Smuxi - IRC client - en to sk translation catalogue (208 entries)

en: <b> Chat </b>
sk: <b> Rozhovor </b>

en: <b> Color </b>
sk: <b> Farba </b>

en: <b> Entry Field </b>
sk: <b> Vstupné pole </b>

en: <b> Font </b>
sk: <b> Písmo </b>

en: <b> Highlighting </b>
sk: <b> Zvýraznenie </b>

en: <b> Notification Area Icon </b>
sk: <b> Ikona oznamovacej oblasti </b>

en: <b> Person List Position </b>
sk: <b> Umiestnenie zoznamu osôb </b>

en: <b> Tab Colors </b>
sk: <b> Farby kariet </b>

en: <b> Tabs Position </b>
sk: <b> Umiestnenie kariet </b>

en: <b> Topic Position </b>
sk: <b> Umiestnenie témy </b>

en: <b>General</b>
sk: <b>Všeobecné</b>

en: <b>Global Commands</b>
sk: <b>Globálne príkazy</b>

en: <b>Messaging Menu</b>
sk: <b>Ponuka správ</b>

en: <b>Network Proxy</b>
sk: <b>Proxy siete</b>

en: <b>Notification Popups</b>
sk: <b>Vyskakovacie okno upozornení</b>

en: Activity
sk: Aktivita

en: Automatically connect to server at startup
sk: Po spustení sa automaticky pripojiť k serveru

en: Background
sk: pozadie

en: Bash-Style Completion
sk: Dokončovanie v štýle Bash

en: Beep on highlight
sk: Pípnuť pri zvýraznení

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Bottom
sk: Dole

en: Buffer Lines:
sk: Pamätať si riadky:

en: C_onnection
sk: _Pripojenie

en: Command Character:
sk: Znak príkazu:

en: Command History Size:
sk: Počet príkazov v histórii:

en: Completion Character:
sk: Znak dokončovania:

en: Enable
sk: Povoliť

en: Enabled
sk: Povolené

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Engine Buffer Lines:
sk: Pamätať si riadky enginu:

en: Foreground
sk: popredie

en: General
sk: Všeobecné

en: Highlight
sk: Zvýrazňovanie

en: Highlight words:
sk: Zvýrazniť slová:

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Hostname:
sk: Názov hostiteľa:

en: Input
sk: Vstup

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Left
sk: Vľavo

en: Log Filtered Messages
sk: Zaznamenávať filtrované správy

en: Network:
sk: Sieť:

en: Nick Colors
sk: Farby prezývok

en: Nickname(s):
sk: Prezývka(y)

en: No Activity
sk: Žiadna aktivita

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: None
sk: Žiadne

en: Notification
sk: Upozornenie

en: On Connect Commands:
sk: Príkazy pri pripojení:

en: On Startup Commands:
sk: Príkazy pri spustení:

en: Output
sk: Výstup

en: Override
sk: Potlačiť

en: Password:
sk: Heslo:

en: Protocol:
sk: Protokol:

en: Realname:
sk: Skutočné meno:

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox12.Gtk.Box+BoxChild
en: Right
sk: Vpravo

en: Show Advanced Settings
sk: Zobraziť pokročilé nastavenia

en: Show Password
sk: Zobraziť heslo

en: Show Smuxi in the messaging menu
sk: Zobraziť Smuxi v ponuke správ

en: Show always
sk: Vždy zobraziť

en: Show notification popups
sk: Zobraziť vyskakovacie okná upozornení

en: Show when window is closed
sk: Zobraziť ak je okno zatvorené

en: Show when window is minimized
sk: Zobraziť ak je okno minimalizované

en: Strip Colors
sk: Odstrániť farby

en: Strip Formattings
sk: Odstrániť formátovanie

en: Strip UTF-8
sk: Odstrániť UTF-8

en: Tabs
sk: Karty

en: The nickname to use. You can specify extra nicknames (separated by spaces) which will be used as fallbacks when the first choice is not available. By default $nick_ and $nick__ will be used as fallbacks.
sk: Prezývka ktorá sa použije. Môžete si zvoliť viacero prezývok (oddelených medzerami), ktoré sa použijú ako náhradné v prípade, že prvá prezývka nebude dostupná. V predvolenom nastavení budú použité náhradné prezývky v tvare $prezývka_ a $prezývka__.

en: Timestamp Format:
sk: Formát časovej značky:

note: Container child vbox6.Gtk.Box+BoxChild Container child vbox11.Gtk.Box+BoxChild
en: Top
sk: Hore

en: Type:
sk: Typ:

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: _Filters
sk: _Filtre

en: _Interface
sk: _Rozhranie

en: _Logging
sk: _Zaznamenávanie

en: _Servers
sk: _Servery

note: This is a setting for character based line wrapping vs word based when showing messages
en: _Wrap Mode:
sk: Režim _zalamovania:

en: ss = seconds
    mm = minutes
    hh = hours (01 - 12)
    HH = hours (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = day
    MM = month
    yy/yyyy = year
sk: ss = sekundy
    mm = minúty
    hh = hodiny (01 - 12)
    HH = hodiny (00 - 23)
    tt = AM/PM
    
    dd = deň
    MM = mesiac
    yy/yyyy = rok

en: Chat with other people on IRC
sk: Rozprávajte sa s ostatnými ľuďmi na IRC

en: Smuxi IRC Client
sk: IRC klient Smuxi

en: Smuxi Website
sk: Internetová stránka Smuxi

en: Oops, I did it again...
sk: Hups, skúsi sa to znova...

en: Smuxi crashed because an unhandled exception was thrown!
sk: Aplikácia Smuxi spadla, pretože dostala nespracovateľnú požiadavku!

en: Here is the stacktrace, please report this bug!
sk: Tu je výpis, prosím nahláste túto chybu!

en: _Report Bug
sk: _Nahlásiť chybu

en: Engine Manager
sk: Správca enginu

en: Select which Smuxi engine you want to connect to
sk: Vyberte engine Smuxi ku ktorému sa chcete pripojiť

en: Local Engine
sk: Miestny engine

en: Please select an engine!
sk: Prosím vyberte engine!

en: Your frontend version ({0}) does not match the engine version ({1})!
sk: Verzia rozhrania ({0}) nezodpovedá verzii enginu ({1})!

en: An error occurred while connecting to the engine!
sk: Počas pripájania k enginu sa vyskytla chyba!

en: Engine URL: {0}
sk: Adresa enginu: {0}

en: Error: {0}
sk: Chyba: {0}

en: Are you sure you want to delete the engine "{0}"?
sk: Naozaj si želáte odstrániť engine "{0}"?

en: You are going to paste {0} lines. Do you want to continue?
sk: Chystáte sa vložiť {0} riadkov. Chcete pokračovať?

note: TRANSLATOR: this line is used as a label / category for a list of commands below
en: Frontend Commands
sk: Príkazy rozhrania

en: _File
sk: _Súbor

en: _Quick Connect
sk: _Rýchle pripojenie

en: _Manage
sk: Spr_avovať

en: _Chat
sk: _Rozhovor

en: Open / Join Chat
sk: Otvoriť / Pripojiť sa k rozhovoru

en: _Find Group Chat
sk: _Nájsť skupinový rozhovor

en: C_lear All Activity
sk: _Vymazať všetku aktivitu

en: _Next Chat
sk: Ď_alší rozhovor

en: _Previous Chat
sk: P_redchádzajúci rozhovor

en: Open Log
sk: Otvoriť záznam

en: _Use Local Engine
sk: _Použiť miestny engine

en: _Add Remote Engine
sk: Prid_ať vzdialený engine

en: _Switch Remote Engine
sk: Pr_epnúť vzdialený engine

en: _View
sk: Zo_braziť

en: _Caret Mode
sk: Režim _kurzora

en: _Browse Mode
sk: Režim _prehliadania

en: Show _Menubar
sk: Zobraziť _ponuku

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Unable to add server:
sk: Nie je možné pridať server:

en: Unknown ChatType: {0}
sk: Neznámy typ rozhovoru: {0}

en: Switching to local engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
sk: Prepnutím na miestny engine sa odpojíte od aktuálneho enginu! 
    Naozaj si želáte pokračovať?

en: Switching the remote engine will disconnect you from the current engine!
    Are you sure you want to do this?
sk: Prepnutím na vzdialený engine sa odpojíte od aktuálneho enginu!
    Naozaj si želáte pokračovať?

en: Sorry, not implemented yet!
sk: Prepáčte, ešte nie je podporované!

note: fill ListStore
en: Character
sk: Znak

en: Word
sk: Slovo

en: No Proxy
sk: Žiadne proxy

en: System Default
sk: Predvolené systémom

en: Connection
sk: Pripojenie

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Servers
sk: Servery

en: Filters
sk: Filtre

en: Logging
sk: Zaznamenávanie

en: Nicknames(s) field must not be empty.
sk: Pole s prezývkou nemôže byť prázdne.

en: Invalid highlight regex: '{0}'. Reason: {1}
sk: Neplatný výraz pre zvýraznenie: '{0}'. Príčina: {1}

en: Name
sk: Názov

en: Topic
sk: Téma

en: Searching for group chats without a filter is not recommended.  This may take a while, or may not work at all.
    Do you wish to continue?
sk: Vyhľadávanie skupinových rozhovorov bez filtra nie je odporúčané. Nemusí vždy fungovať, alebo zaberie veľa času.
    Želáte si pokračovať?

en: Error while fetching the list of group chats from the server.
sk: Chyba pri prijíme zoznamu skupinových rozhovorov zo servera.

en: Cause: {0}
sk: Spôsobené: {0}

en: The frontend has lost the connection to the server.
    Do you want to reconnect now?
sk: Rozhranie stratilo spojenie so serverom.
    Chcete sa teraz znova pripojiť?

en: Reconnecting to the server has failed.
    Do you want to try again?
sk: Opätovné pripojenie k serveru zlyhalo.
    Chcete to skúsiť znova?

en: The server has lost the connection to the frontend.
    Do you want to reconnect now?
sk: Server stratil spojenie s rozhraním.
    Chcete sa teraz znova pripojiť?

en: Show
sk: Zobraziť

en: Protocol
sk: Protokol

en: Hostname
sk: Hostiteľ

en: Unable to load server:
sk: Nie je možné nahrať server:

en: Person / Private
sk: Osobný / Súkromný

en: Group / Public
sk: Skupinový / Verejný

en: Engine Assistant - Smuxi
sk: Asistent enginu - Smuxi

en: Add Smuxi Engine
sk: Pridať engine Smuxi

en: Edit Smuxi Engine
sk: Upraviť engine Smuxi

en: Credentials
sk: Overenia

en: Now you can use the Smuxi Engine
sk: Teraz môžete používať Smuxi engine

en: Thank you
sk: Ďakujeme

en: An engine with this name already exists! Please specify a different one.
sk: Engine s týmto názvom už exituje! Zadajte prosím iný názov.

en: Day changed to {0}
sk: Deň zmenený na {0}

en: Invalid filter regex: '{0}'. Reason: {1}
sk: Neplatný výraz pre filter: '{0}'. Príčina: {1}

en: Are you sure you want to delete the selected filter?
sk: Naozaj si želáte zmazať vybraný filter?

en: Protocol / Server
sk: Protokol / Server

en: Chat Type
sk: Typ rozhovoru

en: Normal
sk: Normálny

en: Event
sk: Udalosť

en: Type
sk: Typ

en: Pattern
sk: Vzor

en: Retrieving user list for {0}...
sk: Prijímanie zoznamu používateľov pre {0}...

note: TRANSLATOR: this string will be appended to the one above
en: done.
sk: hotovo.

en: Person
sk: Osoba

en: Closing the protocol chat will also close all open chats connected to it!
    Are you sure you want to do this?
sk: Zatvorenie tohoto protokolu rozhovoru zatvorí taktiež všetky otvorené rozhovory pripojené na ňom!
    Naozaj si želáte pokračovať?

en: Are you sure you want to delete the selected server?
sk: Naozaj si želáte zmazať vybraný server?

