update-manager - en to csb translation catalogue (153 entries)

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
csb: Serwera dlô kraju %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
csb: Przédnô serwera

en: Custom servers
csb: Jine serwerë

en: Could not calculate sources.list entry
csb: Ni mòże òbrachòwac wpisënka w lopkù sources.list

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Ubuntu Disc or the wrong architecture?
csb: Ni mòże nalezc niżódnëch lopków z paczetama, mòże to nie je disk z Ubuntu abò lëchô architektura?

en: Failed to add the CD
csb: Ni mòże dodac platë CD

en: Remove package in bad state | Remove packages in bad state
csb[0]: Rëmanié lëchegò paczétu
csb[1]: Rëmanié lëchich paczétów
csb[2]: Rëmanié lëchich paczétów

en: Broken packages
csb: Paczétë są zmiłkòwé

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
csb: Systema zamëkô w se zepsëté paczetë, jaczich nie szło ùprawic. Proszã wprzód pòprawic je brëkùjąc menadżera paczetów Synaptic abò apt-get.

en: Could not calculate the upgrade
csb: Nié mòże przerobic aktualizacëjów

en: Error authenticating some packages
csb: Fela òbczas ùdowierzaniô niechtërnëch paczétów

en: Can't install '%s'
csb: Ni mòże winstalowac '%s'

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug.
csb: Nie bëło mòżno winstalowac wëmôgónegò paczétu. Proszã zgłoszëc to jakno felã.

en: Continue running under SSH?
csb: Jic dali ze sparłãczeniã SSH?

en: Starting additional sshd
csb: Zrëszanié dodôwnëch ùsłëżnotów ssh

en: Can not upgrade
csb: Nié mòże zaktualnic

en: Include latest updates from the Internet?
csb: Dodac nônowszé zaktualnienia z internetu?

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
csb: Wëgenerowac domëszlné zdroje?

en: Repository information invalid
csb: Lëchô wëdowiédzô ò repòzëtorëjach

en: Third party sources disabled
csb: Zdoje samòstójnëch dostôwców òstałë włączoné

en: Error during update
csb: Fela òbczas aktualizacëji

note: print "on_button_install_clicked"
en: Not enough free disk space
csb: Za mało placu na diskù

en: Support for some applications ended
csb: Wspiarce dlô niejednrch aplikacrjów skùńczëło sã

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Calculating the changes
csb: Przerôbianié zmianów

note: ask the user if he wants to do the changes
en: Do you want to start the upgrade?
csb: Chcesz zrëszëc aktualizacëjã?

en: Could not download the upgrades
csb: Nié mòże zladowac zaktualnieniów

note: FIXME: strings are not good, but we are in string freeze currently
en: Error during commit
csb: Fela òbczas zacwierdzaniô

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
csb: Doprowôdzanié nazôd òriginalnegò stónu systemë

en: Could not install the upgrades
csb: Instalacëjô aktualizacëji nie darzëła sã.

en: Remove obsolete packages?
csb: Rëmnąc stôre paczétë?

en: _Keep
csb: Ù_trzëmôj

en: _Remove
csb: _Rëmôj

en: A problem occurred during the clean-up. Please see the below message for more information.
csb: Pòkôza sã fela przë czëszczeniô. Wicy wëdowiédzë niżi.

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
csb: Wëmôgónô zanóleżnota nie je winstalowónô.

en: The required dependency '%s' is not installed.
csb: Wëmôgónô zanóleżnota '%s' nie je winstalowónô

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
csb: Sprôwdzanié menadżera paczétów

en: Preparing the upgrade failed
csb: Przëszëkòwanié aktualizacëjów nie darzëło sã

en: Updating repository information
csb: Aktualizacëjô wëdowiédzë ò respòzëtorëjach

en: Invalid package information
csb: Lëchô wëdowiédzô ò paczétach

en: Fetching
csb: Zladënk

en: Upgrading
csb: Zaktualnienié

note: don't abort here, because it would restore the sources.list
en: Upgrade complete
csb: Zaktualnienié zakùńczoné

en: System upgrade is complete.
csb: Zaktualnienié systemë dzrzëło sã

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
csb: Ùżëjë pòdóną stegnã do szëkbë za CD z paczétama aktualizacëji

en: Perform a partial upgrade only (no sources.list rewriting)
csb: Ùżëjë blós dzélowi aktualizacëji (bez nadpisaniô source.list)

en: Set datadir
csb: Nastôwi stegnã do dostónków

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
csb: Proszã włożëc '%s' do nëkù '%s'

en: Fetching is complete
csb: Zladënk zakùńczony

en: About %s remaining
csb: Òstało kòl %s

en: Fetching file %li of %li
csb: Zladënk lopka %li z %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
csb: Zacwierdzanié zmianów

en: Could not install '%s'
csb: Nie bëło mòżno zainstalowac '%s'

