lightdm - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Unlock
fr: Déverrouiller

en: Log In
fr: Se connecter

en: Failed to start session
fr: La session n'a pas pu démarrer

en: Other
fr: Autre

en: Guest Session
fr: Session d'invité

en: Incorrect password, please try again
fr: Mot de passe incorrect, veuillez réessayer

en: Failed to authenticate
fr: Échec de l'authentification

en: Warning: There are still %d users logged in.
fr: Attention : %d utilisateurs sont toujours connectés.

en: Warning: There is still %d user logged in.
fr: Attention : %d utilisateur est toujours connecté.

en: Cancel
fr: Annuler

en: Restart
fr: Redémarrer

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
fr: Voulez-vous vraiment fermer tous les programmes et redémarrer l'ordinateur ?

en: Shut Down
fr: Éteindre

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
fr: Voulez-vous vraiment fermer tous les programmes et éteindre l'ordinateur ?

en: Other...
fr: Autre...

en: Enter your password
fr: Saisissez votre mot de passe

en: Enter your username
fr: Saisissez votre nom d'utilisateur

en: Suspend
fr: Mettre en veille

en: Hibernate
fr: Mettre en veille prolongée

en: Restart...
fr: Redémarrer...

en: Shut Down...
fr: Éteindre...

en: Large Font
fr: Grande police

en: High Contrast
fr: Contraste élevé

en: On Screen Keyboard
fr: Clavier virtuel
