network-manager-applet master - en to ast translation catalogue (333 entries)

en: Network
ast: Rede

en: Manage your network connections
ast: Remana les conexones de rede

en: Network Connections
ast: Conexones de rede

en: Manage and change your network connection settings
ast: Xestiona y camuda los axustes de conexón de rede

en: Disable connected notifications
ast: Desactivar los avisos de conexón

en: Disable disconnected notifications
ast: Desactivar los avisos de desconexón

en: Suppress networks available notifications
ast: Torgar avisos de redes afayadices

en: Stamp
ast: Cuñu

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
ast: Usao p'afitar si hai que migrar los axustes a una versión nueva.

en: Disable WiFi Create
ast: Desactivar crear WiFi

en: C_onnect
ast: _Coneutar

en: _Network name:
ast: Nome de _rede:

en: Don't show this message again
ast: Nun amosar esti mensax otra vegada

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
ast: 
    La conexón CPN «%s» falló porque torgóse la conexón de rede.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
ast: 
    la conexón de rede «%s» falló porque'l serviciu VPN  interrumpióse inesperadamente.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
ast: 
    La conexón VPN « %s » falló porque'l serviciu VPN devolvió una configuración inválida.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
ast: 
    La conexón VPN « %s » falló porque'l tiempu de conexón pasóse.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
ast: 
    La conexón VPN « %s » falló porque'l serviciu VPN nun arrancó a tiempu.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
ast: 
    La conexón VPN « %s » falló porque l'arranque del serviciu VPN falló.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
ast: 
    La conexón VPN « %s » falló porque nun había secretos VPN afayadizos.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
ast: 
    La conexón VPN « %s » falló por razones secretes VPN non afayadices.

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
ast: 
    La conexón VPN «%s» falló.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
ast: 
    La conexón VPN «%s» desconeutóse porque torgóse la conexón de rede.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
ast: 
    La conexón VPN «%s» desconeutóse porque paró el serviciu VPN.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
ast: 
    La conexón VPN «%s» desconeutóse.

en: VPN Login Message
ast: Mensaxe de Rexistru VPN

en: VPN Connection Failed
ast: Falló la conexón VPN

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
ast: 
    La conexón VPN «%s» falló porque'l serviciu VPN falló al aniciase.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
ast: 
    La conexón VPN «%s» falló al aniciase.
    
    %s

en: device not ready (firmware missing)
ast: el preséu nun ta llistu (falta'l firmware)

en: device not ready
ast: el preséu nun ta preparáu

note: Notify user of unmanaged or unavailable device
en: disconnected
ast: desconeutáu

en: Disconnect
ast: Desconeutar

en: device not managed
ast: el preséu nun ta remanáu

en: No network devices available
ast: Nun hai preseos de rede disponibles

en: _VPN Connections
ast: Conexones _VPN

en: _Configure VPN...
ast: _Configurar VPN…

en: _Disconnect VPN
ast: _Desconeutar VPN

en: NetworkManager is not running...
ast: NetworkManager nun ta executándose…

en: Networking disabled
ast: Redes deshabilitaes

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
ast: Activar _Rede

note: 'Enable Mobile Broadband' item
en: Enable _Mobile Broadband
ast: Activar la banda ancha _móvil

note: Toggle notifications item
en: Enable N_otifications
ast: Activar _notificaciones

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
ast: I_nformación de la Conexón

note: 'Edit Connections...' item
en: Edit Connections...
ast: Editar les conexones…

en: _About
ast: Tocante _a

en: You are now connected to '%s'.
ast: Agora ta coneutáu a «%s».

en: Disconnected
ast: Desconeutáu

en: The network connection has been disconnected.
ast: Desconeutóse la conexón a la rede.

en: Preparing network connection '%s'...
ast: Tresnando la conexón de rede «%s»…

en: User authentication required for network connection '%s'...
ast: Necesítase autenticación d'usuariu pa la conexón de rede «%s»…

en: Requesting a network address for '%s'...
ast: Solicitando una direición de rede pa «%s»…

en: Network connection '%s' active
ast: Conexón de rede «%s» activa

en: Starting VPN connection '%s'...
ast: Aniciando conexón VPN «%s»…

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
ast: Necesítase autenticación d'usuariu pa la conexón VPN «%s»…

en: Requesting a VPN address for '%s'...
ast: Solicitando una direición VPN pa «%s»…

en: VPN connection '%s' active
ast: Conexón VPN «%s» activa

en: No network connection
ast: Nun hai conexón de rede

en: NetworkManager Applet
ast: Aplicación NetworkManager

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
ast: Códigu PUK incorreutu; contauta col fornidor del to serviciu.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
ast: Códigu PIN incorreutu; contauta col fornidor del to serviciu.

