ubuntu-calculator-app - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Favorite
hu: Kedvencek

en: Cancel
hu: Mégse

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select None
hu: Kijelölés törlése

en: Copy
hu: Másolás

en: Delete
hu: Törlés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Add to favorites
hu: Hozzáadás a kedvencekhez

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: dd MMM yyyy
hu: yyyy. MMM dd.

en: No favorites
hu: Nincsenek kedvencek

en: Swipe calculations to the left
    to mark as favorites
hu: Egy számítás balra elhúzva vehető
    fel a kedvencek közé

en: log
hu: napló

en: Just now
hu: Épp most

en: Today
hu: Ma

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
hu: hh.mm

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Calculator
hu: Számológép

en: A calculator for Ubuntu.
hu: Egy számológép az Ubuntuhoz.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
hu: számolás;összeadás;kivonás;szorzás;osztás;
