persoal

en: Link to ...
gl: Atallo a ...

en: Link to Desktop
gl: Crear atallo no Escritorio

en: Link to Download
gl: Ligar a Descargas

en: Link to Home
gl: Ligar a Cartafol persoal

en: Open with your favourite text editor
gl: Abrir co editor de texto favorito

en: Open with your favourite text editor (as root)
gl: Abrir co editor de texto favorito (como root)

en: Browse as root
gl: Navegar como root

en: Search in current folder
gl: Procurar no cartafol actual

en: Convert image to JPG
gl: Converter imaxe a JPG

en: Convert image to PNG
gl: Converter imaxe a PNG

en: Convert image to GIF
gl: Converte imaxe a GIF

en: Set image as wallpaper
gl: Definir imaxe como papel de parede

en: Make hard shadow to image
gl: Facer sombra dura para a imaxe

en: Enabled Scripts
gl: Scripts activados

en: Disabled Scripts
gl: Scripts desactivados

en: Manage Scripts
gl: Xestionar scripts

en: You can do all kinds of tasks with scripts.
    You can drag and drop from File Manager.
    'Scripts' will be added to the context menu.
gl: Pode facer toda clase de tarefas con scripts.
    Pode arrastrar e soltar desde o xestor de ficheiros.
    Os scripts serán engadidos ao menú contextual.

en: Rebuild System Scripts
gl: Reconstruir os scripts do sistema

en: This will delete all disabled scripts.
    Do you wish to continue?
gl: Isto borrará todos os scripts desactivados
    Desexa continuar?

en: HTML document
gl: Documento HTML

en: ODB Database
gl: Base de Datos ODB

en: ODS Spreadsheet
gl: Folla de Cálculo ODS

en: ODT Document
gl: Documento ODT

en: Plain text document
gl: Documento de texto simple

en: ODP Presentation
gl: Presentación ODP

en: Python script
gl: Script de Python

en: Pygtk Example
gl: Exemplo de Pygtk

en: Shell script
gl: Script de consola

en: Enabled Templates
gl: Modelos activos

en: Disabled Templates
gl: Modelos desactivados

en: Manage Templates
gl: Xestionar os modelos

en: Here you can freely manage your document templates.
    You can add files as templates by dragging them onto this window.
    You can create new documents based on these templates from the Nautilus right-click menu.
gl: Aquí pode xestionar libremente os seus modelos de documentos.
    Pode engadir ficheiros como modelos arrastrándoos nesta xanela.
    Pode crear novos documentos baseados nestes modelos co menú do botón dereito de Nautilus.

en: Templates path is wrong! The current path is point to "%s".
    Please reset it to a folder under your Home Folder.
gl: O camiño dos modelos é incorrecto! O camiño actual apunta cara a  "%s". Recondúzao a un cartafol dentro do cartafol persoal.

en: Go And Set
gl: Ir e configurar

en: Restart This Module
gl: Reiniciar este módulo

en: Rebuild System Templates
gl: Reconstruír os modelos do sistema

en: Templates path is still wrong, Please reset it!
gl: O camiño dos modelos aínda non é correcto, reiníceo!

en: This will delete all disabled templates.
    Do you wish to continue?
gl: Isto borrará todos os modelos desactivados.
    Quere continuar?

en: Splash Screen (Click On Image)
gl: Pantalla de benvida (Prema sobre a imaxe)

en: Choose a splash image
gl: Escolla unha imaxe para a pantalla

en: Automatically save open applications when logging out
gl: Gardar automaticamente os aplicativos abertos cando saia

en: Show logout prompt
gl: Mostrar o indicador de saída

en: Allow TCP Connections (Remote Desktop Connect)
gl: Permitir todas a conexións TCP (Conexión remota ao escritorio)

en: Show splash screen
gl: Mostrar a pantalla de benvida

en: Session Control
gl: Control de sesión

en: Cleaning Package Config
gl: Limpando a configuración do paquete

en: Cleaning...%s
gl: Limpando...%s

en: Cleaning Package Cache
gl: Limpando a caché do paquete

en: Package
gl: Paquete

en: Packages
gl: Paquetes

en: Package Cache
gl: Caché de paquetes

en: <b>%s</b>
    Take %s of disk space
gl: <b>%s</b>
    Ocupa %s de espazo de disco

en: Package Config
gl: Configuración de paquete

en: %d package selected to remove | %d packages selected to remove
gl[0]: %d paquete seleccionado para eliminar
gl[1]: %d paquetes seleccionados para eliminar

en: %s of space will be freed
gl: %s de espazo de disco será liberado

en: Canceled by user!
gl: Anulado polo usuario

en: Clean up Successful!
gl: A limpeza realizouse correctamente

en: Clean up Failed!
gl: A limpeza fallou

en: Package Cleaner
gl: Limpeza de paquetes

en: Free up disk space by removing unneeded packages and cleaning the package download cache.
gl: Libere espazo de disco eliminando paquetes innecesarios e limpando a caché de descargas de paquetes.

note: create the button
en: Clean Package
gl: Limpar os paquetes

en: Clean Cache
gl: Limpar a caché

en: Clean Config
gl: Limpar a configuración

en: Clean Kernel
gl: Limpar o núcleo

note: checkbutton
en: Select All
gl: Selecionalos todos

en: Shortcut Commands
gl: Atallos de ordes

en: By configuring keyboard shortcuts, you can access your favourite applications instantly.
    Enter the application's command and set the desired shortcut keys.
gl: Coa configuración de atallos de teclado, pode acceder aos seus aplicativos instantaneamente.
    Introduza a orde do aplicativo e configure os atallos de teclado desexados.

