Smuxi - IRC client - en to cs translation catalogue (251 entries)

en: Smuxi Preferences
cs: Nastavení Smuxi

en: The nickname to use. You can specify extra nicknames (separated by spaces) which will be used as fallbacks when the first choice is not available. By default $nick_ and $nick__ will be used as fallbacks.
cs: Použít tuto přezdívku. Můžete zvolit více přezdívek (oddělených mezerami), které se použijí jako náhradní v případě, že první přezdívka nebude dostupná. Ve výchozím nastavení budou použity náhradní přezdívky $nick_ a $nick__.

en: Nickname(s):
cs: Přezdívka(y)

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Realname:
cs: Skutečné jméno:

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Automatically convert UTF-8 characters
cs: Automaticky převádět znaky UTF-8

en: <b>General</b>
cs: <b>Obecné</b>

en: Type:
cs: Druh:

en: Host:
cs: Hostitel:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Show Password
cs: Ukázat heslo

en: <b>Network Proxy</b>
cs: <b>Síťový proxy</b>

en: On Connect Commands:
cs: Příkazy při připojení:

en: On Startup Commands:
cs: Příkazy při spuštění:

en: <b>Global Commands</b>
cs: <b>Globální příkazy</b>

en: C_onnection
cs: _Připojení

en: Timestamp Format:
cs: Formát času:

en: Buffer Lines:
cs: Pamatovat si řádky:

en: Engine Buffer Lines:
cs: Pamatovat si řádky enginu:

en: ss = seconds
    mm = minutes
    hh = hours (01 - 12)
    HH = hours (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = day
    MM = month
    yy/yyyy = year
cs: ss = sekundy
    mm = minuty
    hh = hodiny (01 - 12)
    HH = hodiny (00 - 23)
    tt = Dopoledne/Odpoledne
    
    dd = den
    MM = měsíc
    yy/yyyy = rok

en: Persistency Type:
cs: Druh ukládání:

en: Volatile Buffer Lines:
cs: Počet dočasných řádků v bufferu:

en: Persistent Buffer Lines:
cs: Počet trvalých řádků v bufferu:

en: <b>Message Buffer</b>
cs: <b>Buffer zpráv</b>

en: Strip Colors
cs: Barevný proužek

en: Strip Formattings
cs: Formátování proužku

en: Strip UTF-8
cs: Proužek v UTF-8

en: Show Advanced Settings
cs: Zobrazit pokročilá nastavení

en: <b>Advanced</b>
cs: <b>Pokročilé</b>

en: General
cs: Obecné

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Top
cs: Nahoře

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Bottom
cs: Dole

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Left
cs: Vlevo

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Right
cs: Vpravo

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: None
cs: Žádné

en: <b> Tabs Position </b>
cs: <b> Umístění záložek </b>

en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: Activity
cs: Aktivita

en: No Activity
cs: Žádná aktivita

en: <b> Tab Colors </b>
cs: <b> Barvy záložek </b>

en: Automatically switch to newly opened person chats
cs: Automaticky přepnout k nově otevřeným chatům s jednotlivci

en: Automatically switch to newly opened group chats
cs: Automaticky přepnout k nově otevřeným skupinovým chatům

en: Tree
cs: Strom

en: Completion Character:
cs: Znak dokončování:

en: Command Character:
cs: Znak příkazu:

en: Command History Size:
cs: Velikost historie příkazů:

en: Bash-Style Completion
cs: Dokončování ve stylu Bash

en: <b> Entry Field </b>
cs: <b> Vstupní políčko </b>

en: Input
cs: Vstup

en: Nick Colors
cs: Barvy přezdívek

en: <b> Person List Position </b>
cs: <b> Umístění seznamu osob </b>

en: Override
cs: Potlačit

en: <b> Font </b>
cs: <b> Písmo </b>

en: <b> Topic Position </b>
cs: <b> Umístění témata </b>

en: Foreground
cs: Popředí

en: Background
cs: Pozadí

en: <b> Color </b>
cs: <b> Barva </b>

note: This is a setting for character based line wrapping vs word based when showing messages
en: _Wrap Mode:
cs: Režim zalamování:

en: Highlight words:
cs: Zvýraznit slova:

en: Beep on highlight
cs: Pípnout při zvýraznění

en: <b> Highlighting </b>
cs: <b> Zvýraznění </b>

en: Output
cs: Výstup

en: Enable
cs: Povolit

en: Show always
cs: Ukazovat vždy

en: Show when window is minimized
cs: Ukázat když je okno minimalizováno

en: Show when window is closed
cs: Ukázat když je okno zavřeno

en: <b> Notification Area Icon </b>
cs: <b> Ikona oznamovací oblasti </b>

en: Show Smuxi in the messaging menu
cs: Zobrazit Smuxi v nabídce zpráv

en: <b>Messaging Menu</b>
cs: <b>Nabídka zpráv</b>

en: Show notification popups
cs: Zobrazit vyskakovací upozornění

en: <b>Notification Popups</b>
cs: <b>Vyskakovací upozornění</b>

en: Notification
cs: Upozornění

en: _Interface
cs: Vzhled

en: _Servers
cs: _Servery

en: _Filters
cs: _Filtry

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Log Filtered Messages
cs: Uchovávat filtrované zprávy

en: _Logging
cs: Přihlašování

en: Automatically connect to server at startup
cs: Po spuštění se automaticky připojit k serveru

en: Protocol:
cs: Protokol:

en: Network:
cs: Síť:

en: Hostname:
cs: Hostitel:

en: Smuxi IRC Client
cs: Smuxi klient IRC

en: Chat with other people on IRC
cs: Chatujte s jinými lidmi na IRC

en: Smuxi is an open-source, distributed and user-friendly chat client for IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campfire and SignalR's JabbR.
cs: Smuxi je distribuovaný, uživatelsky přívětivý chatový klient s otevřeným zdrojovým kódem pro IRC, Twitter, Jabber/XMPP, Campfire a JabbR od SignalR.

en: Inspired by the combination of screen and irssi, Smuxi has a detachable server (or like a "normal" client) that stays connected when you aren't, and can allow multiple Smuxi frontends to be connected and in sync. This is similar to screen+irssi or IRC bouncers, but more elegant and powerful.
cs: Inspirován kombinací screenu a irssi, má Smuxi oddělitelný server (nebo jako "normální" klient) který zůstává připojen kdy uživatel není, a dovoluje připojení a synchronizaci několika Smuxi uživatelských rozhraní najednou. Chová se tedy podobně jako screen+irssi nebo bouncery IRC, ale elegantněji a mocněji.

en: The main window showing an IRC channel
cs: Hlavní okno s kanálem IRC

en: Smuxi Website
cs: Web Smuxi

en: Oops, I did it again...
cs: Hups, zkouším to znovu...

en: Smuxi crashed because an unhandled exception was thrown!
cs: Smuxi spadl, protože obdržel nezpracovatelný požadavek!

en: Here is the stacktrace, please report this bug!
cs: Zde je výpis, nahlaste prosím tuto chybu!

en: _Report Bug
cs: _Nahlásit chybu

en: Engine not found.
cs: Engine nenalezen.

en: Engine Manager
cs: Správce enginu

en: Select which Smuxi engine you want to connect to
cs: Vyberte engine Smuxi ke kterému se chcete připojit

en: Use Low Bandwidth Mode
cs: Použít režim pomalého spojení

en: Local Engine
cs: Místní engine

en: Please select an engine!
cs: Vyberte si prosím engine!

en: Your frontend is not compatible with the engine!
    Engine Version: {0} Frontend Version: {1}
    Engine Protocol: {2} Frontend Protocol: {3}
cs: Vaše uživatelské rozhraní není kompatibilní s enginem!
    Verze enginu: {0} Verze uživatelského rozhraní: {1}
    Protokol enginu: {2} Protokol uživatelského rozhraní: {3}

en: An error occurred while connecting to the engine!
cs: Během připojování k enginu se vyskytla chyba!

en: Engine URL: {0}
cs: Adresa enginu: {0}

en: Error: {0}
cs: Chyba: {0}

en: Are you sure you want to delete the engine "{0}"?
cs: Opravdu si přejete odstranit engine "{0}"?

en: You are going to paste {0} lines. Do you want to continue?
cs: Chystáte se vložit {0} řádků. Chcete pokračovat?

