eog - en to gd translation catalogue (653 entries)

en: Network
gd: Lìonra

en: Manage your network connections
gd: Stiùirich na ceanglaichean agad ris an eadar-lìon

en: Network Connections
gd: Ceanglaichean ri lìonraidhean

en: Manage and change your network connection settings
gd: Stiùirich is atharraich roghainnean a' cheangail agad ris an lìonra

en: Disable connected notifications
gd: Cur à comas brathan a dh'innseas gun deach ceangal a dhèanamh

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
gd: Tagh TRUE airson seo mur eil thu ag iarraidh brathan nuair a cheanglas tu ri lìonra.

en: Disable disconnected notifications
gd: Cur à comas brathan a dh'innseas gun deach ceangal a bhriseadh

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
gd: Tagh TRUE airson seo mur eil thu ag iarraidh brathan nuair a bhriseas tu an ceangal ri lìonra.

en: Disable VPN notifications
gd: Cuir à comas brathan VPN

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
gd: Tagh TRUE airson seo mur eil thu ag iarraidh brathan nuair a cheanglas tu ri VPN no nuair a bhriseas tu an ceangal ris.

en: Suppress networks available notifications
gd: Mùch brathan mu lìonraidhean a tha ri làimh

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
gd: Tagh TRUE airson seo mur eil thu ag iarraidh brathan nuair a bhios lìonraidhean WiFi ri làimh.

en: Stamp
gd: Stampa

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
gd: Thèid seo a chleachdadh gus co-dhùnadh an dèid na roghainnean imrich gu tionndadh ùr gus nach dèid.

en: Disable WiFi Create
gd: Cur à comas cruthachadh WiFi

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
gd: Tagh TRUE airson seo ma tha thu airson casg a chur air cruthachadh de lìonraidhean ad-hoc nuair a chleachdar an aplaid.

en: Show the applet in notification area
gd: Seall an aplaid ann an raon nam brathan

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
gd: Tagh FALSE air a shon mur eil thu airson an aplaid fhaicinn ann an raon nam brathan.

en: Ignore CA certificate
gd: Leig seachad an teisteanas CA

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
gd: Tagh TRUE air a shon mur eil thu ag iarraidh rabhaidhean mu theisteanasan CA ann an dearbhadh EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
gd: Tagh TRUE air a shon mur eil thu ag iarraidh rabhaidhean mu theisteanasan CA ann an ceum 2 dhen dearbhadh EAP.

en: NetworkManager
gd: Manaidsear lìonraidh

en: NetworkManager connection editor
gd: Deasaiche ceanglaichean Manaidsear lìonraidh

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
gd: 'S e seirbheis an t-siostaim a th' ann am Manaidsear lìonraidh gus na ceanglaichean is uidheaman lìonraidh agad a stiùireadh 's a rèiteachadh.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
gd: Obraichidh am prògram nm-connection-editor le Manaidsear lìonraidh gus pròifilean ceanglaidh a chruthachadh 's a dheasachadh airson Manaidsear lìonraidh.

en: The NetworkManager Developers
gd: Luchd-leasachaidh na h-aplaid Manaidsear lìonraidh

en: 802.1X authentication
gd: Dearbhadh 802.1X

en: _Cancel
gd: S_guir dheth

en: C_onnect
gd: C_eangail

en: _Network name:
gd: Ainm an _lìonraidh:

en: secure.
gd: tèarainte.

en: Failed to add/activate connection
gd: Cha b' urrainn dhuinn an ceangal a chur ris/a chur an gnìomh

en: Unknown error
gd: Mearachd neo-aithnichte

en: Connection failure
gd: Dh'fhàillig an ceangal

en: Device disconnect failed
gd: Cha b' urrainn dhuinn an ceangal ris an uidheam a bhriseadh

en: Disconnect failure
gd: Cha b' urrainn dhuinn an ceangal a bhriseadh

en: Connection activation failed
gd: Dh'fhàillig gnìomhachadh a' cheangail

en: Don't show this message again
gd: Na seall an teachdaireachd seo a-rithist

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's gun do bhris rudeigin a-steach air a' cheangal ris an lìonra.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's gun do stad an t-seirbheis VPN gu h-obann.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's gun do thill an t-seirbheis VPN rèiteachadh mì-dhligheach.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's gun do dh'fhalbh an ùine air an oidhirp cheangail.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's nach do thòisich an t-seirbheis VPN ri tìde.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's nach do thòisich an t-seirbheis VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's nach robh rùintean VPN dligheach ann.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's gun robh na rùintean VPN mì-dhligheach.

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s".

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
gd: 
    Bhris an ceangal VPN "%s" a chionn 's gun do bhris rudeigin a-steach air a' cheangal ris an lìonra.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
gd: 
    Bhris an ceangal VPN "%s" a chionn 's gun do stad an t-seirbheis VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
gd: 
    Bhris an ceangal VPN "%s".

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
gd: Chaidh an ceangal VPN a stèidheachadh.
    
    %s

en: VPN connection has been successfully established.
gd: Chaidh an ceangal VPN a stèidheachadh.

en: VPN Login Message
gd: Teachdaireachd clàradh a-steach VPN

en: VPN Connection Failed
gd: Dh'fhàillig an ceangal VPN

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
gd: 
    Dh'fhàillig an ceangal VPN "%s" a chionn 's nach do thòisich an t-seirbheis VPN.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
gd: 
    Cha do thòisich an ceangal VPN "%s".
    
    %s

en: device not ready (firmware missing)
gd: chan eil an t-uidheam deiseil (bathar-an-sàs a dhìth)

en: device not ready
gd: chan eil an t-uidheam deiseil

note: Notify user of unmanaged or unavailable device
en: disconnected
gd: chan eil ceangal ann tuilleadh

en: Disconnect
gd: Cuir crìoch air a' cheangal

en: device not managed
gd: chan eil an t-uidheam fo stiùireadh

en: No network devices available
gd: Chan eil uidheaman lìonraidh ri làimh

en: _VPN Connections
gd: _Ceanglaicheann VPN

en: _Configure VPN...
gd: _Rèitich VPN...

en: _Add a VPN connection...
gd: Cuir ris ce_angal VPN...

en: NetworkManager is not running...
gd: Chan eil Manaidsear lìonraidh 'na ruith...

en: Networking disabled
gd: Chaidh lìonraidhean a chur à comas

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
gd: Cuir lìonraidhean a_n comas

note: 'Enable Wi-Fi' item
en: Enable _Wi-Fi
gd: Cuir an comas _WiFi

note: 'Enable Mobile Broadband' item
en: Enable _Mobile Broadband
gd: Cuir an comas bann-leathann _mobile

note: Toggle notifications item
en: Enable N_otifications
gd: Cuir an comas na _brathan

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
gd: _Fiosrachadh mun cheangal

note: 'Edit Connections...' item
en: Edit Connections...
gd: Deasaich na ceanglaichean...

en: _About
gd: _Mu dhèidhinn

en: You are now connected to '%s'.
gd: Tha thu air ceangal a dhèanamh ri "%s".

en: Disconnected
gd: Chan eil ceangal ann tuilleadh

en: The network connection has been disconnected.
gd: Bhris an ceangal lìonraidh.

en: Preparing network connection '%s'...
gd: Ag ullachadh a' cheangail lìonraidh "%s"...

en: User authentication required for network connection '%s'...
gd: Tha feum air dearbhadh a' chleachdaiche mus gabh ceangal a dhèanamh ri "%s"...

en: Requesting a network address for '%s'...
gd: Ag iarraidh seòladh lìonraidh airson "%s"...

en: Network connection '%s' active
gd: Tha an ceangal lìonraidh "%s" beò

en: Starting VPN connection '%s'...
gd: A' tòiseachadh a' cheangail VPN "%s"...