note: Start the spinner to show the progress of the unlock
en: Sending unlock code...
ast: Unviando códigu de desbloquéu…

en: Mobile Broadband (%s)
ast: Banda ancha móvil (%s)

en: Mobile Broadband
ast: Banda ancha móvil

en: Available
ast: Disponible

en: Connection Established
ast: Afitóse la conexón

en: You are now registered on the home network.
ast: Agora tas rexistráu a la rede de casa.

en: You are now registered on a roaming network.
ast: Agora tas rexistráu nuna rede de roaming.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
ast: Agora tas coneutáu a la rede móvil de banda ancha.

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
ast: Tresnando la conexón móvil de banda ancha «%s»…

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
ast: Configurando la conexón móvil de banda ancha «%s»…

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
ast: Necesítase autenticación d'usuariu pa la conexón móvil de banda ancha «%s»…

en: Mobile broadband connection '%s' active
ast: La conexón móvil de banda ancha «%s» ta activa

en: Auto Ethernet
ast: Ethernet automático

en: DSL authentication
ast: Autenticación DSL

en: (none)
ast: (dengún)

en: More networks
ast: Más redes

en: Error displaying connection information:
ast: Fallu al amosar la información de conexón:

en: Dynamic WEP
ast: WEP dinámica

[ctx: Speed]
en: Unknown
ast: Desconocida

[ctx: Address]
note: Address
en: Unknown
ast: Desconocida

en: IP Address:
ast: Direición IP:

en: Broadcast Address:
ast: Señes de Difusión:

[ctx: Subnet Mask]
note: Prefix
en: Unknown
ast: Desconocida

en: Subnet Mask:
ast: Mázcara de sorrede:

note: --- General ---
en: General
ast: Xeneral

en: Hardware Address:
ast: Señes de Hardware:

en: Speed:
ast: Velocidá:

en: Security:
ast: Seguridá:

en: Default Route:
ast: Camín predetermináu:

en: Ignored
ast: Inoráu

note: Shouldn't really happen but ...
en: No valid active connections found!
ast: Nun s'alcontró denguna conexón activa válida

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
ast: Aplicación d'área de notificación p'alministrar los sos preseos de rede y conexones.

en: NetworkManager Website
ast: Páxina web de NetworkManager

en: Missing resources
ast: Recursos que falten

en: Mobile broadband network password
ast: Contraseña de la rede móvil de banda ancha

en: A password is required to connect to '%s'.
ast: Necesítase una contraseña pa coneutar con «%s»

en: Password:
ast: Contraseña:

en: SIM PIN unlock required
ast: Necesítase un códigu PIN de desbloquéu

en: SIM PIN Unlock Required
ast: Necesítase un códigu PIN de desbloquéu

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PIN
en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
ast: El preséu de banda ancha «%s» necesita un códigu SIM PIN enantes de poder usalu.

note: Translators: PIN code entry label
en: PIN code:
ast: Códigu PIN:

note: Translators: Show/obscure PIN checkbox label
en: Show PIN code
ast: Amosar códigu PIN

en: SIM PUK unlock required
ast: Necesítase un códigu PUK

en: SIM PUK Unlock Required
ast: Necesítase un códigu PUK

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PUK
en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
ast: El preséu de banda ancha «%s» necesita un códigu SIM PUK enantes de poder usalu.

note: Translators: PUK code entry label
en: PUK code:
ast: Códigu PUK:

note: Translators: New PIN entry label
en: New PIN code:
ast: Códigu PIN nuevu:

note: Translators: New PIN verification entry label
en: Re-enter new PIN code:
ast: Reintroduz el nuevu códigu PIN:

note: Translators: Show/obscure PIN/PUK checkbox label
en: Show PIN/PUK codes
ast: Amosar los códigos PIN/PUK

