update-manager - en to te translation catalogue (31 entries)

en: Can not upgrade
te: నవీకరించలేము

en: Error during update
te: తాజాకరణ మధ్యలో పొరపాటు

note: ask the user if he wants to do the changes
en: Do you want to start the upgrade?
te: వవీకరణ మొదలుపెట్టాలనుకుంటున్నారా?

en: _Keep
te: ఉంచు

en: _Remove
te: తొలగించు

en: Fetching
te: తెస్తున్నాం

en: Upgrading
te: నవీకరిస్తున్నాం

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
te: నవీకరణ పూర్తి

en: System upgrade is complete.
te: వ్యవస్థ నవీకరణ పూర్తయ్యింది.

en: Remove %s
te: %s ని తొలగించు

en: Upgrade %s
te: %s ని నవీకరించు

en: Details
te: వివరాలు

en: Difference between the files
te: ఫైళ్ళ మధ్యలో తేడా

en: Distribution Upgrade
te: పంపిణీ నవీకరణ

en: _Continue
te: _కొనసాగించు

en: Proposed updates
te: ప్తతిపాదిత తాజాకరణలు

en: Other updates
te: ఇతర తాజాకరణలు

en: _Check All
te: అన్నీ ఎంచుకో

note: TRANSLATORS: b stands for Bytes
en: Download size: %s
te: దిగుమతి పరిమాణం: %s

en: Please wait, this can take some time.
te: దయచేసి వేచియుండండి, కొంత సమయం పట్టవచ్చు.

en: Update is complete
te: తాజాకరణ పూర్తయ్యింది

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
te: (పరిమాణం: %s)

en: Changes
te: మార్పులు

en: Description
te: వివరణ

en: Description of update
te: తాజాకరణ యొక్క వివరణ

en: U_pgrade
te: నవీకరించు

en: _Hide this information in the future
te: భవిష్యత్తులో ఈ సమాచారం దాచిపెట్టు

en: _Upgrade
te: నవీకరించు

en: updates
te: తాజాకరణలు

en: Show details of an update
te: ఒక తాజాకరణ యొక్క వివరాలు చూపించు

en: No new release found
te: కొత్త విడుదలలేమీ లేవు