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
csb: Zastãpic swój lopk kònfigùracëji
    '%s'?

en: The 'diff' command was not found
csb: Pòlét 'diff' nie òstôł nalazłi

en: A fatal error occurred
csb: Pòkôza sã kriticznô fela

en: <b>Downgrade %s</b>
csb: <b>Winstalëjë %s</b>

en: Remove %s
csb: Rëmôj %s

en: Install %s
csb: Instalëjë %s

en: Upgrade %s
csb: Aktualizëjë %s

note: change = QMessageBox.question(None, _("Media Change"), msg, QMessageBox.Ok, QMessageBox.Cancel)
en: Media Change
csb: Zmiana media

en: Show Difference >>>
csb: Wëskrzëni  nierównoscë >>>

en: <<< Hide Difference
csb: <<< Zatacë nierównoscë

en: Show Terminal >>>
csb: Wëskrzëni terminal >>>

en: <<< Hide Terminal
csb: <<< Zatacë terminal

en: Details
csb: Drobnotë

en: Restart required
csb: Wëmôgóne je zrëszenié kòmpùtra znowa

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
csb: <b><big>Zrëszë kòpmùtr znowa, żebë zakùńczëc aktualizacëjã</big></b>

en: _Restart Now
csb: _Zrëszë znowa

en: Cancel Upgrade?
csb: Òprzestac zaktualnienié?

en: Preparing to upgrade
csb: Przërechtowanié zaktualnienia

en: Getting new software channels
csb: Zladënk nowich kanalów softwôrë

en: Getting new packages
csb: Zladënk nowich paczétów

en: Installing the upgrades
csb: Instalacëjô zaktualnieniô

en: Cleaning up
csb: Czëszczenié

note: FIXME: make those two separate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
csb[0]: %d paczét òstanié rëmniãty.
csb[1]: %d paczétë òstaną rëmniãte.
csb[2]: %d paczétów òstaną rëmniãtëch.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
csb[0]: %d nowi paczét òstanie winstalowóny.
csb[1]: %d nowé paczétë òstaną winstalowóné.
csb[2]: %d nowëch paczétów òstanie winstalowónëch.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
csb[0]: %d paczét òstanié zaktualiniony.
csb[1]: %d paczétë òstaną zaktualnione.
csb[2]: %d paczétów òstanie zaktualnionëch.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
csb: 
    
    Mùszebny zladënk w grëpie %s.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: Your system is up-to-date
csb: Twojô systema je fùl zaktualnionô

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
csb: Felëjë przistãpnëch aktualizacëjów. Aktualizacëjô òstanié òprzestónô.

en: Reboot required
csb: Wëmôgóne je zrëszenié kòmpùtra znowa

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
csb: Aktualizacëjô òsta zakùńczonô ë nót je zrëszëc kòmpùtr znowa. Zrobic to terô?

en: Could not run the upgrade tool
csb: Zrëszenié nôrzãdza aktualizacëji nie darzëło sã

en: Upgrade tool
csb: Nôrzãdze aktualizacëji

en: Failed to fetch
csb: Zladënk nie darzëł sã

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
csb: Zladënk aktualizacëji nie darzëł sã. Mòże to òznôczac problemë z sécą.