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
gd: Tha feum air dearbhadh a' chleachdaiche mus gabh ceangal a dhèanamh ris a' VPN "%s"...

en: Requesting a VPN address for '%s'...
gd: Ag iarraidh seòladh VPN airson "%s"...

en: VPN connection active
gd: Tha an ceangal VPN gnìomhach

en: No network connection
gd: Chan eil ceangal ris an lìonra

en: NetworkManager Applet
gd: Aplaid Manaidsear lìonraidh

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
gd: Tha am PUK cearr; cuir fios gun t-solaraiche agad.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
gd: Tha am PIN cearr; cuir fios gun t-solaraiche agad.

note: Start the spinner to show the progress of the unlock
en: Sending unlock code...
gd: A' cur a' chòd a bheir a' ghlais dheth...

en: Mobile Broadband (%s)
gd: Bann-leathann mobile (%s)

en: Mobile Broadband
gd: Bann-leathann mobile

en: Available
gd: Ri làimh

note: Default connection item
en: New Mobile Broadband connection...
gd: Ceangal bann-leathainn mobile ùr...

en: Connection Established
gd: Chaidh ceangal a dhèanamh

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
gd: Tha thu air ceangal a dhèanamh ris an lìonra bann-leathainn mobile.

en: Mobile Broadband network.
gd: Lìonra bann-leathainn mobile.

en: You are now registered on the home network.
gd: Tha thu a-nis clàraichte air an lìonra dachaigh.

en: You are now registered on a roaming network.
gd: Tha thu a-nis clàraichte air lìonra air fàrsan.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
gd: Tha thu air ceangal a dhèanamh ris an lìonra bann-leathainn mobile.

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
gd: Ag ullachadh a' cheangail bhann-leathainn mobile "%s"...

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
gd: A' rèiteachadh a' cheangail bhann-leathainn mobile "%s"...

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
gd: Feumaidh an ceangal bann-leathann mobile "%s" dearbhadh...

en: Mobile broadband connection '%s' active
gd: Tha an ceangal bann-leathann mobile "%s" gnìomhach

en: Auto Ethernet
gd: Ethernet fèin-obrachail

en: Ethernet Networks (%s)
gd: Lìonraidhean Ethernet (%s)

en: Ethernet Network (%s)
gd: Lìonra Ethernet (%s)

en: Ethernet Networks
gd: Lìonraidhean Ethernet

en: Ethernet Network
gd: Lìonra Ethernet

en: You are now connected to the ethernet network.
gd: Tha thu air ceangal a dhèanamh ris an lìonra ethernet.

en: Preparing ethernet network connection '%s'...
gd: Ag ullachadh ceangail lìonra Ethernet "%s"...

en: Configuring ethernet network connection '%s'...
gd: A' rèiteachadh ceangail lìonra Ethernet "%s"...

en: User authentication required for ethernet network connection '%s'...
gd: Tha feum air dearbhadh a' chleachdaiche mus gabh ceangal a dhèanamh ris an lìonra Ethernet "%s"...

en: Requesting an ethernet network address for '%s'...
gd: Ag iarraidh seòladh lìonra Ethernet airson "%s"...

en: Ethernet network connection '%s' active
gd: Tha an ceangal lìonra Ethernet "%s" gnìomhach

en: DSL authentication
gd: Dearbhadh  DSL

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network...
gd: _Ceangail ri lìonra WiFi falaichte...

en: Create _New Wi-Fi Network...
gd: Cruthaich lìonra WiFi ù_r...

en: (none)
gd: (chan eil gin)

en: Wi-Fi Networks (%s)
gd: Lìonraidhean WiFi (%s)

en: Wi-Fi Network (%s)
gd: Lìonra WiFi (%s)

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
gd[0]: Lìonra WiFi
gd[1]: Lìonraidhean WiFi
gd[2]: Lìonraidhean WiFi
gd[3]: Lìonraidhean WiFi

en: Wi-Fi is disabled
gd: Tha WiFi à comas

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
gd: Chaidh am WiFi a chur à comas le suidse chruaidh

en: More networks
gd: Barrachd lìonraidhean

en: Wi-Fi Networks Available
gd: Lìonraidhean WiFi a tha ri làimh

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
gd: Cleachd clàr-taice nan lìonraidhean gus ceangal a dhèanamh ri lìonra WiFi

en: You are now connected to the Wi-Fi network '%s'.
gd: Tha thu air ceangal a dhènamh ris an lìonra Wi-Fi "%s".

en: Preparing Wi-Fi network connection '%s'...
gd: Ag ullachadh ceangal lìonraidh WiFi "%s"...

en: Configuring Wi-Fi network connection '%s'...
gd: A' rèiteachadh ceangail lìonra WiFi "%s"...

en: User authentication required for Wi-Fi network '%s'...
gd: Tha feum air dearbhadh a' chleachdaiche mus gabh ceangal a dhèanamh ris an lìonra WiFi "%s"...

en: Requesting a Wi-Fi network address for '%s'...
gd: Ag iarraidh seòladh lìonra WiFi airson "%s"...

en: Wi-Fi network connection '%s' active: %s (%d%%)
gd: Tha an ceangal lìonra WiFi "%s" gnìomhach: %s (%d%%)

en: Wi-Fi network connection '%s' active
gd: Tha an ceangal lìonra WiFi "%s" gnìomhach

en: Failed to activate connection
gd: Dh'fhàillig gnìomhachadh a' cheangail

en: Failed to add new connection
gd: Cha b' urrainn dhuinn ceangal ùr a chur ris

en: Error displaying connection information:
gd: Mearachd a' taisbeanadh fiosrachadh a' cheangal:

note: Create the expander
en: More addresses
gd: Barrachd sheòlaidhean

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
gd: Chan eil gin

en: %s (default)
gd: %s (bun-roghainn)

[ctx: Speed]
en: Unknown
gd: Chan eil fhios dè an t-astar

[ctx: Address]
note: Address
en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: IP Address:
gd: Seòladh IP:

en: Broadcast Address:
gd: Seòladh craolaidh:

[ctx: Subnet Mask]
note: Prefix
en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

note: --- General ---
en: General
gd: Coitcheann

en: Interface:
gd: Eadar-aghaidh:

en: Hardware Address:
gd: Seòladh bathair-chruaidh:

note: Driver
en: Driver:
gd: Draibhear:

en: Speed:
gd: Astar:

en: Security:
gd: Tèarainteachd:

en: Default Route:
gd: An t-slighe bhunaiteach:

en: Ignored
gd: Air a leigeil seachad

en: VPN Type:
gd: Seòrsa a' VPN:

en: VPN Gateway:
gd: Bealach VPN:

en: VPN Username:
gd: Ainm-chleachdaiche VPN:

en: VPN Banner:
gd: Bratach VPN:

en: Base Connection:
gd: Ceangal bunasach:

en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

note: Shouldn't really happen but ...
en: No valid active connections found!
gd: Cha deach ceangal gnìomhach dligheach a lorg!

en: Copyright © 2004-2014 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
gd: Còir-lethbhreac © 2004-2014 Red Hat, Inc.
    Còir-lethbhreac  © 2005-2008 Novell, Inc.
    agus iomadh com-pàirtiche coimhearsnachd agus eadar-theangadairean

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
gd: Aplaid raon nam brathan airson stiùireadh nan ceanglaichean agus uidheaman lìonraidh agad.