en: Unable to edit server:
sk: Nie je možné upraviť server:

en: Find
sk: Nájsť

en: _Search for:
sk: _Hľadať:

en: _Match Case
sk: _Rozlišovať veľkosť

en: Search _Backwards
sk: Hľadať s_pätne

en: _Wrap Around
sk: Prenášať te_xt

en: Use _Regular Expressions
sk: Použiť _regulárne výrazy

en: Smuxi - Find Group Chat
sk: Smuxi - Nájsť skupinový rozhovor

en: _Name:
sk: _Názov:

en: Smuxi - Quick Connect
sk: Smuxi - Rýchle pripojenie

en: Smuxi - Preferences
sk: Smuxi - Predvoľby

en: Nicknames:
sk: Prezývky:

en: <b> User List Position </b>
sk: <b> Umiestnenie zoznamu používateľov </b>

en: <b> Channel </b>
sk: <b> Kanál </b>

en: <b>Channel Filters</b>
sk: <b>Filtre kanálov</b>

en: <b>User Filters</b>
sk: <b>Filtre používateľov</b>

en: Use _SSH Tunnel
sk: Použiť tunel _SSH

en: <span size="small">Enables the use of SSH for the connection.  This has a small performance impact, but is more secure and required when using NAT or port-based firewalls</span>
sk: <span size="small">Povolí používať SSH pre toto pripojenie.  Má to malý dopad na výkon, ale je to oveľa bezpečnejšie a je to nutné pokiaľ používate NAT alebo firewally založené na portoch</span>

en: SSH _Host:
sk: _Hostiteľ SSH:

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the SSH server</span>
sk: <span size="small">DNS alebo IP adresa a port SSH servera</span>

en: <span size="small">DNS or IP address and port of the Smuxi server</span>
sk: <span size="small">DNS alebo IP adresa a port servera Smuxi</span>

en: _Smuxi Host:
sk: Hostiteľ _Smuxi:

en: _SSH Username: (optional)
sk: _SSH používateľské meno: (voliteľné)

en: <span size="small">Username which will be used to log into the SSH server</span>
sk: <span size="small">Používateľské meno pre prihlásenie k SSH serveru</span>

en: _SSH Password: (optional)
sk: _SSH heslo: (voliteľné)

en: _Username:
sk: _Používateľ:

en: <span size="small">Username which will be used to log into the Smuxi server</span>
sk: <span size="small">Používateľské meno pre prihlásenie k serveru Smuxi</span>

en: _Password:
sk: H_eslo:

en: <span size="small">Password of the user</span>
sk: <span size="small">Heslo používateľa</span>

en: _Verify Password:
sk: _Overiť heslo:

en: <span size="small">Repeat the password for verification</span>
sk: <span size="small">Zopakujte heslo pre overenie</span>

en: Welcome to the Smuxi Engine Configuration Assistant.
    You need to enter some information before you can use the engine.
    
    Click "Forward" to begin.
sk: Vitajte v asistentovi nastavenia enginu Smuxi.
    Pred použitím enginu bude potrebné, aby ste zadali niektoré informácie.
    
    Začnite kliknutím na "Pokračovať".

en: _Engine Name:
sk: _Názov enginu:

en: <span size="small">Profile name of the new engine</span>
sk: <span size="small">Názov profilu nového enginu</span>

en: _Default Engine:
sk: _Predvolený engine:

en: Use as new default engine
sk: Použiť ako nový predvolený engine

en: <span size="small">If enabled, the current engine will be the default next time Smuxi is started</span>
sk: <span size="small">Ak je zaškrtnuté, aktuálny engine bude použitý ako predvolený pri ďalšom spustení Smuxi</span>

en: Smuxi - Open Chat
sk: Smuxi - Otvoriť rozhovor

en: _Type:
sk: _Typ:

en: _Hostname:
sk: _Hostiteľ:

en: _Network:
sk: _Sieť:

en: _Protocol:
sk: P_rotokol:

en: Use Encryption
sk: Použiť šifrovanie

en: Validate Server Certificate
sk: Overiť certifikát servera

en: _On Connect Commands:
sk: Príkazy pri _pripojení:

en: _Ignore Commands
sk: _Ignorovať príkazy
