midori - en to ug translation catalogue (553 entries)

en: Midori
ug: مىدورى(Midori)

en: Web Browser
ug: توركۆرگۈ

en: Midori Web Browser
ug: مىدورى(Midori) توركۆرگۈ

en: Browse the Web
ug: تور كۆرۈش

en: Internet;WWW;Explorer
ug: ئىنتېرنېت؛WWW؛Explorer

en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: New Private Browsing Window
ug: يېڭى شەخسىي كۆرۈش كۆزنىكى

en: Midori Private Browsing
ug: مىدورى(Midori) شەخسىي كۆرۈش

en: Private Browsing
ug: شەخسىي كۆرۈش

en: Open a new private browsing window
ug: يېڭى شەخسىي كۆرۈش كۆزنىكىدىن بىرنى ئاچىدۇ

en: Snapshot saved to: %s
ug: كۆرۈنۈش بۇ يەرگە ساقلاندى :%s

en: Run ADDRESS as a web application
ug: ADDRESS نى تور پروگراممىسى قاتارىدا ئىجرا قىلىدۇ

en: Use FOLDER as configuration folder
ug: FOLDER نى تەڭشەك مۇندەرىجىسى قىلىپ ئىشلىتىدۇ

en: Private browsing, no changes are saved
ug: شەخسىي كۆرۈش، ئۆزگىرىشلەر ساقلانمىدى

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
ug: قۇلاي ھالەت، بارلىق ئىجرا بولىدىغان پروگراممىلار بىر يەرگە ساقلىنىدۇ

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
ug: GtkLauncher بىلەن ئوخشاش تۇردىكى WebKit ئىشلەتكەن سىدام GTK+ كۆزنىكى

en: Show a diagnostic dialog
ug: دىئاگنوز سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Run the specified filename as javascript
ug: كۆرسىتىلگەن ھۆججەت نامىنى javascript  دەپ قاراپ ئىجرا قىلىدۇ

en: Take a snapshot of the specified URI
ug: كۆرسىتىلگەن URI نىڭ كۆرۈنۈشىنى ئالىدۇ

en: Execute the specified command
ug: كۆرسىتىلگەن بۇيرۇقنى ئىجرا قىلىدۇ

en: List available commands to execute with -e/ --execute
ug: تاللانما -e/ --execute بىلەن بىرگە ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان بۇيرۇقلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Display program version
ug: پروگرامما نەشرى كۆرسىتىدۇ

en: Addresses
ug: ئادرېسلار

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
ug: ئۆلچەملىك ئىپادە PATTERN غا بويسۇنۇپ URI چەكلە

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
ug: مىدورى(Midori) ئاكتىپ ئەمەس ھالەتتە SECONDS سېكۇنت تۇرسا،  Midori نى ئەسلىگە قايتىدۇ

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
ug: پىكىر، تەكلىپ، شۇنداقلا كەمتۈكلەرنى بۇ يەرگە مەلۇم قىلىڭ:

en: Check for new versions at:
ug: يېڭى نەشرىنى بۇ يەردىن تەكشۈر:

en: An unknown error occured
ug: نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى

en: _Bookmarks
ug: خەتكۈش(_B)

en: Add Boo_kmark
ug: خەتكۈش قوش(_K)

en: _Extensions
ug: كېڭەيتمىلەر(_E)

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
ug: ئىز(_H)

en: User_styles
ug: ئىشلەتكۈچى ئۇسلۇبى(_S)

en: New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_T)

en: _Transfers
ug: ئۇزىتىش(_T)

en: Netscape p_lugins
ug: Netscape قىستۇرمىلىرى(_L)

en: _Closed Tabs
ug: تاقالغان بەتكۈچلەر(_C)

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: New _Folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە(_F)

en: [Addresses]
ug: [ئادرېسلار]

en: File not found.
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى.

en: Malformed document.
ug: فورماتى خاتا بولغان پۈتۈك.

en: Unrecognized bookmark format.
ug: فورماتى خاتا بولغان خەتكۈش.

en: Go forward to the next page
ug: كېيىنكى بەتكە ماڭىدۇ

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
ug: كېيىنكى بالا بەتكە يۆتكىلىدۇ

en: Reload the current page
ug: ھازىرقى بەتنى قايتا ئوقۇيدۇ

en: Stop loading the current page
ug: ھازىرقى بېتىنى ئوقۇشنى توختىتىدۇ

en: Failed to update title: %s
ug: ماۋزۇنى يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
ug: قىممەت ‹%s› ئىناۋەتسىز (%s نىڭ قىممىتى)

en: Unexpected setting '%s'
ug: ئويلىمىغان تەڭشەك ‹%s›

en: Unexpected action '%s'.
ug: تاسادىپىي مەشغۇلات ‹%s›

en: %s (Private Browsing)
ug: %s (شەخسىي كۆرۈش)

en: Failed to insert new history item: %s
ug: يېڭى ئىز قىستۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Bookmarks
ug: خەتكۈش

en: Add to _Speed Dial
ug: تەز تېلېفون قىلىشنى قوش(_S)

en: Save file as
ug: باشقا نامدا ساقلا

en: Save associated _resources
ug: مۇناسىۋەتلىك مەنبەلەرنى ساقلا(_R)

en: A new window has been opened
ug: يېڭى بىر كۆزنەك ئېچىلدى

en: A new tab has been opened
ug: يېڭى بەتكۈچ ئېچىلدى

en: Save file
ug: ھۆججەت ساقلا

en: Reload page without caching
ug: غەملىمەيلا ھۆججەتنى قايتا ئوقۇسۇن

en: Open file
ug: ھۆججەتنى ئاچ

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
ug: يۇقىرىدىكى URI نى ئىشلىتىش ئۈچۈن خەۋەر ئوقۇغۇچ(news aggregator) نى ئېچىڭ. بۇ يەردە ئادەتتە «يېڭىدىن مۇشتەرى بولىمەن»، «يېڭى خەۋەر ئوقۇغۇچ» ياكى بولمىسا شۇنىڭغا يېقىن مەنىدىكى توپچا بار بولىدۇ.
    ياكى بولمىسا مىدورى(Midori) نىڭ مايىللىق دېگەن يېرىگە بېرىپ، خەۋەر ئوقۇغۇچ(news aggregator)نى تاللاڭ. شۇنىڭ بىلەن كېيىن قېتىم خەۋەر ئوقۇغۇچ سىنبەلگىسىنى چەكسىڭىز، ئاپتوماتىك قوشۇلىدۇ.

