update-manager - en to br translation catalogue (37 entries)

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
br: Pennservijer

en: Broken packages
br: Pakadoù torr

en: _Remove
br: _Dilemel

en: Remove %s
br: Dilemel %s

en: Install %s
br: Staliañ %s

en: Show Difference >>>
br: Diskouez Disheñvelder >>>

en: <<< Hide Difference
br: <<< Kuzhat Disheñvelder

en: Show Terminal >>>
br: Diskouez Termenell >>>

en: <<< Hide Terminal
br: <<< Kuzhat Termenell

en: Details
br: Munudoù

en: Restart required
br: Ret eo adloc'hañ

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
br: <b><big>Adloc'hañ ar reizhiad evit echuiñ an hizivadenn</big></b>

en: _Restart Now
br: _Adloc'hañ diouzhtu

en: Cancel Upgrade?
br: Nullañ an hizivadenn ?

en: Preparing to upgrade
br: O prientiñ da hizivaat

en: Installing the upgrades
br: O staliañ an hizivadennoù

en: Cleaning up
br: Naetadur

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
br[0]: Emañ %d pakad o vont da vezañ dilemet.
br[1]: Emañ %d pakad o vont da vezañ dilemet.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
br[0]: Emañ %d pakad nevez o vont da vezañ staliet.
br[1]: Emañ %d pakad nevez o vont da vezañ staliet.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
br[0]: Emañ %d pakad o vont da vezañ hizivaet.
br[1]: Emañ %d pakad o vont da vezañ hizivaet.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: Your system is up-to-date
br: Ho reizhiad a zo hizivaet

en: Reboot required
br: Ret eo deoc'h adloc'hañ an urzhiataer

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
br: Echu eo an hizivadenn ha ret eo adloc'hañ an urzhiataer. Ha c'hoant ho-peus d'ober se diouzhtu ?

en: Details [d]
br: Munudoù [m]

note: TRANSLATORS: the "d" is "details"
en: d
br: m

en: Remove: %s
br: Dilemel : %s

en: Install: %s
br: Staliañ : %s

en: Upgrade: %s
br: Hizivaat : %s

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
br: <b><big>Kregiñ an hizivadenn ?</big></b>

en: Difference between the files
br: Disheñvelder etre ar restroù

en: Restarting the computer
br: Oc'h adloc'hañ an urzhiataer

en: Terminal
br: Termenell

en: _Cancel Upgrade
br: _Nullañ hizivadenn

en: _Continue
br: _Kenderc'hel

en: _Replace
br: _Erlec'hiañ

en: _Start Upgrade
br: _Kregiñ hizivadenn

en: Version %s:
br: Stumm %s :
