aptdaemon - en to af translation catalogue (101 entries)

en: Cancel the task of another user
af: Kanselleer die taak van 'n ander gebruiker

en: Install package file
af: Installeer pakketlêer

en: Update package information
af: Opdateer pakketinformasie

en: Upgrade packages
af: Opgradeer pakkette

en: Downloaded %sB of %sB at %sB/s
af: %sB van %sB by %sB/s afgelaai

en: Downloaded %sB of %sB
af: %sB van %sB afgelaai

en: Resolving dependencies
af: Los afhanklikhede op

en: Do not shutdown the daemon because of inactivity
af: Moet nie die daemoon afskakel weens onaktiwiteit nie

en: Show internal processing information
af: Vertoon die interne verwerkingsinligting

en: Quit and replace an already running daemon
af: Beeindig en vervang 'n reeds hardlopende daemoon

en: Store profile stats in the specified file
af: Stoor profielstatistieke in die gespesifiseerde lêer

en: Do not make any changes to the system (Only of use to developers)
af: Moenie veranderings maak op die stelsel nie (Slegs van nut vir programmeerders)

en: Installed file
af: Geïnstalleerde lêer

en: Installed packages
af: Geïnstalleerde pakkette

en: Added key from file
af: Sleutel bygevoeg vanuit lêer

en: Updated cache
af: Opgedateerde kas

en: Removed trusted key
af: Betroubare sleutel verwyder

en: Removed packages
af: Verwyderde pakkette

en: Updated packages
af: Opgedateerde pakkette

en: Upgraded system
af: Opgegradeerde stelsel

en: Applied changes
af: Toegepaste veranderings

en: Repaired incomplete installation
af: Onvoltooide installasie herstel

en: Repaired broken dependencies
af: Gebroke afhanklikhede herstel

en: Successful
af: Suksesvol

en: Canceled
af: Gekanselleer

en: Failed
af: Gefaal

en: Installing file
af: Installeer lêer

en: Installing packages
af: Installeer pakkette

en: Adding key from file
af: Voeg sleutel by vanuit lêer

en: Updating cache
af: Opdateer kas

en: Removing trusted key
af: Verwyder betroubare sleutel

en: Removing packages
af: Verwyder pakkette

en: Updating packages
af: Opdateer pakkette

en: Upgrading system
af: Opgradeer stelsel

en: Applying changes
af: Pas veranderings toe

en: Repairing incomplete installation
af: Herstel onvolledige installasie

en: Repairing broken deps
af: Herstel gebroke afhanklikhede

en: Installation of the package file failed
af: Installasie van die pakketlêer het misluk

en: Installation of software failed
af: Installasie van die sagteware het misluk

en: Adding the key to the list of trused software vendors failed
af: Die byvoeging van die sleutel tot die lys van vertroude sagtewarehandelaars het misluk

en: Refreshing the software list failed
af: Verfrissing van die sagteware lys het misluk

en: Removing the vendor from the list of trusted ones failed
af: Verwydering van die handelaar vanuit die lys van betroubare handelaars het misluk

en: Removing software failed
af: Verwydering van sagteware het misluk

en: Updating software failed
af: Opdatering van sagteware het misluk

en: Upgrading the system failed
af: Opgradering van stelsel het misluk

en: Applying software changes failed
af: Toepas van die sagteware veranderinge het misluk

en: Repairing incomplete installation failed
af: Herstel van onvolledige installasie het misluk

en: Repairing broken dependencies failed
af: Herstel van gebroke afhanklikhede het misluk

en: Check your Internet connection.
af: Gaan jou internetkonneksie na

en: Check if you are using third party repositories. If so disable them, since they are a common source of problems.
    Furthermore run the following command in a Terminal: apt-get install -f
af: Kontroleer of jy derdeparty sagtwarebronne gebruik. Indien wel, skakel dit uit aangesien dit 'n algemene bron van probleme is.
    Verder hardloop die volgende bevel in 'n terminaal: apt-get install -f

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
af: Die gekose lêer mag dalk nie 'n GPG sleutel  lêer wees nie of is dalk beskadig.

en: This is a serious problem. Try again later. If this problem appears again, please report an error to the developers.
af: Hierdie is 'n ernstige probleem. Probeer weer later. As die probleem weer voorkom, rapporteer die fout aan die programmeerders.