en: New feed
ug: يېڭى feed

en: Add a new bookmark
ug: يېڭى خەتكۈش قوشىدۇ

en: Empty
ug: قۇرۇق

en: Toggle text cursor navigation
ug: تېكىست نۇر بەلگىسى ئارقىلىق كۆرۈشكە ئۆزگەرت

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
ug: كۇنۇپكا F7 بېسىلسا نۇربەلگە بىلەن كۆرۈشكە ئۆزگىرىدۇ. ئاكتىپ ھالەتتە بارلىق تور بەتلىرىدە تېكىست نۇر بەلگىسى كۆرۈنىدۇ.

en: _Enable Caret Browsing
ug: نۇربەلگە بىلەن كۆرۈش ئىناۋەتلىك قىل(_R)

en: Open all in _Tabs
ug: ھەممىنى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Midori 0.2.6
ug: مىدورى(Midori 0.2.6)

en: Import bookmarks…
ug: خەتكۈش ئىمپورت قىل…

en: _Import bookmarks
ug: خەتكۈش ئىمپورت قىل(_I)

en: _Application:
ug: پروگرامما(_A):

en: Import from XBEL or HTML file
ug: XBEL ياكى HTML دىن ئىمپورت قىلىش

en: Import from a file
ug: ھۆججەتتىن ئىمپورت قىلىدۇ

en: Failed to import bookmarks
ug: خەتكۈش ئىمپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: XBEL Bookmarks
ug: XBEL خەتكۈش

en: Netscape Bookmarks
ug: Netscape خەتكۈش

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
ug: مىدورى(Midori) پەقەتلا XBEL (*.xbel) ۋە Netscape (*.html) غا ئېكسپورت قىلالايدۇ

en: Failed to export bookmarks
ug: خەتكۈش ئېكسپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: A lightweight web browser.
ug: يېنىك ۋە ئەپچىل توركۆرگۈ.

en: See about:version for version info.
ug: نەشر ئۇچۇرىنى about:version دىن كۆرۈڭ.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ فۇنكسىيە ئامبىرى ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: _Duplicate Current Tab
ug: بەتكۈچنى تۇغدۇر(_D)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: Open a new window
ug: يېڭى كۆزنەكتىن بىرنى ئاچىدۇ

en: Open a new tab
ug: يېڭى بەتكۈچتىن بىرنى ئاچىدۇ

en: New P_rivate Browsing Window
ug: يېڭى شەخسىي كۆرۈش كۆزنىكى(_R)

en: Open a file
ug: ھۆججەت ئاچىدۇ

en: _Save Page As…
ug: بەتنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: Save to a file
ug: ھۆججەتكە ساقلايدۇ

en: Add to Speed _dial
ug: تەز تېلېفون قىلىشنى قوش(_D)

en: Subscribe to News _feed
ug: خەۋەر feed غا مۇشتەرى بول(_F)

en: _Close Tab
ug: بەتكۈچنى تاقا(_C)

en: Close the current tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچنى تاقايدۇ

en: C_lose Window
ug: كۆزنەك تاقا(_L)

en: Print the current page
ug: ھازىرقى بەتنى باسىدۇ

en: Close a_ll Windows
ug: بارلىق كۆزنەكلەر تاقا(_L)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
ug: چاپلا ۋە داۋاملاشتۇر(_R)

en: _Find…
ug: ئىزدە(_F)…

en: Find a word or phrase in the page
ug: بەت ئىچىدىن سوز ياكى سوز بىرىكمىسىنى ئىزدەيدۇ

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Find _Previous
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_P)

en: Configure the application preferences
ug: مەزكۇر پروگراممىنىڭ تەڭشىكىنى تەڭشەيدۇ

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Toolbars
ug: قورال بالدىقى(_T)

en: Increase the zoom level
ug: چوڭايتىش-كىچىكلىتىش دەرىجىسىنى چوڭايتىدۇ

en: Decrease the zoom level
ug: چوڭايتىش-كىچىكلىتىش دەرىجىسىنى كىچىكلىتىدۇ

en: _Encoding
ug: كودلىشى(_E)

en: View So_urce
ug: مەنبەنى كۆرسەت(_U)

en: Ca_ret Browsing
ug: نۇربەلگىسىدە كۆرۈش(_R)

en: Toggle fullscreen view
ug: تولۇق ئېكران كۆرسىتىش/كۆرسەتمەسلىكنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Scroll _Left
ug: سولغا سىيرىل(_L)

en: Scroll _Down
ug: پەسكە سىيرىل(_D)

en: Scroll _Up
ug: ئۈستىگە سىيرىلىدۇ(_U)

en: Scroll _Right
ug: ئوڭغا سىيرىل(_R)

en: _Readable
ug: ئوقۇغىلى بولىدۇ(_R)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: Go back to the previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىدۇ

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
ug: ئالدىنقى بالا بەتكە قايتىدۇ

en: _Homepage
ug: ماكان بەت(_H)

en: Go to your homepage
ug: ئانا بەتكە يۆتكىلىدۇ

en: Empty Trash
ug: ئەخلەت ساندۇقىنى تازىلاش

en: Undo _Close Tab
ug: تاقالغان بەتكۈچنى ئەسلى كەلتۈر(_C)

en: Add a new _folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە قوش(_F)

en: _Inspect Page
ug: بەتنى تەكشۈر(_I)

en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: Move Tab to _first position
ug: تۇنجى ئورۇنغا Tab نى يۆتكە(_F)

en: Move Tab _Backward
ug: بەتكۈچنى كەينىگە يۆتكەش(_B)

en: _Move Tab Forward
ug: بەتكۈچنى ئالدىغا يۆتكەش(_B)

en: Move Tab to _last position
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئورۇنغا Tab نى يۆتكە(_F)

en: Focus _Current Tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچكە فوكۇسلان(_C)

en: Focus _Next view
ug: كېيىنكى كۆرۈنۈشكە فوكۇسلان(_N)

en: Only show the Icon of the _Current Tab
ug: پەقەت نۆۋەتتىكى بەتكۈچتىلا سىنبەلگىنى كۆرسەتسۇن(_C)

en: Close Ot_her Tabs
ug: باشقا بەتكۈچلەرنى تاقا(_H)