en: NetworkManager Website
gd: Làrach-lìn Manaidsear lìonraidh

en: Missing resources
gd: Goireasan a tha a dhìth

en: Mobile broadband network password
gd: Facail-faire lìonra bann-leathainn mobile

en: A password is required to connect to '%s'.
gd: Tha feum air facail-faire mus gabh ceangal a dhèanamh ri "%s".

en: Password:
gd: Facal-faire:

en: SIM PIN unlock required
gd: Feumaidh tu a' ghlais a thoirt far an SIM le PIN

en: SIM PIN Unlock Required
gd: Feumaidh tu a' ghlais a thoirt far an SIM le PIN

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PIN
en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
gd: Feumaidh tu a' ghlais a thoirt far an SIM le PIN an uidheim bhann-leathann mobile "%s" mus gabh a chleachdadh.

note: Translators: PIN code entry label
en: PIN code:
gd: Còd PIN :

note: Translators: Show/obscure PIN checkbox label
en: Show PIN code
gd: Seall an còd PIN

en: SIM PUK unlock required
gd: Feumaidh tu a' ghlais a thoirt far an SIM le PUK

en: SIM PUK Unlock Required
gd: Feumaidh tu a' ghlais a thoirt far an SIM le PUK

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PUK
en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
gd: Feumaidh tu a' ghlais a thoirt far an SIM le PIN an uidheim bhann-leathann mobile "%s" mus gabh a chleachdadh.

note: Translators: PUK code entry label
en: PUK code:
gd: Còd PUK:

note: Translators: New PIN entry label
en: New PIN code:
gd: Còd PIN ùr:

note: Translators: New PIN verification entry label
en: Re-enter new PIN code:
gd: Cuir a-steach an còd PIN ùr a-rithist:

note: Translators: Show/obscure PIN/PUK checkbox label
en: Show PIN/PUK codes
gd: Seall còdaichean PIN/PUK

en: _OK
gd: _Ceart ma-thà

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
gd: Aithnichear an coimpiutair agad air an t-seòladh IP aige air an lìonra. Briog air a' phutan "Cuir ris" gus seòladh IP a chur ris.

en: _Add
gd: _Cuir ris

note: Delete
en: _Delete
gd: _Sguab às

en: Ig_nore automatically obtained routes
gd: Leig se_achad rùtaichean a fhuaras gu fèin-obrachail

en: _Use this connection only for resources on its network
gd: _Na cleachd an ceangal seo ach airson goireasan air an lìonra aige fhèin.

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
gd: Ma tha seo an comas, cha dèid an ceangal seo a chleachdadh idir mar an ceangal lìonraidh bunaiteach.

en: Create…
gd: Cruthaich...

en: Choose a Connection Type
gd: Tagh seòrsa a' cheangail

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
gd: Tagh seòrsa a' cheangal tha thu ag iarraidh a chruthachadh.
    
    Ma tha thu a’ cruthachadh VPN agus mur eil an ceangal VPN tha thu ag iarraidh a’ nochdadh san liosta, ‘s dòcha nach eil am plugan VPN ceart stàlaichte agad.

en: Active backup
gd: Lethbhreac-glèidhidh gnìomhach

en: Broadcast
gd: Craoladh

en: Adaptive transmit load balancing
gd: Adaptive Transmit Load Balancing

en: Adaptive load balancing
gd: Adaptive Load Balancing

en: MII (recommended)
gd: MII (mholamaid seo)

en: Bonded _connections:
gd: _Ceanglaichean bannaichte:

en: M_ode:
gd: M_odh:

note: Edit
en: _Edit
gd: D_easaich

en: Monitoring _frequency:
gd: Marasgladh an _triceid:

en: _Interface name:
gd: Ainm na h-_eadar-aghaidh:

en: _Link Monitoring:
gd: Marasgladh a’ _cheangail:

en: ARP _targets:
gd: _Targaidean ARP:

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
gd: Seòladh IP no liosta de sheòlaidhean IP a tha 'gan sgaradh le cromagan a chumar sùil air a shon nuair a' sgrùdar staid a' cheangail.

en: Link _up delay:
gd: Dàil a' cheangail _suas:

en: Link _down delay:
gd: Dàil a' cheangal _a-nuas:

en: _Primary:
gd: _Prìomh uidheam:

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active slave when it is available.
gd: Ainm eadar-aghaidh a' phrìomh uidheim. Ma tha seo suidhichte, bidh an t-uidheam seo 'na thràill ghnìomhach an-còmhnaidh nuair a bhios e ri làimh.

en: bytes
gd: baidhtean

en: Path _cost:
gd: _Cosgais na slighe:

en: _Priority:
gd: _Prìomhachas:

en: _Hairpin mode:
gd: Modh _Hairpin:

en: Bridged _connections:
gd: _Ceanglaichean drochaidichte:

en: _Forward delay:
gd: _Dàil adhairt:

en: _Hello time:
gd: Àm _fàilteachaidh:

en: Enable I_GMP snooping
gd: Cuir I_GMP snooping an comas

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
gd: Cuir an comas _STP (Spanning Tree Protocol)

en: _Max age:
gd: Aois as _motha:

en: _Aging time:
gd: Àm _aoiseachaidh:

en: automatic
gd: fèin-obrachail

en: default
gd: bun-roghainn

en: unspecified error
gd: mearachd nach deach a shònrachadh

en: MAC address
gd: Seòladh MAC

en: HW address
gd: Seòladh HW

en: invalid %s for %s (%s)
gd: %s mì-dhligheach airson %s (%s)

en: invalid %s (%s)
gd: %s mì-dhligheach (%s)

en: invalid interface-name for %s (%s)
gd: interface-name mì-dhligheach airson %s (%s)

en: invalid interface-name (%s)
gd: interface-name mì-dhligheach (%s)

en: device
gd: uidheam

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
gd: Dh'fhàillig ùrachadh rùintean a' cheangail air sgàth mearachd nach aithne dhuinn.

en: Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
gd: Cleachd Data Center Bridging (DCB) airson a' cheangail seo.

en: Flow Control
gd: Smachd srutha

en: Feature
gd: Feart

en: Enable
gd: Cuir an comas

en: Advertise
gd: Sanasaich

en: Willing
gd: Deònach

en: Priority
gd: Prìomhachas

en: Options...
gd: Roghainnean...

en: Priority Groups
gd: Buidhnean prìomhachais

en: Priority Flow Control
gd: Smachd srutha a' phrìomhachais

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
gd: Cuir an comas no à comas tar-chur stada a' phrìomhachais airson gach prìomhachas cleachdaiche.

en: Priority:
gd: Prìomhachas:

en: Traffic Class:
gd: Clas trafaige:

en: Strict Bandwidth:
gd: Leud-banna teann:

en: Priority Bandwidth:
gd: Prìomhachas an leud-banna:

en: Group Bandwidth:
gd: Leud-banna a' bhuidhinn:

en: Group ID:
gd: ID a' bhuidhinn:

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
gd: Cuir a-steach ID a' bhuidhinn prìomhachais airson gach prìomhachas cleachdaiche

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use.  The sum of all groups must total 100%.
gd: Chuir a-steach a' cheudad de leud-banna a dh'fhaodas gach buidheann prìomhachais a chleachdadh. Feumaidh iomlan de 100% a bhith air a h-uile buidheann gu lèir.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
gd: Chuir a-steach a' cheudad de leud-banna a' bhuidhinn prìomhachais a dh'fhaodas gach prìomhachas cleachdaiche a chleachdadh.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
gd: Cuir an comas no à comas leud-banna teann airson gach prìomhachas cleachdaiche.

en: Enter the traffic class for each user priority.
gd: Cuir a-steach an clas trafaige airson gach prìomhachas cleachdaiche.

