ubuntu-calculator-app - en to lv translation catalogue (17 entries)

en: NaN
lv: NS

en: Favorite
lv: Iecienītais

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Select All
lv: Izvēlēties visu

en: Select None
lv: Neizvēlēties nevienu

en: Copy
lv: Kopēt

en: Delete
lv: Dzēst

en: Edit
lv: Rediģēt

en: Add to favorites
lv: Pievienot izlasei

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: dd MMM yyyy
lv: dd. MMM, yyyy.

en: Just now
lv: Nupat

en: Today
lv: Šodien

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
lv: hh.mm

en: Yesterday
lv: Vakar

en: Calculator
lv: Kalkulators

en: A calculator for Ubuntu.
lv: Ubuntu kalkulators

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
lv: matematika;saskaitīt;atņemt;reizināt;dalīt;