en: Open last _session
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئەڭگىمەنى ئاچ(_S)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Frequent Questions
ug: كۆپ سورىلىدىغان سوئاللار(_F)

en: _Report a Problem…
ug: كەمتۈك مەلۇم قىل(_R)

en: _Tools
ug: قورال(_T)

en: _Menubar
ug: تىزىملىك بالدىقى(_M)

en: _Navigationbar
ug: يولچى بالدىقى(_N)

en: Side_panel
ug: يان كۆزنەك(_P)

en: Sidepanel
ug: يان كۆزنەك

en: _Bookmarkbar
ug: خەتكۈش بالدىقى(_B)

en: _Statusbar
ug: ھالەت بالدىقى(_S)

en: _Automatic
ug: ئۆزلۈكىدىن(_A)

en: Chinese Traditional (BIG5)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە(BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
ug: ئاددىيلاشتۇرۇلغان خەنزۇچە (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
ug: ياپونچە (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
ug: كورېيەچە(EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
ug: رۇسچە(KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
ug: يۇنىكود (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
ug: غەربچە (ISO-8859-1)

en: Custom…
ug: ئىختىيارىي…

en: Failed to initialize history: %s
ug: ئىزنى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: _Separator
ug: ئايرىغۇ(_S)

en: _Location…
ug: ئورۇن(_L)…

en: Open a particular location
ug: بەلگىلەنگەن ئورۇننى ئاچىدۇ

en: _Web Search…
ug: توردىن ئىزدە(_W)…

en: Run a web search
ug: توردىن ئىزدەيدۇ

en: Reopen a previously closed tab or window
ug: بۇرۇن يېپىلغان بەتكۈچ ياكى كۆزنەكنى قايتا ئاچىدۇ

en: Show the saved bookmarks
ug: ساقلانغان خەتكۈچلەرنى كۆرسىتىدۇ

en: Show a list of all open tabs
ug: ئوچۇق بارلىق بەتكۈچلەرنى كۆرسىتىدۇ

en: _Menu
ug: تىزىملىك(_M)

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
ug: كېڭەيتىلمە ‹%s› نىڭ سەپلىمىسىنى ساقلىغىلى بولمىدى: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
ug: كېڭەيتىلمە ‹%s› نىڭ سەپلىمىسىنى ساقلىغىلى بولمىدى: %s

en: Export certificate
ug: گۇۋاھنامىنى ئېكسپورت قىلىش

en: The signing certificate authority is not known.
ug: ئىمزالىق گۇۋاھنامە تارقاتقۇچى ئېنىق ئەمەس.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ug: گۇۋاھنامە، ئۇنى قايتۇرۇپ ئالغان تورتۇرادىن كەلگىنى بىلەن بىردەك ئەمەس.

en: The certificate's activation time is still in the future.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ئاكتىپلاش ۋاقتى يەنىلا كەلگۈسى ھالەتتە.

en: The certificate has expired
ug: مەزكۇر ئىسپاتنامىنىڭ ۋاقتى ئۆتۈپ كېتىپتۇ

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
ug: گۇۋاھنامە GTlsConnection نىڭ يوق ئەمەلدىن قالدۇرۇش تىزىمىغا ئاساسەن ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ھېسابلاش ئۇسۇلى(algorithm) بىخەتەر ئەمەستەك قىلىدۇ.

en: Some other error occurred validating the certificate.
ug: ئىسپاتنامىنى دەلىللەۋاتقاندا بەزى خاتالىقلار كۆرۈلدى.

en: _Export certificate
ug: گۇۋاھنامىنى ئېكسپورت قىل(_E)

en: Self-signed
ug: ئۆزىنىڭ ئىمزاسى

en: Security details
ug: بىخەتەرلىك تەپسىلاتلىرى

en: Not verified
ug: تەھقىقلەنمىگەن

en: Verified and encrypted connection
ug: تەھقىقلەنگەن ۋە شىفىرلانغان باغلىنىش

en: Open, unencrypted connection
ug: ئوچۇق، شىفىرلانمىغان باغلىنىش

en: Align sidepanel to the right
ug: يان كۆزنەكنى ئوڭ تەرەپكە ئورۇنلاشتۇرىدۇ

en: Close panel
ug: كۆزنەكنى تاقا

en: Align sidepanel to the left
ug: يان كۆزنەكنى سول تەرەپكە ئورۇنلاشتۇرىدۇ

en: Show Speed Dial
ug: تېز تېلېفون قىلىشنى كۆرسەت

en: Show Homepage
ug: ماكان بەتنى كۆرسەت

en: Show last open tabs
ug: ئەڭ ئاخىرىدا ئېچىلغان بەتكۈچنى كۆرسەت

en: Show last tabs without loading
ug: ئەڭ ئاخىرىدا ئېچىلغان بەتنى قايتا ئوقۇماي كۆرسەت

en: Japanese (SHIFT_JIS)
ug: ياپونچە (SHIFT_JIS)

en: New tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

en: New window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: Current tab
ug: ھازىرقى بەتكۈچ

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: Small icons
ug: كىچىك سىنبەلگە

en: Text
ug: تېكىست

en: Icons and text
ug: سىنبەلگە ۋە تېكىست

en: Text beside icons
ug: تېكىست سىنبەلگىنىڭ يېنىدا كۆرسىتىلسۇن

en: Automatic (GNOME or environment)
ug: ئۆزلۈكىدىن (GNOME ياكى مۇھىت)

en: HTTP proxy server
ug: HTTP ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر

en: No proxy server
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر يوق

en: Chrome
ug: خىروم(Chrome)

en: The style of the toolbar
ug: قورال بالدىقىنىڭ ئۇسلۇبىنى بەلگىلەيدۇ

en: Always use my font choices
ug: ھەمىشە مەن تاللىغان خەت نۇسخىسىنى ئىشلەت

en: Override fonts picked by websites with user preferences
ug: تور بەتلىرىدىكى خەت نۇسخىلىرىدىنمۇ بەكرەك ئىشلەتكۈچى تەڭشىكى ئابرۇيلۇق بولسۇن

en: The configuration couldn't be loaded: %s
ug: تەڭشەكنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: Invalid configuration value '%s'
ug: سەپلىمە قىممەت ‹%s› ئىناۋەتسىز

en: Show Tab _Label
ug: بەتكۈچ ئەنىنى كۆرسەت(_L)

en: Show Tab _Icon Only
ug: پەقەت بەتكۈچ سىنبەلگىسىنىلا كۆرسەت(_I)