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Frontend Commands
cs: Příkazy rozhraní

en: Bringing already running Smuxi instance to foreground...
cs: Přenáším již běžící instanci Smuxi do popředí...

en: {0} Users
cs: {0} uživatelů

en: Sorry, not implemented yet!
cs: Promiňte, ještě není podporováno!

note: fill ListStore
en: Character
cs: Znak

en: Word
cs: Slovo

en: This setting specifies if Smuxi should store chat messages in memory (volatile) or to disk (persistent).
    For persistent you can choose between Db4o, an object database or SQLite, a relational database.
    The Db4o backend has known issues like high memory and CPU usage and can even lead to crashes and thus it is deprecated.
    The SQLite backend has no known performance or stability issues but is still an optional preview feature.
cs: Toto nastavení ovládá jestli má Smuxi ukládat zprávy do operační paměti (dočasně) nebo na disk (stále).
    Pro trvalé uložení můžete zvolit objektovou databázi Db4o nebo relační databázi SQLite.
    Modul Db4o má několik známých problémů jako vysoké užití paměti a procesoru a někdy dokonce i pády programu; jeho použití již není doporučeno.
    U modulu SQLite nejsou žádné problémy s výkonem či stabilitou známy, ale zatím je jen volitelný a experimentální.

en: Volatile
cs: dočasný

en: Persistent (Preview)
cs: stálý (experimentální)

en: Persistent: Db4o (Deprecated)
cs: stálý: Db4o (nedoporučený)

en: Persistent: SQLite (Preview)
cs: stálý: SQLite (experimentální)

en: No Proxy
cs: Nepoužívat proxy

en: System Default
cs: Podle systému

en: Connection
cs: Připojení

en: Interface
cs: Vzhled

en: Servers
cs: Servery

en: Filters
cs: Filtry

en: Logging
cs: Přihlašování

en: Nicknames(s) field must not be empty.
cs: Políčko Přezdívka(y) nemůže být prázdné.

en: Invalid highlight regex: '{0}'. Reason: {1}
cs: Neplatný výraz pro zvýraznění: '{0}'. Příčina: {1}

en: Name
cs: Název

en: Topic
cs: Téma

en: Searching for group chats without a filter is not recommended.  This may take a while, or may not work at all.
    Do you wish to continue?
cs: Vyhledávání skupinových chatů bez filtru není doporučeno.  Nemusí vždy fungovat, nebo zabere hodně času.
    Přejete si pokračovat?

en: Error while fetching the list of group chats from the server.
cs: Chyba při přijmu seznamu skupinových chatů ze serveru.

en: Disconnected from engine.
cs: Odpojen od enginu.

en: Reconnecting to engine... (attempt {0})
cs: Obnovuji připojení k enginu... (pokus {0})

en: Cause: {0}
cs: Způsobeno: {0}

en: The frontend has lost the connection to the server.
    Do you want to reconnect now?
cs: Rozhraní ztratilo spojení se serverem.
    Chcete se nyní znovu připojit?

en: Reconnecting to the server has failed.
    Do you want to try again?
cs: Opětovné připojení k serveru selhalo.
    Chcete to zkusit znovu?

en: The server has lost the connection to the frontend.
    Do you want to reconnect now?
cs: Server ztratil spojení s rozhraním.
    Chcete se nyní znovu připojit?

en: Show
cs: Zobrazit

en: Protocol
cs: Protokol

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Unable to load server:
cs: Nelze nahrát server:

en: Person / Private
cs: Osobní / Soukromý

en: Group / Public
cs: Skupinový / Veřejný

en: Engine Assistant - Smuxi
cs: Asistent enginu - Smuxi

en: Add Smuxi Engine
cs: Přidat engine Smuxi

en: Edit Smuxi Engine
cs: Upravit engine Smuxi

en: Credentials
cs: Kredity

en: Now you can use the Smuxi Engine
cs: Nyní můžete používat tento engine Smuxi

en: Thank you
cs: Děkujeme

en: An engine with this name already exists! Please specify a different one.
cs: Engine s tímto názvem již existuje. Zadejte prosím jiný název.