en: _Username:
gd: _Ainm-cleachdaiche:

en: _Service:
gd: _Seirbheis:

en: Sho_w password
gd: Sea_ll am facal-faire

en: _Password:
gd: _Facal-faire:

en: Automatic
gd: Gu fèin-obrachail

en: _Speed:
gd: _Astar:

en: Full duple_x
gd: Làn duple_x

en: Aut_onegotiate
gd: Co-rèitich gu fèi_n-obrachail

en: _Device:
gd: Ui_dheam:

en: C_loned MAC address:
gd: Seòladh MAC c_lònaichte:

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
gd: Thèid an seòladh MAC a chuireas tu a-steach an-seo a chleachdadh mar sheòladh a' bhathair-bhog airson an uidheim lìonraidh a tha an ceangal seo gnìomhach air. Canar clònachadh MAC no spoofing ris, mar eisimpleir 00:11:22:33:44:55

en: Wake on LAN:
gd: Dùsgadh an lìonraidh:

en: De_fault
gd: _Bun-roghainn

en: _Ignore
gd: Le_ig seachad

en: _Phy
gd: _Fiosaigeach

en: _Unicast
gd: _Aon-chraoladh

en: Mul_ticast
gd: Io_ma-chraoladh

en: _Broadcast
gd: _Craoladh

en: Ma_gic
gd: _Draoidheach

en: _Wake on LAN password:
gd: Facal-faire aig _dùsgadh an lìonraidh:

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
gd: Facal-faire aig dùsgadh an lìonraidh (MAC Ethernet). Chan eil e dligheach ach airson pacaidean draoidheach.

en: Automatically connect to _VPN when using this connection
gd: Ceangail ri _VPN gu fèin-obrachail nuair a chleachdar an ceangal seo

en: All _users may connect to this network
gd: Faodaidh na _cleachdaiche uile ceangal ris an lìonra seo

en: _Automatically connect to this network when it is available
gd: Ceangail ris an lìonra seo gu _fèin-obrachail nuair a bhios e ri làimh

en: Firewall _zone:
gd: _Sòn cachaileith-theine:

en: _Transport mode:
gd: Modh _còmhdhalach:

note: IP-over-InfiniBand "datagram mode"
en: Datagram
gd: Dàtagram

note: IP-over-InfiniBand "connected mode"
en: Connected
gd: Ceangailte

en: Automatic with manual DNS settings
gd: Gu fèin-obrachail le roghainnean DNS làimhe

en: Manual
gd: A làimh

en: Shared to other computers
gd: Co-roinnte ri coimpiutairean eile

en: _Method:
gd: _Dòigh:

en: Addresses
gd: Seòlaidhean

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
gd: Leigidh aithnichear cliant DHCP le rianaire an lìonraidh rèiteachadh a' choimpiutair agad a ghnàthachadh. Ma tha thu airson aithnichear cliant DHCP a chleachdadh, cuir a-steach an-seo e.

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
gd: Cleachdar àrainnean-lìn nuair a thathar a' fuasgladh ainmean òstairean. Cleachd cromagan gus diofar àrainnean-lìn a sgaradh o chèile.

en: D_HCP client ID:
gd: ID cliant D_HCP:

en: S_earch domains:
gd: Lorg air na _h-àrainnean-lìn:

en: DNS ser_vers:
gd: Fri_thealaichean DNS:

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
gd: Cleachdar seòlaidhean IP frithealaichean ainmean na h-àrainne-lìn nuair a thathar a' fuasgladh ainmean òstairean. Cleachd cromagan gus seòlaidhean fhrithealaichean aig diofar àrainnean-lìn a sgaradh o chèile.

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
gd: Iarr seòladh IPv_4 mus gabh an ceangal seo a choileanadh

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
gd: Nuair a cheanglar ri lìonraidhean a tha comasach air IPv6, bheir seo comas dhan cheangal coileanadh ma dh'fhàilligeas an rèiteachadh IPv4 ach ma thèid leis an rèiteachadh IPv6.

en: _Routes…
gd: _ Rùtaichean...

en: Disabled
gd: À comas

en: Enabled (prefer public address)
gd: An comas ('s fhearr leis seòladh poblach)

en: Enabled (prefer temporary address)
gd: An comas ('s fhearr leis seòladh sealach)

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
gd: Cleachdar seòlaidhean IP frithealaichean ainmean na h-àrainne-lìn nuair a thathar a' fuasgladh ainmean òstairean. 'S e an eadar-aghaidh a cheanglas a bhios san sgòp aig seòlaidhean ionadail a' cheangail gu fèin-obrachail.

en: IPv6 _privacy extensions:
gd: Leudachain _prìobhaideachd IPv6:

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
gd: Iarr seòladh IPv_6 mus gabh an ceangal seo a choileanadh

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
gd: Nuair a cheanglar ri lìonraidhean a tha comasach air IPv4, bheir seo comas dhan cheangal coileanadh ma dh'fhàilligeas an rèiteachadh IPv6 ach ma thèid leis an rèiteachadh IPv4.

en: Basic
gd: Bunasach

en: Nu_mber:
gd: Ài_reamh:

en: Advanced
gd: Adhartach

en: N_etwork ID:
gd: ID an _lìonraidh:

en: Change...
gd: Atharraich...

en: Allow _roaming if home network is not available
gd: Ceadaich ceangal air _fàrsan mur eil lìonra dachaigh ri làimh

en: Sho_w passwords
gd: Sea_ll na faclan-faire

en: Authentication
gd: Dearbhadh

en: Allowed methods:
gd: Dòighean ceadaichte:

en: Configure _Methods…
gd: Rèitich na _dòighean...

en: Compression
gd: Dùmhlachadh

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
gd: _Cleachd crioptachadh Point-To-Point (MPPE)

en: _Require 128-bit encryption
gd: _Iarr crioptachadh 128-bit

en: Use _stateful MPPE
gd: Cleachd _Stateful MPPE

en: Allow _BSD data compression
gd: Ceadaich dùmhlachadh dàta _BSD

en: Allow _Deflate data compression
gd: Ceadaich dùmhlachadh dàta _Deflate

en: Use TCP _header compression
gd: Cleachd dùmhlachadh _bann-cinn TCP

en: Echo
gd: Mac-talla

en: Send PPP _echo packets
gd: Cuir pacaidean _mac-talla PPP

en: _JSON config:
gd: Rèiteachadh _JSON:

en: _Import team configuration from a file...
gd: _Ion-phortaich rèiteachadh sgioba o fhaidhle...

en: _Teamed connections:
gd: _Ceanglaichean sgioba:

en: Im_port team configuration from a file...
gd: Ion-_phortaich rèiteachadh sgioba o fhaidhle...

en: _Parent interface:
gd: Eadar-aghaidh _pàraint:

en: VLAN inter_face name:
gd: _Ainm na h-eadar-aghaidh VLAN:

en: Cloned MAC _address:
gd: Seòladh MAC _clònaichte:

en: VLAN _id:
gd: ID _VLAN:

en: Flags:
gd: Brataich:

en: _Reorder headers
gd: Ath-seò_rsaich na bannan-cinn

en: _Loose binding
gd: Nasgadh fuasgai_lte

note: In context, this means "concatenate the device name and the VLAN ID number together"
en: Device name + number
gd: Ainm ⁊ àireamh an uidheim

note: LEAVE "vlan" UNTRANSLATED. In context, this means "concatenate the string
en: "vlan" + number
gd: "vlan" ⁊ àireamh

en: S_ecurity:
gd: Tèaraint_eachd:

en: Client
gd: Cliant

en: Transmission po_wer:
gd: Ne_art an tar-chuir:

en: _Rate:
gd: _Reat:

en: C_hannel:
gd: S_eanail:

en: Ban_d:
gd: Ban_n:

en: No polkit authorization to perform the action
gd: Gun dearbhadh polkit gus an gnìomh a dhèanamh

en: Allowed Authentication Methods
gd: Dòighean dearbhaidh a tha ceadaichte

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
gd: Mar is trice, bheir frithealaichean PPP an t-solaraiche taic ri dòigh dearbhaidh sam bith. Ma dh'fhàilligeas na ceanglaichean, feuch is cuir à comas cuid dhe na dòighean.

en: Wi-Fi
gd: WiFi

en: Bond
gd: Bann

en: Team
gd: Sgioba

en: Bridge
gd: Drochaid

en: Hardware
gd: Bathar-cruaidh

en: Virtual
gd: Biortail

en: Import a saved VPN configuration...
gd: Ion-phortaich rèiteachadh VPN a chaidh a shàbhaladh...