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
ug[0]: باشقا بەتكۈچلەرنى تاقا(_H)

en: Trust this website
ug: بۇ تورتۇراغا ئىشەن

en: Security unknown
ug: بىخەتەرلىكى نامەلۇم

en: %s wants to save an HTML5 database.
ug: %s نىڭ بىر HTML ساندىنىغا ساقلىغۇسى بار ئىكەن.

en: _Deny
ug: رەت قىل(_D)

en: _Allow
ug: ئىجازەت(_A)

en: %s wants to know your location.
ug: %s نىڭ ئورنىڭىزنى بىلگۈسى بار ئىكەن.

en: Try again
ug: قايتا سىناپ كۆر

en: Send a message to %s
ug: %s غا ئۇچۇر ئەۋەتىدۇ

en: Add _search engine...
ug: ئىزدەش ماتورى قوش(_S)…

en: Open Link in New _Tab
ug: ئۇلانمىنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open Link in _Foreground Tab
ug: ئۇلانمىنى ئەڭ ئالدىدىكى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open Link in _Background Tab
ug: ئۇلانمىنى ئەڭ ئاخىرقى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open Link in New _Window
ug: ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Copy Link de_stination
ug: ئۇلانما نىشانىنى كۆچۈر(_S)

en: Open _Image in New Tab
ug: سۈرەتنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_I)

en: Copy Im_age
ug: سۈرەتنى كۆچۈر(_I)

en: Save I_mage
ug: سۈرەتنى ساقلا(_M)

en: Copy Video _Address
ug: سىن ئادرېسىنى كۆچۈر(_A)

en: Download _Video
ug: سىننى چۈشۈر(_V)

en: Open Address in New _Tab
ug: ئادرېسنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Search _with
ug: ئىزدە(_W)

en: _Search the Web
ug: توردا ئىزدە(_S)

en: Open _Frame in New Tab
ug: كاندۇكنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_F)

en: Inspect _Element
ug: ئېلېمېنتلارنى تەكشۈر(_E)

en: Open or download file from %s
ug: ھۆججەتنى %s دىن ئېچىش ياكى چۈشۈرۈش

en: File Name: %s
ug: ھۆججەت ئاتى: ‹%s›

en: File Type: '%s'
ug: ھۆججەت تىپى: ‹%s›

en: File Type: %s ('%s')
ug: ھۆججەت تىپى: %s (‹%s›)

en: Size: %s
ug: چوڭلۇقى: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
ug: %s نى ئاچ

en: Inspect page - %s
ug: بەتنى تەكشۈر - %s

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
ug: غۇلاش ياكى قوزغىلىش مايىللىقى سەۋەبىدىن ئوقۇش كېچىكتۈرۈلدى.

en: Load Page
ug: بەتنى ئوقۇش

en: Blank page
ug: بوش بەت

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
ug: ئالدىنقى

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
ug: كېيىنكى

en: Print background images
ug: تەگ سۈرىتىنى بېسىپ چىقار

en: Whether background images should be printed
ug: تەگ سۈرىتىنى بېسىپ چىقىرىدۇ

en: Features
ug: ئىقتىدار

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
ug: %s / %s

en: %d hour | %d hours
ug[0]: %d سائەت

en: %d minute | %d minutes
ug[0]: %d مىنۇت

en: %d second | %d seconds
ug[0]: %d سېكۇنت

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
ug:  - %s قالدى

note: i18n: Unknown number of bytes, used for transfer rate like ?B/s
en: ?B
ug: ؟ب

en: The downloaded file is erroneous.
ug: چۈشۈرگەن ھۆججەتتە خاتالىقلار بار.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
ug: ئۇلانمىدا كۆرسىتىلگەن يىغما(checksum) بىلەن ماس كەلمىدى. بۇ ھۆججەت چالا ياكى ھۆججەت ئۆزگەرتىلگەن دېگەنلىكتۇر.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
ug: ھۆججەت «%s» نى بۇ مۇندەرىجىگە ساقلىغىلى بولمىدى.

en: You don't have permission to write in this location.
ug: بۇ ئورۇنغا يېزىش ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: There is not enough free space to download "%s".
ug: «%s» نى چۈشۈرۈشكە يېتەرلىك بوشلۇق يوق.

en: The file needs %s but only %s are left.
ug: ھۆججەتكە %s كېرەك ئىدى، بىراق %s  لا بار ئىكەن.

en: Speed Dial
ug: تېز تېلېفون قىلىش

en: Click to add a shortcut
ug: چەكسە تېزلەتمىگە قوشۇلىدۇ

en: Enter shortcut address
ug: تېزلەتمە ئادرېسىنى كىرگۈز

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
ug: بۇ تېزلەتمىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Startup
ug: قوزغات

en: When Midori starts:
ug: مىدورى(Midori) قوزغالغاندا:

en: Homepage:
ug: ماكان بەت:

en: Use _current page
ug: ھازىرقى بەتنى ئىشلىتىدۇ(_C)

en: Use current page as homepage
ug: ھازىرقى بەتنى ماكان بەت قىلىدۇ

note: Page "Appearance"
en: Fonts
ug: خەت نۇسخىسى

en: Proportional Font Family
ug: كەڭلىكى تەڭ بولمىغان خەت نۇسخىلىرى

en: The default font family used to display text
ug: تېكىستلەرنى كۆرسىتىدىغان كۆڭۈلدىكى فونت

en: The default font size used to display text
ug: تېكىستلەرنى كۆرسىتىدىغان كۆڭۈلدىكى فونتنىڭ چوڭلۇقى

en: Fixed-width Font Family
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى فونت

en: The font family used to display fixed-width text
ug: تېكىستلەرنى تەڭ كەڭلىكتە كۆرسىتىدىغان فونت

en: The font size used to display fixed-width text
ug: تېكىستلەرنى تەڭ كەڭلىكتە كۆرسىتىدىغان فونتنىڭ چوڭلۇقى

en: Minimum Font Size
ug: فونتنىڭ ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى

en: The minimum font size used to display text
ug: تېكىستلەرنى كۆرسىتىدىغان فونتنىڭ ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى

en: Preferred Encoding
ug: ئامراق كودلاش

note: Page "Behavior"
en: Behavior
ug: ھەرىكىتى

en: Load images automatically
ug: سۈرەتنى ئۆزلۈكىدىن يۈكلە

en: Enable Spell Checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش ئىناۋەتلىك

en: Enable scripts
ug: قوليازما(script) ئىناۋەتلىك

en: Enable WebGL support
ug: WebGL نى ئىناۋەتلىك قىل

en: Zoom Text and Images
ug: تېكىست ۋە سۈرەتلەرنى چوڭايت تارايت

en: Allow scripts to open popups
ug: قوليازما ئىشلىتىپ سەكرىمىلەرنى چىقىرىشقا رۇخسەت قىل