en: Command %d
gl: Orde %d

en: disabled
gl: desactivada

en: Command
gl: Orde

en: Key
gl: Tecla

en: Clean
gl: Despexar

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Co_mmand:
gl: O_rde:

en: Edit Startup Program
gl: Editar os programas no arranque

en: New Startup Program
gl: Novo programa no arranque

en: _Browse...
gl: _Examinar

en: Choose a Program
gl: Elixir programa

en: Delete from Disk
gl: Borrar do disco

en: Can't delete the system item from disk.
gl: Non é posíbel borrar o ítem do sistema do disco

en: No description
gl: Sen descrición

en: Program
gl: Programa

en: Session Programs
gl: Programas da sesión

en: Here you can manage what programs get started when you login.
    You can hide items from view by selecting and clicking "Remove"
    To permanently delete an item, right-click and press "Delete".
gl: Aquí pode xestionar que programas se lanzan cando inicia a sesión. Pode ocultar ítems desde esta vista seleccionando e premendo "Eliminar". Para eliminar permanentemente un ítem, use o botón dereito e prema en "Eliminar".

note: create the two checkbutton for extra options of auto run list
en: Show comments
gl: Mostrar comentarios

en: Show all runnable programs
gl: Mostrar todos os programas executábeis

en: The name of the startup program cannot be empty
gl: O nome do programa en inicio non pode quedar baleiro

en: Text was empty (or contained only whitespace)
gl: O texto estaba baleiro (ou contiña só espazos en branco)

en: Cleaning...
gl: Limpando...

en: Show advanced permissions in the Nautilus "File Properties" window
gl: Mostrar permisos avanzados na xanela "Propiedade do ficheiro" de Nautilus

en: File Browser
gl: Xestor de ficheiros

en: Default thumbnail icon size (pixels)
gl: Tamaño predeterminado de icona (píxels)

en: Maximum size of the thumbnail cache (megabytes)
gl: Maximo tamaño da caché de miniaturas (megabytes)

en: Maximum age for the thumbnail in the cache (days)
gl: Máxima idade para miniatura na caché (días)

en: Thumbnails Settings
gl: Configuración de miniaturas

en: Nautilus with Open Terminal
gl: Nautilus con "Abrir terminal"

en: Nautilus with Root Privileges
gl: Nautilus con privilexios de root

en: Nautilus with Wallpaper
gl: Nautilus con fondo de escritorio

en: Nautilus Extensions
gl: Extensións de Nautilus

en: Clean up the thumbnails cache (will free %s of disk space)
gl: Limpeza da cachés de miniaturas (liberarase %s de espazo de disco)

en: The thumbnails cache will be cleaned, Do you wish to continue?
gl: A caché das miniaturas limparase, queres continuar?

en: The file "%s" already exists!
gl: O ficheiro "%s" xa existe

en: The folder "%s" already exists!
gl: O cartafol "%s" xa existe

en: The target "%s" already exists!
gl: O destino "%s" xa existe

en: Enter your password to perform the administrative tasks
gl: Introduza o seu contrasinal para configuar as tarefas administrativas

en: Coudn't find any text editor in your system!
gl: Non é posíbel encontrar ningún editor de texto no seu sistema!

en: Select a folder
gl: Seleccionar un cartafol

en: Please select a target (files or folders).
gl: Seleccione o destino (ficheiro ou cartafoles).

en: <b>Features</b>
gl: <b>Características</b>

en: <b>User Interface</b>
gl: <b>Interface de usuario</b>

en: Default Launch Function
gl: Función de lanzamento predeterminada

en: Default Window Height
gl: Altura predeterminada da xanela

en: Default Window Width
gl: Largo predeterminado da xanela

en: Left Menubar Width
gl: Largo da barra barra de menú esquerda

en: Ubuntu Tweak Preferences
gl: Preferencias do Optimizador de Ubuntu

en: <big><b>Oops... a fatal error occured</b></big>
gl: <big><b>Ouh... produciuse un erro fatal</b></big>

en: <big><b>Oops... an error occured</b></big>
gl: <big><b>Ouh... produciuse un erro</b></big>

en: Error Message
gl: Mensaxe de erro

en: If you'd like to help us fix the problem, 
    Please choose <i>Report</i> to file a new bug report. Make sure to include the error message below:
gl: Se quere axudarnos a solucionar este problema, 
    Escolla <i>Informar</i> cun ficheiro un novo informe de erro. Asegúrese de incluír a mensaxe de erro abaixo:

en: Ubuntu Tweak need to turn off.
    If you'd like to help us fix the problem, 
    Please choose <i>Report</i> to file a new bug report. Make sure to include the error message below:
gl: Ubuntu Tweak precisa de apagarse.
    Se quere axudarnos a solucionar este problema,
    Escolla <i>Informar</i> cun ficheiro un novo informe de erro. Asegúrese de incluír a mensaxe do erro abaixo:

en: _Report
gl: _Informe

en: Add Application
gl: Engadir aplicativo

en: Edit Type
gl: Editar tipo

en: Select an application to view its description.
gl: Seleccione un aplicativo para ver a súa descrición.

en: _Use a custom command
gl: _Usar unha orde personalizada
