ubuntu-calculator-app - en to am translation catalogue (19 entries)

en: NaN
am: ቁጥር አይደለም

en: Favorite
am: የምወዳቸው

en: Cancel
am: መሰረዣ

en: Select All
am: ሁሉንም መምረጫ

en: Select None
am: ምንም አይምረጡ

en: Copy
am: ኮፒ

en: Delete
am: ማጥፊያ

en: Edit
am: ማረሚያ

en: Add to favorites
am: ወደምወደው ውስጥ መጨመሪያ

en: No favourites
am: የምወዳቸው ባዶ ነው

en: Swipe calculations to the left
    to mark as favourites
am: ያሰሉትን ወደ ግራ ይጥረጉ 
    የምወዳቸው ውስጥ ለማስቀመጥ

en: mod
am: ዘዴ

en: Just now
am: አሁን

en: Today
am: ዛሬ

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
am: ሰሰ:ደደ

en: Yesterday
am: ትናንትና

en: Calculator
am: መደመሪያ

en: A calculator for Ubuntu.
am: ለ ኡቡንቱ ማስሊያ

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
am: ሂሳብ;መደመሪያ;መቀነሻ;ማባዣ;ማካፈያ;
