Smuxi - IRC client - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

en: Connecting to campfire...
pt_BR: Conectando a campfire

en: Connected to campfire
pt_BR: Conectado a campfire

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Campfire Commands
pt_BR: Comandos do Campfire

en: has uploaded '{0}' ({1} B) {2}
pt_BR: fez upload '{0}' ({1} B) {2}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has joined {0}
pt_BR: Entrou em {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has left {0}
pt_BR: Saiu de {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has locked {0}
pt_BR: Trancou {0}

note: TRANSLATOR: {0} is the name of the room
en: has unlocked {0}
pt_BR: Destravou {0}

en: has changed the topic
pt_BR: Mudou o tópico

en: has performed an unknown action
pt_BR: Fez uma ação desconhecida