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
ug: قوليازما ئىشلىتىپ سەكرىمىلەرنى چىقىرىشقا رۇخسەت قىلىدۇ

en: Preferred languages
ug: ئامراق تىللار

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
ug: كۆپ تىللىق بەتلەرنى كۆرسەتكەندە ئالدىن ئويلىشىدىغان تىللارنىڭ تىزىملىكى. مەسىلەن "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
ug: چۈشۈرگەن ھۆججەتنى ساقلايدىغان ئورۇن:

note: Page "Interface"
en: Browsing
ug: كۆز يۈگۈرت

en: Toolbar Style:
ug: قورال بالدىقىنىڭ ئۇسلۇبى:

en: Open new pages in:
ug: يېڭى بەت ئاچقاندا:

en: Close Buttons on Tabs
ug: بەتكۈچتە تاقاش توپچىسىنى كۆرسەت

en: Open Tabs next to Current
ug: يېڭى بەتكۈچنى ھازىرقى بەتكۈچنىڭ يېنىدا ئاچ

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
ug: يېڭى بەتكۈچنى ھازىرقىنىڭ يېنىدا ياكى ئەڭ ئاخىرقىنىڭ يېنىدا ئاچىدۇ

en: Open tabs in the background
ug: بەتكۈچنى ئارقىدا تۇرۇپ ئاچ

note: Page "Network"
en: Network
ug: تور

en: Proxy server
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر

en: Port
ug: ئېغىز

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
ug: تور غەملىكى

en: The maximum size of cached pages on disk
ug: دىسكىدىكى غەملەنگەن بەتلەرنىڭ ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى

en: MB
ug: م ب

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
ug: تونۇتۇلىدۇ

en: Privacy
ug: شەخسىيەت

en: Delete old Cookies after:
ug: بۇ ۋاقىتتىن كېيىن كونا Cookies ئۆچۈرسۇن:

en: The maximum number of days to save cookies for
ug: Cookie نىڭ ئەڭ ئۇزۇن ساقلىنىش ۋاقتى

en: Only accept Cookies from sites you visit
ug: سىز زىيارەت قىلغان تورتۇرادىن كەلگەن cookie لارنىلا قوبۇل قىلىدۇ

en: Block cookies sent by third-party websites
ug: ئۈچىنچى تەرەپ تورتۇراسىغا Cookies لارنى ئەۋەتىشنى توسۇن

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
ug: كۇكى(Cookies) غا كىرىش ئۇچۇرلىرى، ئويۇنلارنىڭ سانلىق-مەلۇماتلىرى، ئېلانلاردا ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىنىڭ profiles  قاتارلىقلار ساقلىنىدۇ.

en: Enable offline web application cache
ug: تورسىز ھالەتتە تور پروگراممىلىرىنىڭ غەملىكىنى ئېچىۋەت

en: Enable HTML5 local storage support
ug: HTML5 يەرلىك ساقلىغۇچنى قوللا

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
ug: تورتۇرالارغا ئەۋەتىلىدىغان پايدىلىنىشنىڭ تەپسىلاتلىرى چىقىرىۋېتىلسۇن

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
ug: بۇنىڭدا «Referer» قېشى قىسقارتىلىۋېتىلىدۇ.

en: Delete pages from history after:
ug: ئىزدىن بەتلەرنى بۇ ۋاقىتتىن كېيىن ئۆچۈرسۇن:

en: The maximum number of days to save the history for
ug: ئىزنىڭ ئەڭ ئۇزۇن ساقلىنىش ۋاقتى

en: Extensions
ug: كېڭەيتىلمىلەر

en: _Manage Search Engines
ug: ئىزدەش ماتورىنى باشقۇر(_M)

en: Add search engine
ug: ئىزدەش ماتورى قوش

en: Edit search engine
ug: ئىزدەش ماتورى تەھرىرلە

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Description:
ug: چۈشەندۈرۈش(_D):

en: _Address:
ug: ئادرېس(_A):

en: _Token:
ug: ماياق(_T):

en: Manage Search Engines
ug: ئىزدەش ماتورىنى باشقۇرۇش

en: Use as _default
ug: كۆڭۈلدىكى قىلىپ ئىشلەت(_D)

en: The search engines couldn't be loaded. %s
ug: ئىزدەش ماتورىنى ئوقۇغىلى بولمىدى. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
ug: ئىزدەش ماتورىنى ساقلىغىنى بولمىدى. %s

en: Search for %s
ug: %s نى ئىزدە

en: Failed to select from history: %s
ug: ئىزدىن تاللاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Search with…
ug: ئىزدە…

en: Search with %s
ug: %s دا ئىزدە

en: Could not run external program.
ug: سىرتقى پروگراممىنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
ug: مۇشۇ يەردىلا ئىزدە(_I):

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Match Case
ug: چوڭ كىچىكلىكىگە قارىسۇن

en: Close Findbar
ug: تېپىش بالدىقىنى تاقاش

en: Edit the selected bookmark
ug: تاللانغان خەتكۈشنى تەھرىرلەيدۇ

en: Delete the selected bookmark
ug: تاللانغان خەتكۈشنى ئۆچۈرىدۇ

en: Add a new folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە قوش

en: <i>Separator</i>
ug: <i>ئايرىغۇچ</i>

en: Open in New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
ug: خەتكۈش ئىزدە

en: History
ug: ئىز

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: %d day ago | %d days ago
ug[0]: %d كۈن بۇرۇن

en: A week ago
ug: بىر ھەپتە بۇرۇن

en: Failed to remove history item: %s
ug: ئىز ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
ug: بارلىق ئىزلارنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Bookmark the selected history item
ug: تاللانغان ئىزنى خەتكۈچكە قوشىدۇ

en: Delete the selected history item
ug: تاللانغان ئىزنى ئۆچۈرىدۇ

en: Clear the entire history
ug: بارلىق ئىزنى تازىلايدۇ

note: Create the filter entry
en: Search History
ug: ئىزدەش ئىزلىرى

en: Authentication Required
ug: دەلىللەش زۆرۈر

en: A username and a password are required
    to open this location:
ug: بۇ ئورۇننى ئېچىش ئۈچۈن ئىشلەتكۈچى ئاتى ۋە ئىم
    زۆرۈردۇر:

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Password
ug: ئىم

en: _Remember password
ug: ئىمنى ئەستە تۇتۇۋال(_R)

en: Property '%s' is invalid for %s
ug: خاسلىق ‹%s› ئىناۋەتسىز (%s نىڭ خاسلىقى)

en: Choose file
ug: ھۆججەت تاللا

en: Choose folder
ug: مۇندەرىجە تاللا

en: 1 hour
ug: بىر سائەت

en: 1 day
ug: بىر كۈن

en: 1 week
ug: بىر ھەپتە

en: 1 month
ug: بىر ئاي

en: 1 year
ug: بىر يىل

en: Preferences for %s
ug: %s نى تەڭشىكى

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
ug: مەزكۇر بەتتە ئىشلەتكۈچى قوليازما پروگراممىسى بار ئىكەن. ئورناتقۇڭىز بارمۇ؟

en: _Install user script
ug: ئىشلەتكۈچى قوليازما(script)سىنى ئورنات(_I)

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
ug: مەزكۇر بەتتە ئىشلەتكۈچى ئۇسلۇبى بار ئىكەن. ئورناتقۇڭىز بارمۇ؟

en: _Install user style
ug: ئىشلەتكۈچى قوليازما پروگراممىسىنى ئورنات(_I)

en: Don't install
ug: ئورناتما

en: Userstyles
ug: ئىشلەتكۈچى ئۇسلۇبى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Do you want to delete '%s'?
ug: سىزنىڭ ‹%s› نى ئۆچۈرگۈڭىز بارمۇ؟

en: Delete user script
ug: ئىشلەتكۈچى قوليازما پروگراممىسىنى ئۆچۈر

en: Delete user style
ug: ئىشلەتكۈچى ئۇسلۇبىنى ئۆچۈر

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
ug: ھۆججەت <b>%s</b> مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Open in Text Editor
ug: تېكىست تەھرىرلىگۈدە ئېچىش

en: Open Target Folder
ug: نىشان مۇندەرىجىنى ئېچىش

en: Add new addon
ug: يېڭى قوشۇلما قوش

en: Remove selected addon
ug: تاللانغان قوشۇلمىنى ئۆچۈر

en: User addons
ug: ئىشلەتكۈچى قوشۇلمىسى

en: Can't monitor folder '%s': %s
ug: قىسقۇچ ‹%s› نى كۆزەتكىلى بولمىدى: %s

en: Support for userscripts and userstyles
ug: ئىشلەتكۈچى قوليازمىسى(userscripts ۋە) ئىشلەتكۈچى ئۇسلۇبىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Colorful Tabs
ug: رەڭلىك بەتكۈچلەر

en: Tint each tab distinctly
ug: ھەر بىر بەتكۈچنى ئوخشىمىغان رەڭدە كۆرسەت

en: Cookie Manager
ug: كۇكى(Cookie) باشقۇرغۇ

en: Delete All
ug: ھەممىنى ئۆچۈر…

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
ug: كۆرۈنگەن ھەممە كۇكى(Cookie) نى ئۆچۈرىدۇ. ئەگەر سۈزگۈچ بار بولسا، سۈزۈلگەننىلا ئۆچۈرىدۇ.

en: Expand All
ug: ھەممىنى يايىدۇ

en: Collapse All
ug: ھەممىنى قاتلايدۇ

en: Do you really want to delete all cookies?
ug: ھەممە كۇكى(Cookie)نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Question
ug: سوئال

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
ug: سۈزۈلگەن  كۇكى(Cookie) نىلا ئۆچۈرىدۇ.

en: At the end of the session
ug: ئەڭگىمەنىڭ ئاخىرىغىچە

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
ug: <b>Host</b>: %s
    <b>ئاتى</b>: %s
    <b>قىممىتى</b>: %s
    <b>يولى</b>: %s
    <b>بىخەتەر</b>: %s
    <b>مۇددىتى</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
ug: <b>دائىرە</b>: %s
    <b>كۇكى(Cookie) سانى</b>: %d

en: Name
ug: ئاتى

en: _Expand All
ug: ھەممىنى ياي(_E)

en: _Collapse All
ug: ھەممىنى قاتلا(_C)

en: Search Cookies by Name or Domain
ug: ئاتى ياكى دائىرە بويىچە كۇكى(Cookie)لارنى ئىزدەش

en: List, view and delete cookies
ug: كۇكى(Cookie) نى تىزىپ كۆرسىتىدۇ، كۆرىدۇ، ئۆچۈرىدۇ

en: Copy Tab _Addresses
ug: بەتكۈچ ئادرېسىنى كۆچۈرىدۇ(_A)

en: Copy Addresses of Tabs
ug: بەتكۈچ ئادرېسىنى كۆچۈرىدۇ

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
ug: بارلىق بەتكۈچنىڭ ئادرېسىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Delayed load
ug: كېچىكتۈرۈپ ئوقۇش

en: Delay page load until you actually use the tab.
ug: بەتكۈچنى ئىشلەتكۈچە بەتنىڭ ئوقۇشىنى كېچىكتۈرىدۇ

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
ug: تىرناق ئىچىدىكى نەشر نومۇرى، ئىجرا بولۇۋاتقاندا ئىشلىتىدىغان نەشر نومۇرىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Midori doesn't store any personal data:
ug: مىدورى(Midori) ھېچقانداق شەخسىي ئۇچۇرلارنى ساقلىمايدۇ:

en: No history or web cookies are being saved.
ug: ھېچقانداق ئىز ۋە cookies لار ساقلانمىغان.

en: Extensions are disabled.
ug: كېڭەيتىلمىلەر چەكلەنگەن.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
ug: يەرلىك ساندان، HTML5 ساقلىغۇچى ۋە پروگرامما غەملىكى چەكلەنگەن.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
ug: مىدورى(Midori) تورتۇرالارنىڭ ئىشلەتكۈچىنى ئىزلىشىنى توسىدۇ:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
ug: بۇنىڭدا «Referer» كومپيۇتېر ئاتىغا قىسقارتىلىۋېتىلىدۇ.

