ubuntu-calculator-app - en to gd translation catalogue (40 entries)

en: Calculator
gd: An t-àireamhair

en: Favorite
gd: Annsachd

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Select All
gd: Tagh na h-uile

en: Select None
gd: Dì-thagh na h-uile

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Delete
gd: Sguab às

en: Edit
gd: Deasaich

en: Add to favorites
gd: Cuir ris na h-annsachdan

en: No favorites
gd: Chan eil annsachd ann

en: Swipe calculations to the left
    to mark as favorites
gd: Grad-shlaighd cunntas dhan taobh chlì
    gus annsachd a dhèanamh dheth

en: Just now
gd: An-dràsta fhèin

en: Today
gd: An-diugh

en: Yesterday
gd: An-dè

en: Skip
gd: Gearr leum

en: Welcome to Calculator
gd: Fàilte dhan àireamhair

en: Enjoy the power of math by using Calculator
gd: Faigh tlachd à cumhachd a' mhatamataig leis an àireamhair

en: Copy formula
gd: Dèan lethbhreac dhe dh'fhoirmle

en: Long press to copy part or all of a formula to the clipboard
gd: Dèan brùthadh fada gus lethbhreac dhen fhoirmle shlàn no pàirt dhith a chur dhan stòr-bhòrd

en: Enjoy
gd: Gabh tlachd

en: We hope you enjoy using Calculator!
gd: Tha sinn an dòchas gun còrd an t-àireamhair riut!

en: Finish
gd: Crìochnaich

en: Scientific keyboard
gd: Meur-chlàr saidheansail

en: Access scientific functions with a left swipe on the numeric keypad
gd: Inntrig foincseanan saidheansail le grad-shlaighdeadh clì air a' mheur-chlàr

en: Scientific View
gd: Sealladh saidheansail

en: Rotate device to show numeric and scientific functions together
gd: Cuairtich an t-inneal gus foincseanan àireamhail is saidheansail a shealltainn còmhla

en: Delete item from calculation history
gd: Sguab às nì o eachdraidh an àireamhachaidh

en: Swipe right to delete items from calculator history
gd: Grad-shlaighd gu deas gus nithean a sguabadh às o eachdraidh an àireamhair

en: Delete several items from calculation history
gd: Sguab às iomadh nì o eachdraidh an àireamhachaidh

en: Long press to select multiple calculations for deletion
gd: Dèan brùthadh fada gus iomadh àireamhachadh ri sguabadh às a thaghadh

en: Delete whole formula at once
gd: Sguab às foirmle shlàn

en: Long press '←' button to clear all formulas from input bar
gd: Dèan brùthadh fada air a' phutan "←" gus a h-uile foirmle a thoirt air falbh o bhàr an ion-chuir

en: Edit item from calculation history
gd: Deasaich às nì ann an eachdraidh an àireamhachaidh

en: Swipe left and press pencil to edit calculation
gd: Grad-shlaighd gu clì is brùth air a' pheansail gus an t-àireamhachadh a dheasachadh

en: Add new favourite
gd: Cuir ris annsachd ùr

en: Swipe left and press star to add calculations to favourites view
gd: Grad-shlaighd gu clì is brùth air an rionnag gus àireamhachaidhean a chur ri sealladh nan annsachdan

en: Edit formula
gd: Deasaich foirmle

en: Click in the middle of a formula to edit in place
gd: Briog air meadhan foirmle gus a dheasachadh ann

en: A calculator for Ubuntu.
gd: Àireamhair airson Ubuntu.

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
gd: math;addition;subtraction;multiplication;division;matamataig;roinneadh;toirt air falbh;cur ris;iomadadh
