ubuntu-system-settings - en to bg translation catalogue (144 entries)

en: System Settings
bg: Системни настройки

en: Cancel
bg: Откажи

en: Set
bg: Установи

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background
bg: Фон

en: Disconnect
bg: Изключи

en: None
bg: Няма

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: Wi-Fi
bg: Безжична мрежа

en: Name
bg: Име

en: Never
bg: Никога

en: Stop playing
bg: Спри възпроизвеждането

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
bg: Звук

en: Phone calls:
bg: Телефонни обаждания:

en: Ringtone
bg: Тон на звънене

en: Vibrate when ringing
bg: Вибрация при звънене

en: Messages:
bg: Съобщения:

en: Message received
bg: Съобщението е получено

en: Other sounds:
bg: Други звуци:

en: Keyboard sound
bg: Звук на екранната клавиатура

en: The phone is in Silent Mode.
bg: Телефона е в тих режим

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset phone
bg: Нулиране на телефона

en: Reset all system settings…
bg: Нулиране на всички системни настройки...

en: Reset all system settings
bg: Нулиране на всички системни настройки

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
bg: Батерия

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
bg[0]: %1 секунда по-рано
bg[1]: %1 секунди по-рано

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
bg[0]: %1 минута по-рано
bg[1]: %1 минути по-рано

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
bg[0]: %1 час по-рано
bg[1]: %1 часа по-рано

note: TRANSLATORS: %1 is the number of days
en: %1 day ago | %1 days ago
bg[0]: %1 ден по-рано
bg[1]: %1 дни по-рано

en: Charging now
bg: Зарежда се...

en: Last full charge
bg: Последно пълно зареждане

en: Fully charged
bg: Напълно зареден

en: Charge level
bg: Ниво на зареждане

en: Ways to reduce battery use:
bg: Методи за удължаване на използването на батерията:

en: Lock when idle
bg: Заключвай в режим на готовност

en: Sleep when idle
bg: Приспивай в режим на готовност

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
bg[0]: След %1 минута
bg[1]: След %1 минути

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: Bluetooth
bg: Блутут

en: GPS
bg: Джи Пи Ес

en: Accurate location detection requires GPS and/or Wi-Fi.
bg: За да се определи точно местоположението се изисква Джи Пи Ес и/или Безжична мрежа.

en: Lock the phone when it's not in use:
bg: Заключвай устройството когато не се използва:

en: Put the phone to sleep when it is not in use:
bg: Приспивай телефона, когато не се използва:

en: Spell checking
bg: Проверка на правописа

en: Current spelling languages:
bg: Избрани проверяеми езици:

en: All languages available:
bg: Всички достъпни езици:

en: Display language
bg: Език на системата

en: Confirm
bg: Потвърди

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
bg: Език и текст

en: Display language…
bg: Избран език...

en: Keyboard layouts
bg: Клавиатурна подредба

en: Word suggestions
bg: Автодовършване

en: Auto capitalization
bg: Автокапсулация

en: Current layouts:
bg: Текущи оформления:

en: All layouts available:
bg: Всички налични оформления:

en: Call forwarding
bg: Пренасочване на повикванията

en: Call
bg: Телефонно обаждане

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: Phone
bg: Телефон

en: Choose carrier:
bg: Изберете мобилен оператор:

en: Automatically
bg: Автоматично

en: Manually
bg: Ръчно

en: Lock security
bg: Заключваща защита

en: Switch to passphrase
bg: Превключете на фраза за достъп

en: Existing passphrase
bg: Текуща фраза за достъп

en: Choose passphrase
bg: Въведете фраза за достъп

en: Confirm passphrase
bg: Потвърдете фразата за достъп

en: Those passphrases don't match. Try again.
bg: Фразите за достъп не съвпадат. Опитайте отново.

en: Unlock the phone using:
bg: Отключете телефона с помощта на:

en: Passphrase
bg: Кодова фраза

en: Passphrase…
bg: Кодова фраза...

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute | %1 minutes
bg[0]: %1 минута
bg[1]: %1 минути

en: Sleep locks immediately
bg: Заключване при приспиване на екрана

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
bg: Защита и поверителност

en: Phone and Internet
bg: Телефон и интернет

en: Phone only
bg: Само телефон

en: Stats on welcome screen
bg: Статистика на екрана за приветствие

en: Messages on welcome screen
bg: Съобщения на екрана за приветствие

en: Dash search
bg: Търсене в главното меню

en: Location access
bg: Достъп до местоположението

en: Other app access
bg: Други приложения за достъп

en: Diagnostics
bg: Диагностики

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are to be sent by the system.
en: Sent
bg: Изпратено

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are not to be sent by the system
en: Not sent
bg: Не е изпратено

en: Location
bg: Местоположение

en: Location detection
bg: Откриване на местоположението

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
bg: Използва GPS за определяне на вашето местоположение. Когато изключите устройството, GPS-а се изключва за спестяване на батерията.

en: Uses wi-fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
bg: Използва безжична мрежа и GPS за определяне на вашето местоположение. Изключването на откриването на местоположението спестява батерията.

en: Uses wi-fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
bg: Използва безжична мрежа (в момента устройството не е свързано към мрежата) за определяне на вашето местоположение. Изключването на откриването на местоположението спестява батерията.

en: Allow access to location:
bg: Позволете достъп до вашето местоположение:

en: Return results from:
bg: Вземай резултати от:

en: Camera
bg: Камера

en: PIN for '%1'
bg: PIN за '%1'

en: Pair
bg: Сдвояване

en: Confirm PIN
bg: Потвърди PIN кода

en: Computer
bg: Компютър

en: Modem
bg: Модем

en: Network
bg: Мрежа

en: Headset
bg: Слушалки с микрофон

en: Headphones
bg: Слушалки

en: Video
bg: Видео

en: Other Audio
bg: Друга музика

en: Joypad
bg: Джойстик

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Tablet
bg: Таблет

en: Mouse
bg: Мишка

en: Printer
bg: Принтер

en: Other
bg: Друго

en: Excellent
bg: Отлично

en: Good
bg: Добро

en: Fair
bg: Приемливо

en: Poor
bg: Лошо

en: None detected
bg: Не е намерено

en: Type
bg: Тип

en: Signal Strength
bg: Сила на сигнала

en: Storage
bg: Хранилище

en: Used by Ubuntu
bg: Използва се от Убунту

en: Audio
bg: Аудиозаписи

en: Pictures
bg: Изображения

en: Other files
bg: Други файлове

en: Used by apps
bg: Използва се от приложения

en: Total storage
bg: Общ обем

en: Free space
bg: Свободно място

en: By name
bg: По име

en: By size
bg: По размер

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: About this phone
bg: За устройството

en: Serial
bg: Сериен номер

en: Software:
bg: Софтуер:

en: OS
bg: Операциона система

en: Last updated
bg: Последно актуализиране

en: Check for updates
bg: Провери за актуализации

en: Legal:
bg: Правна информация:

en: Software licenses
bg: Лиценз на софтуера

en: Regulatory info
bg: Правна информация

en: Time zone
bg: Часова зона

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time & Date
bg: Време и дата

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: Updates
bg: Актуализации

en: Checking for updates…
bg: Проверка за актуализации...

en: Retry
bg: Повторен опит

en: Download
bg: Изтегляне

en: Auto download
bg: Автоматично сваляне

en: On wi-fi
bg: Чрез wi-fi

en: Always
bg: Винаги

en: Data usage statistics
bg: Използване на трафика

en: Personal
bg: Лични

en: System
bg: Система

en: Continue
bg: Продължи

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
bg: Пример