en: DNS prefetching is disabled.
ug: ئالدىن DNS تۇتۇش ئىنۋەتسىز قىلىنغان.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
ug: تىل ۋە ۋاقىت رايونى تورتۇراغا ئاشكارىلانمايدۇ.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
ug: بۇنىڭدا Flash ياكى Netscape قىستۇرمىلىرى تورتۇراغا خاتىرىلەنمەيدۇ.

en: External Download Manager - Aria2
ug: سىرتقى چۈشۈرگۈچ - Aria2

en: Download files with Aria2
ug: ھۆججەتلەرنى Aria2 دە چۈشۈرسۇن

en: External Download Manager - SteadyFlow
ug: سىرتقى چۈشۈرگۈچ - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
ug: ھۆججەتلەرنى SteadyFlow دە چۈشۈرسۇن

en: Command:
ug: بۇيرۇق:

en: Download files with "%s" or a custom command
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» دا ياكى ئىختىيارى بىر چۈشۈرگۈچتە چۈشۈرسۇن

en: External Download Manager - CommandLine
ug: سىرتقى چۈشۈرگۈچ - CommandLine

en: None
ug: يوق

en: Open in Image _Viewer
ug: سۈرەت كۆرگۈدە ئاچ(_V)

en: Text Editor
ug: تېكىست تەھرىرلىگۈ

en: News Aggregator
ug: خەۋەر يىغقۇچ

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
ug: XML غا زۆرۈر بولغان Atom "entry" ئېلېمېنتى تېپىلمىدى.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
ug: XML غا زۆرۈر بولغان Atom "feed" ئېلېمېنتى تېپىلمىدى.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
ug: يېڭىلانغان ۋاقتى: %s

en: Feeds
ug: فىدلار(Feeds)

en: Add new feed
ug: يېڭى فىد(feed) قوش

en: Delete feed
ug: فىد(feed) ئۆچۈر

en: _Feeds
ug: فىدلار(_Feeds)

en: Failed to find root element in feed XML data.
ug: فىد(feed) XML ئىچىدىن root ئېلېمېنتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Unsupported feed format.
ug: بۇ خىل فىد(feed) فورماتىنى تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Failed to parse XML feed: %s
ug: XML فىد(feed) نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
ug: RSS XML ئىچىدىن "channel" ئېلېمېنتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Unsupported RSS version found.
ug: RSS نىڭ بۇ نەشرىنى تېخى ئىشلىتەلمەيمەن

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
ug: XML ئىچىدىن زۆرۈر بولغان RSS "item" ئېلېمېنتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
ug: XML ئىچىدىن زۆرۈر بولغان RSS "channel" ئېلېمېنتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى.

en: Feed '%s' already exists
ug: فىد(feed) ‹%s› مەۋجۇت

en: Error loading feed '%s'
ug: فىد(feed) ‹%s› نى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Feed Panel
ug: فىد(feed) كۆزنىكى

en: Read Atom/ RSS feeds
ug: Atom/RSS فىد(feed) نى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Failed to add form value: %s
ug: جەدۋەل(form) قىممىتىنى قوشۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Form history
ug: ئىزدىن

en: Master password required
    to open password database
ug: ئىم ساندانىنى ئېچىش ئۈچۈن
    ئاساسىي ئىم زۆرۈردۇر

en: Remember password on this page?
ug: بۇ بەتنىڭ ئىمنى ئەستە تۇتۇۋالسۇنمۇ(_R)

en: Remember
ug: ئەستە تۇتۇۋالسۇن

en: Not now
ug: ھازىر ئەمەس

en: Never for this page
ug: بۇ بەتنىڭكىنى زادىلا ئەستە تۇتمىسۇن

en: Toggle form history state
ug: جەدۋەل(form) ئىزىنىڭ ھالىتىنى ئالماشتۇرۇش

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنىڭ جەدۋەل(form) ئىزىنىڭ ھالىتىنى ئاكتىپلايدۇ/ئاكتىپسىزلايدۇ

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
ug: ھەر بىر بەتكۈچنىڭ جەدۋەل(form) ئىزىنى پەقەت (Ctrl+Shift+F) ئارقىلىق ئاكتىپلىسۇن

en: Form history filler
ug: جەدۋەل(form) ئىزى تولدۇرغۇ

en: Stores history of entered form data
ug: جەدۋەل(form) كىرگۈزۈلگەن ئۇچۇرلارنى ئەستە ساقلىۋالىدۇ

en: Failed to select suggestions
ug: نامزاتنى تاللاش مەغلۇپ بولدى

en: There are no unvisited tabs
ug: زىيارەت قىلىنمىغان بەتكۈچ يوق

en: History-List
ug: ئىز-تىزىم

en: Tab closing behavior
ug: بەتكۈچ يېپىلغاندا

en: Do nothing
ug: ھېچ ئىش قىلما

en: Switch to last viewed tab
ug: ئەڭ ئاخىرى كۆرگەن بەتكۈچكە ئالمىشىدۇ

en: Switch to newest tab
ug: ئەڭ يېڭى بەتكۈچكە ئالمىشىدۇ

en: Flash window on background tabs
ug: ئارقا تەرەپتە بەتكۈچلەر ئېچىلسا كۆزنەك چاقنىسۇن

en: Next new Tab (History List)
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(ئىز تىزىمى)

en: Next new tab from history
ug: ئىزدىكى كېيىنكى يېڭى بەتكۈچ

en: Previous new Tab (History List)
ug: ئالدىنقى يېڭى بەتكۈچ (ئىز تىزىمى)

en: Previous new tab from history
ug: ئىزدىكى ئالدىنقى يېڭى بەتكۈچ

en: Display tab in background (History List)
ug: بەتكۈچنى ئارقىدا ئاچ(ئىز تىزىمى)

en: Display the current selected tab in background
ug: نۆۋەتتە تاللانغان بەتكۈچنى ئارقىدا ئاچىدۇ

en: History List
ug: ئىز تىزىمى

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
ug: بەتكۈچلەر يېپىلغاندا ياكى ئالماشتۇرۇلغاندا ئەڭ ئاخىرقى قېتىم ئىشلىتىلگەن بەتكۈچكە يۆتكەلسۇن

en: Mouse Gestures
ug: چاشقىنەك ئىشارىتى

en: Control Midori by moving the mouse
ug: چاشقىنەك ھەرىكىتىدە مىدورى(Midori) نى باشقۇرىدۇ

