ubuntu-calculator-app - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: Calculator
fi: Laskin

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Cancel
fi: Peru

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select None
fi: Poista valinnat

en: Copy
fi: Kopioi

en: Delete
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Add to favorites
fi: Lisää suosikkeihin

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: dd MMM yyyy
fi: d. MMM yyyy

en: No favorites
fi: Ei suosikkeja

en: Swipe calculations to the left
    to mark as favorites
fi: Vedä laskut vasemmalle
    merkitäksesi ne suosikkeihin

en: Just now
fi: Juuri nyt

en: Today
fi: Tänään

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
fi: hh.mm

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Skip
fi: Ohita

en: Welcome to Calculator
fi: Tervetuloa käyttämään laskinta

en: Enjoy the power of math by using Calculator
fi: Nauti matematiikasta laskinta käyttäen

en: Copy formula
fi: Kopioi kaava

en: Long press to copy part or all of a formula to the clipboard
fi: Pitkä painallus kopioidaksesi osan kaavasta tai koko kaavan leikepöydälle

en: Enjoy
fi: Nauti

en: We hope you enjoy using Calculator!
fi: Toivottavasti nautit laskimen käyttämisestä!

en: Finish
fi: Valmis

en: Scientific keyboard
fi: Tieteellinen näppäimistö

en: Access scientific functions with a left swipe on the numeric keypad
fi: Käytä tieteislaskinta vetämällä numeronäppäimiä vasemmalle

en: Scientific View
fi: Tieteellinen näkymä

en: Rotate device to show numeric and scientific functions together
fi: Käännä laite nähdäksesi numero- ja tiedepainikkeet samanaikaisesti

en: Delete item from calculation history
fi: Poista laskuhistoriasta

en: Swipe right to delete items from calculator history
fi: Vedä oikealle poistaaksesi tietueita laskimen historiasta

en: Delete several items from calculation history
fi: Poista useita kohteita laskuhistoriasta

en: Long press to select multiple calculations for deletion
fi: Tee pitkä painallus valitaksesi useita laskuja poistoa varten

en: Delete whole formula at once
fi: Poista koko kaava kerralla

en: Long press '←' button to clear all formulas from input bar
fi: Paina  '←'-painiketta pitkään poistaaksesi kaikki laskut kirjoitustilasta

en: Edit item from calculation history
fi: Muokkaa kohdetta laskuhistoriasta

en: Swipe left and press pencil to edit calculation
fi: Vedä vasemmalle ja paina kynän kuvaketta muokataksesi laskua

en: Add new favourite
fi: Lisää uusi suosikki

en: Swipe left and press star to add calculations to favourites view
fi: Vedä vasemmalle ja paina tähden kuvaketta lisätäksesi laskuja suosikkinäkymään

en: Edit formula
fi: Muokkaa kaavaa

en: Click in the middle of a formula to edit in place
fi: Napsauta kaavan keskiosaa muokataksesi sitä

en: A calculator for Ubuntu.
fi: Laskin Ubuntulle

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
fi: math;addition;subtraction;multiplication;division;matematiikka;lisäys;vähennys;kertaus;jakaminen;