en: There isn't any need for an update.
af: Daar is geen behoefte vir 'n opdatering nie.

en: There isn't any need for an installation
af: Daar is geen behoefte vir 'n installasie nie

en: There isn't any need for a removal.
af: Daar is geen behoefte vir 'n verwydering nie

en: You requested to remove a package which is an essential part of your system.
af: Jy het versoek dat 'n pakket, wat 'n noodsaaklike deel van jou stelsel is, verwyder word

en: The connection to the daemon was lost. Most likely the background daemon crashed.
af: Die konneksie tot die daemoon is gebreek. Heel moontlik omdat die agtergronddaemoon gefaal het.

en: The installation or removal of a software package failed.
af: Die installasie of verwydering van 'n sagtewarepakket het misluk

en: The action would require the installation of packages from not authenticated sources.
af: Hierdie aksie vereis die installasie van pakkette vanaf onvertroude bronne.

en: The installation could have failed because of an error in the corresponding software package or it was cancelled in an unfriendly way. You have to repair this before you can install or remove any further software.
af: Die installasie kon misluk het as gevolg van 'n fout in die ooreenstemmende sagtewarepakket, of dit was gekanselleer op 'n ongeldige manier. Jy sal dit moet herstel alvorens jy enige verdere sagteware kan installeer of verwyder.

en: Failed to download package files
af: Aflaai van pakketlêers het misluk

en: Failed to download repository information
af: Aflaai van sagtewarebron informasie het misluk

en: Package dependencies cannot be resolved
af: Pakketafhanklikhede kon nie opgelos word nie

en: The package system is broken
af: Die pakketstelsel is gebreek

en: Key was not installed
af: Sleutel was nie geïnstalleer nie

en: Key was not removed
af: Sleutel is nie verwyder nie

en: Failed to lock the package manager
af: Kon nie die pakketbestuurder sluit nie

en: Failed to load the package list
af: Kon nie die pakketlys laai nie

en: Package does not exist
af: Pakket bestaan nie

en: Package is already up-to-date
af: Pakket is reeds op datum

en: Package is already installed
af: Pakket is reeds geïnstalleer

en: Package isn't installed
af: Pakket is nie geïnstalleer nie

en: Failed to remove essential system package
af: Kon nie die noodsaaklike stelselpakket verwyder nie

en: Task cannot be monitored or controlled
af: Taak kan nie gemonitor of uitgevoer word nie

en: Package operation failed
af: Pakket operasie het misluk

en: Requires installation of untrusted packages
af: Vereis die installasie van onbetroubare pakkette

en: Previous installation hasn't been completed
af: Vorige installasie is onvoltooid

en: Waiting for service to start
af: Wag vir die diens om aan te skakel

en: Waiting
af: Wag tans

en: Waiting for required medium
af: Wag tans op die vereiste medium

en: Waiting for other software managers to quit
af: Wag tans vir die ander sagtewarebestuurders om af te sluit

en: Waiting for configuration file prompt
af: Wag tans op die por vanaf die verstellingslêer

en: Running task
af: Aktiewe taak

en: Downloading
af: Besig om af te laai

en: Cleaning up
af: Opruim

en: Finished
af: Afgehandel

en: Cancelling
af: Kanselleer

en: Loading software list
af: Laai van sagteware lys

note: TRANSLATORS: %s represents the name of a CD or DVD
en: CD/DVD '%s' is required
af: CD/DVD '%s' word benodig

en: C_ontinue
af: Gaan v_oort

note: TRANSLATORS: %s is a file path
en: Replace your changes in '%s' with a later version of the configuration file?
af: Vervang jou veranderings in '%s' met 'n latere weergawe van die verstellingslêer

en: If you don't know why the file is there already, it is usually safe to replace it.
af: Indien jy onseker is hoekom die lêer reeds daar voorkom is dit gewoonlik veilig om te vervang.

en: _Changes
af: _Veranderings

en: _Keep
af: _Behou

en: _Replace
af: Ve_rvang

en: Installing %s
af: Installeer %s

en: Configuring %s
af: Verstel %s

en: Removing %s
af: Verwyder %s

en: Running post-installation trigger %s
af: Hardloop postinstallasie sneller %s

en: Purging %s
af: Vernietig %s

en: Upgrading %s
af: Opgradeer %s
