update-manager - en to ca translation catalogue (150 entries)

en: Every two days
ca: Cada dos dies

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Every two weeks
ca: Cada dues setmanes

en: Every %s days
ca: Cada %s dies

en: After one week
ca: Després d'una setmana

en: After two weeks
ca: Després de dues setmanes

en: After one month
ca: Després d'un mes

en: After %s days
ca: Després de %s dies

en: Import key
ca: Importa un clau

en: Error importing selected file
ca: S'ha produït un error en importar el fitxer seleccionat

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
ca: El fitxer que heu seleccionat no correspon a una clau GPG o pot estar corromput.

en: Error removing the key
ca: S'ha produït un error en esborrar la clau

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
ca: La clau que heu seleccionat no es pot esborrar. Notifiqueu-ho com a error de programació.

en: <big><b>Error scaning the CD</b></big>
    
    %s
ca: <big><b>S'ha produït un error en llegir el CD</b></big>
    
    %s

en: Please enter a name for the disc
ca: Introduïu un nom per al disc

en: Please insert a disc in the drive:
ca: Inseriu un disc a la unitat:

en: Broken packages
ca: Paquets trencats

en: Could not calculate the upgrade
ca: No s'ha pogut calcular l'actualització

en: Error authenticating some packages
ca: S'ha produït un error en autenticar alguns paquets

en: Can't install '%s'
ca: No s'ha pogut instal·lar '%s'

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug.
ca: No s'ha pogut instal·lar un dels paquets sol·licitats. Envieu un informe amb els error.

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of ubuntu you are runing.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
ca: Els paquets ubuntu-desktop, kubuntu-desktop o edubuntu-desktop no estan instal·lats al vostre sistema i no s'ha pogut detectar la versió d'Ubuntu que esteu utilitzant.
     Instal·leu algun dels paquets anteriors des del Synaptic o amb l'apt-get per poder continuar.

en: Reading cache
ca: S'està llegint la memòria cau

en: No valid mirror found
ca: No s'ha trobat una rèplica vàlida

en: Repository information invalid
ca: La informació del dipòsit no és vàlida

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file. Please report this as a bug.
ca: En actualitzar la informació del dipòsit s'ha produït un error. Informeu de l'error.

en: Third party sources disabled
ca: S'han desactivat les fonts de tercers

en: Error during update
ca: S'ha produït un error en l'actualització

en: A problem occured during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
ca: S'ha produït un error mentre s'actualizava el vostre sistema. Comproveu la vostra connexió de xarxa i torneu a intentar-ho.

en: Not enough free disk space
ca: No disposeu de suficient espai al disc

en: Do you want to start the upgrade?
ca: Voleu iniciar l'actualització?

en: Could not install the upgrades
ca: No s'han pogut instal·lar les actualitzacions

en: Could not download the upgrades
ca: No s'han pogut descarregar les actualitzacions

en: Remove obsolete packages?
ca: Voleu esborrar els paquets obsolets?

en: _Remove
ca: Esbo_rra

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc)
en: Checking package manager
ca: S'està comprovant el gestor de paquets

en: Updating repository information
ca: S'està actualitzant la informació del dipòsit

en: Invalid package information
ca: La informació del paquet no és valida

en: Upgrading
ca: Actualitzant

en: Searching for obsolete software
ca: S'està cercant programari obsolet

en: System upgrade is complete.
ca: S'ha completat l'actualització del sistema

en: Please insert '%s' into the drive '%s'
ca: Inseriu '%s' a la unitat '%s'

en: Download is complete
ca: S'ha completat la descàrrega

en: Downloading file %li of %li at %s/s
ca: S'està descarregant el fitxer %li de %li a %s/s

en: Downloading file %li of %li
ca: S'està descarregant el fitxer %li de %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then)
en: Applying changes
ca: S'estan aplicant els canvis

en: Could not install '%s'
ca: No s'ha pogut instal·lar '%s'

en: The upgrade aborts now. Please report this bug.
ca: L'actualització s'ha cancel·lat. Informeu d'aquest error

en: Replace configuration file
    '%s'?
ca: Voleu reemplaçar el fitxer de
    configuració '%s'?

