ubuntu-calendar-app - en to de translation catalogue (31 entries)

en: No upcoming events
de: Es sind keine anstehenden Termine vorhanden

en: %1 All day events
de: %1 Ganztägige Termine

en: Delete Event
de: Termin löschen

en: Delete this
de: Dieses löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Edit Event
de: Termin bearbeiten

en: Edit this
de: Dieses bearbeiten

en: Done
de: Erledigt

en: Not specified
de: Nicht angegeben

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: End
de: Ende

en: All Day event:
de: Ganztägiger Termin:

en: Location
de: Ort

en: Guests
de: Gäste

en: Remind me
de: Erinner mich

en: End time can't be before start time
de: Endzeit kann nicht vor der Startzeit liegen.

en: New Event
de: Neuer Termin

en: Error
de: Fehler

en: Ok
de: OK

en: Event Name
de: Termin-Name

en: Description
de: Beschreibung

en: Save
de: Speichern

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5.0/qtqml/qml-qtquick2-date.html#details for valid expressions
en: hh ap
de: hh

en: Today
de: Heute

en: Year
de: Jahr

en: Month
de: Monat

en: Week
de: Woche

en: Day
de: Tag

en: Calendar
de: Kalender
