ubuntu-calculator-app - en to ug translation catalogue (15 entries)

en: Favorite
ug: ياقتۇرىدىغان

en: Cancel
ug: بولدىلا

en: Select All
ug: ھەممىسى تاللاندى

en: Select None
ug: ھەممىنى تاللىما

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Edit
ug: تەھرىرلە

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
ug: خاتىرە

en: Just now
ug: ھازىر

en: Today
ug: بۈگۈن

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
ug: سائەت :مېنۇت

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ

en: A calculator for Ubuntu.
ug: ئۇبۇنتۇدىكى ھېسابلىغۇچى

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
ug: ماتېماتىكا;قوشۇش;ئېلىش;كۆپەيتىش;بۆلۈش;