en: Enter which chat to join
cs: Zadejte se kterým chatem se připojit

en: About Smuxi
cs: O Smuxi

note: TODO: add cmd+, accelerator
en: Preferences
cs: Nastavení

en: Unable to add server:
cs: Nelze přidat server:

en: Switching to local engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
cs: Přepnutím na místní engine se odpojíte od aktuálního enginu!
    Opravdu si přejete pokračovat?

en: Switching the remote engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
cs: Přepnutím na vzdálený engine se odpojíte od aktuálního enginu!
    Opravdu si přejete pokračovat?

en: Day changed from {0} to {1}
cs: Den se změnil z {0} v {1}

en: Day changed to {0}
cs: Den změněn na {0}

en: Invalid filter regex: '{0}'. Reason: {1}
cs: Neplatný výraz pro filtr: '{0}'. Příčina: {1}

en: Are you sure you want to delete the selected filter?
cs: Opravdu si přejete smazat vybraný filtr?

en: Protocol / Server
cs: Protokol / Server

en: Chat Type
cs: Typ chatu

en: Normal
cs: Normální

en: Event
cs: Událost

en: Type
cs: Typ

en: Pattern
cs: Vzor

en: Low Bandwidth Mode is active: no messages synced.
cs: Režim pomalého spojení je aktivní: nesynchronizuji zprávy.

en: Show _Menubar
cs: Zobrazit _nabídky

en: Retrieving user list for {0}...
cs: Přijímání seznamu uživatelů pro {0}...

note: TRANSLATOR: this string will be appended to the one above
en: done.
cs: hotovo.

en: Reconnect
cs: Opět se připojit

en: Closing the protocol chat will also close all open chats connected to it!
    Are you sure you want to do this?
cs: Zavření tohoto chatového protokolu také zavře všechny otevřené chaty na něm připojené!
    Opravdu si přejete pokračovat?

en: Are you sure you want to delete the selected server?
cs: Opravdu si přejete smazat vybraný server?

en: Unable to edit server:
cs: Nelze upravit server:

en: Find
cs: Najít

en: _Search for:
cs: _Hledat:

en: _Match Case
cs: _Výsledky

en: Search _Backwards
cs: Hledat pozpát_ku

en: _Wrap Around
cs: Přenášet te_xt

en: Use _Regular Expressions
cs: Použít re_gulární výrazy

en: Smuxi - Find Group Chat
cs: Smuxi - Najít skupinový chat

en: _Name:
cs: _Název:

en: Join
cs: Vstoupit

en: _Server
cs: S_erver

en: _View
cs: Zo_brazit

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: Connect
cs: Spojit se

en: Open Log
cs: Otevřít protokol

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Connect
cs: _Spojit se

en: _Add
cs: _Přidat

en: _Manage
cs: Spr_avovat

en: _Open / Join Chat
cs: _Otevřít / vstoupit do chatu

en: _Find Group Chat
cs: _Najít skupinový chat

en: C_lear All Activity
cs: _Vyprázdnit všechnu aktivitu

en: _Next Chat
cs: _Další Chat

en: _Previous Chat
cs: Předcho_zí Chat

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Use Local Engine
cs: Po_užit místní engine

en: _Add Remote Engine
cs: Př_idat vzdálený engine

en: Switch Remote Engine
cs: Připojit se k jinému vzdálenému enginu

en: _Caret Mode
cs: Z_nakový režim

en: _Browse Mode
cs: Mód _prohledávání

en: Show _Statusbar
cs: Zobrazit _stavový řádek

en: _Fullscreen
cs: _Plná obrazovka

en: _About
cs: _O Smuxi

en: Find Group Chat
cs: Najít skupinový chat

en: _Website
cs: _Webová stránka

en: Show _Toolbar
cs: Zobrazit _panel nástrojů

en: Smuxi - Connect
cs: Smuxi - Spojení

en: Smuxi - Preferences
cs: Smuxi - Předvolby

en: Nicknames:
cs: Přezdívky:

en: Tabs
cs: Záložky

en: <b> User List Position </b>
cs: <b> Umístění seznamu uživatelů </b>

en: <b> Channel </b>
cs: <b> Kanál </b>

en: <b>Channel Filters</b>
cs: <b>Filtry kanálů</b>

en: <b>User Filters</b>
cs: <b>Filtry uživatelů</b>

en: Use _SSH Tunnel
cs: Použít tunel _SSH

en: <span size="small">Enables the use of SSH for the connection.  This has a small performance impact, but is more secure and required when using NAT or port-based firewalls</span>
cs: <span size="small">Povolí používat SSH pro toto připojení.  To má malý dopad na výkon, ale je to mnohem bezpečnější a je potřeba pokud používáte NAT nebo firewally založené na portech</span>

en: SSH _Host:
cs: _Hostitel SSH:

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the SSH server</span>
cs: <span size="small">DNS nebo IP adresa a port SSH serveru</span>

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the Smuxi server</span>
cs: <span size="small">DNS nebo IP adresa a port serveru Smuxi</span>

en: _Smuxi Host:
cs: Hostitel _Smuxi:

en: _SSH Username: (optional)
cs: _SSH uživatelské jméno: (volitelné)

en: <span size="small">Username which will be used to log into the SSH server</span>
cs: <span size="small">Uživatelské jméno pro přihlášení k SSH serveru</span>

en: _SSH Password: (optional)
cs: _SSH heslo: (volitelné)

en: <span size="small">Password which will be used to log into the SSH server. The password is optional if SSH key authorization is used (see below).</span>
cs: <span size="small">Heslo ke spojení se serverem SSH. Není nutné jej zadat při autorizaci pomocí klíče SSH (viz dole).</span>

en: _SSH Keyfile: (optional)
cs: Soubor s klíčem _SSH: (nepovinný)

note: Container child vbox17.Gtk.Box+BoxChild
en: Select a File
cs: Vyberte soubor

en: <span size="small">SSH private keyfile which will be used to log into the SSH server</span>
cs: <span size="small">Soubor se soukromým klíčem SSH který bude použit při spojování se serverem SSH</span>

en: _Username:
cs: _Uživatel:

en: <span size="small">Username which will be used to log into the Smuxi server</span>
cs: <span size="small">Uživatelské jméno pro přihlášení k serveru Smuxi</span>

en: _Password:
cs: H_eslo:

en: <span size="small">Password of the user</span>
cs: <span size="small">Heslo uživatele</span>

en: _Verify Password:
cs: _Ověřit heslo:

en: <span size="small">Repeat the password for verification</span>
cs: <span size="small">Zopakujte heslo pro ověření</span>

en: Welcome to the Smuxi Engine Configuration Assistant.
    You need to enter some information before you can use the engine.
    
    Click "Forward" to begin.
cs: Vítejte v asistentu nastavení enginu Smuxi.
    Před použitím enginu bude třeba, aby jste zadali některé informace.
    
    Začněte kliknutím na "Pokračovat".

en: _Engine Name:
cs: _Název enginu:

en: <span size="small">Profile name of the new engine</span>
cs: <span size="small">Název profilu nového enginu</span>

en: _Default Engine:
cs: _Výchozí engine:

en: Use as new default engine
cs: Použít jako nový výchozí engine

en: <span size="small">If enabled, the current engine will be the default next time Smuxi is started</span>
cs: <span size="small">Pokud je zaškrtnuto, aktuální engine bude použit jako výchozí při příštím spuštění Smuxi</span>

en: Smuxi - Open Chat
cs: Smuxi - Otevřít chat

en: _Type:
cs: _Typ

en: _Hostname:
cs: _Hostitel:

en: _Network:
cs: _Síť:

en: Nickname:
cs: Přezdívka:

en: _Protocol:
cs: P_rotokol:

en: Use Encryption
cs: Použít šifrování

en: Validate Server Certificate
cs: Ověřit certifikát serveru

en: _On Connect Commands:
cs: _Příkazy při připojení:

en: _Ignore Commands
cs: _Ignorovat příkazy
