aptdaemon - en to br translation catalogue (103 entries)

en: Cancel the task of another user
br: Dilezel trevell un arveriad all

en: Install package file
br: Staliañ restr ar pakad

en: Update package information
br: Hizivaat stlennoù ar pakadoù

en: Upgrade packages
br: Hizivaat ar pakadoù

en: Downloaded %sB of %sB at %sB/s
br: Pellgarget ez eus bet %sB eus %sB da %sB/s

en: Downloaded %sB of %sB
br: Pellgarget ez eus bet %sB eus %sB

en: Resolving dependencies
br: O tiskoulmañ an amzalc'hoù

en: Do not shutdown the daemon because of inactivity
br: Arabat lazhañ an daemon en abeg d'an diweredegezh

en: Show internal processing information
br: Diskouez an titouroù a-zivout ar c'heweriañ diabarzh

en: Quit and replace an already running daemon
br: Kuitaat hag amsaviñ un daemon o labourat endeo

en: Store profile stats in the specified file
br: Kadaviñ stadegoù an aelad er restr erspizet

en: Do not make any changes to the system (Only of use to developers)
br: Arabat seveniñ kemmoù er reizhiad (evit an diorreourien nemetken)

en: Installed file
br: Restr staliet

en: Installed packages
br: Pakadoù bet staliet

en: Added key from file
br: Alc'hwez ouzhpennet diouzh ur restr

en: Updated cache
br: Krubuilh hizivaet

en: Removed trusted key
br: Alc'hwez hoc'h eus fiziañs enni dilamet

en: Removed packages
br: Pakadoù dilamet

en: Updated packages
br: Pakadoù hizivaet

en: Upgraded system
br: Reizhiad hizivaet

en: Applied changes
br: Kemmoù sevenet

en: Repaired incomplete installation
br: Staliadu diglok ratreet

en: Repaired broken dependencies
br: Amzalc'hioù torr bet ratreet

en: Successful
br: Gant berzh

en: Canceled
br: Dilezet

en: Failed
br: C'hwitet

en: Installing file
br: Staliadur ar restr

en: Installing packages
br: Staliadur ar pakadoù

en: Adding key from file
br: Ouzhpennadur un alc'hwez diouzh ur restr

en: Updating cache
br: Hizivadur ar grubuilh

en: Removing trusted key
br: Dilamadur un alc'hwez hoc'h eus fiziañs enni

en: Removing packages
br: Dilamadur ar pakadoù

en: Updating packages
br: Hizivadur ar pakadoù

en: Upgrading system
br: Hizivadur ar reizhiad

en: Applying changes
br: O seveniñ ar c'hemmoù

en: Repairing incomplete installation
br: Ratreadur ur staliadur diglok

en: Repairing broken deps
br: O ratreañ an amzalc'hioù torr

en: Installation of the package file failed
br: C'hwitadenn war staliañ restr ar pakad

en: Installation of software failed
br: C'hwitadenn war staliañ ar meziant

en: Adding the key to the list of trused software vendors failed
br: C'hwitadenn war ouzhpennañ an alc'hwez war roll gwezherion veziantoù hoc'h eus fiziañs enno

en: Refreshing the software list failed
br: C'hwitadenn war azbevaat roll ar meziantoù

en: Removing the vendor from the list of trusted ones failed
br: C'hwitadenn war dilemel ar gwerzher diwar roll ar re hoc'h eus fiziañs enno

en: Removing software failed
br: C'hwitadenn war dilemel ar meziant

en: Updating software failed
br: C'hwitadenn war hizivaat ar meziant

en: Upgrading the system failed
br: C'hwitadenn war hizivaat ar reizhiad

en: Applying software changes failed
br: C'hwitadenn war seveniñ kemmoù ar meziant

en: Repairing incomplete installation failed
br: C'hwitadenn war ratreañ ar staliadur diglok

en: Repairing broken dependencies failed
br: C'hwitadenn war ratreañ an amzalc'hioù torr

en: Check your Internet connection.
br: Gwiriañ ho kennask ouzh internet

en: Check if you are using third party repositories. If so disable them, since they are a common source of problems.
    Furthermore run the following command in a Terminal: apt-get install -f
br: Gwiriañ hag emaoc'h oc'h ober gant mirlec'hioù un trede den. Mard eo evel-se, diweredekait i, rak drezo e teu kudennoù alies.
    Ha c'hoazh, lañsit an arc'had da heul en un dermenell : apt-get install -f

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
br: Ar restr dibabet n'eo ket ur restr alc'hwez GPG moarvat, pe neuze eo kontronet.

en: This is a serious problem. Try again later. If this problem appears again, please report an error to the developers.
br: Ur gudenn sirius eo homañ. Klaskit diwezhatoc'h. Mar tegouezho ar gudenn en-dro, gwell e vo sevel un danevell a-fet fazi evit an diorreourien.

en: There isn't any need for an update.
br: N'eus ket ezhomm eus un hizivadur.

en: There isn't any need for an installation
br: N'eus ket ezhomm eus ur staliadur.

en: There isn't any need for a removal.
br: N'eus ket ezhomm dilemel.

en: You requested to remove a package which is an essential part of your system.
br: Azgoulennet hoc'h eus da zilemel ur pakad a zo ul lod pouezus eus ho reizhiad.

en: The connection to the daemon was lost. Most likely the background daemon crashed.
br: Kollet eo bet ar c'hennask ouzh an daemon. Morvat eo sac'het drekva an daemon.

en: The installation or removal of a software package failed.
br: C'hwitadenn war staliañ pe zistaliañ pakad ur meziant.

en: The action would require the installation of packages from not authenticated sources.
br: Azgoulenn a rafe ar gwezhiadur-mañ staliadur eus pakadoù diouzh tarzhioù na vefent ket dilesaet.

en: The installation could have failed because of an error in the corresponding software package or it was cancelled in an unfriendly way. You have to repair this before you can install or remove any further software.
br: Marteze ez eo c'hwitet ar staliañ en abeg d'ur fazi e pakad ar meziant o klotañ gantañ pe rak dilezet eo bet gant un doare direizh. Ret eo vo deoc'h ratreañ an dra-se kent ma o trodeoc'h staliañ pe zilemel ur meziant bennak.

en: Failed to download package files
br: C'hwitadenn war pellgargañ restroù ar pakad

en: Failed to download repository information
br: C'hwitadenn war pellgargañ stlennoù ar mirlec'hioù

en: Package dependencies cannot be resolved
br: Amzalc'hoù ar pakadoù n'hallont ket bezañ diskoulmet.

en: The package system is broken
br: Torret eo reizhiad ar pakadoù

en: Key was not installed
br: Ne oa ket staliet an alc'hwez

en: Key was not removed
br: Ne oa ket dilamet an alc'hwez

en: Failed to lock the package manager
br: C'hwitadenn war prennañ merer ar pakadoù

en: Failed to load the package list
br: C'hwitadenn war kargañ roll ar pakadoù

en: Package does not exist
br: Ar pakad n'eus ket anezhañ

en: Package is already up-to-date
br: Hizivaet eo ar pakad endeo

en: Package is already installed
br: Staliet eo ar pakad endeo

en: Package isn't installed
br: N'eo ket staliet ar pakad

en: Failed to remove essential system package
br: C'hwitadenn war dilemel pakadoù pennañ ar reizhiad

en: Task cannot be monitored or controlled
br: N'haller ket evezhiañ pe wiriañ an drevell

en: Package operation failed
br: C'hwitadenn war gwezhiadur evit ar pakad

en: Requires installation of untrusted packages
br: Azgoulenn a ra ma vo staliet pakadoù disfiziañs enno

en: Previous installation hasn't been completed
br: Ar staliadur kent n'eo ket bet echuet

en: Waiting for service to start
br: O c'hortoz ma loc'ho ar gwezerezh

en: Waiting
br: O c'hortoz

en: Waiting for required medium
br: O c'hortoz ar media goulennet

en: Waiting for other software managers to quit
br: O c'hortoz ma kuitao an ardoerioù meziantoù all

en: Waiting for configuration file prompt
br: O c'hortoz kemenn ar restr kefluniañ

en: Running task
br: Trevell o vont war-raok

en: Downloading
br: O pellgargañ

en: Cleaning up
br: Naetadur

en: Finished
br: Echu

en: Cancelling
br: O tilezel

en: Loading software list
br: Kargadur roll ar meziantoù

en: Details
br: Munudoù

note: TRANSLATORS: %s represents the name of a CD or DVD
en: CD/DVD '%s' is required
br: Azgoulennet eo CD/DVD '%s'

en: C_ontinue
br: K_enderc'hel

note: TRANSLATORS: %s is a file path
en: Replace your changes in '%s' with a later version of the configuration file?
br: Amsaviñ ho kemmoù e '%s' gant un handelv nevesoc'h eus ar restr kefluniañ ?

en: If you don't know why the file is there already, it is usually safe to replace it.
br: Ma n'ouzit ket perak emañ ar restr amañ endeo ez eo gwell amsaviñ ar restr-mañ.

en: _Changes
br: K_emmoù

en: _Keep
br: _Mirout

en: _Replace
br: Am_saviñ

note: TRANSLATORS: expander label in the error dialog
en: _Details
br: Munu_doù

en: Installing %s
br: O staliañ %s

en: Configuring %s
br: O kefluniañ %s

en: Removing %s
br: O tilemel %s

en: Running post-installation trigger %s
br: Goudestaliadur trigger %s o vont war-raok

en: Purging %s
br: O skarzhañ %s

en: Upgrading %s
br: Oc'h hizivaat %s
