ubuntu-calculator-app - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Favorite
nl: Favoriet

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select None
nl: Niets selecteren

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Add to favorites
nl: Aan favorieten toevoegen

en: Just now
nl: Zojuist

en: Today
nl: Vandaag

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
nl: uu:mm

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: Calculator
nl: Rekenmachine

en: A calculator for Ubuntu.
nl: Een rekenmachine voor Ubuntu.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
nl: wiskunde;optellen;aftrekken;vermenigvuldigen;delen;
