ubuntu-system-settings - en to lt translation catalogue (22 entries)

en: System Settings
lt: Sistemos nustatymai

en: Cancel
lt: Atsisakyti

en: Set
lt: Nustatyti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: Wi-Fi
lt: Belaidis Wi-Fi

en: Stop playing
lt: Stabdyti grojimą

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
lt: Garsas

en: Ringtone
lt: Skambėjimo melodija

en: Messages:
lt: Pranešimai:

en: Message received
lt: Gauta žinutė

en: Other sounds:
lt: Kiti garsai:

en: Reset all system settings…
lt: Atstatyti visus sistemos nustatymus…

en: Reset all system settings
lt: Atstatyti visus sistemos nustatymus

en: Spell checking
lt: Rašybos tikrinimas

en: Confirm
lt: Patvirtinti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
lt: Kalba ir tekstas

en: Keyboard layouts
lt: Klaviatūros išdėstymai

en: All layouts available:
lt: Visi prieinami išdėstymai:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute | %1 minutes
lt[0]: %1 minutė
lt[1]: %1 minutės
lt[2]: %1 minučių

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
lt: Sauga ir privatumas

en: Diagnostics
lt: Diagnostika

en: Location
lt: Vietovė

en: Headset
lt: Ausinės