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
ast: La direición IP identifica el to equipu na rede. Calca'l botón «Amestar» p'amestar una direición IP.

note: Delete
en: _Delete
ast: D_esaniciar

en: Ig_nore automatically obtained routes
ast: I_norar caminos sacaos automáticamente

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
ast: Si s'activa, esta conexón nunca va usase como conexón predeterminada de rede.

en: Create…
ast: Crear…

en: M_ode:
ast: M_ou:

note: Edit
en: _Edit
ast: _Editar

en: automatic
ast: automáticu

en: default
ast: predetermináu

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
ast: Fallu al actualizar los secretos de conexón por un error desconocíu.

en: _Username:
ast: Nome d'_usuariu:

en: _Service:
ast: _Serviciu:

en: Sho_w password
ast: A_mosar la contraseña

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: Automatic
ast: Automáticu

en: Twisted Pair (TP)
ast: Par cruzáu (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
ast: Interfaz d'unidá d'acoplamientu (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
ast: Interfaz independiente de medios (MII)

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Speed:
ast: _Velocidá:

en: Aut_onegotiate
ast: Aut_onegociar

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
ast: La dirección MAC introducida equí, va usase como direición de hardware pal preséu de rede nel que s'activa esta conexón. Esta carauterística conozse como clonáu MAC o «spoofing». Exemplu: 00:11:22:33:44:55

en: Automatic with manual DNS settings
ast: Automática con configuración manual de DNS

en: Link-Local
ast: Enllaz-Llocal

en: Shared to other computers
ast: Automáticu
    Automáticu con axustes DNS manuales
    Manual
    Enllaz llocal
    Compartida con otros equipos

en: _Method:
ast: _Métodu:

en: Addresses
ast: Direiciones

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
ast: L'identificador de veceru DHCP permite que l'alministrador de la rede personalice la configuración del ordenador. Si quier usar un identificador de veceru DHCP, conséñelu equí

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
ast: Dominios usaos al resolver nomes de host. Use comes pa xebrar múltiples dominios.

en: D_HCP client ID:
ast: ID del veceru D_HCP:

en: DNS ser_vers:
ast: Sirvidores _DNS:

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
ast: Direiciones IP de los sirvidores de nomes de dominiu usaos pa resolver nomes de host. Use comes pa xebrar múltiples direiciones de sirvidores de nomes de dominiu.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
ast: Al coneutase a redes capaces IPv6, permite a la conexón completar si la configuración IPv4 falla pero la configuración IPv6 tien éxitu.

en: _Routes…
ast: _Rutes…

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
ast: Al coneutase a redes capaces IPv4, permite a la conexón completar si la configuración IPv6 falla pero la configuración IPv4 tien éxitu.

en: Basic
ast: Básica

en: Nu_mber:
ast: Nú_mberu:

en: Advanced
ast: Avanzaes

en: N_etwork ID:
ast: ID de R_ede:

en: Change...
ast: Cambiar…

en: Sho_w passwords
ast: A_mosar les contraseñes

en: Authentication
ast: Identificación

en: Allowed methods:
ast: Métodos permitíos:

en: Configure _Methods…
ast: Configurar _métodos…

en: Compression
ast: Compresión

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
ast: _Usar cifráu puntu-a-puntu (MPPE)

en: _Require 128-bit encryption
ast: _Requerir cifráu de 128-bits

en: Use _stateful MPPE
ast: Usar _estaos MPPE

en: Allow _BSD data compression
ast: Permitir compresión de datos _BSD

en: Allow _Deflate data compression
ast: Permitir compresión de datos _deflate

en: Use TCP _header compression
ast: Usar compresión de ca_beceres TCP

en: Echo
ast: Ecu

en: Send PPP _echo packets
ast: Unviar paquetes _echo PPP

en: Transmission po_wer:
ast: _Potencia de la tresmisión:

en: C_hannel:
ast: _Canal:

en: Ban_d:
ast: Ban_da:

en: Allowed Authentication Methods
ast: Métodos d'identificación permitíos

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
ast: Na mayoría de los casos, los proveedores de PPP soportarán tolos métodos d'identificación. Si la conexón falla, intenta desactivar el soporte pa dellos métodos.