en: The 'diff' command was not found
ca: No s'ha trobat l'ordre 'diff0'

en: A fatal error occured
ca: S'ha produït un error greu

en: %s package is going to be removed. | %s packages are going to be removed.
ca[0]: S'esborrarà %s paquet
ca[1]: S'esborraran %s paquets

en: %s new package is going to be installed. | %s new packages are going to be installed.
ca[0]: S'instal·larà %s paquet
ca[1]: S'instal·laran %s paquets

en: %s package is going to be upgraded. | %s packages are going to be upgraded.
ca[0]: S'actualitzarà %s paquet
ca[1]: S'actualitzaran %s paquets

en: Could not find any upgrades
ca: No s'han pogut trobar actualitzacions

en: Your system has already been upgraded.
ca: El vostre sistema ja està actualitzat

en: <b>Remove %s</b>
ca: <b>Esborra %s</b>

en: Install %s
ca: Instal·la %s

en: Upgrade %s
ca: Actualitza %s

en: Reboot required
ca: És necessari que reinicieu el sistema

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
ca: <b><big>Reinicieu el sistema per a completar l'actualització</big></b>

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
ca: <b><big>Voleu iniciar l'actualització?</big></b>

en: <span weight="bold" size="x-large">Upgrading to Ubuntu "Dapper" 6.06</span>
ca: <span weight="bold" size="x-large">S'està actualitzant a Ubuntu "Dapper" 6.06</span>

en: Details
ca: Detalls

en: Difference between the files
ca: Diferències entre els fitxers

en: Downloading and installing the upgrades
ca: S'estan descarregant i instal·lant les actualitzacions

en: Modifying the software channels
ca: S'estan modificant els canals de programari

en: Preparing the upgrade
ca: S'està preparant l'actualització

en: Restarting the system
ca: S'està reiniciant el sistema

en: Upgrading Ubuntu
ca: S'està actualitzant Ubuntu

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Report Bug
ca: _Informa de l'error

en: _Restart Now
ca: _Reinicia

en: _Resume Upgrade
ca: _Reprén l'actualització

en: Could not find the release notes
ca: No s'han pogut trobar les notes de la versió

en: The server may be overloaded.
ca: El servidor potser està sobrecarregat.

en: Could not download the release notes
ca: No s'han pogut descarregar les notes de la versió

en: Please check your internet connection.
ca: Comproveu la vostra connexió a Internet

en: Could not run the upgrade tool
ca: No es pot executar l'eina d'actualització

en: Downloading the upgrade tool
ca: S'està descarregant l'eina d'actualització

en: Upgrade tool
ca: Eina d'actualització

en: Failed to extract
ca: Ha fallat l'extracció

en: Verfication failed
ca: Ha fallat la verificació

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Downloading file %li of %li with %s/s
ca: S'està descarregant el fitxer %li de %li amb %s/s

en: Downloading file %li of %li with unknown speed
ca: S'està descarregant el fitxer %li de %li a una velocitat desconeguda

en: The list of changes is not available yet. Please try again later.
ca: La llista de canvis encara no està disponible. Proveu-ho després.

en: Cannot install all available updates
ca: No es poden instal·lar les actualitzacions disponibles

en: Version %s:
ca: Versió %s:

en: Downloading the list of changes...
ca: S'està descarregant la llista de canvis...

en: Download size: %s
ca: Mida de la descàrrega: %s

en: Your system is up-to-date
ca: El vostre sistema està actualitzat

en: Hide details
ca: Amaga els detalls

en: Show details
ca: Mostra els detalls

en: Please wait, this can take some time.
ca: Espereu, això pot tardar una estona.

en: Update is complete
ca: S'ha completat l'actualització

en: Only one software management tool is allowed to run at the same time
ca: Només podeu utilitzar un gestor de programari alhora.