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
gd: Cha b' urrainn dhuinn còmhradh deasaiche nan ceanglaichean a thòiseachadh air sgàth mearachd neo-aithnichte.

en: Could not create new connection
gd: Cha b' urrainn dhuinn an ceangal ùr a chruthachadh

en: Connection delete failed
gd: Dh'fhàillig sguabadh às a' cheangail

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an ceangal "%s" a sguabadh às?

en: Address
gd: Seòladh

en: Netmask
gd: Masg-lìn

en: Gateway
gd: Bealach

en: Metric
gd: Meatraig

en: Prefix
gd: Ro-leasachan

en: Editing %s
gd: A' deasachadh %s

en: Editing un-named connection
gd: A' deasachadh ceangal gun ainm

en: Missing connection name
gd: Tha ainm a' cheangail a dhìth

en: Editor initializing...
gd: A' tòiseachadh an deasaiche...

en: Connection cannot be modified
gd: Cha ghabh an ceangal atharrachadh

en: Invalid setting %s: %s
gd: Roghainn mhì-dhligheach %s: %s

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
gd: Cha b' urrainn do dheasaiche nan ceanglaichean cuid a ghoireasan a lorg air a bheil feum (cha deach am faidhle .ui a lorg).

en: _Save
gd: _Sàbhail

en: Save any changes made to this connection.
gd: Sàbhail atharrachadh sam bith a chaidh a dhèanamh air a' cheangal seo.

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
gd: Dèan dearbhadh gus an ceangal seo a shàbhaladh airson gach cleachdaiche air an inneal seo.

en: Could not create connection
gd: Cha b' urrainn dhuinn an ceangal a chruthachadh

en: Could not edit connection
gd: Cha b' urrainn dhuinn an ceangal a dheasachadh

en: Unknown error creating connection editor dialog.
gd: Thachair mearachd nach aithne dhuinn nuair a chruthaich sinn còmhradh deasaiche nan ceanglaichean.

en: Error initializing editor
gd: Mearachd a' tòiseachadh an deasaiche

en: Connection add failed
gd: Cha b' urrainn dhuinn an ceangal a chur ris

en: _Close
gd: _Dùin

en: Connection _name:
gd: _Ainm a' cheangail:

en: _Export...
gd: Às-p_hortaich

en: never
gd: chan ann idir

en: now
gd: an-dràsta

note: less than an hour ago
en: %d minute ago | %d minutes ago
gd[0]: %d mhionaid air ais
gd[1]: %d mhionaid air ais
gd[2]: %d mionaidean air ais
gd[3]: %d mionaid air ais

en: %d hour ago | %d hours ago
gd[0]: %d uair a thìde air ais
gd[1]: %d uair a thìde air ais
gd[2]: %d uairean a thìde air ais
gd[3]: %d uair a thìde air ais

en: %d day ago | %d days ago
gd[0]: %d latha air ais
gd[1]: %d latha air ais
gd[2]: %d làithean air ais
gd[3]: %d latha air ais

en: %d month ago | %d months ago
gd[0]: %d mhìos air ais
gd[1]: %d mhìos air ais
gd[2]: %d mìosan air ais
gd[3]: %d mìos air ais

en: %d year ago | %d years ago
gd[0]: %d bhliadhna air ais
gd[1]: %d bhliadhna air ais
gd[2]: %d bliadhna air ais
gd[3]: %d bliadhna air ais

en: Name
gd: Ainm

en: Last Used
gd: Cleachdadh mu dheireadh

en: Edit the selected connection
gd: Deasaich an ceangal a thagh thu

en: Authenticate to edit the selected connection
gd: Dèan dearbhadh gus an ceangal a thagh thu a dheasachadh

en: Delete the selected connection
gd: Sguab às an ceangal a thagh thu

en: Authenticate to delete the selected connection
gd: Dèan dearbhadh gus an ceangal a thagh thu a sguabadh às

en: No VPN plugins are installed.
gd: Cha deach plugan VPN a stàladh.

en: Don't know how to create '%s' connections
gd: Chan eil fhios mar a chruthaicheas sinn ceanglaichean "%s"

en: Error creating connection
gd: Mearachd a' cruthachadh a' cheangail

en: Error editing connection
gd: Mearachd a' deasachadh a' cheangail

en: Did not find a connection with UUID '%s'
gd: Cha do lorg sinn ceangal leis an UUID "%s"

en: 802.1x Security
gd: Tèarainteachd 802.1x

en: Could not load 802.1x Security user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh cleachdaiche tèarainteachd 802.1x a luchdadh.

en: Use 802.1_X security for this connection
gd: Cleachd tèarainteachd 802.1_X airson a' cheangail seo.

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
gd: An seòladh MAC aig an inneal Bluetooth. Mar eisimpleir: 00:11:22:33:44:55

en: Could not load Bluetooth user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh cleachdaiche Bluetooth a luchdadh.

en: invalid Bluetooth device (%s)
gd: uidheam Bluetooth mì-dhligheach (%s)

en: Bluetooth connection %d
gd: Ceangal Bluetooth %d

en: Bluetooth Type
gd: Seòrsa Bluetooth

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
gd: Tagh an seòrsa dhe phròifil a' cheangail Bluetooth.

en: _Dial-Up Network
gd: Lìonra _dial-up

en: Could not load bond user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh airson bannadh chleachdaichean a luchdadh.

en: primary
gd: prìomh-fhear

en: Bond connection %d
gd: Ceangal banntach %d

en: Could not load bridge user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh airson drochaideachaidh chleachdaichean a luchdadh.

en: Bridge connection %d
gd: Ceangal drochaide %d

note: Translators: a "Bridge Port" is a network * device that is part of a bridge.
en: Bridge Port
gd: Port drochaide

en: Could not load bridge port user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh airson drochaideachadh puirt chleachdaichean a luchdadh.

en: Could not load DCB user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh cleachdaiche DCB a luchdadh.

en: Could not load DSL user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh cleachdaiche DSL a luchdadh.

en: DSL connection %d
gd: Ceangal DSL %d

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: "em1", "3C:97:0E:42:1A:19", "em1 (3C:97:0E:42:1A:19)"
gd: Glaisidh an roghainn seo an ceangal seo ris an uidheam lìonraidh a chaidh a shònrachadh a-rèir ainm eadar-aghaidh no MAC maireannach no an dà chuidh dhiubh. Mar eisimpleir: "em1", "3C:97:0E:42:1A:19", "em1 (3C:97:0E:42:1A:19)"

en: Could not load ethernet user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh cleachdaiche Ethernet a luchdadh.

en: Ethernet device
gd: Uidheam Ethernet

en: cloned MAC
gd: MAC clònaichte

en: Wake-on-LAN password
gd: Facal-faire aig dùsgadh an lìonraidh

en: Ethernet connection %d
gd: Ceangal Ethernet %d

note: TRANSLATORS: Default zone set for firewall, when no zone is selected
en: Default
gd: Bun-roghainn

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
gd: Tha ìre earbsa a' cheangail a' crochadh air an t-sòn. Chan eil a' bhun-roghainn 'na shòn àbhaisteach agus ma thaghas tu e, thèid an sòn bunaiteach a chleachdadh a chaidh a shuidheachadh sa chachaileith-theine. Cha ghabh a chleachdadh ach ma tha a' chachaileith-theine gnìomhach.

en: FirewallD is not running.
gd: Chan eil FirewallD a' ruith.

en: Could not load General user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh cleachdaiche choitcheann a luchdadh.