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
ast: El diálogu de l'editor de conexones nun pudo inicializase por un error desconocíu.

en: Could not create new connection
ast: Nun pudo crease la nueva conexón

en: Connection delete failed
ast: Falló desaniciar conexón

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
ast: ¿De verdá quies quitar la conexón %s ?

en: Address
ast: Direición

en: Netmask
ast: Mázcara de rede

en: Gateway
ast: Puerta d'enllaz

en: Metric
ast: Métricu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Editing %s
ast: Editando %s

en: Editing un-named connection
ast: Editando la conexón ensin nome

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
ast: L'editor de la conexón nun fue a atopar dellos ficheros de recursos (nun s'atopó'l ficheru .iu).

en: _Save
ast: _Guardar

en: Save any changes made to this connection.
ast: Guardar cualesquier cambéu fechu nesta conexón.

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
ast: Autenticar pa guardar esta conexón pa tolos usuarios nesti equipu.

en: Could not edit connection
ast: Nun pudo editase la conexón

en: Error initializing editor
ast: Error al anicializar l'editor

en: Connection add failed
ast: Falló amestar conexón

en: Connection _name:
ast: _Nome de la conexón:

en: never
ast: nunca

en: now
ast: agora

note: less than an hour ago
en: %d minute ago | %d minutes ago
ast[0]: fai %d minutu
ast[1]: fai %d minutos

en: %d hour ago | %d hours ago
ast[0]: fai %d hora
ast[1]: fai %d hores

en: %d day ago | %d days ago
ast[0]: fai %d día
ast[1]: fai %d díes

en: %d month ago | %d months ago
ast[0]: fai %d mes
ast[1]: fai %d meses

en: %d year ago | %d years ago
ast[0]: fai %d añu
ast[1]: fai %d años

en: Name
ast: Nome

en: Last Used
ast: Caberu emplegu

en: Edit the selected connection
ast: Editar la conexón seleicionada

en: Authenticate to edit the selected connection
ast: Autentíquese pa editar la conexón seleicionada

en: Delete the selected connection
ast: Desaniciar la conexón seleicionada

en: Authenticate to delete the selected connection
ast: Autentíquese pa desaniciar la conexón seleicionada

en: Don't know how to create '%s' connections
ast: Desconozse cómo crear conexones «%s»

en: Error creating connection
ast: Fallu al crear la conexón

en: Error editing connection
ast: Fallu al editar la conexón

en: Did not find a connection with UUID '%s'
ast: Nun s'alcontró una conexón con UUID «%s»

en: 802.1x Security
ast: Seguridá 802.1x

en: Could not load DSL user interface.
ast: Nun puede cargase l'interfaz d'usuariu DSL

en: DSL connection %d
ast: Conexón DSL %d

note: TRANSLATORS: Default zone set for firewall, when no zone is selected
en: Default
ast: Predetermináu

en: Automatic (VPN)
ast: Automáticu (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
ast: Namái direiciones automátiques (VPN)

en: Automatic, addresses only
ast: Automáticu, namái direiciones

en: Automatic (PPPoE)
ast: Automáticu (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
ast: Namái direiciones automátiques (PPPoE)

en: Automatic (DHCP)
ast: Automáticu (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
ast: Namái direiciones automátiques (DHCP)

en: Link-Local Only
ast: Namái enllaz llocal

en: Editing IPv4 routes for %s
ast: Editando los caminos IPv4 pa %s

en: IPv4 Settings
ast: Axustes de IPv4

en: Could not load IPv4 user interface.
ast: Nun puede cargase l'interfaz d'usuariu IPv4

en: Ignore
ast: Inorar

en: Automatic, DHCP only
ast: Automáticu, DHCP únicamente

en: Editing IPv6 routes for %s
ast: Editando les rutes IPv6 pa %s

en: IPv6 Settings
ast: Axustes de IPv6

en: Could not load IPv6 user interface.
ast: Nun pudo cargase la interface d'usuariu pa IPv6.

en: Could not load mobile broadband user interface.
ast: Nun puede cargase l'interfaz d'usuariu pa banda ancha móvil.

en: Unsupported mobile broadband connection type.
ast: Tipu de conexón de banda ancha móvil non sofitáu.

note: Fall back to just asking for GSM vs. CDMA
en: Select Mobile Broadband Provider Type
ast: Esbillar la triba de proveedor de banda ancha móvil

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
ast: Esbillar la teunoloxía qu'usa el so proveedor de banda ancha móvil. Si nun ta xuru, entrúgue-y al so proveedor.

