ubuntu-calculator-app - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Copy
ca: Copia

en: Delete
ca: Suprimeix

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: dd MMM yyyy
ca: d MMM yyyy

en: Just now
ca: Ara mateix

en: Today
ca: Hui

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
ca: H:mm

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Calculator
ca: Calculadora

en: A calculator for Ubuntu.
ca: Una calculadora per a l'Ubuntu.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
ca: suma;resta;calculadora;multiplica;divideix
