ubuntu-calculator-app - en to gl translation catalogue (41 entries)

en: Calculator
gl: Calculadora

en: Favorite
gl: Favorito

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select None
gl: Non seleccionar nada

en: Copy
gl: Copiar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Edit
gl: Editar

en: Add to favorites
gl: Engadir a favoritos

en: No favorites
gl: Non hai favoritos

en: Swipe calculations to the left
    to mark as favorites
gl: Esvare os cálculos cara á esquerda
    para marcalos como favoritos

note: TRANSLATORS Natural logarithm symbol (logarithm to the base e)
en: log
gl: rexistro

en: Just now
gl: Neste intre

en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

en: Skip
gl: Saltar

en: Welcome to Calculator
gl: Benvido á Calculadora

en: Enjoy the power of math by using Calculator
gl: Goza das matemáticas coa Calculadora

en: Copy formula
gl: Copiar fórmula

en: Long press to copy part or all of a formula to the clipboard
gl: Prema un intre para copiar parte ou toda unha fórmula ao portapapeis

en: Enjoy
gl: Goce

en: We hope you enjoy using Calculator!
gl: Esperamos que goce coa Calculadora.

en: Finish
gl: Rematar

en: Scientific keyboard
gl: Teclado científico

en: Access scientific functions with a left swipe on the numeric keypad
gl: Acceda ás funcións científicas esvarando á esquerda o teclado numérico

en: Scientific View
gl: Vista científica

en: Rotate device to show numeric and scientific functions together
gl: Rotar o dispositivo para mostrar xuntas as funcións científicas e numéricas

en: Delete item from calculation history
gl: Eliminar o elemento do historial dos cálculos

en: Swipe right to delete items from calculator history
gl: Esvare á dereita para eliminar elementos do historial

en: Delete several items from calculation history
gl: Eliminar varios elementos do historial dos cálculos

en: Long press to select multiple calculations for deletion
gl: Prema un intre para seleccionar varios cálculos que borrar

en: Delete whole formula at once
gl: Eliminar a fórmula completa dunha vez

en: Long press '←' button to clear all formulas from input bar
gl: Faga unha presión longa no botón «←» para borrar todas as fórmulas da barra de entrada

en: Edit item from calculation history
gl: Editar un elemento do historial dos cálculos

en: Swipe left and press pencil to edit calculation
gl: Esvare á esquerda e prema no lápiz para editar un cálculo

en: Add new favourite
gl: Engadir novo favorito

en: Swipe left and press star to add calculations to favourites view
gl: Esvare á esquerda e prema na estrela para engadir cálculos á vista de favoritos

en: Edit formula
gl: Editar a fórmula

en: Click in the middle of a formula to edit in place
gl: Prema no medio dunha fórmula para editala in situ

en: A calculator for Ubuntu.
gl: Calculadora para Ubuntu

en: math;addition;subtraction;multiplication;division;
gl: matemáticas;suma;resta;multiplicación;división;