en: Please close the other application e.g. 'aptitude' or 'Synaptic' first.
ca: Abans heu de tancar l'altre gestor de paquets, p. ex. l'Aptitude o el Synaptic

en: <big><b>Keep your system up-to-date</b></big>
ca: <big><b>Manteniu el vostre sistema actualitzat</b></big>

en: Cancel _Download
ca: Cancel·la la _descàrrega

en: Changes
ca: Canvis

en: Chec_k
ca: Compro_va

en: Description
ca: Descripció

en: Release Notes
ca: Notes de la versió

en: Show progress of single files
ca: Mostra el progrés per als fitxers individuals

en: Software Updates
ca: Actualitzacions del programari

en: U_pgrade
ca: _Actualitza

en: _Check
ca: _Comprova

en: _Hide this information in the future
ca: _En el futur oculta aquesta informació

en: _Install Updates
ca: _Instal·la les actualitzacions

en: <b>Channels</b>
ca: <b>Canals</b>

en: <b>Internet updates</b>
ca: <b>Actualitzacions d'Internet</b>

en: <b>Keys</b>
ca: <b>Claus</b>

en: Add _Cdrom
ca: Afegeix un _CD-ROM

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Import the public key from a trusted software provider
ca: Importa la clau pública d'un proveïdor de confiança

en: Installation Media
ca: Mitjà d'instal·lació

en: Internet Updates
ca: Actualitzacions d'Internet

en: Restore _Defaults
ca: Restaura els valors per _defecte

en: Restore the default keys of your distribution
ca: Restaura les claus per defecte de la vostra distribució

en: Software Preferences
ca: Preferències del programari

en: _Check for updates automatically:
ca: _Comprova les actualitzacions automàticament

en: _Download updates in the background, but do not install them
ca: _Descarrega les actualitzacions en segon pla, però no les instal·lis

en: _Install security updates without confirmation
ca: _Instal·la actualitzacions de seguretat sense confirmació

en: <b>Channel</b>
ca: <b>Canal</b>

en: <b>Comment:</b>
ca: <b>Comentari:</b>

en: <b>Distribution:</b>
ca: <b>Distribució:</b>

en: <b>Type:</b>
ca: <b>Tipus:</b>

en: APT line:
ca: Línia APT:

en: Add Channel
ca: Afegeix un canal

en: Binary
    Source
ca: Binari
    Font

en: Scanning CD-ROM
ca: S'està analitzant el CD-ROM

en: _Custom
ca: _Personalitza

en: _Reload
ca: Act_ualitza

en: Show and install available updates
ca: Mostra i instal·la les actualitzacions disponibles

en: Update Manager
ca: Gestor d'actualitzacions

en: Show details of an update
ca: Mostra els detalls d'una actualització

en: Stores the size of the update-manager dialog
ca: Emmagatzema la mida del diàleg del gestor d'actualitzacions

en: The window size
ca: La mida de la finestra

en: Configure software channels and internet updates
ca: Configura els canals de programari i les actualitzacions d'Internet

en: Software Properties
ca: Propietats del programari

en: Ubuntu 6.06 Security Updates
ca: Actualitzacions de seguretat d'Ubuntu 6.06

en: Ubuntu 6.06 Updates
ca: Actualitzacions d'Ubuntu 6.06

en: Ubuntu 5.10 Security Updates
ca: Actualitzacions de seguretat d'Ubuntu 5.10

en: Ubuntu 5.10 Updates
ca: Actualitzacions d'Ubuntu 5.10

en: Officially supported
ca: Paquets mantinguts oficialment

en: Restricted copyright
ca: Paquets amb restriccions per copyright

en: Community maintained (Universe)
ca: Paquets mantinguts per la comunitat (Universe)

en: Non-free (Multiverse)
ca: Paquets sense llicència lliure (Multiverse)

en: Debian 3.1 "Sarge" Security Updates
ca: Actualitzacions de seguretat de Debian 3.1 "Sarge"