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: "ib0", "80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65", "ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)"
gd: Glaisidh an roghainn seo an ceangal seo dhan uidheam lìonraidh a chaidh a shònrachadh a-rèir eadar-aghaidh air neo MAC maireannach air neo an dà chuid dhiubh. Mar eisimpleir: "ib0", "80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65", "ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)"

en: Could not load InfiniBand user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh cleachdaiche InfiniBand a luchdadh.

en: infiniband device
gd: Uidheam InfiniBand

en: InfiniBand connection %d
gd: Ceangal nfiniBand %d

en: Automatic (VPN)
gd: Fèin-obrachail (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
gd: Seòlaidhean (VPN) fèin-obrachail a-mhàin

en: Automatic, addresses only
gd: Gu fèin-obrachail, seòlaidhean a-mhàin

en: Automatic (PPPoE)
gd: Fèin-obrachail (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
gd: Seòlaidhean (PPPoE) fèin-obrachail a-mhàin

en: Automatic (DHCP)
gd: Fèin-obrachail (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
gd: Seòlaidhean (DHCP) fèin-obrachail a-mhàin

en: Link-Local Only
gd: Link-Local a-mhàin

en: Additional DNS ser_vers:
gd: Fri_thealaichean DNS a bharrachd:

en: Additional s_earch domains:
gd: Àrainnean-lìn l_uirg a bharrachd:

en: Editing IPv4 routes for %s
gd: A' deasachadh rùtaichean IPv4 airson %s

en: IPv4 Settings
gd: Roghainnean IPv4

en: Could not load IPv4 user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh cleachdaiche IPv4 a luchdadh.

en: IPv4 address "%s" invalid
gd: Chan eil an seòladh IPv4 "%s" dligheach

en: IPv4 address netmask "%s" invalid
gd: Chan eil am masg-lìonraidh IPv4 "%s" dligheach

en: IPv4 gateway "%s" invalid
gd: Chan eil am bealach IPv4 "%s" dligheach

en: IPv4 DNS server "%s" invalid
gd: Chan eil am frithealaiche DNS IPv4 "%s" dligheach

en: Ignore
gd: Leig seachad

en: Automatic, DHCP only
gd: Gu fèin-obrachail, DHCP a-mhàin

en: Editing IPv6 routes for %s
gd: A' deasachadh rùtaichean IPv6 airson %s

en: IPv6 Settings
gd: Roghainnean IPv6

en: Could not load IPv6 user interface.
gd: Cha b' urrainn duinn eadar-aghaidh cleachdaiche IPv6 a luchdadh.

en: IPv6 address "%s" invalid
gd: Chan eil an seòladh IPv6 "%s" dligheach

en: IPv6 prefix "%s" invalid
gd: Chan eil an ro-leasachan IPv6 "%s" dligheach

en: IPv6 gateway "%s" invalid
gd: Chan eil am bealach IPv6 "%s" dligheach

en: IPv6 DNS server "%s" invalid
gd: Chan eil am frithealaiche DNS IPv6 "%s" dligheach

en: Duplicate slaves
gd: Dùblaich tràillean

en: Slaves '%s' and '%s' both apply to device '%s'
gd: Tha an dà thràill "%s" agus "%s" an sàs airson an uidheim "%s"

en: Slaves '%s' and '%s' apply to different virtual ports ('%s' and '%s') of the same physical device.
gd: Tha an dà thràill "%s" agus "%s" an sàs airson puirt bhiortail eadar-dhealaichte ("%s" agus "%s") aig an aon uidheam fhiosaigeach.

en: %s slave %d
gd: %s tràill %d

en: Could not load mobile broadband user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh cleachdaiche bann-leathainn mobile a luchdadh.

en: Unsupported mobile broadband connection type.
gd: Seòrsa de cheangal bann-leathainn mobile ris nach eil taic.

note: Fall back to just asking for GSM vs. CDMA
en: Select Mobile Broadband Provider Type
gd: Tagh seòrsa solaraiche a' bhann-leathainn mobile

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
gd: Tagh an teicneolas a tha an solaraiche bann-leathainn mobile a' cleachdadh. Mur eil thu cinnteach, faighnich dhen t-solaraiche agad.

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
gd: Tha an solaraiche agam a' cleachdadh teicneolas stèidhichte air _GSM (m.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
gd: Tha an solaraiche agam a' cleachdadh teicneolas stèidhichte air C _DMA (m.e. 1xRTT, EVDO)

note: Translators: "none" refers to authentication methods
en: none
gd: chan eil gin

en: Editing PPP authentication methods for %s
gd: A' deasachadh dòighean dearbhaidh PPP airson %s

en: PPP Settings
gd: Roghainnean PPP

en: Could not load PPP user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh cleachdaiche PPP a luchdadh.

en: Select file to import
gd: Tagh am faidhle a tha ri ion-phortadh

en: Error: file doesn't contain a valid JSON configuration
gd: Mearachd: chan eil rèiteachadh JSON dligheach am broinn an fhaidhle

en: Could not load team user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh sgioba a' chleachdaiche a luchdadh.

en: Team connection %d
gd: Ceangal sgioba %d

note: Translators: a "Team Port" is a network * device that is part of a team.
en: Team Port
gd: Port an sgioba

en: Could not load team port user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh airson port sgioba a' chleachdaiche a luchdadh.

note: Translators: the first %s is a device name (eg, "em1"), the * second is a connection name (eg, "Auto Ethernet").
en: %s (via "%s")
gd: %s (tro "%s")

en: New connection...
gd: Ceangal ùr...

en: Could not load vlan user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh cleachdaiche VLAN a luchdadh.

en: vlan parent
gd: pàrant vlan

en: VLAN connection %d
gd: Ceangal VLAN %d

en: Could not load VPN user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh cleachdaiche a luchdadh.

en: Could not find VPN plugin for '%s'.
gd: Cha b' urrainn dhuinn am plugan VPN airson "%s" a lorg.

en: Could not load editor VPN plugin for '%s' (%s).
gd: Cha b' urrainn dhuinn plugan deasaiche VPN airson "%s" a lorg (%s).

en: unknown failure
gd: mearachd nach aithne dhuinn

en: VPN connection %d
gd: Ceangal VPN %d

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
gd: Cha b' urrainn dhan phlugan VPN an ceangal VPN ion-phortadh mar bu chòir
    
    Mearachd: às aonais seòrsa seirbheis VPN.

en: Choose a VPN Connection Type
gd: Tagh seòrsa a' cheangail VPN

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
gd: Tagh seòrsa a' VPN a tha thu ag iarraidh cleachdadh airson a' cheangail ùir. Mur eil seòrsa a' cheangail VPN a tha thu airson cruthachadh san liosta, 's mathaid nach eil am plugan VPN ceart stàlaichte agad.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
gd: Tha an roghainn seo a’ glasadh a' cheangal seo ris a' phuing-inntrigidh WiFi (AP) a tha 'ga shònrachadh leis a' BSSID a chaidh a chur a-steach an-seo. Ball-eisimpleir: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: "wlan0", "3C:97:0E:42:1A:19", "wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)"
gd: Glaisidh an roghainn seo an ceangal seo ris an uidheam lìonraidh a chaidh a shònrachadh a-rèir ainm eadar-aghaidh no MAC maireannach no an dà chuidh dhiubh. Mar eisimpleir: "wlan0", "3C:97:0E:42:1A:19", "wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)"

en: Could not load Wi-Fi user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn eadar-aghaidh cleachdaiche WiFi a luchdadh.

en: Wi-Fi device
gd: Uidheam WiFi

en: Wi-Fi connection %d
gd: Ceangal WiFi %d

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
gd: Iuchair WEP 40/128-bit (Hex no ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
gd: Abairt-fhaire WEP 128-bit

en: WPA & WPA2 Personal
gd: WPA ⁊ WPA2 pearsanta

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
gd: Cha b' urrainn an eadar-aghaidh cleachdaiche airson tèarainteachd WiFi a luchdadh; tha roghainn WiFi a dhith.

en: Wi-Fi Security
gd: Tèarainteachd WiFi

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an eadar-aghaidh cleachdaiche airson tèarainteachd WiFi a luchdadh.

en: missing SSID
gd: tha SSID a dhìth

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
gd: Chan eil an tèarainteachd co-chòrdail le modh Ad-Hoc

en: Cannot import VPN connection
gd: Chan urrainn dhuinn an ceangal VPN ion-phortadh

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
gd: Cha b' urrainn dhuinn am faidhle "%s" a leughadh no chan eil fiosrachadh ceangail VPN ann a thuigeas sinn
    
    Mearachd: %s.

en: unknown error
gd: mearachd nach aithne dhuinn

en: A file named "%s" already exists.
gd: Tha faidhle air a bheil "%s" ann mar-thà.

en: _Replace
gd: _Cuir 'na àite

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
gd: A bheil thu airson an ceangal VPN a tha thu a' sàbhaladh a chur an àite "%s"?

en: Cannot export VPN connection
gd: Chan urrainn dhuinn an ceangal VPN às-phortadh

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
gd: Chan urrainn dhuinn an ceangal VPN "%s" às-phortadh gu "%s".
    
    Mearachd: %s.

en: Export VPN connection...
gd: Às-phortaich ceangal VPN...

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
gd: Cha b' urrainn dhan aplaid Manaidsear lìonraidh cuid a ghoireasan a lorg air a bheil feum (cha deach am faidhle .ui a lorg).

en: _Unlock
gd: _Thoir a' ghlas dheth

en: Automatically unlock this device
gd: Thoir a' ghlais far an uidheim seo gu fèin-obrachail

en: Connection Information
gd: Fiosrachadh mun cheangal

en: Active Network Connections
gd: Ceanglaichean lìonraidh a tha an gnìomh

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
gd: 'S iad seo na roghainnean a tha aig a' cheangal bhann-leathann mobile agad:

note: Device
en: Your Device:
gd: An t-uidheam agad:

note: Provider
en: Your Provider:
gd: An solaraiche agad:

note: Plan and APN
en: Your Plan:
gd: Am plana agad:

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
gd: Thèid ceangal ris an t-solaraiche bhann-leathainn mobile agad a-nis, a' cleachdadh nan roghainnean a thagh thu. Ma dh'fhàilligeas an ceangal no mur fhaigh thu greim air goireasan an lìonraidh, thoir sùil air na roghainnean. Gus roghainnean a' cheangail bhann-leathainn mobile agad atharrachadh, tagh "Ceanglaichean lìonraidh" on chlàr-taice "Siostam" » "Roghainnean".

en: Confirm Mobile Broadband Settings
gd: Dearbh roghainnean a' bhann-leathainn mobile

en: Unlisted
gd: Neo-liostaichte

en: _Select your plan:
gd: _Tagh am plana agad:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
gd: _APN (Access Point Name) a' phlana a thagh thu:

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
gd: Rabhadh: Ma thaghas tu am plana cearr, dh'fhaoidte gun èirich duilgheadasan bileachaidh airson a' cheangail bhann-leathainn agad no nach urrainn dhut ceangal a dhèanamh.
    
    Mur eil thu cinnteach dè am plana a tha agad, iarr fiosrachadh mu APN a' phlana agad.

en: Choose your Billing Plan
gd: Tagh am plana bileachaidh agad.

en: My plan is not listed...
gd: Chan eil am plana agam air an liosta...

en: Select your provider from a _list:
gd: Tagh an solaraiche aga o _liosta:

en: Provider
gd: Solaraiche

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
gd: Chan fhaic mi an solaraiche agam 's tha mi ag iarraidh a chur a-steach de lài_mh:

en: Provider:
gd: Solaraiche:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
gd: Tha an solaraiche agam a' cleachdadh teicneolas GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
gd: Tha an solaraiche agam a' cleachdadh teicneolas CDMA (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
gd: Tagh an solaraiche agad

en: Country or Region List:
gd: Liosta dhùthchannan no roinnean-dùthcha:

en: Country or region
gd: Dùthaich no roinn-dùthcha

en: My country is not listed
gd: Chan eil mo dhùthaich air an liosta

en: Choose your Provider's Country or Region
gd: Tagh dùthaich no roinn-dùthcha an t-solaraiche agad

en: Installed GSM device
gd: Uidheam GSM stàlaichte

en: Installed CDMA device
gd: Uidheam CDMA  stàlaichte

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
gd: Bheir an cuidiche seo cobhair dhut ceangal bann-leathainn mobile a stèidheachadh ri lìonra mobile (3G).

en: You will need the following information:
gd: Feumaidh tu am fiosrachadh a leanas:

en: Your broadband provider's name
gd: Ainm an t-solaraiche bhann-leathainn agad.

en: Your broadband billing plan name
gd: Ainm a' phlana bhileachaidh airson a' bhann-leathainn mobile agad

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
gd: (uaireannan) am plana bileachadh bann-leathainn APN (Access Point Name) agad

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
gd: Cruthaich ceangal airson _an uidheim bhann-leathainn mobile seo:

en: Any device
gd: Uidheam sam bith

en: Set up a Mobile Broadband Connection
gd: Suidhich ceangal bann-leathainn mobile

en: New Mobile Broadband Connection
gd: Ceangal bann-leathainn mobile ùr

en: Store the password only for this user
gd: Na glèidh am facal-faire ach airson a' chleachdaiche seo

en: Store the password for all users
gd: Glèidh am facal-faire airson na h-uile cleachdaiche

en: Ask for this password every time
gd: Iarr am facal-faire seo gach turas

en: The password is not required
gd: Chan eil feum air an fhacal-fhaire

en: _Secondary Password:
gd: _Facal-faire dàrnach:

en: _Ternary Password:
gd: _Treas facal-faire:

en: Sh_ow passwords
gd: Sea_ll na faclan-faire

en: Click to connect
gd: Briog airson ceangal

en: Either a password is missing or the connection is invalid. In the latter case, you have to edit the connection with nm-connection-editor first
gd: Tha facal-faire a dhìth no chan eil an ceangal dligheach. Mur eil an ceangal dligheach, feumaidh tu a dheasachadh le nm-connection-editor an toiseach

en: New...
gd: Ùr...

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
gd: Chan eil gin

en: C_reate
gd: C_ruthaich

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network '%s'.
gd: Tha feum air faclan-faire no iuchraichean crioptachaidh mus fhaighear cothrom air an lìonra WiFi "%s".

en: Wi-Fi Network Authentication Required
gd: Tha feum air dearbhadh lìonra WiFi

en: Authentication required by Wi-Fi network
gd: Tha an lìonra WiFi ag iarraidh dearbhadh

en: Create New Wi-Fi Network
gd: Cruthaich lìonra WiFi ùr

en: New Wi-Fi network
gd: Lìonra WiFi ùr

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
gd: Cuir a-steach ainm airson an lìonra WiFi a tha thu airson cruthachadh.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
gd: Ceangail ri lìonra WiFi falaichte

en: Hidden Wi-Fi network
gd: Lìonra WiFi falaichte

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
gd: Cuir a-steach ainm agus fiosrachadh tèarainteachd an lìonraidh WiFi fhalaichte a tha thu airson ceangal ris.

en: Wi-Fi _security:
gd: _Tèarainteachd WiFi:

en: C_onnection:
gd: C_eangal:

en: Wi-Fi _adapter:
gd: _Adaptar WiFi:

en: Wired
gd: Uèirichte

en: Usage:
gd: Cleachdadh:

en: This program is a component of NetworkManager (https://wiki.gnome.org/Projects/NetworkManager/).
gd: Tha am prògram seo 'na phàirt de Manaidsear lìonraidh (https://wiki.gnome.org/Projects/NetworkManager/).

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
gd: Cha deach a dhealbhadh mar eadar-obrachadh command-line ach airson a ruith air deasg GNOME.

en: not enabled
gd: à comas

en: not registered
gd: gun chlàradh

en: Home network (%s)
gd: Lìonra-dachaigh (%s)

en: Home network
gd: Lìonra-dachaigh

en: searching
gd: 'ga lorg

en: registration denied
gd: chaidh an clàradh a dhiùltadh

en: %s (%s roaming)
gd: %s (%s air fàrsan)

en: %s (roaming)
gd: %s (air fàrsan)

en: Roaming network (%s)
gd: Lìonra  air fàrsan (%s)

en: Roaming network
gd: Lìonra  air fàrsan

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
gd: Còd PIN airson na cairt SIM "%s" air "%s"

en: PIN code required
gd: Tha feum air còd PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
gd: Feumaidh an t-uidheam bann-leathann mobile còd PIN

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
gd: Tha an ceangal bann-leathann mobile "%s" gnìomhach: (%d%%%s%s)

en: roaming
gd: air fàrsan

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
gd: ceangal %s

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
gd: mearachd gun sònrachadh san tèarainteachd 802.1x (wpa-eap)

en: no file selected
gd: cha deach faidhle a thaghadh

en: unspecified error validating eap-method file
gd: mearachd gun sònrachadh le dearbhadh an fhaidhle eap-method

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
gd: Iuchraichean prìobhaideach DER, PEM no PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
gd: Teisteanasan DER no PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
gd: tha faidhle EAP-FAST PAC a dhìth

en: Choose a PAC file...
gd: Tagh faidhle PAC...

en: PAC files (*.pac)
gd: Faidhlichean PAC  (*.pac)

en: All files
gd: A h-uile faidhle

en: Anonymous
gd: Gun urra

en: Authenticated
gd: Dearbhaichte

en: Both
gd: An dà chuid

en: Anony_mous identity:
gd: Dearbh-aithne gun _urra

en: PAC _file:
gd: _Faidhle PAC:

en: _Inner authentication:
gd: _Inner Authentication:

en: Allow automatic PAC pro_visioning
gd: Ceadaich PAC _Provisioning fèin-obrachail

en: missing EAP-LEAP username
gd: tha ainm-cleachdaiche EAP-LEAP a dhìth

en: missing EAP-LEAP password
gd: tha facal-faire EAP-LEAP a dhìth

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
gd: teisteanas EAP-PEAP CA mì-dhligheach: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
gd: teisteanas EAP-PEAP CA mì-dhligheach: cha deach teisteanas a shònrachadh

en: Choose a Certificate Authority certificate...
gd: Tagh teisteanas Certificate Authority...

en: Version 0
gd: Tionndadh 0

en: Version 1
gd: Tionndadh 1

en: C_A certificate:
gd: Teisteanas C_A:

en: No CA certificate is _required
gd: Chan eil teisteanas CA _riatanach

en: PEAP _version:
gd: _Tionndadh PEAP:

en: missing EAP username
gd: tha ainm-cleachdaiche EAP a dhìth

en: missing EAP password
gd: tha facal-faire EAP a dhìth

en: missing EAP-TLS identity
gd: tha dearbh-aithne EAP-TLS a dhìth

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
gd: teisteanas EAP-TLS CA mì-dhligheach: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
gd: teisteanas EAP-TLS CA mì-dhligheach: cha deach teisteanas a shònrachadh

en: invalid EAP-TLS password: missing
gd: facal-faire EAP-TLS mì-dhligheach: chan eil gin ann

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
gd: iuchair phrìobhaideach EAP-TLS mhì-dhligheach: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
gd: teisteanas cleachdaiche EAP-TLS mì-dhligheach: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
gd: Chan eil iuchraichean prìobhaideach gun chrioptachadh tèarainte

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
gd: Tha coltas nach eil an iuchair phrìobhaideach a thagh thu fo dhìon facail-fhaire. Dh'fhaoidte gum b' urrainn do chuideigin briseadh a-steach air an fhiosrachadh tèarainteachd agad. Tagh iuchair phrìobhaideach a tha fo dhìon facail-fhaire.
    
    (Faodaidh tu an iuchair phrìobhaideach agad a dhìon le facal-faire le openssl)

en: Choose your personal certificate...
gd: Tagh an teisteanas pearsanta agad...

en: Choose your private key...
gd: Tagh an iuchair phrìobhaideach agad...

en: I_dentity:
gd: D_earbh-aithne:

en: _User certificate:
gd: _Teisteanas a' chleachdaiche:

en: Private _key:
gd: _Iuchair phrìobhaideach

en: _Private key password:
gd: Facal-faire na h-iuchrach _phrìobhaideach

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
gd: teisteanas EAP-TTLS CA mì-dhligheach: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
gd: teisteanas EAP-TTLS CA mì-dhligheach: cha deach teisteanas a shònrachadh

en: Unknown error validating 802.1x security
gd: Mearachd nach aithne dhuinn le dearbhadh na tèarainteachd 802.1x

en: Au_thentication:
gd: De_arbhadh:

en: missing leap-username
gd: tha ainm-cleachdaiche leap a dhìth

en: missing leap-password
gd: tha facal-faire leap a dhìth

en: missing wep-key
gd: tha iuchair wep a dhìth

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod ach figearan sia-dheicheach a bhith am broinn iuchair a tha %zu a dh'fhaid

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod ach caractaran ASCII a bhith am broinn iuchair a tha %zu a dh'fhaid

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: tha faide na iuchrach %zu cearr. Feumaidh iuchair a bith 5/13 (ascii) no 10/26 (sia-dheicheach) a dh'fhaid

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod an abairt-fhaire a bhith falamh

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod an abairt-fhaire a bhith nas giorra na 64 caractar

en: 1 (Default)
gd: 1 (Bun-roghainn)

en: Open System
gd: Siostam fosgailte

en: Shared Key
gd: Iuchair cho-roinnte

en: _Key:
gd: _Iuchair:

en: Sho_w key
gd: Se_all an iuchair

en: WEP inde_x:
gd: Clàr-a_mais WEP:

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
gd: wpa-psk mì-dhligheach: tha faide na h-iuchrach %zu mì-dhligheach. Feumaidh i bhith [8,63] baidht no 64 figear sia-dheicheach

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
gd: wpa-psk mì-dhligheach: cha ghabh an iuchair tuigsinn mar àireamh shia-dheicheach a tha 43 baidht a dh'fhaid

en: _Type:
gd: _Seòrsa:
