ubuntu-calculator-app - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Calculator
id: Kalkulator

en: Favorite
id: Favorit

en: Cancel
id: Batal

en: Select All
id: Pilih Semua

en: Select None
id: Jangan Pilih

en: Copy
id: Salin

en: Delete
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: Add to favorites
id: Tambahkan ke favorit

en: No favorites
id: Tidak ada favorit

en: Swipe calculations to the left
    to mark as favorites
id: Geser kalkulator ke kiri
    untuk ditandai sebagai favorit

en: Just now
id: Baru saja

en: Today
id: Hari ini

note: TRANSLATORS: this is a time formatting string, see http://qt-project.org/doc/qt-5/qml-qtqml-date.html#details for valid expressions
en: hh:mm
id: HH:mm

en: Yesterday
id: Kemarin

en: A calculator for Ubuntu.
id: Kalkulator untuk Ubuntu

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
id: math;addition;subtraction;multiplication;division;matematika;penjumlahan;pengurangan;perkalian;pembagian;
