ubuntu-tweak - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Update Manager
hi: अपडेट मेनेजर

en: Downloading...%d
hi: डाव्न्लोअदिंग...%d

en: Finished
hi: समाप्त

en: Comm_ent:
hi: टिप्पणी (_e):

en: Install Advanced Desktop Effects Settings Manager
hi: अडवांसड डेस्कटॉप एफ्फेक्ट्स सेत्तिंग्स मैनेजर इंस्टाल करें

en: Install Simple Desktop Effects Settings manager
hi: सिंपल डेस्कटॉप एफ्फेक्ट्स सेत्तिंग्स मैनेजर इंस्टाल करें

en: Install Screenlets Widget Application
hi: स्क्रीन्लेट्स विडगेट ऍप्लिकेशन इंस्टाल करें

en: _Name:
hi: नाम (_N):

en: Co_mmand:
hi: कमांड: (_m)

en: Edit Startup Program
hi: प्रारंभिक प्रोग्राम में संशोधन करें

en: New Startup Program
hi: नया स्टार्टअप कार्यक्रम

en: _Browse...
hi: ब्रॉउज करें (_B)...

en: Choose a Program
hi: कार्यक्रम चुनें

en: Delete from Disk
hi: डिस्क से मिटायें

en: Can't delete the system item from disk.
hi: स्य्स्तेम वस्तु को स्य्स्तेम से हटाने में असफल

en: No description
hi: कोई विवरण नहीं

en: Program
hi: क्रिया

en: Session Programs
hi: सेशन कार्यक्रम

en: Here you can manage what programs get started when you login.
    You can hide items from view by selecting and clicking "Remove"
    To permanently delete an item, right-click and press "Delete".
hi: यहाँ आप चुन सकते हैं की कूनसे प्रोग्राम लोगिन पर स्टार्ट होंगे
    आप इतेम्स को हटा सकते हैं रेमोवे पर क्लिक करके
    यदी आप कीसी आइटम को पेर्मनेंत्ली हटाना चाहते हैं तो दायां क्लिक कुर्के डिलीट को चुने.

note: create the two checkbutton for extra options of auto run list
en: Show comments
hi: टिप्पणियाँ दिखाएँ

en: Show all runnable programs
hi: सभी चलित योग्य प्रोग्राम्स दिखाएँ

en: The name of the startup program cannot be empty
hi: स्टार्टअप कार्यक्रम का नाम खाली नहीं हो सकता
