brasero master - en to as translation catalogue (937 entries)

en: Open the specified project
as: নিৰ্ধাৰিত প্ৰোজেক্ট খোলা হ'ব

en: Open the specified playlist as an audio project
as: নিৰ্ধাৰিত প্লে-লিস্টটি এটা অডিঅ' প্ৰকল্প ৰূপে খুলুন

en: Set the drive to be used for burning
as: বাৰ্ণ কৰাৰ কাৰণে ড্ৰাইভ নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: DEVICE PATH
as: ডিভাইচ পথ

en: Create an image file instead of burning
as: বাৰ্ণ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে এটা ছবি নথিপত্ৰ সৃষ্টি কৰক

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
as: উল্লিখিত URI-সমূহ কমান্ড-লাইনত সংযোজন কৰি এটা অডিঅ' প্ৰকল্প খুলুন

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
as: উল্লিখিত URI-সমূহ কমান্ড-লাইনত সংযোজন কৰি এটা তথ্য বিশিষ্ট প্ৰকল্প খুলুন

en: Copy a disc
as: ডিস্ক নকল কৰক

en: Cover to use
as: ব্যৱহাৰযোগ্য প্ৰচ্ছদ

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
as: উল্লিখিত URI-সমূহ কমান্ড-লাইনত সংযোজন কৰি এটা ভিডিঅ' প্ৰকল্প খুলুন

en: URI of an image file to burn (autodetected)
as: বাৰ্ন কৰাৰ উদ্দেশ্যে এটা প্ৰতিমূৰ্তি নথিপত্ৰৰ URL (স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে চিনাক্ত)

en: PATH TO IMAGE
as: ছবি লে পথ

en: Force Brasero to display the project selection page
as: Brasero -ক বাধ্য কৰক প্ৰকল্প নিৰ্বাচনৰ পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শন কৰিবলে

en: Open the blank disc dialog
as: এটা ৰিক্ত ডিস্কৰ ডায়লগ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Open the check disc dialog
as: এটা ডিস্ক পৰীক্ষণৰ ডায়লগ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Burn the contents of the burn:// URI
as: burn:// URI ৰ সামগ্ৰী বাৰ্ন কৰা হ'ব

en: Start burning immediately.
as: বাৰ্ণিং তৎক্ষনাত আৰম্ভ কৰক।

en: Don't connect to an already-running instance
as: ইতিমধ্য চলি থকা ইনস্টেন্সৰ লগত সংযোগ নকৰিব

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
as: নিৰ্ধাৰিত প্ৰকল্প বাৰ্ন কৰি আঁতৰুৱা হ'ব  ।
    অন্যান্য অনুপ্ৰয়োগৰ সম্পূৰ্ণ একযোগে কাম সঞ্চালনৰ ক্ষেত্ৰত এই বিকল্পটি ব্যৱহাৰ কৰা যাব  ।

note: Translators: the xid is a number identifying each window in the X11 * world (not Windows, MacOS X). The following sentence says that * brasero will be set to be always on top of the window identified by * xid. In other words, the window with the given xid will become brasero * parent as if brasero w
en: The XID of the parent window
as: ঊৰ্ধ্বতন উইন্ডোৰ XID

note: Translators: %s is the path of drive
en: "%s" cannot write.
as: "%s" লিখ

en: Wrong command line option.
as: কমান্ড-লাইনৰ পৰা ব্যৱহাৰযোগ্য বিসংগত বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে  ।

note: Translators: %s is the path of a drive
en: "%s" cannot be found.
as: "%s" পোৱা নাযায়  ।

en: Incompatible command line options used.
as: কমান্ড-লাইনৰ পৰা ব্যৱহাৰযোগ্য বিসংগত বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে  ।

en: Only one option can be given at a time
as: একবাৰে অকল এটা বিকল্প উল্লেখ কৰা যাব

en: "%s" could not be found in the path
as: পাথেত "%s" পোৱা নাযায়

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
as: "%s" জিস্ট্ৰিমাৰ প্লাগিন পোৱা নগল

en: The version of "%s" is too old
as:  "%s" -ৰ সংস্কৰণ বহু পুৰনি

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
as: "%s" এটা ভিন্ন প্ৰোগ্ৰামৰ নিৰ্দেশকৰ্তা ছিম্বোলিক লিংক।

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" could not be found
as: "%s" পোৱা নাযায়

en: Copying audio track %02d
as: অডিঅ' ট্ৰেক %02d নকল কৰা হৈছে

en: Preparing to copy audio disc
as: অডিও ডিস্ক কপিৰ বাবে প্ৰস্তুত হৈ আছে

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
as: এখন অডিও চি-ডিৰ পৰা সকলো সংযুক্ত তথ্যৰ সৈতে ট্ৰেকসমুহ কপি কৰক

en: Video format:
as: ভিডিঅ' বিন্যাস:

en: _NTSC
as: NTSC (_N)

en: Format used mostly on the North American continent
as: সাধাৰণতে উত্তৰ আমৰিকা মহাভূমিত ব্যৱহৃত বিন্যাস

en: _PAL/SECAM
as: PAL/SECAM (_P)

en: Format used mostly in Europe
as: সাধাৰণত ইউৰোপত ব্যৱহৃত বিন্যাস

en: Native _format
as: নেটিভ বিন্যাস (_f)

en: Aspect ratio:
as: এছপেক্টৰ অনুপাত:

en: _4:3
as: ৪:৩ (_4)

en: _16:9
as: ১৬:৯ (_1)

note: Video options for (S)VCD
en: VCD type:
as: VCD ৰ ধৰন:

en: Create an SVCD
as: এটা SVCD নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a VCD
as: এটা VCD নিৰ্মাণ কৰক

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
as: Brasero বাৰ্ণ লাইব্ৰৰিৰ ক্ষেত্ৰত stdout কামৰ সময়ত ডিবাগ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Brasero media burning library
as: Brasero মিডিয়া বাৰ্ণ কৰাৰ লাইব্ৰৰি

en: Display options for Brasero-burn library
as: Brasero-বাৰ্ণ লাইব্ৰৰি সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

note: Translators: %s is the name of the file that has just been deleted
en: "%s" was removed from the file system.
as: নথিপত্ৰপ্ৰণালীৰ পৰা "%s" নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা হৈছে  ।

en: Directories cannot be added to video or audio discs
as: ভিডিঅ' বা অ'ডিঅ' ডিস্কত পঞ্জিকা যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
as: ভিডিঅ' বা অ'ডিঅ' ডিস্কত প্লেলিস্ট যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

note: Translators: %s is the name of the file
en: "%s" is not suitable for audio or video media
as: ভিডিঅ' বা অ'ডিঅ' মিডিয়াৰ বাবে "%s" উপযুক্ত নহয়

en: Analysing video files
as: ভিডিঅ' নথিপত্ৰ বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: "%s" cannot be read
as: "%s" পঢ়া নাযায়

en: The drive is busy
as: ড্ৰাইভ বৰ্তমানে মুক্ত নহয়

en: Hidden file
as: লুকুৱা নথিপত্ৰ

en: Unreadable file
as: নথিপত্ৰ পাঠযোগ্য নহয়

en: Broken symbolic link
as: ক্ষতিগ্ৰস্ত সাঙ্কেতিক সংযোগ

en: Recursive symbolic link
as: ৰিকাৰ্ছিভ সাঙ্কেতিক সংযোগ

en: (loading…)
as: (লোড কৰা হৈ আছে ...)

en: Empty
as: ৰিক্ত

en: Disc file
as: ডিস্ক নথিপত্ৰ

en: %d item | %d items
as[0]: %d বস্তু
as[1]: %d বস্তু

en: New folder
as: নতুন ফোল্ডাৰ

en: New folder %i
as: নতুন ফোল্ডাৰ %i

en: Analysing files
as: নথিপত্ৰ বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: There are no files to write to disc
as: ডিষ্কত লিখিবলৈ কোনো নথিপত্ৰ নাই

en: "%s" is a recursive symbolic link.
as: "%s" এটা ৰিকাৰ্ছিভ সাঙ্কেতিক সংযোগ  ।

en: The file does not appear to be a playlist
as: এই নথিপত্ৰ সম্ভৱতঃ প্লে-লিস্ট নহয়

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
as: Gstreamer দ্বাৰা "%s" পৰিচালন কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

note: Translators: %s is the name of the object (as in * GObject) from the Gstreamer library that could * not be created
en: %s element could not be created
as: %s বস্তু নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

note: Translators: Error message saying no graft point * is specified. A graft point is the path (on the * disc) where a file from any source will be added * ("grafted")
en: An internal error occurred
as: অভ্যন্তৰীণ ত্ৰুটিয়ে দেখা দিছে

en: Only one track at a time can be checked
as: এক সময়ত অকল এটা ট্ৰেক পৰীক্ষা কৰা সম্ভৱ হ'ব

en: Retrieving image format and size
as: প্ৰতিমূৰ্তিৰ আকৃতি আৰু আকাৰ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে

note: Translators: This is a disc image
en: The format of the disc image could not be identified
as: ডিষ্ক প্ৰতিমূৰ্ত্তিৰ আকৃতি চিনিব পৰা ন'গ'ল

en: Please set it manually
as: অনুগ্ৰহ কৰি নিজেই নিৰ্ধাৰিত কৰক

en: Brasero notification
as: Brasero - সংকেতবাৰ্তা

note: Translators: This string is used in the title bar %s is the action currently performed
en: %s (%i%% Done)
as: %s (%i%% কৰা হ'ল)

en: Creating Image
as: প্ৰতিমূৰ্তি সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Burning DVD
as: DVD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Copying DVD
as: CD কপি কৰা হৈছে

en: Burning CD
as: DVD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Copying CD
as: CD নকল কৰা হৈছে

en: Burning Disc
as: ডিস্ক বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Copying Disc
as: ডিস্ক কপি কৰা হৈছে

en: Creating image
as: প্ৰতিমূৰ্তি সৃষ্টি কৰা হৈছে

en: Simulation of video DVD burning
as: ভিডিঅ' DVD বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning video DVD
as: ভিডিঅ' DVD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of data DVD burning
as: তথ্য বিশিষ্ট DVD বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning data DVD
as: তথ্য বিশিষ্ট DVD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of image to DVD burning
as: প্ৰতিমূৰ্তিৰ পৰা DVD বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning image to DVD
as: DVD ত প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of data DVD copying
as: তথ্য বিশিষ্ট DVD নকল কামৰ অনুকৰণ

en: Copying data DVD
as: তথ্য বিশিষ্ট DVD নকল কৰা হৈছে

en: Simulation of (S)VCD burning
as: (S)VCD বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning (S)VCD
as: (S)VCD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of audio CD burning
as: অডিঅ' CD বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning audio CD
as: অডিঅ' CD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of data CD burning
as: তথ্য বিশিষ্ট CD বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning data CD
as: তথ্য বিশিষ্ট CD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of CD copying
as: CD নকল কামৰ অনুকৰণ

en: Simulation of image to CD burning
as: প্ৰতিমূৰ্তিৰ পৰা CD বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning image to CD
as: CD ত প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of video disc burning
as: ভিডিঅ' ডিস্ক বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning video disc
as: ভিডিঅ' ডিস্ক বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of data disc burning
as: তথ্য বিশিষ্ট ডিস্ক বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning data disc
as: তথ্য বিশিষ্ট ডিস্ক বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Simulation of disc copying
as: ডিস্ক নকল কামৰ অনুকৰণ

en: Copying disc
as: ডিস্ক নকল কৰা হৈছে

en: Simulation of image to disc burning
as: প্ৰতিমূৰ্তিৰ পৰা ডিস্ক বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ

en: Burning image to disc
as: ডিস্কত প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে তথ্য বিশিষ্ট এটা লিখনযোগ্য ডিস্ক দিয়ক  ।

en: Please replace the disc with a disc holding data.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে তথ্য ধাৰণকৰ্তা এটা ডিস্ক দিয়ক  ।

en: Please insert a rewritable disc holding data.
as: অনুগ্ৰহ কৰি তথ্য বিশিষ্ট এটা লিখনযোগ্য ডিস্ক দিয়ক  ।

en: Please insert a disc holding data.
as: অনুগ্ৰহ কৰি তথ্য ধাৰণকৰ্তা এটা ডিস্ক দিয়ক  ।

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD স্থাপন কৰক  ।

en: Please replace the disc with a writable CD.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে এটা লিখনযোগ্য CD দিয়ক  ।

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
as: অনুগ্ৰহ কৰি অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD স্থাপন কৰক  ।

en: Please insert a writable CD.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা লিখনযোগ্য CD দিয়ক।

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা DVD স্থাপন কৰক  ।

en: Please replace the disc with a writable DVD.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা লিখনযোগ্য DVD দিয়ক।

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
as: অনুগ্ৰহ কৰি অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা DVD স্থাপন কৰক।

en: Please insert a writable DVD.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা লিখনযোগ্য DVD সন্নিবেশ কৰক।

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD অথবা DVD স্থাপন কৰক।

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা লিখনযোগ্য CD অথবা DVD দিয়ক।

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
as: অনুগ্ৰহ কৰি অন্তত %i MiB ৰিক্ত স্থান বিশিষ্ট লিখনযোগ্য এটা CD অথবা DVD স্থাপন কৰক।

en: Please insert a writable CD or DVD.
as: অনুগ্ৰহ কৰি লিখনযোগ্য CD অথবা DVD দিয়ক।

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
as: এই ডিস্কৰ এটা প্ৰতিমূৰ্তি হাৰ্ড-ড্ৰাইভত নিৰ্মাণ কৰা হৈছে  ।
    লিখনযোগ্য ডিস্ক দিয়া হ'লে অবিলম্বে বাৰ্ন আৰম্ভ কৰা হ'ব।

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
as: ডিস্ক দিয়াৰ পিছত তথ্যৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰা হ'ব  ।