en: Reload page or stop loading
ug: بەتنى قايتا ئوقۇيدۇ ياكى ئوقۇشنى توختىتىدۇ

en: Customize Keyboard shortcuts
ug: كۇنۇپكا تېزلەتمىسىنى ئۆزلەشتۈر

en: Shortcuts
ug: تېزلەتمىلەر

en: View and edit keyboard shortcuts
ug: كۇنۇپكا تېزلەتمىسىنى كۆرىدۇ ۋە تەھرىرلەيدۇ

en: Statusbar Clock
ug: ھالەت بالداق سائىتى

en: Display date and time in the statusbar
ug: چېسلا ۋە ۋاقىتنى ھالەت بالداقتا كۆرسىتىدۇ

en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: Scripts
ug: قوليازمىلار

en: Netscape plugins
ug: Netscape قىستۇرمىلىرى

en: Enable Netscape plugins
ug: Netscape قىستۇرمىلىرى ئېچىۋەت

en: Statusbar Features
ug: ھالەت بالدىقى ئالاھىدىلىكلىرى

en: Easily toggle features on web pages on and off
ug: تور بەتنىڭ ئىقتىدارىنى ئاسانلا ئىناۋەتلىك/ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Tab Panel
ug: بەتكۈچ كۆزنەك

en: T_ab Panel
ug: بەتكۈچ كۆزنەك(_A)

en: Show tabs in a vertical panel
ug: بەتكۈچلەرنى تىك كۆزنەكتە كۆرسىتىدۇ

en: Only Icons on Tabs by default
ug: كۆڭۈلدە بەتكۈچلەرنىڭ سىنبەلگىسىلا

en: New tabs have no label by default
ug: كۆڭۈلدە يېڭى بەتكۈچلەرنىڭ ئەنى كۆرسىتىلمەيدۇ

en: Customize Toolbar
ug: قورال ئىستونىنى ئۆزلەشتۈرۈش

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
ug: قورال بالدىقىدا كۆرسىتىلىدىغان تۈرلەرنى تاللا. ئۇلارنى ئۇنىڭ تەرتىپىنى تۇتۇپ تاشلاپ ئۆزگەرتىشكە بولىدۇ

en: Available Items
ug: بار تۈرلەر

en: Displayed Items
ug: كۆرسىتىدىغان تۈرلەر

en: _Customize Toolbar…
ug: قورال بالدىقىنى ئۆزلەشتۈر(_C)…

en: Toolbar Editor
ug: قورال بالدىقى تەھرىرلىگۈ

en: Easily edit the toolbar layout
ug: قورال بالدىقىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى ئاسانلا تەھرىرلىگىلى بولىدۇ

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
ug: شەخسىي سانلىق-مەلۇماتلارنى تازىلايدۇ

en: _Clear private data
ug: شەخسىي سانلىق-مەلۇماتلار تازىلا(_C)

en: Clear the following data:
ug: تۆۋەندىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى تازىلا:

en: Last open _tabs
ug: ئەڭ ئاخىرىدا ئېچىلغان بەتكۈچلەر

en: Clear private data when _quitting Midori
ug: مىدورى(Midori) نى ئاخىرلاشقاندا شەخسىي سانلىق-مەلۇماتلار تازىلانسۇن(_Q)

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
ug: ساقلانغان كىرىشلەر ۋە ئىملار(_P)

en: Cookies and Website data
ug: Cookies ۋە تورتۇرا سانلىق-مەلۇماتلىرى

en: Website icons
ug: تورتۇرا سىنبەلگىسى

en: Failed to clear history: %s
ug: ئىزنى تازىلاش مەغلۇپ بولدى: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
ug: كونا ئىزلارنى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
ug: خەتكۈش تۇرىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
ug: تەڭشەكنى ساقلىغىلى بولمىدى. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
ug: ئەخلەتنى ساقلىغىلى بولمىدى. %s

en: Modify _preferences
ug: تەڭشەكنى ئۆزگەرت(_P)

en: Disable all _extensions
ug: بارلىق كېڭەيتمىنى چەكلە(_E)

en: Show a dialog after Midori crashed
ug: مىدورى(Midori)  غۇلاپ كېتىپ، قايتا قوزغالغاندا كۆزنەك كۆرسىتىدۇ

en: Discard old tabs
ug: كونا بەتكۈچلەرنى تاشلىۋەت

en: An instance of Midori is already running but not responding.
ug: مىدورى(Midori)نىڭ ئۈلگىسى ئىجرا قىلىنىۋېتىپتۇ بىراق ئىنكاس يوق.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
ug: خەتكۈشنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
ug: ئەڭگىمەنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
ug: ئەخلەت ساندۇقىنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
ug: ئىزلارنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: The following errors occured:
ug: تۆۋەندىكىدەك خاتالىق كۆرۈلدى:

en: _Ignore
ug: پەرۋا قىلما(_I)

en: Create _Launcher
ug: ئىجراچى قۇر(_L)

en: Transfers
ug: ئۇزاتقانلىرى

en: Clear All
ug: ھەممىنى تازىلا

en: Open Destination _Folder
ug: نىشان مۇندەرىجىنى ئاچ(_F)

en: Copy Link Loc_ation
ug: ئۇلانما ئورنىنى كۆچۈر(_A)

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
ug: ھۆججەت '<b>%s</b>' چۈشۈرۈلدى.

en: Transfer completed
ug: ئۇزىتىش تاماملاندى

en: Some files are being downloaded
ug: بەزى ھۆججەتلەر چۈشۈرۈلىدۇ

en: _Quit Midori
ug: مىدورى(Midori) نى ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
ug: مىدورى(Midori) ئاخىرلاشتۇرۇلسا ئۇزىتىشلار ئۈزۈلىدۇ.

en: Advertisement blocker
ug: ئېلان چەكلىگۈ

en: Block advertisements according to a filter list
ug: سۈزگۈچ تىزىملىكىگە ئاساسەن ئېلاننى چەكلەيدۇ

en: Bl_ock image
ug: سۈرەتنى چەكلە(_O)

en: Bl_ock link
ug: ئۇلانمىنى چەكلە(_O)

en: Configure Advertisement filters
ug: ئېلان سۈزگۈچىنى تەڭشەش

en: Edit rule
ug: تۇزۇم تەھرىرلە

en: _Rule:
ug: تۇزۇم(_R):