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
ast: El mio fornidor usa teunoloxía basada en _GSM (ex. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
ast: El mio fornidor usa teunoloxía basada en C_DMA (ex. 1xRTT, EVDO)

note: Translators: "none" refers to authentication methods
en: none
ast: nengún

en: Editing PPP authentication methods for %s
ast: Editando los métodos d'autenticación PPP pa %s

en: PPP Settings
ast: Axustes de PPP

en: Could not load PPP user interface.
ast: Nun puede cargase l'interfaz d'usuariu pa PPP.

en: Select file to import
ast: Esbilla'l ficheru pa importar

en: Could not load VPN user interface.
ast: Nun se puede cargar la interfaz d'usuariu de VPN.

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
ast: Nun pudo alcontrase'l serviciu plugin VPN pa '%s'.

en: VPN connection %d
ast: Conexón VPN %d

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
ast: El módulu complementariu VPN nun fue quien a importar afayadizamente la conexón vPN
    Fallu: nun hai dengún tipu de serviciu VPN.

en: Choose a VPN Connection Type
ast: Escoyer una triba de conexón VPN

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
ast: Escueyi la triba de VPN que quies usar pa la nueva conexón. Si la triba de conexón VPN que quies crear nun apaez na llista, pue ser que nun tengas instaláu'l complementu de VPN correutu.

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ast: Clave WEP 40/128-bit (Hexadecimal o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
ast: Fras de pasu WEP de 128 bits

en: Dynamic WEP (802.1x)
ast: WEP dinámica (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
ast: WPA y WPA2 personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
ast: WPA y WPA2 Enterprise

en: Cannot import VPN connection
ast: Nun se ye quien a importar la conexón VPN

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
ast: El ficheru « %s » nun se puede lleer o nun tien información de conexón VPN reconocibles
    
    Erreur : %s.

en: A file named "%s" already exists.
ast: Un ficheru denomáu « %s » yá existe.

en: _Replace
ast: _Trocar

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ast: ¿Quies trocar %s cola conexón VPN que tas guardando?

en: Cannot export VPN connection
ast: Nun se pue esportar la conexón VPN

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
ast: La conexón VPN « %s » nun se puede esportar a %s.
    
    Fallu : %s.

en: Export VPN connection...
ast: Exportar conexón VPN…

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
ast: La miniaplicación Xestor de rede nun fue a atopar dellos ficheros de recursos (nun s'atopó'l ficheru .ui).

en: _Unlock
ast: _Desbloquiar

en: Connection Information
ast: Información de la conexón

en: Active Network Connections
ast: Conexones de rede actives

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
ast: La so conexón móvil de banda ancha ta configurada colos siguientes axustes:

note: Device
en: Your Device:
ast: El to preséu:

note: Provider
en: Your Provider:
ast: El to fornidor:

note: Plan and APN
en: Your Plan:
ast: El to plan:

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
ast: Agora fadráse una conexón col so proveedor de banda ancha móvil usando los axustes qu'esbilló. Si la conexón falla, o nun puede acceder a los recursos de rede, compruebe de nuevu los sos axustes. Pa modificar los sos axustes de conexón de la banda ancha móvil, esbille «Conexones de rede» dende'l menú Sistema » Preferencies.

en: Confirm Mobile Broadband Settings
ast: Confirmar los axustes de la banda ancha móvil

en: Unlisted
ast: Non llistáu

en: _Select your plan:
ast: _Esbillar el so plan:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
ast: Plan _APN (nome del puntu d'accesu) esbilláu

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
ast: Avisu: Esbillar un plan incorreutu puede traer problemes na facturación de la cuenta de banda ancha móvil o impedir la conectividá.
    