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
as: অনুগ্ৰহ কৰি CD/DVD বাৰ্নাৰত ডিস্ক পুনৰায় দিয়ক  ।

note: Translators: %s is the name of a drive
en: "%s" is busy.
as: "%s" বৰ্তমানে ব্যস্ত  ।

en: Make sure another application is not using it
as: অন্য কোনো অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে নে নাই সেইটো পৰীক্ষা কৰক

en: There is no disc in "%s".
as: "%s" ত কোনো ডিস্ক উপস্থিত নাই  ।

en: The disc in "%s" is not supported.
as: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক সমৰ্থিত নহয়  ।

en: The disc in "%s" is not rewritable.
as: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক পুনৰায় লিখনযোগ্য নহয়  ।

en: The disc in "%s" is empty.
as: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক ৰিক্ত  ।

en: The disc in "%s" is not writable.
as: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক লিখনযোগ্য  ।

en: Not enough space available on the disc in "%s".
as: "%s" ত উপস্থিত ডিস্কত পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান নাই  ।

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
as: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক পুনৰায় লোড কৰা আৱশ্যক  ।

en: Please eject the disc and reload it.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্ক বাহিৰ কৰি পুনৰায় লোড কৰক  ।

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰ ধাৰণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে নিৰ্দিষ্ট অৱস্থানত এটা নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: The image could not be created at the specified location
as: নিৰ্ধাৰিত স্থানত কোনো প্ৰতিমূৰ্তি সৃষ্টি কৰা নাযায়

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
as: এই অধিবেশনৰ বাবে অন্য এটা অৱস্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব নে বৰ্তমান অৱস্থানৰ সহায়ত পুনৰায় প্ৰচেষ্টা কৰা হ'ব?

en: You may want to free some space on the disc and retry
as: ডিস্কত কিছু স্থান ৰিক্ত কৰি পুনৰায় চেষ্টা কৰিব পাৰিব

en: _Keep Current Location
as: বৰ্তমান অৱস্থান অপৰিবৰ্তিত ৰখা হ'ব (_K)

en: _Change Location
as: অৱস্থান পৰিবৰ্তন কৰক (_C)

en: Location for Image File
as: প্ৰতিমূৰ্তি নথিপত্ৰৰ অৱস্থান

en: Location for Temporary Files
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰ স্থাপনৰ বাবে অৱস্থান

en: _Replace Disc
as: ডিস্ক প্ৰতিস্থাপন কৰক (_R)

en: Do you really want to blank the current disc?
as: আপুনি বৰ্ত্তমানৰ ডিষ্ক সঁচাকৈ ৰিক্ত কৰিব বিচাৰে নেকি ?

en: The disc in the drive holds data.
as: ড্ৰাইভত উপস্থিত ডিস্কত তথ্য উপস্থিত আছে  ।

note: Translators: Blank is a verb here
en: _Blank Disc
as: ৰিক্ত ডিস্ক (_B)

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
as: যদি আপুনি ইহতক ইমপোৰ্ট কৰে তেনেহলে আপুনি ইহতক চাব আৰু ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব যেতিয়া বৰ্তমানে  বাচনি কৰা নথিপত্ৰসমূহ বাৰ্ণ কৰা হ'ব।

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
as: যদি আপুনি নকৰে, তেনেহলে ইহত অদৃশ্য হৈ যাব (পাঠযোগ্য থাকিব)।

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
as: এই ডিস্কত ইতিমধ্যে কিছুমান নথিপত্ৰ বাৰ্ণ হৈ আছে। আপুনি ইহতক ইমপোৰ্ট কৰিব বিচাৰে নে?

en: _Import
as: ইম্পোৰ্ট কৰক (_I)

en: Only _Append
as: কেৱল যোগ কৰক (_A)

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
as: পুৰনি CD প্লেয়াৰত CD-RW অডিঅ' ডিস্ক সঠিকৰূপে শোনা সম্ভৱ ন'হ'ব পাৰে আৰু CD-TEXT লিখা ন'হ'ব ।

en: Do you want to continue anyway?
as: তথাপিও আগবাঢ়িবলৈ ইচ্ছুক নেকি ?

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
as: CD ত অডিঅ' ট্ৰেক সংযোজন কৰা বাঞ্ছনীয় নহয়  ।

en: _Continue
as: আগবাঢ়ক (_C)

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
as: পুৰনি CD প্লেয়াৰত CD-RW অডিঅ' ডিস্ক সঠিকৰূপে শোনা সম্ভৱ ন'হ'ব পাৰে ।

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
as: পুনৰায় লিখনযোগ্য ডিস্কত অডিঅ' ট্ৰেক ৰেকৰ্ড কৰা বাঞ্ছনীয় নহয়  ।

note: Translators: %s is the name of a drive
en: Please eject the disc from "%s" manually.
as: অনুগ্ৰহ কৰি "%s" ডিস্কক হস্তচালিতভাৱে বাহিৰ কৰক।

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
as: ডিস্কটো বাহিৰ কৰিব পৰা নাযায় যদিও বৰ্তমান প্ৰক্ৰিয়া আগবাঢিবলে ইয়াৰ বাহিৰ হোৱা প্ৰয়োজনীয়।

en: Do you want to replace the disc and continue?
as: আপুনি ডিস্কখন সলাই আগবাঢিব বিচাৰে নে?

en: The currently inserted disc could not be blanked.
as: বৰ্তমানে সোমোৱা ডিস্কখন খালি কৰিব নোৱাৰি।

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
as: Windows ৰ সম্পূৰ্ণ সুসংগতি ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় অৱস্থায় আগবাঢ়ি যাবলৈ ইচ্ছুক নেকি ?

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
as: কিছু নথিপত্ৰৰ ক্ষেত্ৰত ধাৰ্য নাম Windows ৰ সম্পূৰ্ণৰূপে সুসংগত CD ৰ উদ্দেশ্যে প্ৰযোজ্য নহয়  ।

en: C_ontinue
as: আগবাঢ়ক (_o)

en: The simulation was successful.
as: অনুকৰণ সফল হৈছে  ।

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
as: ১০ ছেকেণ্ডত প্ৰকৃত ডিস্ক বাৰ্নৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হ'ব  ।

en: Burn _Now
as: এতিয়া বাৰ্ন কৰক (_N)

en: Save Current Session
as: বৰ্তমান অধিবেশন সংৰক্ষণ কৰক

en: An unknown error occurred.
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি দেখা দিছে।

en: Error while burning.
as: বাৰ্ন কৰাৰ সময় ত্ৰুটি দেখা দিছে  ।

en: _Save Log
as: লগ সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: Video DVD successfully burned
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ ভিডিঅ' DVD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: (S)VCD successfully burned
as: সফলতাৰে (S)VCD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Audio CD successfully burned
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ অডিঅ' CD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Image successfully created
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ প্ৰতিমূৰ্তি নিৰ্মিত হৈছে

en: DVD successfully copied
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ DVD নকল কৰা হৈছে

en: CD successfully copied
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ CD নকল কৰা হৈছে

en: Image of DVD successfully created
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ DVD প্ৰতিমূৰ্তি নিৰ্মিত হৈছে

en: Image of CD successfully created
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ CD প্ৰতিমূৰ্তি নিৰ্মিত হৈছে

en: Image successfully burned to DVD
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ DVD ত প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Image successfully burned to CD
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ CD ত প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Data DVD successfully burned
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ তথ্য বিশিষ্ট DVD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Data CD successfully burned
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ তথ্য বিশিষ্ট CD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: Copy #%i has been burned successfully.
as: কপি #%i সফলভাৱে বাৰ্ণ কৰা হৈছে।

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
as: অন্য এটা কপি আৰম্ভ হ'ব যেতিয়া আপুনি নতুন এটা লিখনযোগ্য ডিসক সোমোৱায়। যদি আপুনি অন্য এটা কপি বাৰ্ণ কৰিব নিবিচাৰে, "বাতিল" দবাওক।

en: Make _More Copies
as: আৰু কপি বনোৱা (_M)

en: _Create Cover
as: প্ৰচ্ছদ সৃষ্টি কৰক (_C)

en: There are some files left to burn
as: বাৰ্ন কৰিবলৈ কিছুমান নথিপত্ৰ আছে

en: There are some more videos left to burn
as: বাৰ্ন কৰিবলৈ আৰু কিছুমান ভিডিঅ' আছে

en: There are some more songs left to burn
as: বাৰ্ন কৰিবলৈ আৰু কিছুমান গান আছে

en: Not enough space available on the disc
as: ডিস্কত পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপলব্ধ নাই

en: Do you really want to quit?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে প্ৰস্থান কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: Interrupting the process may make disc unusable.
as: এই কামত ব্যাঘাত সৃষ্টি কৰা হ'লে ডিস্ক ব্যৱহাৰৰ অযোগ্য হৈ যাব পাৰে  ।

en: C_ontinue Burning
as: বাৰ্ন কৰি থাকক (_o)

en: _Cancel Burning
as: বাৰ্নৰ কাম বাতিল কৰক (_C)

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
as: কোনো প্ৰতিমূৰ্তি নথিপত্ৰলৈ লিখিবলৈ ইচ্ছুক ন'হ'লে, অনুগ্ৰহ কৰি লিখনযোগ্য এটা CD অথবা DVD দিয়ক  ।

en: Create _Image
as: প্ৰতিমূৰ্তি সৃষ্টি কৰক (_I)

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: Make _Several Copies
as: কেইবাটাও কপি বনাওক (_S)

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Burn
as: বাৰ্ন কৰক (_B)

en: Burn _Several Copies
as: বহুতো কপি বাৰ্ন কৰক (_S)

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ একাধিক মিডিয়াত বাৰ্ন কৰা হ'ব নেকি ?

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
as: এই তথ্যৰ আকাৰ অত্যাধিক বৃহৎ ডিষ্কত ওভাৰ-বাৰ্ন বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰা সত্ত্বেও  ।

en: _Burn Several Discs
as: বহুতো ডিষ্ক বাৰ্ন কৰক (_B)

en: Burn the selection of files across several media
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ একাধিক মিডিয়াত বাৰ্ন কৰা হ'ব

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ভিন্ন CD অথবা DVD নিৰ্বাচন কৰক অথবা এটা নতুন দিয়ক  ।

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
as: সংশ্লিষ্ট গান সংক্ৰান্ত তথ্য (শিল্পী, শিৰোনাম, ...) ডিস্কত লিখা ন'হ'ব ।

en: This is not supported by the current active burning backend.
as: বাৰ্ন কৰাৰ বাবে বৰ্তমানে ব্যৱহৃত বেক-এন্ড দ্বাৰা ইয়াক সমৰ্থিত নহয়  ।

en: Please add files.
as: অনুগ্ৰহ কৰি নথিপত্ৰ যোগ কৰক  ।

en: Please add songs.
as: অনুগ্ৰহ কৰি গান যোগ কৰক  ।

en: There are no songs to write to disc
as: ডিস্কত লিখাৰ উদ্দেশ্যে কোনো গান নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: Please add videos.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ভিডিঅ' যোগ কৰক  ।

en: There are no videos to write to disc
as: ডিস্কত লিখাৰ উদ্দেশ্যে কোনো ভিডিঅ' নিৰ্ধাৰিত নহয়

en: There is no inserted disc to copy.
as: নকল কৰাৰ উদ্দেশ্যে কোনো ডিস্ক দিয়া নহয়  ।

en: Please select a disc image.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ডিস্ক ইমেজ নিৰ্বাচন কৰক ।

en: There is no selected disc image.
as: কোনো ডিস্ক ইমেজ নিৰ্বাচন কৰা নহয় ।

[ctx: disc]
note: Translators: this is a disc image not a picture Translators: this is a disc image, not a picture
en: Please select another image.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ভিন্ন ইমেজ নিৰ্বাচন কৰক ।

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
as: সম্ভৱতঃ এইটো বৈধ ইমেজ অথবা কিউ (cue) নথিপত্ৰ নহয় ।

en: Please insert a disc that is not copy protected.
as: অনুগ্ৰহ কৰি নকল কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰতিবন্ধিত নকৰা এটা ডিস্ক দিয়ক  ।

en: All required applications and libraries are not installed.
as: সকলো প্ৰয়োজনীয় অনুপ্ৰয়োগসমুহ আৰু লাইব্ৰেৰি সমুহ ইনস্টল নাই।

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এই ডিস্কৰ পৰিবৰ্তে এটা সমৰ্থিত CD অথবা DVD দিয়ক  ।

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
as: ডিস্কৰ উল্লিখিত ধাৰণক্ষমতাৰ ওপৰত বাৰ্ন কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
as: ডিস্কত সম্পূৰ্ণৰূপে ধাৰণ কৰাৰ কাৰণে তথ্যৰ মাপ অত্যাধিক ডাঙৰ আৰু এই কাৰণে কিছু নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা আৱশ্যক  ।
    ৯০ অথবা ১০০ মিনিটৰ CD-R(W) সাধাৰণত সঠিকৰূপে চিনাক্ত নোহোৱাৰ ফলত এই বিকল্পটি প্ৰয়োগ কৰা বাঞ্ছনীয় আৰু ইয়াৰ ফলত overburn বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰা আৱশ্যক  ।
    উল্লেখ্য: এই বিকল্পৰ ফলত কাম বিফল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে  ।

en: _Overburn
as: ওভাৰ-বাৰ্ন (_O)

en: Burn beyond the disc's reported capacity
as: ডিস্কৰ উল্লিখিত ক্ষমতাৰ ওপৰত বাৰ্ন কৰক

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
as: মূল ডিস্ক ধাৰণকৰ্তা ড্ৰাইভত ৰেকৰ্ড কৰাৰ সময় ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব  ।

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
as: বৰ্তমানে লোড কৰাৰ ডিস্কৰ তথ্য নকল কৰা হ'লে লিখনযোগ্য এটা নতুন ডিস্কৰ প্ৰয়োজনহ'ব।

en: Select a disc to write to
as: লিখাৰ বাবে এটা ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

en: Disc Burning Setup
as: ডিস্ক বাৰ্ন কৰাৰ ব্যৱস্থা

en: Video Options
as: ভিডিঅ' সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
as: ডিস্ক নিৰ্মাণৰ বাবে ইমেজত অন্তৰ্ভুক্ত সামগ্ৰী অথবা অন্তৰ্ভুক্ত ইমেজত কোনটো প্ৰয়োগ কৰা হ'ব?

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
as: অকল এটা নথিপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰা হৈছে ("%s")। এইটো এটা ডিস্কৰ ইমেজ আৰু ইয়াৰ অন্তৰ্ভুক্ত সামগ্ৰীসমূহ বাৰ্ন কৰিব পাৰে।

en: Burn as _File
as: নথিপত্ৰ হিচাপে নাৰ্ন কৰক (_F)

en: Burn _Contents…
as: অন্তৰ্ভুক্ত বিষয়বস্তু বাৰ্ন কৰক...(_C)

en: Image Burning Setup
as: প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰাৰ ব্যৱস্থা

note: pack everything
en: Select a disc image to write
as: লিখাৰ বাবে এটা ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

en: Copy CD/DVD
as: CD/DVD নকল কৰক

en: Select disc to copy
as: নকল কৰাৰ উদ্দেশ্যে ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

note: Translators: %s is the name of a missing application
en: %s (application)
as: %s (অনুপ্ৰয়োগ)

note: Translators: %s is the name of a missing library
en: %s (library)
as: %s (লাইব্ৰেৰি)

note: Translators: %s is the name of a missing GStreamer plugin
en: %s (GStreamer plugin)
as: %s (জিস্ট্ৰিমাৰ প্লাগিন)

en: Please install the following manually and try again:
as: অনুগ্ৰহ কৰি নিম্নলিখিতসমূহ হস্তচালিতভাৱে ইনস্টল কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক:

en: Burning CD/DVD
as: CD/DVD বাৰ্ন কৰা হৈছে

en: "%s" cannot be unlocked
as: "%s" আন-লক কৰা সম্ভৱ নহয়

en: No burner specified
as: কোনো বাৰ্নাৰ উল্লিখিত নহয়

en: No source drive specified
as: কোনো উৎস ড্ৰাইভ উল্লেখ কৰা নহয়

en: Ongoing copying process
as: চলমান নকল প্ৰক্ৰিয়া

en: The drive cannot be locked (%s)
as: ড্ৰাইভ লক কৰা সম্ভৱ নহয় (%s)

en: The drive has no rewriting capabilities
as: এই ড্ৰাইভ দ্বাৰা পুনৰায় লিখাৰ বৈশিষ্ট্য উপলব্ধ নাই

en: Ongoing blanking process
as: ৰিক্ত কৰাৰ চলমান প্ৰক্ৰিয়া

en: The drive cannot burn
as: ড্ৰাইভে বাৰ্ণ কৰিব নোৱাৰে

en: Ongoing burning process
as: চলমান বাৰ্ন কাম

en: Ongoing checksumming operation
as: চলি থকা checksumming কাৰ্য্য

en: Merging data is impossible with this disc
as: এই ডিস্কৰ সম্পূৰ্ণ তথ্য একত্ৰিত কৰা অসম্ভৱ

en: There is no track to burn
as: বাৰ্ন কৰাৰ উদ্দেশ্যে কোনো ট্ৰেক নাই

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
as: অনুগ্ৰহ কৰি নিম্নলিখিত প্ৰয়োজনীয় অনুপ্ৰয়োগ আৰু লাইব্ৰেৰিসমূহ হস্তচালিতভাৱে  ইনস্টল কৰক আৰু পুনৰ চেষ্টা কৰক:

en: No format for the temporary image could be found
as: অস্থায়ী প্ৰতিমূৰ্তিৰ কোনো বিন্যাস পোৱা নাযায়

en: Unknown song
as: অজ্ঞাত গান

note: Reminder: if this string happens to be used * somewhere else in brasero we'll need a * context with C_() macro Translators: %s is the name of the artist. * This text is the one written on the cover of a disc. * Before it there is the name of the song. * I had to break it because it is in a GtkTextBu
en: by %s
as: %s -ৰে

en: SVCD image
as: SVCD প্ৰতিমূৰ্ত্তি

en: VCD image
as: VCD প্ৰতিমূৰ্ত্তি

en: Video DVD image
as: Video DVD প্ৰতিমূৰ্ত্তি

note: Translators: this string is only used when the user * wants to copy a disc using the same destination and * source drive. It tells him that brasero will use as * destination disc a new one (once the source has been * copied) which is to be inserted in the drive currently * holding the source disc
en: New disc in the burner holding the source disc
as: মূল ডিস্ক ধাৰণকৰ্তা বাৰ্নাৰত নতুন ডিস্ক

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: not enough free space
as: %s: যথেষ্ট ৰিক্ত স্থান নাই

note: NOTE for translators: the first %s is the medium name, the second %s * is its available free space. "Free" here is the free space available.
en: %s: %s of free space
as: %s: অৱশিষ্ট স্থান %s

note: Translators: the first %s is the path of the directory where brasero * will store its temporary files; the second one is the size available
en: %s: %s free
as: %s: %s ৰিক্ত

en: Do you really want to choose this location?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে এই অৱস্থান নিৰ্বাচন কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: You do not have the required permission to write at this location
as: এই অৱস্থানত লিখাৰ বাবে আপনাৰ পৰ্যাপ্ত অনুমতি উপস্থিত নাই

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
as: এই ভলিউমত উপস্থিত নথিপত্ৰপ্ৰণালী দ্বাৰা বৃহৎ মাপৰ নথিপত্ৰ সমৰ্থিত নহয় (২ GiBৰ অধিক)  ।
    
    ইয়াৰ ফলত DVD অথবা বৃহৎ মাপৰ নথিপত্ৰ লিখাৰ সময় সমস্যা দেখা দিব পাৰে  ।

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (DVD)
as: %.1fx (DVD)

note: Translators %s.1f is the speed used to burn
en: %.1f× (CD)
as: %.1fx (CD)

en: Impossible to retrieve speeds
as: গতি প্ৰাপ্ত কৰা অসম্ভৱ

en: Maximum speed
as: সৰ্বাধিক গতি

en: Burning speed
as: বাৰ্ন কৰাৰ গতি

en: _Simulate before burning
as: বাৰ্ন কৰাৰ পূৰ্বে অনুকৰণ কৰা হ'ব (_S)

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
as: Brasero দ্বাৰা বাৰ্ন কামৰ অনুকৰণ কৰা হ'ব আৰু সফল হ'লে ১০ ছেকেণ্ডৰ পিছত বাৰ্ন কৰা হ'ব

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
as: burn_proof ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (বিফলতাৰ আশঙ্কা হ্ৰাস কৰা হ'ব)

en: Burn the image directly _without saving it to disc
as: ডিস্কত সংৰক্ষণ নকৰি পোনেপোনে প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰা হ'ব (_w)

en: Leave the disc _open to add other files later
as: পিছত কোনো সময় অন্যান্য নথিপত্ৰ যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে ডিস্ক মুক্ত ৰখা হ'ব (_o)

en: Allow to add more data to the disc later
as: ডিস্কত পিছত কোনো সময় তথ্য পূৰণ কৰাৰ সুবিধা উপস্থিত ৰখা হ'ব

en: Options
as: বিকল্পসমূহ

en: Location for _Temporary Files
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰ স্থাপনৰ বাবে অৱস্থান (_T)

en: Set the directory where to store temporary files
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰ ধাৰণ কৰাৰ পঞ্জিকা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Temporary files
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰ

en: Disc image type:
as: ডিষ্ক প্ৰতিমূৰ্তিৰ ধৰন:

en: Autodetect
as: স্বয়ংক্ৰিয় অনুসন্ধান

en: ISO9660 image
as: ISO9660 প্ৰতিমূৰ্ত্তি

en: Readcd/Readom image
as: Readcd/Readom প্ৰতিমূৰ্ত্তি

en: Cue image
as: Cue প্ৰতিমূৰ্ত্তি

en: Cdrdao image
as: Cdrdao প্ৰতিমূৰ্ত্তি

en: Properties of %s
as: %s ৰ বৈশিষ্ট্য

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
as: আপুনি নিশ্তিচৰূপে, ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তিৰ নামে ব্যৱহৃত সম্প্ৰসাৰণটি প্ৰয়োগ কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
as: এই সম্প্ৰসাৰণ ব্যৱহাৰ কৰা হ'লে, বিভিন্ন প্ৰোগ্ৰাম দ্বাৰা এই ধৰনৰ নথিপত্ৰ সঠিকৰূপে চিনাক্ত কৰা সম্ভৱ ন'হ'ব  ।

en: _Keep Current Extension
as: বৰ্তমান সম্প্ৰসাৰণ অপৰিবৰ্তিত ৰখা হ'ব (_K)

en: Change _Extension
as: সম্প্ৰসাৰণ পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব (_E)

en: Configure recording options
as: ৰেকৰ্ড সংক্ৰান্ত বিকল্প কনফিগাৰ কৰক

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes and the * third one is seconds.
en: Total time: %02i:%02i:%02i
as: সৰ্বমোট সময়: %02i:%02i:%02i

en: Average drive speed:
as: ড্ৰাইভেৰ গড় গতি:

note: Translators: first %02i is hours, the second one is minutes * and the third one is seconds.
en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
as: আনুমানিক অৱশিষ্ট সময়: %02i:%02i:%02i

en: %i MiB of %i MiB
as: %i MiB, %i MiB ৰ

en: Estimated drive speed:
as: ড্ৰাইভেট আনুমানিক গতি:

note: Translators: %s is a path
en: "%s": loading
as: "%s": তুলি লোৱা হৈছে

note: Translators: %s is a path and image refers to a disc image
en: "%s": unknown disc image type
as: "%s": ডিস্কৰ অজ্ঞাত ধৰন

note: This is hackish and meant to avoid ellipsization to make the * label too small. Translators: this is a disc image
en: Click here to select a disc _image
as: এটা ডিস্ক ইমেজ নিৰ্বাচন কৰাৰ বাবে ইয়াত ক্লিক কৰক (_i)

en: Select Disc Image
as: ডিস্ক ইমেজ নিৰ্বাচন কৰক

en: All files
as: সৰ্বধৰনৰ নথিপত্ৰ

[ctx: disc]
note: Translators: this a disc image here
en: Image files
as: ইমেজ নথিপত্ৰ

en: Image type:
as: প্ৰতিমূৰ্তিৰ ধৰন:

en: Getting size
as: মাপ প্ৰাপ্ত কৰা হৈছে

en: Writing
as: লিখা হৈছে

en: Blanking
as: ৰিক্ত কৰা হৈছে

en: Creating checksum
as: checksum নিৰ্মাণ কৰা হৈছে

en: Copying file
as: নথিপত্ৰ নকল কৰা হৈছে

en: Analysing audio files
as: অডিঅ' নথিপত্ৰৰ বিশ্লেষণ

en: Transcoding song
as: গান ট্ৰান্সকোড কৰা হৈছে

en: Preparing to write
as: লিখাৰ প্ৰস্তুতি চলিছে

en: Writing leadin
as: leadin লিখা হৈছে

en: Writing CD-Text information
as: CD-TEXT ৰ তথ্য লিখা হৈছে

en: Finalizing
as: অন্তিম প্ৰস্তুতি চলিছে

en: Writing leadout
as: leadout লিখা হৈছে

en: Starting to record
as: ৰেকৰ্ড আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Success
as: সফল

en: Ejecting medium
as: মাধ্যম বাহিৰ কৰা হৈছে

note: Translators: %s is the plugin name
en: "%s" did not behave properly
as: "%s" দ্বাৰা সঠিক আচৰণ কৰা নহয়

note: Translators: the first %s is the size of the free space on the medium * and the second %s is the size of the space required by the data to be * burnt.
en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
as: ডিস্কত পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপলব্ধ নাই (%s উপলব্ধ আছে %s ৰ বাবে)

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
as: অস্থায়ী প্ৰতিমূৰ্তি সংৰক্ষণৰ বাবে নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰপ্ৰণালীেত ২ GiBৰৰ পৰা অধিক মাপৰ নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
as: অস্থায়ী প্ৰতিমূৰ্তি সংৰক্ষণৰ বাবে নিৰ্বাচিত অৱস্থানত ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তি ধাৰণ কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপস্থিত নাই (%ld MiB প্ৰয়োজন)

en: The size of the volume could not be retrieved
as: ভলিউমৰ মাপ প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

en: No path was specified for the image output
as: প্ৰতিমূৰ্তিৰ আউটপুটৰ কোনো পাথ পোৱা নাযায়

note: Translators: %s is the error returned by libburn Translators: the %s is the error message from errno
en: An internal error occurred (%s)
as: এটা অভ্যন্তৰীণ ত্ৰুটি উৎপন্ন হৈছে (%s)

en: The file is not stored locally
as: নথিপত্ৰটি স্থানীয় অৱস্থানত উপস্থিত নহয়

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
as: VIDEO_TS পঞ্জিকা অনুপস্থিত অথবা বৈধ নহয়

note: Translators: %s is the name of the brasero element
en: Process "%s" ended with an error code (%i)
as: "%s" প্ৰক্ৰিয়া এটা ত্ৰুটি কোড উৎপন্ন কৰি সমাপ্ত হৈছে (%i)

en: _Hide changes
as: পৰিবৰ্তন লুকুৱা হ'ব (_H)

en: _Show changes
as: পৰিবৰ্তন প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_S)

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Images
as: ছবি

en: _Color
as: ৰং (_C)

en: Solid color
as: সুষম ৰং

en: Horizontal gradient
as: অনুভূমিক ঢালেৰ মাত্ৰা

en: Vertical gradient
as: উলম্ব ঢালেৰ মাত্ৰা

note: second part Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: _Image
as: ছবি (_I)

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image path:
as: ছবিৰ পাথ:

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Choose an image
as: এটা ছবি নিৰ্বাচন কৰক

note: Translators: This is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image style:
as: ছবিৰ বিন্যাস:

en: Centered
as: কেন্দ্ৰস্থিত

en: Tiled
as: টালিৰ ছক

en: Scaled
as: মাপ অনুসাৰে

en: Background Properties
as: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য

en: Print
as: প্ৰিন্ট

en: Bac_kground Properties
as: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য (_k)

en: Background properties
as: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য

en: Align right
as: সোফালে হালক

en: Center
as: কেন্দ্ৰ

en: Align left
as: বাওফালে হালক

en: Underline
as: নিম্নলিখিত

en: Italic
as: ইটালীয়

en: Bold
as: ডাঠ

en: Font family and size
as: ফন্ট পৰিয়াল আৰু আকাৰ

en: _Text Color
as: হৰফেৰ ৰঙ (_T)

en: Text color
as: লিখনীৰ ৰঙ

en: Cover Editor
as: প্ৰচ্ছদ সম্পাদক

en: Set Bac_kground Properties
as: পটভূমিৰ বৈশিষ্ট্য নিৰ্ধাৰণ কৰক (_k)

en: SIDES
as: পৃষ্ঠ

en: BACK COVER
as: নীচেৰ পৃষ্ঠ

en: FRONT COVER
as: প্ৰচ্ছদ

note: Translators: This is an image, * a picture, not a "Disc Image"
en: The image could not be loaded.
as: ছবি লোড কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

en: Pick a Color
as: এটা ৰং নিৰ্বাচন কৰক

en: Directory could not be created (%s)
as: পঞ্জিকা নিৰ্মাণ কৰা নাযায় (%s)

en: Error while loading the project.
as: প্ৰোজেক্ট লোড কৰিব ব্যৰ্থ  ।

en: The project could not be opened
as: প্ৰকল্প খোলা সম্ভৱ নহয়

en: The file is empty
as: নথিপত্ৰত কোনো তথ্য উপস্থিত নাই

en: It does not seem to be a valid Brasero project
as: এইটো সম্ভৱতঃ বৈধ Brasero প্ৰকল্প নহয়

en: Unnamed CD/DVD Drive
as: নামবিহীন CD/DVD ড্ৰাইভ

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
as: Brasero মিডিয়া লাইব্ৰৰিৰ ক্ষেত্ৰত, stdout কামৰ সময় ডিবাগ তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Brasero optical media library
as: Brasero অপটিকেল মিডিয়া লাইব্ৰৰি

en: Display options for Brasero media library
as: Brasero-মিডিয়া লাইব্ৰৰি বাবে বিকল্পসমুহ প্ৰদৰ্শন কৰক

note: Translators: this is hour minute like '2 h 14'
en: %s h %s
as: %s ঘন্টা %s

note: Translators: this is 'hour:minute' or 'minute:second'
en: %s:%s
as: ~%s (%s)

note: Translators: the first %s is the number of minutes * and the second one is the number of seconds. * The whole string expresses a duration
en: %s:%s min
as: %s:%s মিনিট

note: NOTE for translators, the first %s is the medium name
en: %s: empty
as: %s: ৰিক্ত

en: Searching for available discs
as: উপলব্ধ ডিস্ক অনুসন্ধান কৰা হৈছে

en: No disc available
as: কোনো ডিস্ক উপলব্ধ নাই

note: Translators: This is a fake drive, a file, and means that * when we're writing, we're writing to a file and create an * image on the hard drive.
en: Image File
as: প্ৰতিমূৰ্তি নথিপত্ৰ

en: It does not appear to be a valid ISO image
as: ইয়াক সম্ভৱতঃ বৈধ ISO প্ৰতিমূৰ্তি নহয়

en: File
as: FILE

en: DVD+R dual layer
as: DVD+R ডুয়েল লেয়াৰ

en: DVD+RW dual layer
as: DVD+RW ডুয়েল লেয়াৰ

en: DVD-R dual layer
as: DVD-R ডুয়েল লেয়াৰ

en: Blu-ray disc
as: Blu-ray ডিস্ক

en: Writable Blu-ray disc
as: লিখনযোগ্য Blu-ray ডিস্ক

en: Rewritable Blu-ray disc
as: পুনৰায় লিখনযোগ্য Blu-ray ডিস্ক

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Blank %s in %s
as: ৰিক্ত %s ডিস্ক, %s ত উপস্থিত

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio and data %s in %s
as: অডিঅ' আৰু তথ্য বিশিষ্ট %s ডিস্ক, %s ত

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Audio %s in %s
as: অডিঅ' %s ডিস্ক, %s ত

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: Data %s in %s
as: তথ্যৰ %s ডিস্ক, %s ত

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and the * second %s the name of the drive this disc is in.
en: %s in %s
as: %s ডিস্ক, %s ত

en: The disc mount point could not be retrieved
as: ডিস্কৰ মাউন্ট পয়েন্ট প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type and Blank is an adjective.
en: Blank disc (%s)
as: ৰিক্ত ডিস্ক (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type.
en: Audio and data disc (%s)
as: অডিঅ' আৰু তথ্যৰ ডিস্ক (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ . * The %s is the date
en: Audio disc (%s)
as: অডিঅ' ডিস্ক (%s)

note: NOTE for translators: the first %s is the disc type. NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_ otherwise it gets truncated. * The %s is the date
en: Data disc (%s)
as: তথ্যৰ ডিস্ক (%s)

en: Unknown error
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি

en: Size mismatch
as: মাপে গৰমিল

en: Type mismatch
as: ধৰনে গৰমিল

en: Bad argument
as: ত্ৰুটিপূৰ্ণ আৰ্গুমেন্ট

en: Outrange address
as: সীমাবহিৰ্ভুত ঠিকানা

en: Invalid address
as: অবৈধ ঠিকানা

en: Invalid command
as: অবৈধ কমান্ড

en: Invalid parameter in command
as: কমান্ডত অবৈধ পৰামিতি

en: Invalid field in command
as: কমান্ডত অবৈধ ক্ষেত্ৰ

en: The device timed out
as: ডিভাইসেৰ সময়সীমা উত্তীৰ্ণ হৈছে

en: Key not established
as: কি (key) ধাৰ্য কৰা নহয়

en: Invalid track mode
as: ট্ৰেক মোড বৈধ নহয়

en: File is not a valid .desktop file
as: নথিপত্ৰটি বৈধ .desktop নথিপত্ৰ নহয়

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
as: ডেস্কটপ নথিপত্ৰৰ অজ্ঞাত সংস্কৰণ '%s'

en: Starting %s
as: %s আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Application does not accept documents on command line
as: এই অনুপ্ৰয়োগ দ্বাৰা কমান্ড-লাইনৰ মাধ্যমে নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা নহয়

en: Unrecognized launch option: %d
as: প্ৰাৰম্ভকালীন বিকল্প পৰিচিত নহয়: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
as: 'Type=Link' ডেস্কটপ এনট্ৰিৰ ক্ষেত্ৰত ডকুমেন্টৰ URI উল্লেখ কৰা নাযাব

en: Not a launchable item
as: আৰম্ভ কৰাৰ যোগ্য বস্তু নহয়

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সম্পূৰ্ণ সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Specify file containing saved configuration
as: সংৰক্ষিত কনফিগাৰেশন ধাৰণকৰ্তা নথিপত্ৰ উল্লেখ কৰক

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: Session management options:
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প:

en: Show session management options
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Brasero Plugins
as: Brasero প্লাগ-ইন

en: Impossible to retrieve local file path
as: স্থানীয় নথিপত্ৰৰ পাথ প্ৰাপ্ত কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Copying files locally
as: স্থানীয় অৱস্থানত নথিপত্ৰ নকল কৰা হৈছে

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: CD/DVD Creator Folder
as: CD/DVD নিৰ্মাণৰ ফোল্ডাৰ

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
as: Nautilus ৰ "CD/DVD নিৰ্মাণৰ ফোল্ডাৰ" ত যোগ কৰা নথিপত্ৰসমূহ বাৰ্ন কৰাৰ অনুমতি দিয়ে

en: CD/DVD Creator
as: CD/DVD নিৰ্মাণ ব্যৱস্থা

en: Create CDs and DVDs
as: CD আৰু DVD নিৰ্মাণ কৰক

en: Medium Icon
as: মধ্যম আইকন

[ctx: picture]
note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Image files
as: ইমেজ নথিপত্ৰ

en: Disc Name:
as: ডিস্কৰ নাম:

note: Translators: be careful, anything longer than the English will likely * not fit on small Nautilus windows
en: Drag or copy files below to write them to disc
as: ডিস্কত নথিপত্ৰ লিখাৰ বাবে সেসমূহ টেনে আনুন অথবা নকল কৰক

en: Write to Disc
as: ডিস্ক লিখুন

en: Write contents to a CD or DVD
as: CD অথবা DVD ডিস্কত অন্তৰ্ভুক্ত তথ্যসমূহ লিখক

en: Copy Disc
as: ডিস্ক কপি কৰক

en: _Write to Disc…
as: ডিস্কলে লিখক...(_W)

en: Write disc image to a CD or DVD
as: CD অথবা DVD ডিস্কত ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তি লিখক

en: _Copy Disc…
as: ডিস্ক কপি কৰক... (_C)

en: Create a copy of this CD or DVD
as: এইখন CD অথবা DVD -ৰ কপি সৃষ্টি কৰক

en: _Blank Disc…
as: ৰিক্ত ডিস্ক... (_B)

en: Blank this CD or DVD
as: এই CD অথবা DVD ডিস্ক ৰিক্ত কৰক

en: _Check Disc…
as: ডিস্ক পৰীক্ষা কৰক... (_C)

en: Check the data integrity on this CD or DVD
as: এই CD অথবা DVD ডিস্কত উপস্থিত তথ্যৰ অখণ্ডতা নিৰিক্ষণ কৰক

[ctx: picture]
note: Translators: this is a picture not * a disc image
en: Please select another image.
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ভিন্ন ইমেজ নিৰ্বাচন কৰক ।

note: NOTE to translators: the final string must not be over * 32 _bytes_. * The %s is the date
en: Video disc (%s)
as: ভিডিঅ' ডিস্ক (%s)

en: _Project
as: প্ৰকল্প (_P)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Tools
as: সৰঞ্জাম (_T)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: P_lugins
as: প্লাগ-ইন (_l)

en: Choose plugins for Brasero
as: brasero ৰ বাবে প্লাগ-ইন নিৰ্বাচন কৰক

en: E_ject
as: বহিষ্কাৰ (_j)

en: Eject a disc
as: ডিস্ক বাহিৰ কৰি নিন

en: _Blank…
as: ৰিক্ত... (_B)

en: Blank a disc
as: ডিস্ক ৰিক্ত কৰক

en: _Check Integrity…
as: অখণ্ডতা নিৰিক্ষণ কৰক... (_C)

en: Check data integrity of disc
as: ডিস্কৰ অখণ্ডতা যাচাই কৰক

en: Quit Brasero
as: Brasero ৰ পৰা প্ৰস্থান

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: Display help
as: সহায়ক তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: About
as: পৰিচিতি

en: Disc Burner
as: ডিস্ক বাৰ্ন ব্যৱস্থা

en: Error while loading the project
as: প্ৰকল্প লোড কৰিবলৈ সমস্যা

en: Please add files to the project.
as: প্ৰকল্পত অনুগ্ৰহ কৰি নথিপত্ৰ সন্নিবেশ কৰক  ।

en: The project is empty
as: প্ৰকল্পটি ৰিক্ত

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
as: Brasero এটা মুক্ত সফ্টওয়্যাৰ; Free Software Foundation দ্বাৰা প্ৰকাশিত GNU General Public License ৰ শৰ্তানুযায়ী ইয়াক বিতৰণ আৰু পৰিবৰ্তন কৰা যাব; লাইসেন্সেৰ সংস্কৰণ ২ অথবা (আপনাৰ সুবিধানুযায়ী) ঊৰ্ধ্বতন কোনো সংস্কৰণৰ অধীন  ।

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
as: Brasero বিতৰণ কৰাৰ মূল উদ্দেশ্য যে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰা ইয়াৰ দ্বাৰা উপকৃত হ'বন, কিন্তু ইয়াকৰ বাবে কোনো সুস্পষ্ট ওয়াৰেন্টি উপস্থিত নাই; বাণিজ্যিক আৰু কোনো সুনিৰ্দিষ্ট কাম সাধনৰ বাবে অন্তৰ্নিহীত ওয়াৰেন্টিও অনুপস্থিত  । অধিক জানতে GNU General Public License পড়ুন  ।

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
as: Sound Juicer ৰ সম্পূৰ্ণ GNU General Public License ৰ এটা প্ৰতিলিপি উপলব্ধ হোৱা উচিত; না থাকলে নিম্নলিখিত ঠিকানায় লিখে সেইটো সংগ্ৰহ কৰক Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
as: GNOME ৰ সম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰযোগ্য এটা সহজ CD/DVD বাৰ্ন কৰাৰ অনুপ্ৰয়োগ  ।

en: Brasero Homepage
as: Brasero ৰ হোম-পেজ

en: The project "%s" does not exist
as: "%s" নামক কোনো প্ৰকল্প উপস্থিত নাই

en: _Recent Projects
as: সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত প্ৰোজেক্ট (_R)

en: Display the projects recently opened
as: সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত প্ৰোজেক্টসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Brasero Disc Burner
as: Brasero ডিস্ক বাৰ্ন ব্যৱস্থা

en: Create and copy CDs and DVDs
as: নতুন CD আৰু DVD সৃষ্টি কৰক অথবা নকল কৰক

en: Disc Burner and Copier
as: ডিস্ক বাৰ্নাৰ আৰু কপিয়াৰ

en: Burning flags to be used
as: ব্যৱহাৰ হব লগিয়া বাৰ্ণিং ফ্লেগ

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
as: প্ৰতিমূৰ্তিসমূহ বাৰ্ণ কৰাৰ কাৰণে যিখন ডাইৰেকটৰি সৰ্বশেষ ব্ৰাউছ কৰা হৈছিল তাৰ নিৰংকুশ পথ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
as: ডিস্ক বাৰ্ন কৰাৰ বাবে Brasero দ্বাৰা ব্যৱহাৰযোগ্য অতিৰিক্ত প্লাগ-ইনৰ তালিকা ইয়াত আছে  । মান NULL ধাৰ্য কৰা হ'লে, Brasero দ্বাৰা সব প্লাগ-ইন লোড কৰা হ'ব  ।

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
as: ইনস্টল কৰা পছন্দসই বাৰ্ন ইঞ্জিন সুইটৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত থাকে  । সম্ভৱ হ'লে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব  ।

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
as: যোনখন ডাইৰেকটৰিলে brasero -য় অস্থায়ী নথিপত্ৰসমূহ সঞ্চয় কৰে তাৰ পথ অন্তৰ্ভুক্ত। যদি সেইটো মান ৰিক্ত, তেনেহলে glib -ৰ বাবে সংহিত ডাইৰেকটৰি ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব।

en: Directory to use for temporary files
as: অস্থায়ী নথিপত্ৰসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাৰ কাৰণে ডাইৰেকটৰি

en: Enable file preview
as: নথিপত্ৰৰ পূৰ্বৰূপ প্ৰদৰ্শন সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
as: cdrecord ৰে "-immed" ফ্ল্যাগ সামৰ্থবান কৰক

en: Favourite burn engine
as: বাৰ্ন কৰাৰ বাবে ব্যৱহাৰযোগ্য পছন্দসই ইঞ্জিন

en: Replace symbolic links by their targets
as: ছিম্বোলিক লিংকৰ পৰিবৰ্তে মূল অৱস্থান উল্লেখ কৰা হ'ব

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
as: MD5 -ৰ বাবে ০, SHA1 -ৰ বাবে ১ আৰু SHA256 -ৰ বাবে ২ ধাৰ্য্য কৰক

en: Should Nautilus extension output debug statements
as: Nautilus -ৰ বিস্তাৰনে ডিবাগ বিবৃতিসমূহ আউটপুট কৰিব লাগে নে

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
as: Nautilus -ৰ বিস্তাৰনে ডিবাগ বিবৃতিসমূহ আউটপুট কৰিব লাগে নে। মানটো সত্যলে ধাৰ্য্য কৰিব লাগিব যদি ই এনেকুৱা কৰে।

en: Should brasero filter broken symbolic links
as: ত্ৰুটিপূৰ্ণ ছিম্বোলিক লিংকসমূহ brasero দ্বাৰা ফিল্টাৰ কৰা হ'ব

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
as: ত্ৰুটিপূৰ্ণ ছিম্বোলিক লিংকসমূহ brasero দ্বাৰা ফিল্টাৰ কৰা হ'ব নেকি । মান true হ'লে, ত্ৰুটিপূৰ্ণ ছিম্বোলিক লিংকসমূহ brasero দ্বাৰা ফিল্টাৰ কৰা হ'ব ।

en: Should brasero filter hidden files
as: লুকুৱা নথিপত্ৰ brasero দ্বাৰা ফিল্টাৰ কৰা হ'ব কি

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
as: লুকুৱা নথিপত্ৰ brasero দ্বাৰা ফিল্টাৰ কৰা হ'ব কি  । মান true হ'লে, লুকুৱা নথিপত্ৰ brasero দ্বাৰা ফিল্টাৰ কৰা হ'ব  ।

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
as: প্ৰকল্পত উপস্থিত নথিপত্ৰ চিহ্নকৰ্তা ছিম্বোলিক লিংকসমূহৰ পৰিবৰ্তে brasero দ্বাৰা মূল নথিপত্ৰসমূহ প্ৰয়োগ কৰা হ'ব । মান true হ'লে, brasero দ্বাৰা ছিম্বোলিক লিংকসমূহ পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব ।

en: The last browsed folder while looking for images to burn
as: বাৰ্ণ কৰিব লগিয়া প্ৰতিমূৰ্তিসমূহৰ বাবে সৰ্বশেষ ব্ৰাউছ কৰা ফোল্ডাৰ

en: The priority value for the plugin
as: প্লাগিনৰ বাবে প্ৰাধন্যত মান

en: The speed to be used
as: ব্যৱহাৰ হ'ব লগিয়া গতি

en: The type of checksum used for files
as: নথিপত্ৰসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত checksum -ৰ ধৰণ

en: The type of checksum used for images
as: ছবিসমূহৰ বাবে ব্যৱহৃত checksum -ৰ ধৰণ

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
as: এইটো মানে এইখন পৰিপ্ৰেক্ষতিত সৰ্বশেষ ব্যৱহাৰ হোৱা বাৰ্ণ হৈ থকা ফ্লেগসমূহ ব্যক্ত কৰে।

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
as: এইটো মানে এইখন পৰিপ্ৰেক্ষতিত সৰ্বশেষ ব্যৱহাৰ হোৱা গতি ব্যক্ত কৰে।

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
as: cdrecord ৰ বাবে "-immed" ফ্ল্যাগৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ একসম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰা হয়

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
as: cdrecord ৰ বাবে "-immed" ফ্ল্যাগৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ একসম্পূৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰা হয়

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
as: যেতিয়া একেটা কামৰ বাবে কাইবাটাও প্লাগিন উপলব্ধ, তেতিয়া কোনটো প্লাগিনক প্ৰাথমত্য দিয়া হব সেইটো নিৰ্বাচন কৰিবলে এই মান ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ০ -য় বুজায় প্লাগিনৰ স্তানিয় প্ৰাথমত্য ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। এটা ধনিত্মক মানে প্লাগিনৰ স্থানিয় প্ৰাথমত্য ঢাকি দিয়ে। এটা ঋণাত্মক মানে প্লাগিনক অসামৰ্থবান কৰি দিয়ে।

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
as: নথিপত্ৰৰ পূৰ্ব প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নাই  । ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে মান true নিৰ্ধাৰণ কৰক  ।

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
as: cdrdao ৰ সৈতে "--driver generic-mmc-raw" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব নে

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
as: cdrdao ৰ সৈতে "--driver generic-mmc-raw" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব নে। মান True নিৰ্ধাৰিত হ'লে, brasero -য় ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব; কিছু ড্ৰাইভ/পৰিস্থিতিতে এই মান সহায়ত বিকল্প ব্যৱস্থা প্ৰয়োগ কৰা যাব।

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
as: cdrecord ৰ সৈতে "-immed" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব নে। এই মান প্ৰয়োগ কৰাৰ সময় (মান True অৰ্থাৎ সত্য) সাবধানতা অবলম্বন কৰা আৱশ্যক কাৰণ কিছু ড্ৰাইভ/পৰিস্থিতিৰ বাবে অকল বিকল্প ব্যৱস্থা উপলব্ধ কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰয়োগ কৰা যাব।

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
as: growisofs ৰ সৈতে "-use-the-force-luke=dao" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব নে

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
as: growisofs ৰ সৈতে "-use-the-force-luke=dao" ফ্ল্যাগ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব নে। মান false (সত্য নহয়) নিৰ্ধাৰিত হ'লে, brasero দ্বাৰা ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা ন'হ'ব; কিছু ড্ৰাইভ/পৰিস্থিতিতে বিকল্প ব্যৱস্থা ৰূপে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব পাৰে  ।

en: White list of additional plugins to use
as: ব্যৱহাৰযোগ্য অতিৰিক্ত প্লাগ-ইনৰ স্বেত তালিকা

en: Brasero project file
as: Brasero প্ৰকল্প নথিপত্ৰ

en: Menu
as: মেনু

en: Open the selected files
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ খুলুন

en: _Edit Information…
as: তথ্য সম্পাদন কৰক...(_E)

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
as: ট্ৰেক সংক্ৰান্ত তথ্য সম্পাদন কৰক (আৰম্ভ, সমাপ্তি, নিৰ্মাতা, ইত্যাদি)

en: Remove the selected files from the project
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ প্ৰকল্পৰ পৰা আঁতৰুৱা হ'ব

en: Paste files
as: নথিপত্ৰসমূহ পেইস্ট কৰক

en: Add the files stored in the clipboard
as: ক্লিপ-বোৰ্ডে উপস্থিত নথিপত্ৰসমূহ যোগ কৰক

en: I_nsert a Pause
as: বিৰতি সন্নিবেশ কৰক (_n)

en: Add a 2 second pause after the track
as: ট্ৰেকৰ পিছত ২ ছেকেণ্ডৰ বিৰতি যোগ কৰক

en: _Split Track…
as: ট্ৰেক বিভাজন কৰক... (_S)

en: Split the selected track
as: নিৰ্বাচিত ট্ৰেক বিভাজন কৰক

en: Pause
as: বিৰতি

en: Split
as: বিভাজন

en: Track
as: ট্ৰেক

en: Title
as: শিৰোনাম

en: Artist
as: শিল্পী

en: Length
as: অবকাল

en: The track will be padded at its end.
as: ট্যাকৰ শেষ প্যাড কৰা হ'ব  ।

en: The track is shorter than 6 seconds
as: ট্ৰেকটি ৬ ছেকেণ্ডৰ কম

en: Make sure the appropriate codec is installed
as: সঠিক codec ইনস্টল কৰা হৈছে নে নাই সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
as: আপুনি ভিডিঅ' নথিপত্ৰ "%s" যোগ কৰিব ইচ্ছুক নেকি?

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
as: এই নথিপত্ৰটি এটা ভিডিঅ' নথিপত্ৰ আৰু অকলা অডিঅ' অংশটুকু ডিস্কত লিখা সম্ভৱ হ'ব  ।

en: _Discard File
as: নথিপত্ৰ বৰ্জন কৰক (_D)

en: _Add File
as: নথিপত্ৰ যোগ কৰক (_A)

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
as: পঞ্জিকাত অডিঅ' নথিপত্ৰ অনুসন্ধান কৰা হ'ব নেকি ?

en: Search _Directory
as: ডিৰেক্টিত অনুসন্ধান কৰক (_D)

en: "%s" could not be opened.
as: "%s" খোলা সম্ভৱ নহয়  ।

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
as: DTS ট্ৰেক থকা এখন অডিও CD সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
as: বাচনি কৰা কিছুমান গান DTS ট্ৰেক সৃষ্টি কৰিবলে উপযুক্ত।
    এইধৰণৰ অডিও CD -য়ে উচ্চ মানৰ শব্দৰ যোগান দিয়ে কিন্তু কেৱল কিছুমান ধাৰ্য্যত ডিজিটেল প্লেয়াৰসমূহে ইহতক চলাব পাৰে।
    টোকা: যদি আপুনি সন্মত, তেনেহলে এই ট্ৰেকসমূহৰ উপৰত স্বাভাৱিকৰণ প্ৰয়োগ কৰা নহয়।

en: Create _Regular Tracks
as: নিয়মিত ট্ৰেক সৃষ্টি কৰক (_R)

en: Click here to burn all songs as regular tracks
as: সকলো গানক নিয়মিত ট্ৰেক হিচাপে বাৰ্ণ কৰিবলে ইয়াত ক্লিক কৰক

en: Create _DTS Tracks
as: DTS ট্ৰেক সৃষ্টি কৰক (_D)

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
as: সকলো উপযুক্ত গানক DTS ট্ৰেক হিচাপে বাৰ্ণ কৰিবলে ইয়াত ক্লিক কৰক

en: Select one song only please.
as: অনুগ্ৰহ কৰি অকল এটা গান নিৰ্বাচন কৰক  ।

en: Impossible to split more than one song at a time
as: এক সময়ে একাধিক গান বিভাজন কৰা অসম্ভৱ

en: Error while blanking.
as: ৰিক্ত কৰাৰ সময় ত্ৰুটি দেখা দিছে  ।

en: Blank _Again
as: পুনৰায় ৰিক্ত (_A)

en: Unknown error.
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি  ।

en: The disc was successfully blanked.
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ ডিস্ক ৰিক্ত কৰা হৈছে  ।

en: The disc is ready for use.
as: ডিস্ক ব্যৱহাৰৰ বাবে প্ৰস্তুত  ।

note: Translators: This is a verb, an action
en: _Blank
as: ৰিক্ত কৰা হ'ব (_B)

en: _Fast blanking
as: দ্ৰুতগতিতে ৰিক্ত কৰাৰ ব্যৱস্থা (_F)

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
as: ৰিক্ত কৰাৰ পুঙ্খানুপুঙ্খ পদ্ধতিৰ পৰিবৰ্তে দ্ৰুত ৰিক্ত কৰাৰ পদ্ধতি সক্ৰিয় কৰক

en: Disc Blanking
as: ডিস্ক ৰিক্ত কৰাৰ ব্যৱস্থা

en: Error parsing playlist "%s".
as: প্লে-লিস্ট "%s" পাৰ্স কৰিব সমস্যা  ।

en: An unknown error occurred
as: অজ্ঞাত ত্ৰুটি দেখা দিছে

note: Translators: %d is the number of songs
en: %d song | %d songs
as[0]: %d গান
as[1]: %d গান

en: Select Playlist
as: প্লে-লিস্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Playlists
as: প্লে-লিস্ট

en: Number of Songs
as: গানৰ সংখ্যা

en: Genre
as: ধৰন

en: Plugin
as: প্লাগ-ইন

en: Enabled
as: সক্ৰিয়

en: Copyright %s
as: স্বত্বাধিকাৰ %s

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: C_onfigure
as: কনফিগাৰ কৰক (_o)

en: A_ctivate
as: সক্ৰিয় কৰক (_c)

en: Ac_tivate All
as: সকল সক্ৰিয় কৰক (_t)

en: _Deactivate All
as: সকল নিষ্ক্ৰিয় কৰক (_D)

note: Use the translated name for the plugin.
en: Options for plugin %s
as: %s প্লাগ-ইন সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: Title:
as: শিৰোনাম:

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
as: CD-TEXT প্ৰযুক্ত সহায়ত এই তথ্যসমূহ ডিস্কত লিখা হ'ব। কেইটিমান CD প্লেয়াৰ দ্বাৰা এইসমূহ পঢ়া আৰু প্ৰদৰ্শন কৰা সম্ভৱ  ।

en: Artist:
as: শিল্পী:

en: Composer:
as: সংগীতকাৰ:

en: Song start:
as: গানৰ আৰম্ভ:

en: Song end:
as: গানৰ সমাপ্তি:

en: Pause length:
as: বিৰতিকাল:

en: Gives the length of the pause that should follow the track
as: ট্ৰেকৰ শেষে বিলম্বাহিৰ পৰিমাণ উল্লেখ কৰা হয়

en: Track length:
as: ট্ৰেকৰ অবকাল:

en: Song Information
as: গান সম্বন্ধীয় তথ্য

en: Song information for track %02i
as: ট্ৰেক %02i ৰ গান সংক্ৰান্ত তথ্য

en: No file
as: কোনো নথিপত্ৰ নাই

en: Start and stop playing
as: বাজানো আৰম্ভ আৰু বন্ধ কৰক

en: R_ename…
as: নাম পৰিবৰ্তন কৰক... (_R)

en: Rename the selected file
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰক

en: New _Folder
as: নতুন ফোল্ডাৰ (_F)

en: Create a new empty folder
as: এটা নতুন ৰিক্ত ফোল্ডাৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: The session could not be imported.
as: অধিবেশনটি ইম্পোৰ্ট কৰা নাযায়  ।

en: The contents of the project changed since it was saved.
as: সংৰক্ষণৰ পিছত প্ৰকল্পে কিছু পৰিবৰ্তন কৰা হৈছে  ।

en: Discard the current modified project
as: বৰ্তমানে পৰিবৰ্তিত প্ৰকল্প বৰ্জন কৰা হ'ব

en: _Discard
as: বৰ্জন কৰক (_D)

en: Continue with the current modified project
as: বৰ্তমানে পৰিবৰ্তিত প্ৰকল্পে আগবাঢ়ক

note: Translators: %s is the name of the image
en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
as: অকল এটা নথিপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰা হৈছে ("%s")। এইটো এটা ডিস্কৰ ইমেজ আৰু ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত সামগ্ৰী বাৰ্ন কৰা হ'ব

en: Burn as _Data
as: তথ্য হিচাপে বাৰ্ন কৰক (_D)

en: Burn as _Image
as: প্ৰতিমূৰ্তি হিচাপে বাৰ্ন কৰক (_I)

en: "%s" cannot be added to the selection.
as: নিৰ্বাচনত "%s" যোগ কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

en: It is a recursive symlink
as: ইয়াক এটা ৰিকাৰ্ছিভ সিম-লিংক

en: It does not exist at the specified location
as: নিৰ্দিষ্ট অৱস্থানত ইয়াক উপস্থিত নাই

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
as: Windows ৰ সম্পূৰ্ণৰূপে সুসংগত কৰাৰ উদ্দেশ্যে নথিপত্ৰসমূহৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব নেকি ?

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
as: এই নামসমূহ পৰিবৰ্তন কৰি ৬৪ অক্ষৰত ছাটাঁই কৰা আৱশ্যক  ।

en: _Rename for Full Windows Compatibility
as: Windows ৰ সম্পূৰ্ণ সুসংগতিৰ বাবে নাম পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব (_R)

en: _Disable Full Windows Compatibility
as: Windows ৰ সম্পূৰ্ণ সুসংগতি নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব (_D)

note: Translators: %s is the name of the file
en: Do you want to replace "%s"?
as: আপুনি "%s" প্ৰতিস্থাপন কৰিবলৈ ইচ্ছুক নেকি ?

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
as: এই নামৰ এটা নথিপত্ৰ বৰ্তমানে ফোল্ডাৰত উপস্থিত আছে। ইয়াক সলালে ইয়াত উপস্থিত তথ্য, বাৰ্ন হব লগিয়া ডিস্কত প্ৰতিষ্ঠিত হই যাব।

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: Always K_eep
as: সদায়ে ৰখা হ'ব (_e)

note: Translators: Keep means we're keeping the files that already existed * in the project. * Keep is a verb
en: _Keep
as: ৰখা হ'ব (_K)

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb Translators: this is a verb
en: _Replace
as: প্ৰতিস্থাপন কৰিব (_R)

note: Translators: Replace means we're replacing the file that already * existed in the project with a new one with the same name. * Replace is a verb
en: Al_ways Replace
as: সদায়ে প্ৰতিস্থাপন কৰা হ'ব (_w)

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে "%s"-কে নিৰ্বাচনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব ইচ্ছুক আৰু ইয়াক সমৰ্থনৰ বাবে ISO9660 মানৰ তৃতীয় সংস্কৰণ প্ৰয়োগ কৰিব ইচ্ছুক নেকি?

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
as: নথিপত্ৰটো ২ GiBৰৰ পৰা অধিক । ২ GiBৰৰ পৰা অধিক মাপৰ নথিপত্ৰসমূহ ISO9660 মানৰ প্ৰথম আৰু দ্বিতীয় সংস্কৰণে (সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত) দ্বাৰা সমৰ্থিত নহয় ।
    অধিকাংশ অপাৰেটিং প্ৰণালী যেমন Linux আৰু Windows © ৰ সকল সংস্কৰণ দ্বাৰা সমৰ্থিত ISO9660 ৰ তৃতীয় সংস্কৰণ ব্যৱহাৰ কৰা বিশেষভাবে বাঞ্ছনীয়।
    উল্লেখ্য, ISO9660 ৰ তৃতীয় সংস্কৰণ সহায়ত নিৰ্মিত প্ৰতিমূৰ্তিসমূহ MacOS X দ্বাৰা পাঠযোগ্য নহয়।

en: Ne_ver Add Such File
as: এই ধৰনৰ নথিপত্ৰ কেতিয়াও যোগ কৰা ন'হ'ব (_v)

en: Al_ways Add Such File
as: এই ধৰনৰ নথিপত্ৰ সদায়ে যোগ কৰা হ'ব (_w)

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
as: এই নিৰ্বাচনে কি নিশ্চিৰূপে "%s" যোগ কৰা হ'ব?

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
as: এই পঞ্জিকাৰ নিম্নবৰ্তী পঞ্জিকাৰ ক্ষেত্ৰত ৭ ঊৰ্ধ্বতন পঞ্জিকা উপস্থিত থাকিব।
    Brasero দ্বাৰা এই ধৰনৰ নথিপত্ৰৰ অনুক্ৰমৰ প্ৰতিমূৰ্তি নিৰ্মাণ কৰি বাৰ্ন কৰা সম্ভৱ হ'লেও ডিস্কসৰ্বধৰনৰ অপাৰেটিং প্ৰণালী দ্বাৰা পাঠযোগ্য ন'হ'ব পাৰে  ।
    উল্লেখ্য: অকল linux-এ এই ধৰনৰ অনুক্ৰমৰ সঠিক ব্যৱহাৰ প্ৰমাণিত হৈছে।

note: Translators: %s is a string describing the type of medium and the * drive it is in. It's a tooltip.
en: Import %s
as: %s ইম্পোৰ্ট কৰক

note: Translators: %s is the name of the volume to import. It's a menu * entry and toolbar button (text added later).
en: I_mport %s
as: %s ইম্পোৰ্ট কৰক (_m)

note: Translators: This is a verb. It's a toolbar button.
en: I_mport
as: ইম্পোৰ্ট কৰক (_m)

note: Translators: %s is the name of the volume to import
en: Do you want to import the session from "%s"?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে '%s'ৰ পৰা অধিবেশন ইম্পোৰ্ট কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
as: এৰ ফলত, বাৰ্ন কৰাৰ পিছত পূৰ্ববৰ্তী অধিবেশনৰ পুৰনি নথিপত্ৰসমূহ ব্যৱহাৰযোগ্য থাকিব  ।

en: I_mport Session
as: অধিবেশন ইম্পোৰ্ট কৰক (_m)

en: Click here to import its contents
as: অন্তৰ্ভুক্ত তথ্য ইম্পোৰ্ট কৰাৰ বাবে এইখানৰ ক্লিক কৰক

en: Please wait while the project is loading.
as: প্ৰকল্প লোড কৰা হৈছে, অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক  ।

en: _Cancel Loading
as: লোড কৰাৰ কাম বাতিল কৰক (_C)

en: Cancel loading current project
as: বৰ্তমান প্ৰকল্প লোড কৰাৰ কাম বাতিল কৰক

en: File Renaming
as: নথিপত্ৰৰ নাম পৰিবৰ্তন

en: _Rename
as: নাম পৰিবৰ্তন (_R)

en: Renaming mode
as: নাম পৰিবৰ্তনৰ মোড

en: Files
as: নথিপত্ৰ

en: Size
as: আকাৰ

en: Description
as: বিবৰণ

en: Space
as: স্থান

en: Audio files
as: অডিঅ' নথিপত্ৰ

en: Movies
as: চলচ্চিত্ৰ

en: P_review
as: পূৰ্বদৃশ্য (_r)

note: Translators: this is an image, a picture, not a "Disc Image"
en: Display video, audio and image preview
as: ভিডিঅ', অডিঅ' আৰু ছবিৰ পূৰ্বদৃশ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: _Show Side Panel
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী প্যানেল প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_S)

en: Show a side pane along the project
as: প্ৰকল্পৰ পাশে পাৰ্শ্ববৰ্তী প্যানেল প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: _Horizontal Layout
as: অনুভূমিক বিন্যাস (_H)

en: Set a horizontal layout
as: অনুভূমিক বিন্যাস নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: _Vertical Layout
as: উলম্ব বিন্যাস (_V)

en: Set a vertical layout
as: উলম্ব বিন্যাস নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Click to close the side pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন বন্ধ কৰাৰ বাবে ক্লিক কৰক

note: No Preview view
en: No preview
as: পূৰ্বৰূপ নাই

en: Save current project
as: বৰ্তমান প্ৰকল্প সংৰক্ষণ কৰক

en: Save _As…
as: নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ...(_A)

en: Save current project to a different location
as: বৰ্তমান প্ৰকল্পটি এটা ভিন্ন অৱস্থানত সংৰক্ষণ কৰক

en: _Add Files
as: নথিপত্ৰ যোগ কৰক (_A)

en: Add files to the project
as: প্ৰকল্পে নথিপত্ৰ যোগ কৰক

en: _Remove Files
as: নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা ফেলুন (_R)

note: Translators: "empty" is a verb here
en: E_mpty Project
as: ৰিক্ত প্ৰকল্প (_m)

en: Remove all files from the project
as: প্ৰকল্পৰ পৰা সকল নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা হ'ব

en: _Burn…
as: বাৰ্ন কৰক... (_B)

en: Burn the disc
as: ডিস্ক বাৰ্ন কৰক

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
as: এইখন প্ৰজেক্টত নথিপত্ৰ যোগ কৰিবলে "যোগ কৰক" বুটাম ক্লিক কৰক অথবা নথিপত্ৰসমূহক এইখন ঠাইলে ড্ৰেগ কৰি আনক

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
as: নথিপত্ৰসমূহ আতৰুৱাবলে, তেওলোকক বাচক আৰু "আতৰুৱাওক" বুটাম ক্লিক কৰক অথবা "Delete" কি দবাওক

en: Estimated project size: %s
as: আনুমানিক প্ৰজেক্টৰ আকাৰ: %s

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
as: এই প্ৰকল্পটি অত্যাধিক বৃহৎ আৰু ওভাৰ-বাৰ্ন বিকল্পটি ব্যৱহাৰ কৰা সত্ত্বেও এই ডিস্কত ইয়াক লিখা সম্ভৱ ন'হ'ব  ।

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
as: প্ৰকল্পৰ মাপ অত্যাধিক ডাঙৰ আৰু ডিস্কত ইয়াক সম্পূৰ্ণৰূপে ধাৰণ কৰা সম্ভৱ নহয়  । এই কাৰণে প্ৰকল্পৰ পৰা কিছু নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা আৱশ্যক  ।
    ৯০ অথবা ১০০ মিনিটৰ CD-R(W) সাধাৰণত সঠিকৰূপে চিনাক্ত নোহোৱাৰ ফলত এই বিকল্পটি প্ৰয়োগ কৰা বাঞ্ছনীয় আৰু ইয়াৰ ফলত 'overburn' বিকল্পটি ব্যৱহাৰ কৰা আৱশ্যক  ।
    উল্লেখ্য: এই বিকল্পৰ ফলত কাম বিফল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে  ।

en: Start to burn the contents of the selection
as: নিৰ্বাচিত বস্তুসমূহৰ বাৰ্ন আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Please add songs to the project.
as: প্ৰকল্পত অনুগ্ৰহ কৰি গান যোগ কৰক  ।

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে নতুন প্ৰকল্প নিৰ্মাণ কৰি বৰ্তমান প্ৰকল্পটি বৰ্জন কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
as: নতুন প্ৰকল্প নিৰ্মাণ কৰা হ'লে, পৰিবৰ্তনসমূহ বৰ্জন কৰা হ'ব  ।

en: _Discard Changes
as: পৰিবৰ্তন বৰ্জন কৰক (_D)

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
as: আপুনি নথিপত্ৰ বাচনি বাতিল কৰিব বিচাৰে নে ইয়াক নতুন প্ৰকল্পত যোগ কৰিব বিচাৰে?

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
as: আপুনি যদি নতুন ৰিক্ত প্ৰকল্প সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে, তেনেহলে নথিপত্ৰ বাচনি বাতিল কৰা হব।

en: _Discard File Selection
as: নথিপত্ৰ বাচনি বাতিল কৰক (_D)

en: _Keep File Selection
as: নথিপত্ৰ বাচনি ৰাখক (_K)

en: _Discard Project
as: প্ৰকল্প বৰ্জন কৰক (_D)

en: Select Files
as: নথিপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Do you really want to empty the current project?
as: বৰ্তমান প্ৰকল্পটি নিশ্চিতৰূপে ৰিক্ত কৰা হ'ব নেকি ?

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
as: প্ৰকল্প ৰিক্ত কৰা হ'লে, ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত সকল নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা হ'ব আৰু এতিয়া অবধি কৰা সকল কাজ হাৰিয়ে যাব  । উল্লেখ্য, নথিপত্ৰসমূহ মূল অৱস্থানৰ পৰা আঁতৰুৱা ন'হ'ব, অকল এই তালিকাৰ পৰা আঁতৰুৱা হ'ব  ।

en: _Save
as: সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Add
as: যোগ কৰক (_A)

en: _Remove
as: আঁতৰাওক (_R)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Data Disc)
as: Brasero — %s (তথ্য বিশিষ্ট ডিস্ক)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Audio Disc)
as: Brasero — %s (অডিঅ' ডিস্ক)

note: Translators: %s is the name of the project
en: Brasero — %s (Video Disc)
as: Brasero — %s (ভিডিঅ' ডিস্ক)

en: Your project has not been saved.
as: আপনাৰ প্ৰকল্প সংৰক্ষণ কৰা নহয়  ।

en: Save the changes of current project before closing?
as: বন্ধ কৰাৰ পূৰ্বে বৰ্তমান প্ৰকল্পে কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হ'ব নেকি ?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
as: সংৰক্ষণ নকৰা হ'লে, পৰিবৰ্তনসমূহ স্থায়ীৰূপে হাৰিয়ে যাব  ।

en: Cl_ose Without Saving
as: সংৰক্ষণ নকৰি বন্ধ কৰা হ'ব (_o)

en: Save Current Project
as: বৰ্তমান প্ৰকল্প সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as a Brasero audio project
as: Brasero অডিঅ' প্ৰকল্প ৰূপে প্ৰকল্পটি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as a plain text list
as: প্লেইন-টেক্সট তালিকা ৰূপে প্ৰকল্পটি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as a PLS playlist
as: PLS প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as an M3U playlist
as: M3U প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as an XSPF playlist
as: XSPF প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save project as an iriver playlist
as: iriver প্লে-লিস্ট ৰূপে প্ৰকল্পটি সংৰক্ষণ কৰক

en: _Cover Editor
as: প্ৰচ্ছদ সম্পাদন ব্যৱস্থা (_C)

en: Design and print covers for CDs
as: CD ৰ প্ৰচ্ছদ আঁকুন আৰু প্ৰিন্ট কৰক

en: _New Project
as: নতুন প্ৰকল্প (_N)

en: Create a new project
as: এটা নতুন প্ৰকল্প নিৰ্মাণ কৰক

en: _Empty Project
as: ৰিক্ত প্ৰকল্প (_E)

en: Let you choose your new project
as: আপনাৰ নতুন প্ৰকল্প নিৰ্বাচন কৰাৰ সুবিধা উপলব্ধ কৰি

en: New _Audio Project
as: নতুন অডিঅ' প্ৰকল্প (_A)

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
as: কম্পিউটাৰ আৰু স্টিৰিওত বাজানোৰ বাবে এটা পাৰম্পৰিক অডিঅ' CD নিৰ্মাণ কৰক

en: New _Data Project
as: নতুন তথ্য বিশিষ্ট প্ৰকল্প (_D)

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
as: অকল কম্পিউটাৰে পাঠযোগ্য তথ্য বিশিষ্ট এটা CD/DVD নিৰ্মাণ কৰক

en: New _Video Project
as: নতুন ভিডিঅ' প্ৰকল্প (_V)

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
as: TV ৰিডাৰ দ্বাৰা পাঠযোগ্য বাবে এটা ভিডিঅ' DVD অথবা SVCD নিৰ্মাণ কৰক

en: Copy _Disc…
as: ডিস্ক নকল কৰক...(_D)

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
as: আপনাৰ হাৰ্ড-ডিস্ক অথবা অন্য এটা CD/DVD ত অডিঅ' CD অথবা তথ্য বিশিষ্ট এটা CD/DVD ৰ ১:১ প্ৰতিলিপি নিৰ্মাণ কৰক

en: _Burn Image…
as: প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰক...(_B)

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
as: এটা উপস্থিত CD/DVD প্ৰতিমূৰ্তিকে ডিস্কত বাৰ্ন কৰক

en: _Open…
as: খোলক... (_O)

en: Open a project
as: এটা প্ৰকল্প খুলুন

note: Translators: the %s is a string representing the total size * of the file selection
en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
as[0]: %d নথিপত্ৰ নিৰ্বাচিত হৈছে (%s)
as[1]: %d নথিপত্ৰ নিৰ্বাচিত হৈছে (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
as[0]: %d নথিপত্ৰ সমৰ্থিত (%s)
as[1]: %d নথিপত্ৰ সমৰ্থিত (%s)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
as[0]: %d নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ যোগ কৰা যাব (%s)
as[1]: %d নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ যোগ কৰা যাব (%s)

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
as[0]: কোনো নথিপত্ৰ যোগ কৰা নাযাব (%i নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ)
as[1]: কোনো নথিপত্ৰ যোগ কৰা নাযাব (%i নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ)

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
as[0]: কোনো নথিপত্ৰ সমৰ্থিত নহয় (%i নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ)
as[1]: কোনো নথিপত্ৰ সমৰ্থিত নহয় (%i নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ)

en: No file selected
as: কোনো নথিপত্ৰ নিৰ্বাচিত নহয়

en: Brasero — New Audio Disc Project
as: Brasero — নতুন অডিঅ' ডিস্ক প্ৰকল্প

en: Brasero — New Data Disc Project
as: Brasero — নতুন তথ্য বিশিষ্ট ডিস্ক প্ৰকল্প

en: Brasero — New Video Disc Project
as: Brasero — নতুন ভিডিঅ' ডিস্ক প্ৰকল্প

en: Brasero — New Image File
as: Brasero — নতুন প্ৰতিমূৰ্তি নথিপত্ৰ

en: Brasero — Disc Copy
as: Brasero — ডিস্ক নকল কৰক

en: Open Project
as: প্ৰকল্প খুলুন

en: _New
as: নতুন (_N)

en: _Open
as: খুলুন (_O)

en: Browse the file system
as: নথিপত্ৰপ্ৰণালী ব্ৰাউজ কৰক

en: Display playlists and their contents
as: প্লে-লিস্ট আৰু সেসমূহত উপস্থিত সামগ্ৰী প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Audi_o project
as: অডিঅ' প্ৰকল্প (_o)

en: Create a traditional audio CD
as: পাৰম্পৰিক অডিঅ' CD নিৰ্মাণ কৰক

en: D_ata project
as: তথ্য বিশিষ্ট প্ৰকল্প (_a)

en: Create a data CD/DVD
as: তথ্য বিশিষ্ট CD/DVD নিৰ্মাণ কৰক

en: _Video project
as: ভিডিঅ' প্ৰকল্প (_V)

en: Create a video DVD or an SVCD
as: এটা ভিডিঅ' DVD অথবা এটা SVCD নিৰ্মাণ কৰক

en: Disc _copy
as: ডিস্ক নকল কৰক (_c)

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
as: এটা CD/DVD ৰ ১:১ প্ৰতিলপি নিৰ্মাণ কৰক

en: Burn _image
as: প্ৰতিমূৰ্তি বাৰ্ন কৰক (_i)

en: Last _Unsaved Project
as: সংৰক্ষণ নকৰা সৰ্বশেষ প্ৰকল্প (_U)

en: Load the last project that was not burned and not saved
as: বাৰ্ন নকৰা আৰু সংৰক্ষণ নকৰা সৰ্বশেষ প্ৰকল্প লোড কৰক

en: No recently used project
as: সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত কোনো প্ৰকল্প উপস্থিত নাই

en: Create a new project:
as: এটা নতুন প্ৰকল্প নিৰ্মাণ কৰক:

en: Recent projects:
as: সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত প্ৰকল্প:

en: Check _Again
as: পুনৰায় পৰীক্ষা কৰক (_A)

en: The file integrity check could not be performed.
as: নথিপত্ৰৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰা নাযায়  ।

en: The file integrity check was performed successfully.
as: সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ নথিপত্ৰৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰা হৈছে।

en: There seem to be no corrupted files on the disc
as: ডিস্কত কোনো ক্ষতিগ্ৰস্ত নথিপত্ৰ পোৱা নাযায়

en: The following files appear to be corrupted:
as: নিম্নলিখিত নথিপত্ৰসমূহ সম্ভৱতঃ ক্ষতিগ্ৰস্ত:

en: Corrupted Files
as: ক্ষতিগ্ৰস্ত নথিপত্ৰ

en: Downloading MD5 file
as: MD5 নথিপত্ৰ ডাউনলোড কৰা হৈ আছে

en: "%s" is not a valid URI
as: "%s" বৈধ URI নহয়

en: No MD5 file was given.
as: কোনো MD5 নথিপত্ৰ দিয়া হোৱা নাই।

en: Use an _MD5 file to check the disc
as: ডিস্ক পৰীক্ষা কৰাৰ বাবে এটা md5 নথিপত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰক (_M)

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
as: ডিস্কৰ checksum ধাৰণকৰ্তা এটা বহিস্থিত .md5 নথিপত্ৰ প্ৰয়োগ কৰা হ'ব

en: Open an MD5 file
as: এটা MD5 নথিপত্ৰ খুলুন

en: _Check
as: পৰীক্ষা কৰক (_C)

en: Disc Checking
as: ডিস্ক পৰীক্ষণ

en: Estimated size: %s
as: আনুমানিক মাপ: %s

en: Size Estimation
as: আনুমানিক মাপ

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
as: অনুমানিক মাপ গণনা হোৱা অবধি অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক ।

en: All files need to be analysed to complete this operation.
as: এই কৰ্ম সম্পন্ন কৰাৰ বাবে সকলো নথিপত্ৰ বিশ্লেষণ কৰা আৱশ্যক ।

en: The operation cannot be performed.
as: এই কাম সঞ্চালন কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

en: The disc is not supported
as: ডিস্ক সমৰ্থিত নহয়

en: The drive is empty
as: ড্ৰাইভটি ৰিক্ত

en: Select a disc
as: এটা ডিস্ক নিৰ্বাচন কৰক

en: Progress
as: প্ৰগতি সূচক

en: [URI] [URI] …
as: [URI] [URI] ...

en: Please type "%s --help" to see all available options
as: উপলব্ধ সকল বিকল্পসমূহ জানিবলে "%s --help" টাইপ কৰক

en: Data could not be read (%s)
as: তথ্য পঢ়া সম্ভৱ নহয় (%s)

en: Data could not be written (%s)
as: তথ্য লিখা নাযায় (%s)

en: Generates .cue files from audio
as: অডিঅ'ৰ পৰা .cue নথিপত্ৰসমূহ সৃজন কৰে

en: cdrdao burning suite
as: cdrdao বাৰ্নিং স্যুইট

en: Copying audio track
as: অডিঅ' ট্ৰেক নকল কৰক

en: Copying data track
as: তথ্যৰ ট্ৰেক নকল কৰা হৈছে

en: Analysing track %02i
as: ট্ৰেক %02i বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: You do not have the required permissions to use this drive
as: এই ড্ৰাইভ ব্যৱহাৰৰ বাবে আপনাৰ পৰ্যাপ্ত অনুমতি নাই

en: Converting toc file
as: toc নথিপত্ৰে ৰূপান্তৰ কৰা হৈছে

en: Copies, burns and blanks CDs
as: CDসমূহক কপি, বাৰ্ন আৰু ৰিক্ত কৰে

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
as: "--driver generic-mmc-raw" ফ্ল্যাগ সক্ৰিয় কৰক (cdrdao ৰ সহায়িকা চাওক)

en: Last session import failed
as: সৰ্বশেষ অধিবেশন ইম্পোৰ্ট কৰিব ব্যৰ্থ

en: An image could not be created
as: প্ৰতিমূৰ্তি নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: This version of genisoimage is not supported
as: genisoimage ৰ এই সংস্কৰণ সমৰ্থিত নহয়

en: Some files have invalid filenames
as: কয়েকটি নথিপত্ৰৰ নাম বৈধ নহয়

en: Unknown character encoding
as: কৰেক্টাৰ এনকোডিং অজ্ঞাত

en: There is no space left on the device
as: ডিভাইসেত কোনো স্থান অৱশিষ্ট নাই

en: Creates disc images from a file selection
as: এটা নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰৰ পৰা ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তি সৃষ্টি কৰে

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
as: ইমেজ সংৰক্ষণৰ বাবে নিৰ্বাচিত অৱস্থানত ডিস্ক ইমেজ ধাৰণ কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত ৰিক্ত স্থান উপস্থিত নাই

en: Copies any disc to a disc image
as: যিকোনো ডিস্কক এটা ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তিলৈ কপি কৰে

en: An error occurred while writing to disc
as: ডিস্কৰ লিখাৰ সময়ত এটা ত্ৰুটি দেখা দিছে

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
as: প্ৰণালীেৰ ধীৰ ক্ষমতাৰ কাৰণে এই গতিতে ডিস্ক লিখা নাযাব  । কম গতিতে লিখাৰ প্ৰচেষ্টা কৰক

note: Translators: %s is the number of the track
en: Writing track %s
as: %s ট্ৰেক লিখা হৈছে

en: Formatting disc
as: ডিস্ক ফৰমেট কৰা হৈছে

en: Writing cue sheet
as: কিউ শিট লিখা হৈছে

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
as: ৰেকৰ্ড কৰাৰ পূৰ্বে ডিস্ক পুনৰায় লোড কৰা আৱশ্যক

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
as: CD আৰু DVDসমূহ বাৰ্ন, ৰিক্ত আৰু ফৰমেট কৰে

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
as: "-immed" ফ্ল্যাগ সক্ৰিয় কৰক (wodim সহায়িকা চাওক)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
as: ড্ৰাইভ বাফাৰ পূৰণ কৰাৰ সৰ্বনিম্ন অনুপাত (% অনুসাৰে ধাৰ্য) (wodim ৰ সহায়িকা পড়ুন):

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
as: CD, DVD, আৰু BDসমূহ বাৰ্ন, ৰিক্ত আৰু ফৰমেট কৰে

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
as: "-immed" ফ্ল্যাগ সক্ৰিয় কৰক (cdrecord ৰ সহায়িকা চাওক)

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
as: ড্ৰাইভ বাফাৰ পূৰণ কৰাৰ সৰ্বনিম্ন অনুপাত (%% অনুসাৰে ধাৰ্য্য) (cdrecord ৰ সহায়িকা চাওক):

en: This version of mkisofs is not supported
as: mkisofs ৰ বৰ্তমান সংস্কৰণ সমৰ্থিত নহয়

note: Translators: %s is the path to a drive. "regionset %s" * should be left as is just like "DVDCSS_METHOD=title * brasero --no-existing-session"
en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
as: এনক্ৰিপষণৰ কাৰণে ব্যৱহাৰ হোৱা চাবি এটাক পূনৰ উদ্ধাৰ কৰোতে ত্ৰুটি। এনে ধৰণৰ সমস্যাক নিম্নলিখিত যিকোনো এটা পদ্ধতিৰে সমাধান কৰিব পাৰিব: এটা টাৰমিনেলত হয় আপোনাৰ CD/DVD প্লেয়াৰৰ বাবে DVD স্থান কোড "regionset %s" কমান্ডৰ সৈতে সংহতি কৰক অথবা "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" কমান্ড চলাওক

en: Retrieving DVD keys
as: DVD কি প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

en: Video DVD could not be opened
as: ভিডিঅ' DVD খোলা সম্ভৱ নহয়

en: Error while reading video DVD (%s)
as: ভিডিঅ' DVD পড়তে সমস্যা (%s)

en: Copying video DVD
as: ভিডিঅ' DVD নকল কৰা হৈছে

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
as: CSS ভিডিও এনক্ৰিপটেড DVDসমূহক এটা ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তিত কপি কৰক

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
as: পুনৰ লিখিব পৰা DVD আৰু BDসমূহক ৰিক্ত আৰু ফৰমেট কৰে

en: Burns and blanks DVDs and BDs
as: DVD আৰু BDসমূহক বাৰ্ন আৰু ৰিক্ত কৰে

en: Allow DAO use
as: DAO ৰ ব্যৱহাৰ অনুমোদন কৰা হ'ব

en: libburn track could not be created
as: libburn ট্ৰেক নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

note: Translators: first %s is the filename, second %s is the error * generated from errno Translators: first %s is the filename, second %s * is the error generated from errno
en: "%s" could not be opened (%s)
as: "%s" খোলা নাযায় (%s)

en: libburn library could not be initialized
as: libburn লাইব্ৰৰি আৰম্ভ কৰা নাযায়

en: The drive address could not be retrieved
as: ড্ৰাইভেৰ ঠিকানা প্ৰাপ্ত কৰা নাযায়

en: Writing track %02i
as: %02i ট্ৰেক লিখা হৈছে

en: Volume could not be created
as: ভলিউম নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

en: libisofs could not be initialized.
as: libisofs আৰম্ভ কৰিব ব্যৰ্থ।

en: Read options could not be created
as: পঢ়াৰ বিকল্পসমূহ নিৰ্মাণ কৰা নাযায়

note: Translators: %s is the path
en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
as: "%s" পাথেৰ ট্ৰিৰ কোনো ঊৰ্ধ্বতন অৱস্থান চিনাক্ত কৰা নাযায়

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
as: "%s" পঞ্জিকা নিৰ্মাণ কৰাৰ সময় libisofs দ্বাৰা ত্ৰুটিৰ সূচনা প্ৰদান কৰা হৈছে

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
as: "%s" পঞ্জিকাত বস্তু সংযোজন কৰাৰ সময় libisofs দ্বাৰা এটা ত্ৰুটিৰ সূচনা দিয়া হৈছে (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
as: "%s" পথত নথিপত্ৰ সংযোজন কৰাৰ সময়ত libisofs দ্বাৰা এটা ত্ৰুটিৰ সূচনা দিয়া হৈছে

en: Copying checksum file
as: checksum নথিপত্ৰ নকল কৰা হৈছে

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Downloader
as: নথিপত্ৰ ডাউনলোডাৰ

en: Allows files not stored locally to be burned
as: স্থানীয় অৱস্থানত সংৰক্ষণ নকৰা নথিপত্ৰ বাৰ্ন কৰাৰ অনুমতি দিয়ে

note: Translators: This message is sent * when brasero could not link together * two gstreamer plugins so that one * sends its data to the second for further * processing. This data transmission is * done through a pad. Maybe this is a bit * too technical and should be removed?
en: Impossible to link plugin pads
as: প্লাগ-ইন প্যাড সংযুক্ত কৰা অসম্ভৱ

en: Normalizing tracks
as: ট্ৰেক নৰ্মেলাইজ কৰা হৈছে

en: Normalization
as: স্বাভাৱিকৰণ

en: Sets consistent sound levels between tracks
as: ট্ৰেকসমূহুৰ মাজত সুসংগত শব্দৰ স্তৰ সংহতি কৰে

note: Translators: %s is the string error from errno
en: Error while padding file (%s)
as: নথিপত্ৰে প্যাডিং কৰিব সমস্যা (%s)

en: Error while getting duration
as: অবকাল প্ৰাপ্ত কৰিব সমস্যা

en: Analysing "%s"
as: "%s" বিশ্লেষণ কৰা হৈছে

en: Transcoding "%s"
as: "%s" ট্ৰান্স-কোড কৰা হৈছে

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
as: যিকোনো গানৰ নথিপত্ৰক অডিঅ' CDসমূহৰ বাবে প্ৰযোজ্য বিন্যাসত ৰূপান্তৰ কৰে

en: Do you really want to split the track?
as: আপুনি নিশ্চিতৰূপে ট্ৰেকটি বিভাজন কৰিব ইচ্ছুক নেকি ?

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
as: ট্ৰেকটি বিভাজন কৰা হ'লে, নতুন ট্ৰেকটি ৬ ছেকেণ্ডৰ কম মাপৰ হ'ব আৰু সেটিকে প্যাড কৰা হ'ব  ।

en: _Split
as: বিভাজন কৰক (_S)

en: The track wasn't split.
as: ট্ৰেক বিভাজন কৰা নহয়  ।

en: No silence could be detected
as: নিঃশব্দ অংশ চিনাক্ত কৰা নাযায়

en: An error occurred while detecting silences.
as: নিঃশব্দ অংশ চিনাক্ত কৰিব যাওতে ত্ৰুটি দেখা দিছে।

en: This will remove all previous results.
as: এৰ ফলত পূৰ্ববৰ্তী ফলাফল আঁতৰুৱা যাব  ।

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
as: স্বয়ংক্ৰিয় বিভাজনৰ প্ৰক্ৰিয়াৰ প্ৰয়োগ নিশ্চিতৰূপে চালিয়ে যাওয়া হ'ব নেকি ?

en: _Don't split
as: বিভাজন কৰা ন'হ'ব (_D)

en: Do you really want to empty the slices preview?
as: অংশেৰ পূৰ্বদৃশ্য নিশ্চিতৰূপে ৰিক্ত কৰা হ'ব নেকি ?

en: Re_move All
as: সমগ্ৰ আঁতৰুৱা ফেলুন (_m)

en: Split Track
as: ট্ৰেক বিভাজন

en: M_ethod:
as: পদ্ধতি: (_e)

en: Method to be used to split the track
as: ট্ৰেক বিভাজনৰ বাবে ব্যৱহৃত পদ্ধতি

en: Split track manually
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা দ্বাৰা ট্ৰেকৰ বিভাজন

en: Split track in parts with a fixed length
as: সুনিৰ্দিষ্ট দৈৰ্ঘ্যেৰ অংশে ট্ৰেক বিভাজন কৰা হ'ব

en: Split track in a fixed number of parts
as: সুনিৰ্দিষ্ট সংখ্যক অংশে ট্ৰেক বিভাজন কৰা হ'ব

en: Split track for each silence
as: প্ৰতিটি নিঃশব্দ অংশে ট্ৰেক বিভাজন কৰা হ'ব

en: _Slice
as: অংশ (_S

en: Add a splitting point
as: বিভাজনৰ স্থান যোগ কৰক

note: Translators: this goes with the next (= "seconds")
en: Split this track every
as: এই ট্ৰেকটি বিভাজন কৰা হ'ব প্ৰতি

note: Translators: this goes with the previous (= "Split track every")
en: seconds
as: ছেকেণ্ড

note: Translators: this goes with the next (= "parts")
en: Split this track in
as: এই ট্ৰেকটি বিভাজন কৰা হ'ব

note: Translators: this goes with the previous (= "Split this track in")
en: parts
as: অংশে

en: Slicing Method
as: বিভাজনৰ প্ৰণালী

en: Start
as: আৰম্ভ

en: End
as: সমাপ্তি

en: Mer_ge
as: একত্ৰিত কৰক (_g)

en: Merge a selected slice with the next selected one
as: নিৰ্বাচিত অংশটি পৰিবৰ্তি অংশেৰ সম্পূৰ্ণ একত্ৰিত কৰক

en: Remove the selected slices
as: নিৰ্বাচিত অংশসমূহ আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Clear the slices preview
as: অংশসমূহৰ পূৰ্বদৃশ্য আঁতৰুৱা ফেলুন

en: _List of slices that are to be created:
as: নিৰ্মাণৰ বাবে চিহ্নিত অংশসমূহৰ তালিকা: (_L)

en: Slices Preview
as: অংশেৰ পূৰ্বদৃশ্য

en: Hours
as: ঘন্টা

en: Minutes
as: মিনিট

en: Seconds
as: ছেকেণ্ড

en: Frames (1 second = 75 frames)
as: ফ্ৰেম (১ ছেকেণ্ড = ৭৫ ফ্ৰেম)

en: cdrkit burning suite
as: cdrkit বাৰ্নিং স্যুইট

en: libburnia burning suite
as: libburnia বাৰ্নিং স্যুইট

en: growisofs burning suite
as: growisofs বাৰ্নিং স্যুইট

en: cdrtools burning suite
as: cdrtools বাৰ্নিং স্যুইট

en: The disc in "%s" cannot be ejected
as: "%s" ত উপস্থিত ডিস্ক বাহিৰ কৰা সম্ভৱ নহয়

en: _Eject
as: বহিষ্কাৰ (_E)

en: Eject Disc
as: ডিস্ক বাহিৰ কৰি নিন

en: No file filtered
as: কোনো নথিপত্ৰ ফিল্টাৰ কৰা নহয়

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
as[0]: ফিল্টাৰ কৰা নথিপত্ৰৰ তালিকা লুকুৱা হ'ব (%d নথিপত্ৰ) (_f)
as[1]: ফিল্টাৰ কৰা নথিপত্ৰৰ তালিকা লুকুৱা হ'ব (%d নথিপত্ৰ) (_f)

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
as[0]: ফিল্টাৰ কৰা নথিপত্ৰৰ তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (%d নথিপত্ৰ) (_f)
as[1]: ফিল্টাৰ কৰা নথিপত্ৰৰ তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (%d নথিপত্ৰ) (_f)

en: Filter Options
as: ফিল্টাৰ ব্যৱস্থা সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
as: পুনৰুদ্ধাৰৰ বাবে নথিপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰি "পুনৰুদ্ধাৰ কৰক" নামক বাটনটি ক্লিক কৰক

en: Type
as: ধৰণ

en: _Restore
as: পুনৰুদ্ধাৰ কৰক (_R)

en: Restore the selected files
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: _Options…
as: বিকল্পসমূহ...(_O)

en: Set the options for file filtering
as: নথিপত্ৰ ফিল্টাৰ সংক্ৰান্ত বিকল্প নিৰ্ধাৰণ কৰক

note: filter hidden files
en: Filter _hidden files
as: লুকুৱা নথিপত্ৰ ফিল্টাৰ কৰা হ'ব (_h)

note: replace symlink
en: Re_place symbolic links
as: ছিম্বোলিক লিংক প্ৰতিস্থাপন কৰা হ'ব (_p)

note: filter broken symlink button
en: Filter _broken symbolic links
as: ক্ষতিগ্ৰস্ত ছিম্বোলিক লিংক ফিল্টাৰ কৰা হ'ব (_b)

en: Filtering options
as: ফিল্টাৰ সংক্ৰান্ত বিকল্প

en: File "%s" could not be opened (%s)
as: "%s" নথিপত্ৰ খোলা নাযায় (%s)

en: Creating checksum for image files
as: ছবিৰ নথিপত্ৰৰ বাবে checksum নিৰ্মাণ কৰা হৈছে

en: No checksum file could be found on the disc
as: ডিস্কত checksum নথিপত্ৰ পোৱা নাযায়

en: Checking file integrity
as: নথিপত্ৰৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰা হৈছে

en: File "%s" could not be opened
as: "%s" নথিপত্ৰ খোলা সম্ভৱ নহয়

en: Some files may be corrupted on the disc
as: ডিস্কত কিছু নথিপত্ৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: File Checksum
as: নথিপত্ৰৰ Checksum

en: Checks file integrities on a disc
as: ডিস্কত নথিপত্ৰৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰে

en: Hashing algorithm to be used:
as: ব্যৱহাৰযোগ্য হ্যাশিং এলগোৰিদম:

en: Creating image checksum
as: ছবিৰ checksum নিৰ্মাণ কৰা হৈছে

note: Translators: this is the name of the plugin * which will be translated only when it needs * displaying.
en: Image Checksum
as: ছবিৰ Checksum

en: Checks disc integrity after it is burnt
as: ডিস্ক বাৰ্ন কৰাৰ পিছত ডিস্কত উপস্থিত তথ্যৰ অখণ্ডতা পৰীক্ষা কৰে

en: Remove silences
as: নিঃশব্দ অংশ আঁতৰুৱা হ'ব

en: Song titles
as: গানৰ নাম

en: Additional song information
as: গান সংক্ৰান্ত অতিৰিক্ত তথ্য

en: Insert text
as: পংক্তি সন্নিবেশ কৰক

en: Delete text
as: পংক্তি আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Substitute text
as: পংক্তি পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Number files according to a pattern
as: বিন্যাস অনুযায়ী নথিপত্ৰৰ ক্ৰমাঙ্ক নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব

en: Insert number sequence at beginning
as: আৰম্ভণীত নম্বৰৰ অনুক্ৰম সোমোৱা

note: Translators: This is a verb. This is completed later
en: Insert
as: চিহ্নিগ বস্তু সংযোজন কৰা হ'ব

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the beginning".
en: at the beginning
as: আৰম্ভণীত

note: Translators: This finishes previous action "Insert". It goes like * this: "Insert" [Entry] "at the end".
en: at the end
as: শেষে

en: Delete every occurrence of
as: চিহ্নিত বস্তুৰ প্ৰতিটি উপস্থিতি মচি পেলাওক

note: Reminder: if this string happens to be used somewhere else in brasero * we'll need a context with C_() macro Translators: this goes with above verb to say "_Replace" [Entry] * "with" [Entry].
en: with
as: ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Rename to
as: চিহ্নিত নামে পৰিবৰ্তন কৰক

en: {number}
as: {সংখ্যা}

en: Open the selected video
as: নিৰ্বাচিত ভিডিঅ' খোলা হ'ব

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
as: ভিডিঅ' সংক্ৰান্ত তথ্য সম্পাদন কৰক (আৰম্ভ, সমাপ্তি, নিৰ্মাতা, ইত্যাদি)

en: Remove the selected videos from the project
as: নিৰ্বাচিত ভিডিঅ'সমূহ প্ৰকল্পৰ পৰা আঁতৰুৱা হ'ব

en: Do you want to search for video files inside the directory?
as: পঞ্জিকাত ভিডিঅ' নথিপত্ৰ অনুসন্ধান কৰা হ'ব নেকি ?

en: _Search Directory
as: অনুসন্ধান স্থল (_S)

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
as: ভিডিঅ' প্ৰকল্পৰ বাবে "%s" ত কোনো প্ৰযোজ্য ধৰন উপস্থিত নাই  ।

en: Please only add files with video content
as: অনুগ্ৰহ কৰি অকল ভিডিঅ' নথিপত্ৰ যোগ কৰক

en: Creating file layout
as: নথিপত্ৰৰ বিন্যাস নিৰ্মাণ কৰা হৈছে

en: Creates disc images suitable for video DVDs
as: DVDসমূহৰ কাৰণে উপযুক্ত ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তিসমূহ সৃষ্টি কৰে

en: Converting video file to MPEG2
as: ভিডিঅ' নথিপত্ৰকে MPEG2 বিন্যাসে ৰূপান্তৰ কৰা হৈছে

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
as: যিকোনো ভিডিঅ' নথিপত্ৰক ভিডিঅ' DVD ৰ বাবে প্ৰযোজ্য বিন্যাসত ৰূপান্তৰ কৰে

en: Creates disc images suitable for SVCDs
as: SVCDসমূহৰ কাৰণে উপযুক্ত ডিস্ক প্ৰতিমূৰ্তিসমূহ সৃষ্টি কৰে
