lightdm - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Login
it: Accedi

en: Cancel
it: Annulla

en: Suspend
it: Sospendi

en: Hibernate
it: Iberna

en: Restart...
it: Riavvia...

en: Shutdown...
it: Arresta...

en: Large Font
it: Caratteri grandi

en: High Contrast
it: Contrasto elevato

en: Failed to start session
it: Avvio della sessione non riuscito

en: Incorrect password, please try again
it: Password non corretta, provare di nuovo

en: Failed to authenticate
it: Autenticazione non riuscita

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
it: Chiudere veramente tutti i programmi e riavviare il computer?

en: Return To Login
it: Torna al login

en: Restart
it: Riavvia

en: Are you sure you want to close all programs and shutdown the computer?
it: Chiudere veramente tutti i programmi e arrestare il computer?

en: Shutdown
it: Arresta

en: Guest Account
it: Sessione ospite

en: Other...
it: Altri...