    Si nun tu ta seguru del so plan de precios, entrugue al so proveedor.

en: Choose your Billing Plan
ast: Escoyer el so plan de precios

en: My plan is not listed...
ast: El mio plan nun ta na llista…

en: Select your provider from a _list:
ast: Esbillar el so proveedor d'una _llista:

en: Provider
ast: Fornidor

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
ast: Nun puedo alcontrar el mio fornidor y quiero introducilu a _man:

en: Provider:
ast: Proveedor:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
ast: El mio proveedor usa teunoloxía GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
ast: El mio proveedor usa teunoloxía CDMA (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
ast: Esbille'l so proveedor…

en: Country or Region List:
ast: Llista de país o rexón:

en: Country or region
ast: País o rexón

en: My country is not listed
ast: El mio país nun ta na llista

en: Choose your Provider's Country or Region
ast: Escueye'l país o rexón del to fornidor

en: Installed GSM device
ast: Preséu GSM instaláu

en: Installed CDMA device
ast: Preséu CDMA instaláu

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
ast: Esti asistente ayúdate a configurar de forma cenciella una conexón de banda ancha móvil a una rede de teléfonu móvil (3G)

en: You will need the following information:
ast: Necesitará la siguiente información:

en: Your broadband provider's name
ast: El nome del fornidor de banda ancha

en: Your broadband billing plan name
ast: El nome del to plan de precios

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
ast: (en dalgunos casos) El nome del plan de precios del to APN (nome del puntu d'accesu)

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
ast: Crear una conexón pa _esti preséu móvil de banda ancha:

en: Any device
ast: Cualisquier preséu

en: Set up a Mobile Broadband Connection
ast: Configurar una conexón de banda ancha móvil

en: New Mobile Broadband Connection
ast: Conexón de banda ancha móvil nueva

en: New...
ast: Nuevu...

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
ast: Denguna

en: C_reate
ast: C_rear

en: C_onnection:
ast: Co_nexón:

en: Wired
ast: Cableada

en: Usage:
ast: Usu:

en: This program is a component of NetworkManager (https://wiki.gnome.org/Projects/NetworkManager/).
ast: Esti programa ye un componente de NetworkManager (https://wiki.gnome.org/Projects/NetworkManager/).

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
ast: Nun ta pensáu pa interaición a traviés de la llinia de comandos pero en so llugar execútase nel entornu d'escritoriu GNOME.

en: not enabled
ast: Non habilitáu

en: not registered
ast: nun ta rexistráu

en: Home network (%s)
ast: Rede doméstica (%s)

en: Home network
ast: Rede doméstica

en: searching
ast: guetando

en: registration denied
ast: torgóse'l rexistru

en: Roaming network (%s)
ast: Rede roaming (%s)

en: Roaming network
ast: Rede roaming

en: PIN code required
ast: Necesítase un códigu PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ast: Necesítase un códigu PIN pal preséu móvil de banda ancha

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
ast: La conexón de banda ancha móvil «%s» ta activa: (%d%%%s%s)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
ast: Certificaos DER o PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: Anony_mous identity:
ast: Identidá anóni_ma:

en: Choose a Certificate Authority certificate...
ast: Escueyi un certificáu d'una autoridá de certificación...

en: Version 0
ast: Versión 0

en: Version 1
ast: Versión 1

en: C_A certificate:
ast: Certificáu C_A:

en: Unencrypted private keys are insecure
ast: Les claves privaes ensin cifrar nun son segures

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
ast: La clave privada esbillada nun paez que tea protexida por una contraseña. Esto podría permitir que les tos credenciales de seguridá se comprometiesen. Esbilla una clave privada protexida por contraseña.
    
    (Puedes protexer la to clave privada con una contraseña con openssl)

en: Choose your personal certificate...
ast: Escueyi'l to certificáu personal...

en: Choose your private key...
ast: Escueyi la to clave...

en: I_dentity:
ast: I_dentidá:

en: _User certificate:
ast: Certificáu del _usuariu:

en: Private _key:
ast: C_lave privada:

en: _Private key password:
ast: Contraseña de clave pri_vada:

en: 1 (Default)
ast: 1 (Predetermináu)

en: Open System
ast: Sistema abiertu

en: Shared Key
ast: Contraseña compartida

en: _Key:
ast: _Clave:

en: Sho_w key
ast: A_mosar la clave

en: WEP inde_x:
ast: Índ_iz WEP:

en: _Type:
ast: _Triba:
