aptdaemon - en to eu translation catalogue (103 entries)

en: Cancel the task of another user
eu: Beste erabiltzaile baten ataza ezeztatu

en: Install package file
eu: Pakete-fitxategia instalatu

en: Update package information
eu: Pakete-informazioa eguneratu

en: Upgrade packages
eu: Paketeak bertsio-berritu

en: Downloaded %sB of %sB at %sB/s
eu: %sB / %sB deskargatuta (%sB/s)

en: Downloaded %sB of %sB
eu: %sB / %sB deskargatuta

en: Resolving dependencies
eu: Menpekotasunak ebazten

en: Do not shutdown the daemon because of inactivity
eu: Ez itzali daemon-a inaktibitateagatik

en: Show internal processing information
eu: Barneko prozesu-informazioa erakutsi

en: Quit and replace an already running daemon
eu: Jadanik martxan dagoen daemon bat itxi eta ordezkatu

en: Store profile stats in the specified file
eu: Profilaren estatistikak zehaztutako fitxategian gorde

en: Do not make any changes to the system (Only of use to developers)
eu: Ez egin aldaketarik sistemari (garatzaileek erabiltzeko soilik)

en: Installed file
eu: Instalatu den fitxategia

en: Installed packages
eu: Paketeak instalatuta

en: Added key from file
eu: Fitxategiko gakoa gehituta

en: Updated cache
eu: Cache-a eguneratuta

en: Removed trusted key
eu: Gako fidagarria kenduta

en: Removed packages
eu: Paketeak ezabatuta

en: Updated packages
eu: Paketeak eguneratuta

en: Upgraded system
eu: Sistema bertsio-berrituta

en: Applied changes
eu: Aldaketak aplikatuta

en: Repaired incomplete installation
eu: Osatu gabeko instalazioa konponduta

en: Repaired broken dependencies
eu: Hautsitako menpekotasunak konponduta

en: Successful
eu: Arrakasta

en: Canceled
eu: Ezeztatuta

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Installing file
eu: Fitxategia instalatzen

en: Installing packages
eu: Paketeak instalatzen

en: Adding key from file
eu: Fitxategiko gakoa gehitzen

en: Updating cache
eu: Cache-a eguneratzen

en: Removing trusted key
eu: Gako fidagarria kentzen

en: Removing packages
eu: Paketeak ezabatzen

en: Updating packages
eu: Paketeak eguneratzen

en: Upgrading system
eu: Sistema bertsio-berritzen

en: Applying changes
eu: Aldaketak aplikatzen

en: Repairing incomplete installation
eu: Osatu gabeko instalazioa konpontzen

en: Repairing broken deps
eu: Hautsitako menpekotasunak konpontzen

en: Installation of the package file failed
eu: Pakete-fitxategiaren instalazioak huts egin du

en: Installation of software failed
eu: Softwarearen instalazioak huts egin du

en: Adding the key to the list of trused software vendors failed
eu: Gakoa software-hornitzaile fidagarrien zerrendara gehitzeak huts egin du

en: Refreshing the software list failed
eu: Software-zerrenda berritzeak huts egin du

en: Removing the vendor from the list of trusted ones failed
eu: Software-hornitzaile fidagarrien zerrendatik hornitzailea kentzeak huts egin du

en: Removing software failed
eu: Softwarea ezabatzeak huts egin du

en: Updating software failed
eu: Softwarea eguneratzeak huts egin du

en: Upgrading the system failed
eu: Sistema bertsio-berritzeak huts egin du

en: Applying software changes failed
eu: Software-aldaketak aplikatzeak huts egin du

en: Repairing incomplete installation failed
eu: Osatu gabeko instalazioa konpontzean huts egin du

en: Repairing broken dependencies failed
eu: Hautsitako menpekotasunak instalatzeak huts egin du

en: Check your Internet connection.
eu: Egiaztatu zure Interneterako konexioa.

en: Check if you are using third party repositories. If so disable them, since they are a common source of problems.
    Furthermore run the following command in a Terminal: apt-get install -f
eu: Egiaztatu hirugarrengoen errepositorioak darabiltzazun. Hala bada, ezgaitu itzazu, arazoak ekarri ohi dituzte eta.
    Honez gain, exekutatu agindu hau terminal batean: apt-get install -f

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
eu: Hautatutako fitxategia ez da GPG gako-fitxategia edo apurtuta dago.

en: This is a serious problem. Try again later. If this problem appears again, please report an error to the developers.
eu: Arazo larria da hau. Saiatu berriro geroxeago. Arazo hau berriro agertzen bada, mesedez eman errorearen berri garatzaileei.

en: There isn't any need for an update.
eu: Ez dago eguneratzeko beharrik.

en: There isn't any need for an installation
eu: Ez dago instalatzeko beharrik

en: There isn't any need for a removal.
eu: Ez dago ezabatzeko beharrik.

en: You requested to remove a package which is an essential part of your system.
eu: Zure sistemarentzat funtsezkoa den pakete bat ezabatzeko eskatu duzu.

en: The connection to the daemon was lost. Most likely the background daemon crashed.
eu: Daemon-arekiko konexioa galdu da. Ziurrenik, atzealdeko daemon-a kraskatu da.

en: The installation or removal of a software package failed.
eu: Huts egin du software-pakete bat instalatu edo ezabatzeak.

en: The action would require the installation of packages from not authenticated sources.
eu: Autentifikatu gabeko jatorrietako paketeak instalatu beharko lirateke ekintza hau burutzeko.

en: The installation could have failed because of an error in the corresponding software package or it was cancelled in an unfriendly way. You have to repair this before you can install or remove any further software.
eu: Litekeena da instalazioak huts egin izana dagokion software-paketearen errore baten ondorioz edo instalazioa behar ez bezala eten delako. Software gehiago instalatu edo ezabatzeko aurrena arazo hau konpondu behar duzu.

en: Failed to download package files
eu: Ezin izan dira pakete-fitxategiak deskargatu

en: Failed to download repository information
eu: Ezin izan da errepositorio-informazioa deskargatu

en: Package dependencies cannot be resolved
eu: Ezin dira paketeen menpekotasunak ebatzi

en: The package system is broken
eu: Pakete-sistema apurtuta dago

en: Key was not installed
eu: Ez da gakoa instalatu

en: Key was not removed
eu: Ez da gakoa kendu

en: Failed to lock the package manager
eu: Ezin izan da pakete-kudeatzailea blokeatu

en: Failed to load the package list
eu: Ezin izan da pakete-zerrenda kargatu

en: Package does not exist
eu: Paketea ez da existitzen

en: Package is already up-to-date
eu: Jadanik eguneratuta dago paketea

en: Package is already installed
eu: Jadanik instalatuta dago paketea

en: Package isn't installed
eu: Paketa ez dago instalatuta

en: Failed to remove essential system package
eu: Ezin izan da sistemarentzako funtsezkoa den paketea ezabatu

en: Task cannot be monitored or controlled
eu: Ezin da ataza monitorizatu edo kontrolatu

en: Package operation failed
eu: Huts egin du pakete-ekintzak

en: Requires installation of untrusted packages
eu: Pakete ez fidagarrien instalazioa behar du

en: Previous installation hasn't been completed
eu: Ez da aurreko instalazioa osatu

en: Waiting for service to start
eu: Zerbitzua hasi arte itxaroten

en: Waiting
eu: Zain

en: Waiting for required medium
eu: Beharrezko euskarriari itxaroten

en: Waiting for other software managers to quit
eu: Beste software-kudeatzaileak itxi arte itxaroten

en: Waiting for configuration file prompt
eu: Konfigurazio-fitxategi elkarrizketari itxaroten

en: Running task
eu: Ataza exekutatzen

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Cleaning up
eu: Garbitzen

en: Finished
eu: Burututa

en: Cancelling
eu: Ezeztatzen

en: Loading software list
eu: Software-zerrenda kargatzen

en: Details
eu: Xehetasunak

note: TRANSLATORS: %s represents the name of a CD or DVD
en: CD/DVD '%s' is required
eu: '%s' CD/DVDa behar da

en: C_ontinue
eu: _Jarraitu

note: TRANSLATORS: %s is a file path
en: Replace your changes in '%s' with a later version of the configuration file?
eu: Zure '%s' fitxategiko aldaketak ordezkatu konfigurazio-fitxategiaren bertsio berriago batekin?

en: If you don't know why the file is there already, it is usually safe to replace it.
eu: Ez badakizu zergatik existitzen den fitxategi hori dagoeneko, normalean ordezkatzea segurua da.

en: _Changes
eu: _Aldaketak

en: _Keep
eu: _Mantendu

en: _Replace
eu: _Ordezkatu

note: TRANSLATORS: expander label in the error dialog
en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: Installing %s
eu: %s instalatzen

en: Configuring %s
eu: %s konfiguratzen

en: Removing %s
eu: %s ezabatzen

en: Running post-installation trigger %s
eu: Instalazio-ondorengo %s abiarazlea exekutatzen

en: Purging %s
eu: %s purgatzen

en: Upgrading %s
eu: %s bertsio-berritzen