en: Verfication failed
csb: Werifikacëjô nie darzëła sã

en: Authentication failed
csb: Ùdowierzanié nie darzëło sã

en: Aborting
csb: Òprzestóń

en: Demoted:
csb: Zdegradowóné:

en: Continue [yN]
csb: Biéj dali [jN]

en: Details [d]
csb: Detale [d]

note: TRANSLATORS: the "y" is "yes" TRANSLATORS: first letter of a positive (yes) answer
en: y
csb: j

en: Remove: %s
csb: Rëmôj: %s

en: Install: %s
csb: Instalëjë %s

en: Upgrade: %s
csb: Aktualizëjë %s

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
csb: <b><big>Zacząc zaktualnienié?</big></b>

en: Difference between the files
csb: Zjinaczi midze lopkama

en: Distribution Upgrade
csb: Aktualizacëjô distribùcëji

en: Restarting the computer
csb: Zrëszanié kòmpùtra znowa

en: Setting new software channels
csb: Nastôwë nowich kanalów softwôrë

en: _Cancel Upgrade
csb: Ò_przestóń zaktualnienié

en: _Continue
csb: _Biéj dali

en: _Replace
csb: _Zastãpi

en: _Report Bug
csb: Zgłoszë _felã

en: _Resume Upgrade
csb: _Znowi zaktualnienié

en: _Start Upgrade
csb: _Startëjë zaktualnienié

en: Could not find the release notes
csb: NIé mòże nalezc wëdowiédzë ò wëdôwkù

en: The server may be overloaded.
csb: Serwera mòże bëc przeladowóny

en: Could not download the release notes
csb: Zladënk wëdowiédzë ò wëdôwkò nie darzëł sã

en: Please check your internet connection.
csb: Proszã sprôwdzëc sécowé nastôwë

en: Release Notes
csb: Wëdowiédzô ò wëdôwkù

en: Version %s:
csb: Wersëjô %s:

en: Downloading list of changes...
csb: Zladënk lëstë zjinaków...

en: _Uncheck All
csb: _Òdznaczë wszëtczé

en: _Check All
csb: _Naznaczë wszëtczé

note: TRANSLATORS: b stands for Bytes
en: Download size: %s
csb: Do zladënkù: %s

en: Unknown download size
csb: Nieznónô miara lopków do zladënkù

en: Please wait, this can take some time.
csb: Proszã żdac, to mòże kąsk dérowac.

en: Update is complete
csb: Zaktualnienié zakùńczoné.

en: Reading package information
csb: Czëtanié wëdowiédzë ò paczétach

en: Could not initialize the package information
csb: Nié mòże zainicjowac wëdowiédzë ò paczétach

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
csb: (Miara: %s)

en: <b>New distribution release '%s' is available</b>
csb: <b>Nowi wëdôwk distribùcëji "%s" je przëstãpny</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
csb: Spisënk softwôrë mô felã

en: Important security updates
csb: Wôżné zaktualnienia bezpiekù

en: Recommended updates
csb: Zamòdlëwóné zaktualnienia

en: Proposed updates
csb: Bédowóné zaktualnienia

en: Backports
csb: Backpòrtë

en: Distribution updates
csb: Zaktualnienia distribùcëji

en: Other updates
csb: Jinszé zaktualnienia

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
csb: <big><b>Zrëszanié menadżera aktualizacëji</b></big>

en: Changes
csb: Zjinaczi

en: Chec_k
csb: Sp_rôwdzë

en: Description
csb: Òpisënk

en: Description of update
csb: Òpisënk zaktualnieniów

en: U_pgrade
csb: _Aktualizëjë

en: Update Manager
csb: Menedżera aktualizacëji

en: Upgrade to the latest version of Ubuntu
csb: Zaktualni do nônowszegò wëdôwkù Ubuntu

en: _Hide this information in the future
csb: _Zatacë tã wëdowiédzã w przińdnosce

en: _Install Updates
csb: _Winstalëjë zaktualnienia

en: _Partial Upgrade
csb: _Dzélowé zaktualnienié

en: _Upgrade
csb: _Aktualizëjë

en: updates
csb: zaktualnienia

en: Software Updates
csb: Zaktualnienia softwôrë

en: The window size
csb: Miara òkna

en: Show version and exit
csb: Wëskrzënianié wersëji ë wińdzënk

en: Check if a new distribution release is available
csb: Sprôwdzë przëstãpnosc nowegò wëdôwka distribùcëji

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
csb: Sprôwdzë mòżnotã zaktualnieniô do nônowszi testowi wersëji

en: Try to run a dist-upgrade
csb: Spróbùjë zrëszëc zaktualnienié distribùcëji

en: Running partial upgrade
csb: Przerôbianié dzélowégò zaktualnienia

en: Checking for a new ubuntu release
csb: Sprôwdzë przëstãpnosc nowegò wëdôwka Ubuntu

en: No new release found
csb: Felënk nowegò wëdôwka
